نتایج جستجو : هتل - 149 مطلب

95/07/22 15:17
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
هتل ” پری دودکش” ، هتلی سنگی با قدمت 1500 ساله است که جادوی پری ها هنوز هم در آن جریان دارد.
وب‌سایت همگردی: هتل ” پری دودکش” ، هتلی سنگی با قدمت 1500 ساله است که جادوی پری ها هنوز هم در آن جریان دارد......
99
95/07/18 01:01
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
اینبار از لوکس ترین و گران قیمت ترین هتل های ایران می گوییم، از هتلی که یادآور شکوه معماری ایران است، از اولین هتل دریایی ایران، از اقامتگاهی شیک و راحت در دل کوه تا عمارت هایی قدیمی که سقف آن ها را نقاش های ماهر ایرانی طراحی کرده اند.......
95/07/12 10:51
خبرگزاری مهر , MehrNews
زندگی مدرن با اینکه راحتی‌های زیادی را به وجود می‌آورد، اما بعضی وقت‌ها خسته کننده می‌شود به نظر می‌رسد باید از آن جدا شد. اگر به چنین احساسی رسیده‌اید، یک هتل در سوئد برای شما فضایی را آماده می‌کند که در جنگل و دور از هر امکان راحتی زندگی کنید.
1
1
95/06/8 17:43
سارا  , s146_m
95/05/17 16:07
توریستگاه , touristgah.com
در این مقاله با تازه ترین هتل های افتتاح شده در این ماه از جمله هتل گرن میلیا پالاسیو د لوس دوکس در اسپانیا ، هتل فور پوینتز شرایتون در کوبا ، هتل کانوپی ریکاویک در ایسلند و هتل های دیگر آشنا شوید.
95/04/24 21:02
نرگس  , narges.so
95/03/4 11:39
خبرگزاری مهر , MehrNews
هتل بین‌المللی، پناهگاه جنگ‌زده‌ها یا پارکینگ؟ داستان از یک بنای مهم و تاریخی پایتخت شروع می‌شود که پس از انقلاب، مامن جنگ‌زده‌های خرمشهری می‌شود و امروز پارکینگی بزرگ و متروک.
95/02/24 16:22
نرگس  , narges.so
94/12/25 10:28
سامانه رزرو آنلاین هتلوکس , hotelux
جشن چهارشنبه سوری
آداب و رسوم چهارشنبه سوری
بسیاری از مراسمی كه اكنون در پایان سال و شب چهارشنبه سوری باقی مانده، كنایه و نشانواره است از اهدای نذور و فدیه به ارواح.
شب جمعه آخر سال، شب چهارشنبه و یا آخرین شب سال به زیارت اهل قبور رفتن و نذری جهت اموات دادن، مراسم آتش افروختن بر بامها میان زرتشتیان، پخش آجیل مشكل گشا، مراسم فال كوزه و كجاوه بازی و شال اندازی میان مردم آذربایجان، همه و همه، جای پایی مشخص در رسوم ایران قدیم دارند.
استاد پورداود، پس از بزرگداشت این جشن باستانی، به مبحث ویژه ای اشاره دارد و بر این باور است كه رسم پریدن از روی آتش و خواندن ترانه هایی همچون "سرخی تو از من، زردی من از تو و…" از افزونه های اسلامی است و از دیدگاهی، بی احترامی به جایگاه ارجمند آتش به شمار می رود.
اما یكی از جنبه های تقدس آتش، پاک نمودن بیماری ها و دور كردن ارواح خبیثه به تعبیر آن دوران بوده است؛
برای نمونه در صورت سرایت طاعون، رخت و ابزار بیمار را در آتش می ریختند تا از بدی ها پاک شود و این بی احترامی به آتش به شمار نمی آید.
همین امروز هم رسم اسفند دود كردن و گرد خانه تاب دادن رایج است برای زدودن شر و بیماری و چشم زخم كه باز مانده از گذشته است؛ پس پریدن از روی آتش هم می توانسته با فلسفه پاك كردن نفس صورت گرفته باشد.
94/11/26 17:16
سامانه رزرو آنلاین هتلوکس , hotelux
بازار تهران
سلام روزتون بخیر
امروز قصد داریم به سمت بازار تهران بریم و گشت گذاری کنیم تو بازار و با آن آشنا بشیم

بازار تهران که یکی از قدیمی ترین بازار های ایران به حساب میاد بنای اولیه آن به دوران شاه تهماسب صفوی میرسد ولی در دوران قاجار و مخصوصا در دوره ناصرالدین شاه وسعت پیدا کرد.

مجموعه تاریخی بازار تهران در ضلع جنوبی خیابان 15 خرداد حد فاصل با خیابان مولوی ، خیام ، 17 شهریور و در بافت قدیمی و تاریخی شهر واقع شده است.
از بناهای تاریخی در داخل بازار میتوان به مسجد شاه(امام) را نام برد.یکی از مراکز دیدنی و نزدیک به بازار مجموعه تاریخی کاخ گلستان هست که حتما پیشنهاد میکنم یه زمانی را برای دیدن این مجموعه در نظر بگیرید.

یکی از مکان های جذاب برای کسانی که به دنبال خرید شکلات و مواد غذایی و عطر هستند کوچه مروی هست که در خیابان ناصر خسرو واقع شده است.

بازار های اصیل ایرانی شامل: تیمچه، جلوخان، چهارسو، حجره، دالان، راسته، قیصریه، کاروانسرا و میدان میباشد که بازار تهران شامل همه این موارد است.

از بارزترین بناهای بازار که در دوره ناصرالدین شاه توسط حاج علی خان حاجب الدوله ساخته شد و هر گردشگری نباید دیدن آن را از دست بدهد تیمچه حاجب الدوله است که در کنار مسجد شاه واقع شده است.


یکی از جاذبه های گردشگری بازار خوردن یک چلوکباب دلچسب برای ناهار میباشد

بازار دارای رستوران های قدیمی است که هرکدام حال و هوای مخصوص به خود را دارد.
اولین رستوران چلوکباب نایب هست که قدمتی 100 ساله دارد رستوران دیگر شمشیری است که در قسمت ضلع شرقی سبزه میدان واقع شده و رستوران های مسلم و چلوکبابی شرف الاسلام از دیگر رستوران هاست..اما من پیشنهاد میکنم جدا از یک چلوکباب خوب حتما ته چین مخصوص مسلم رو هم امتحان کنید.

برای کسانی که در تهران قصد اقامت و گردش در بازار را دارند پیشنهاد میشود برای سهولت در رفت و آمد و نزدیکی به بازار در هتل اخوت تهران که به راحتی از خیابان صوراسرافیل وارد خیابان ناصر خسرو و سپس به سمت بازار میتوانید بروید... و یا هتل گلستان تهران که کمی دورتر هست اقامت داشته باشید.