نتایج جستجو : مالی - 23 مطلب

96/11/17 20:04
دفتر وکالت شاهین قیصری , vakilp1
نظریات علمای حقوق یکی از منابع این دانش است. مبحث دعاوی مالی و غیرمالی از دید استادان این رشته به دور نمانده و این دیدگاه وجود دارد که اگر حق مورد نزاع از حقوق مالی باشد، دعوا مالی و اگر غیرمالی باشد، دعوا نیز غیرمالی محسوب می شود. براین اساس، در صورتی که خواسته قابل تقویم به پول باشد، دعوا مالی و چنانچه قابل تقویم نباشد، دعوا غیرمالی است. و سرانجام این که اگر خواسته مال بوده و نتیجه حاصل از دعوا دسترسی به مال باشد، دعوا مالی و چنانچه دعوا به طور مستقیم چنین نتیجه ای را در بر نداشته باشد، این دعوا غیرمالی خواهد بود.

از آنجا که پیش از تصویب قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۷۹، درباره میزان هزینه دادرسی برخی دعاوی به این اعتبار که مالی هستند یا غیرمالی، مباحثی میان قضات مطرح می شد و پس از تصویب قانون مذکور نیز علاوه بر هزینه دادرسی، آثار دیگری بر این دعاوی مترتب گردید، این امر گفتمان های متعددی را میان قضات به وجود آورد.
قانون گذار بر شناخت و تفکیک دعاوی مالی از غیرمالی 9 اثر متفاوت را مترتب کرده است. هنگامی که از تمییز دعوای مالی و غیرمالی 9 اثر متفاوت استخراج می گردد، باید برای شناخت این دعاوی از یکدیگر نیز اهمیت لازم را قائل شد. باوجود شباهت هایی که میان دعاوی مالی و غیرمالی وجود دارد، تفاوت های موجود بین این دعاوی را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:
۱- تفاوت در سن مدعی برای اقامه دعوا
۲- تفاوت در تقویم خواسته
۳- تفاوت در هزینه دادرسی
۴- تفاوت در هزینه های خدمات وکالت
۵- تفاوت در گواهی گواهان
۶- تفاوت در هزینه های اجرایی
۷- تفاوت در نتیجه قرار قبولی اعاده دادرسی
۸- تفاوت در نتیجه درخواست فرجام
۹- تفاوت در ارجاع به داوری

دعاوی مالی و غیرمالی یکی از تقسیمات دعاوی در نظام حقوقی ایران است. دعاوی منقول و غیرمنقول به شرح مذکور در ماده ۲۰ قانون مدنی ایران و دعاوی دینی و عینی به شرح مندرج در ماده ۲۳۲ قانون امور حسبی نیز از جمله دیگر تقسیم های دعاوی به شمار می روند. اما تفاوت هایی که میان دعاوی مالی و غیرمالی در قانون بیان شده است، اهمیت شناخت این دعاوی را آشکار می سازد. از آنجا که ملاک های ارائه شده در دکترین حقوق و نشست های قضایی قضات، ملاک های ارشادی و مشورتی هستند، برای جلوگیری از تشتت رویه ها که منجر به بروز اختلاف در عملکرد دادرس در موارد تفاوت این دعاوی می شود، شایسته است قانون گذار به طور مشخص ملاک شناخت این دعاوی از یکدیگر را بیان نماید.
99
95/12/8 09:25
بانک پاسارگاد , BankPasargad
نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فین‌تک (fintechfest) با هدف حمایت و تجاری‌سازی ایده‌های نو، حل مسائل جدید و معرفی استارت‌آپ‌های حوزه بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس برگزار می‌شود.

