کلوب به حیات خود ادامه می‌دهد! بخوانید ...

نتایج جستجو : نانوتکنولوژی - 11 مطلب

96/06/12 10:01
گروه کاتی صنعت , katigroup
رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی ضمن اشاره به ساخت نمونه آزمایشگاهی حسگر الکتروشیمیایی گاز H2S، بازیافت پسماند یا ارتقای محصولات حاصل از پسماند به کمک فناوری‌های نو را از برنامه‌های آینده گروه فیزیک پژوهشکده دانست.

دکتر میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در گروه فیزیک پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی طرح‌های زیادی اجرا شده است که ساخت نمونه آزمایشگاهی حسگر الکتروشیمیایی گاز H2S یکی از این طرح‌ها است.

رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی افزود: در این طرح ضمن طراحی و ساخت سامانه حسگری، گاز سولفید هیدروژن به وسیله حسگر الکتروشیمیایی ساخته‌شده آشکارسازی شد و خصوصیات آن نظیر زمان پاسخ، محدوده خطی، زمان بازیابی و کمترین حد آشکارسازی تعیین شد.

وی "تبدیل مولکول‌های آلی سنگین به مولکول‌های سبکتر با استفاده از بیومولکول‌ها و نانو ذرات مغناطیسی" را دیگر طرح اجرا شده در گروه فیزیک پژوهشکده علوم پایه کاربردی عنوان کرد.

میرزایی افزود: در این طرح شکست مولکول‌های سنگین نفت به مولکول‌های سبکتر با استفاده از بیومولکول‌ها و نانوذرات مغناطیسی انجام گرفت که کاهش قابل ملاحظه‌ای در ترکیبات سنگین به خصوص آسفالتن و افزایش گروه ترکیبات اشباع هیدروکربنی حاصل شد.

رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی ادامه داد: از طرفی در این گروه بر مبحث "بهره‌برداری از نانوذرات مغناطیسی اکسید آهن در کاهش ویسکوزیته نفت سنگین" نیز کار پژوهشی انجام شد که در این طرح با بکارگیری نانوذرات مغناطیسی اکسید آهن، ویسکوزیته نفت سنگین به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داده شد.

وی با اشاره به "تولید آنزیمی سوخت زیستی (بیودیزل) به کمک نانوذرات مغناطیسی از منابع مختلف روغنی" افزود: در این طرح با تثبیت آنزیم بر روی نانوذره مغناطیسی از آن برای تولید بیودیزل از روغن، به عنوان بیوکاتالیست استفاده شد.

میرزایی "ساخت نانو زیست حسگر تشخیص مواد آلی فسفره " را دیگر طرح‌ اجرا شده در گروه فیزیک عنوان کرد و گفت: در این طرح زیست حسگر آنزیمی تعیین غلظت‌های بسیار کم سم دفع آفات نباتی دیازینون در محیط آبی به صورت درجا و با استفاده از فناوری نانو ساخته شد.

رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی برنامه‌های آتی گروه فیزیک را "افزایش مقیاس پروژه شکست مولکول‌های سنگین نفتی از مقیاس آزمایشگاهی تا مقیاس نیمه صنعتی" و "بازیافت پسماند یا ارتقای محصولات حاصل از پسماند به کمک فناوری‌های نو" عنوان کرد.
99
95/04/21 17:54
نانوسان , nanosun
اخیرا محصولاتی با عنوان نانوسان (Nanosun)، توسط فروشگاه‌‌های متفرقه عرضه شده است که ارتباطی با پایگاه اینترنتی نانوسان (nanosun.ir) ندارد و ادعاهای مطرح شده در خصوص کارکرد و قابلیت‌های این محصولات به هیچ وجه مورد تایید این مجموعه نیست.
متن کامل این اطلاعیه را در سایت نانوسان بخوانید:
http://nanosun.ir/blog/post/Fa/2-23-1-1-47-0
95/02/19 15:59
نانوسان , nanosun
همزمان با برگزاری بیست‌و‌نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و در راستای تسهیل در دسترسی دانش‌آموزان، دانشجویان و پژوهشگران به منابع علمی و آموزشی فناوری نانو، «نمایشگاه مجازی کتاب فناوری نانو» در سایت نانوسان برگزار می‌شود. در این نمایشگاه مجازی بیش از ۱۵۰ عنوان از کتاب‌های مرتبط با این فناوری با شرایط ویژه در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نانوسان مراجعه کنید
95/02/14 15:43
بیست علم دات آی آر  , dariushmos
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی
عنوان کامل: نانو تکنولوژی و الکترونیک بیومولکولی
دسته: فیزیک - نانوتکنولوژی
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات پروژه: 41
_______________________________________________
ایران مقاله ، www.irmagale.ir
برای دانلود و دیدن متن کامل به لینک آبی رنگ زیر کلیک نمایید.
94/12/20 09:17
نانوسان , nanosun
نانوسان به مناسبت نزدیک شدن به سال جدید، از تاریخ ۱۷ تا ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۴، با برگزاری «جشنواره نوروزی» محصولات خود را با شرایط ویژه و به همراه هدایایی ارزشمند به علاقمندان فناوری نانو تقدیم می‌کند. قبل از اینکه به معرفی هدایای نورزوی نانوسان برسیم؛ یادآوری می‌کنیم که در فروشگاه اینترنتی نانوسان بیش از ۱۵۰ عنوان از کتب عمومی و تخصصی فناوری نانو با ۴۰ درصد تخفیف (با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو) در دسترس قرار دارد. همچنین نرم‌افزار‌های علمی و آموزشی و محصولات مصرفی فناوری نانو نیز با ۱۰ درصد تخفیف در این فروشگاه اینترنتی عرضه می‌شوند.
94/10/23 15:51
نانوسان , nanosun
به نظر می‌رسد در حال حاضر تولید محصولات مصرفی فناوری نانو ایرانی وارد فصل جدیدی شده است. تدوین استاندارد‌ها و تصویب سازوکارهای اعطای تاییدیه‌های فنی از سوی مراجع ذی‌صلاح در حوزه فناوری نانو از یک سو، و افزایش سطح مهارت و تجربه تولید‌کنندگان ایرانی از سوی دیگر، موجب شده تا محصولات مصرفی با کیفیت و متمایزی با بهره‌مندی از فناوری نانو تولید شوند.
94/07/26 15:42
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
19
5
5