این رویداد که برای دومین سال متوالی در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود، فرصتی سه روزه در اختیار صاحبان ایده، علاقمندان برنامه‌نویسی، طراحی رابط و تجربه کاربری و صاحبان کسب و کارهای نوپا قرار می‌دهد تا ایده‌های خود را مطرح کنند و حمایت‌های لازم برای پیاده‌سازی ایده‌هایشان را دریافت کنند.
به گفته مصطفی نقی پورفر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ، جشنواره در سه بخش استارت‌آپ وان، هکوان و نمایشگاه برگزار خواهد شد.
او با بیان اینکه فین‌تک یا Financial technology یکی از فناوری‌های نوظهور است که طی سال‌های اخیر شاهد رشد بالای سرمایه‌گذاری جهانی در آن هستیم، گفت: شرکت‌های فعال در این حوزه تلاش می‌کنند با به کارگیری تکنولوژی، خدمات مالی را ساده‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر کنند.
نقی‌پورفر افزود: فین‌تک در سال‌های اخیر به یکی از حوزه‌های جذاب برای استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان تبدیل شده و تاکنون کسب و کارهای متعدد و متنوعی حول محور این فناوری راه‌اندازی شده‌است.
مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ در توضیح بخش‌های این رویداد گفت: در بخش استارت‌آپ وان شرکت‌کنندگان تیم‌های چهار تا شش نفره را تشکیل می‌دهند. پس از آن، با راهنمایی مربیان و دانش و مهارتی که با شرکت در کارگاه‌های جانبی کسب می‌کنند، به تولید کمینه محصول می‌پردازند و در روز پایانی آن را به داوران ارائه می‌دهند.
او هک‌وان را بخش دیگری از رویداد برشمرد و بیان کرد: در این قسمت، صورت مسئله‌ای مشخص در حوزه فناوری‌های مالی مطرح و به شرکت‌کنندگان فرصتی یک روزه داده می‌شود تا راه حل‌های خود را ارائه دهند و در پایان به شرکت‌کنندگانی که در کوتاه‌ترین زمان بهترین راه حل را ارائه دهند، جوایز ارزنده اهدا خواهد شد.
نقی‌پور فر در ادامه تصریح کرد: استارت‌آپ‌های فین‌تک و حامیان رویداد در بخش نمایشگاهی رویداد می‌توانند محصولات و خدمات خود را به شرکت‌کنندگان معرفی کنند.
مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ مهم‌ترین هدف برگزاری این رویداد را ترویج فرهنگ‌ کار تیمی، ایده‌پردازی، کارآفرینی و نوآوری درصنعت بانکی کشور دانست و بیان کرد: کارکنان بانک‌ها، شرکت‌های فناوری اطلاعات، بیمه، بورس و دانشجویان از مخاطبان مهم این رویداد محسوب می‌شوند.
او افزود: در طی برگزاری استارت‌آپ وان، کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های فنی و کسب و کاری رویداد برگزار می‌شود و پس از آن، شرکت کنندگان با دریافت انواع APIهای بانکی، محصول اولیه خود را توسعه و در روز پایانی به داوران ارائه می‌دهند.
نقی پورفر، با تاکید بر معیارهای ارزیابی ایده‌ها بیان کرد: نوآوری ایده، مشخص بودن مشتریان و بازار هدف، قابلیت پیاده‌سازی و توانمندی تیم مجری طرح از مهم‌ترین پارامترهایی است که در ارزیابی و داوری ایده‌ها نقش دارد و شرکت‌کنندگان در صورت کسب موفقیت علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدار آن طی هفته‌های آینده اعلام می‌شود، می‌توانند از حمایت‌های تخصصی و مالی برای تجاری‌سازی ایده‌های خود استفاده کنند.
به گفته او، فین‌تک فست صرفاً ماراتن برنامه‌نویسی نیست و درصدد حمایت از ایده‌های ناب و تیم‌های توانمند تا پایان مرحله تجاری‌سازی و ورود آن‌ها به بازار است.
گفتنی است دومین رویداد نوآورانه فین‌تک، 18 تا 20 اسفند ماه در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند تا تاریخ 5 اسفندماه از طریق سایت این رویداد به نشانی www.fintechfest.ir ثبت نام کنند.
95/10/23 00:20
بجنوردیها , bojnordcity
پیشنهاد خوبی ارائه کنید

برای ارائه‌ی پیشنهاد فقط به جنبه‌ی مالی فکر نکنید. پیشنهاد باید همه‌ی عناصر چانه‌زنی را دربرگیرد و معمولا شامل زمینه‌ای برای قراردادی می‌شود که به توافق رسمیت می‌بخشد. اگر پیشنهادی بدون توضیح جزئیات ارائه دهید، ممکن است بعدا متوجه شوید که هیچ تعاملی با طرف مقابل نداشته‌اید. اساس چانه‌زنی باید شامل چنین مواردی باشد:‌ قیمت پیشنهادی (با میزان مناسب)، شرح کار (حیطه)، شناسایی و کمیت کالاها یا خدمات، تحویل برنامه، مشوق‌های اجرایی (در صورت وجود)، تضمین صریح (در صورت وجود)، ضوابط و شرایط، و هر سندی که با ارجاع ثبت شده است.
تبادل یک عامل با عامل دیگر – مثل قیمت پایین‌تر برای برنامه‌ای منعطف‌تر – روشی معمول است. چنین مهره‌هایی برای معامله باید در جیب‌تان وجود داشته باشد تا زمان بستن قرارداد و رسیدن به قیمتی که می‌خواهید، از آنها استفاده کنید. اگرچه معمولا توجه اصلی شما بر قیمت است، همیشه باید تمام اجزای معامله را در ذهن‌تان داشته باشید. برای قبول قراردادهای استاندارد به عنوان «استاندارد صنعتی» یا «چیزی که ما همیشه استفاده می‌کنیم» تحت فشار قرار نگیرید. همه چیز، حتی جزئیات قابل تغییر هستند. اگر طرف مقابل از تغییر شرایط دشوار امتناع می‌کند، به معامله و تجارت در جای دیگری فکر کنید.
جهت جلوگیری از کج‌فهمی، پیشنهادات باید به صورت کتبی ارائه شوند و همه‌ی جزئیات معامله را دربربگیرند. ایده‌ی خوبی است که یادداشت‌هایی شامل دلایل هر پیشنهاد در طول جلسه داشته باشید. در حالی که طرف مقابل این یادداشت‌ها را نمی‌بیند، این کار به شما کمک می‌کند تا بفهمید که باید از چیزهای بی‌ارزش صرف‌ نظر کنید و مذاکرات را مجددا از سر بگیرید. بخشی از فرآیند، بازتعریف رویکرد و تکنیک‌های‌تان و استفاده از درس‌هایی است که یاد گرفته‌اید. اگر برای یک شرکت یا دولت کار می‌کنید، این یادداشت‌ها معمولا باید به عنوان برونداد مذاکرات ثبت شوند و تکمیل‌کننده‌ی فایل قراردارد هستند.

منبع: سایت چطور
95/03/4 10:16
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
تمام زیر ساخت های همکاری های مشترک فی مابین بورس کالا و صنایع پتروشیمی در جهت تامین منابع مالی با پشتوانه تولید و عرضه آماده است.

مدیرعامل بورس کالای ایران در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر آمادگی بورس برای همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز طرح ها و مجتمع های پتروشیمی اظهارکرد: تمرکزاصلی بورس کالا،‌ حرکت به سمت اوراق بهادار است و دراین مسیر روش های مختلفی مانند فروش سلف عادی، حرکت از روش های نقد و سنتی به سمت روش های جدیداز جمله پیش فروش و انتشار اوراق سلف موازی به عنوان روشهای جدید تامین مالی در بورس کالا برای شرکتهای تولید کننده پتروشیمی تعریف شده است.
حامد سلطانی نژاد، افزود: تمام زیر ساخت های برای همکاری های آتی و مشترک مهیا است و با برگزاری جلسه های تخصصی و منظم می توانیم سطح همکاری و تعامل را در تمام بخش ها افزایش دهیم و باید تاکید کرد که بورس کالا در کنار صنعت پتروشیمی ایران است.
وی ادامه داد:ازآنجاکه یکی از بهترین روش های تامین مالی، ‌روش انتشار اوراق سلف موازی است، این روش در دستور کار بورس کالاقرارگرفت. از این روش به عنوان پشتوانه تولید و عرضه شرکت ها دربورس کالای ایران اعتبار دارد که به لحاظ مسائل شرعی نیز، این اوراق به عنوان قرارداد مجاز شناخته شده اند.
سلطانی نژاد، با بیان اینکه سلف موازی قراردادی است که قابلیت معاملات ثانویه قرارداد سلف را در بازار ثانویه بورس کالا برای مشتریان ایجاد می کند، تصریح کرد: تلاش داریم نسل اولیه اوراق بهادار مبتنی بر کالا را در بورس کالای ایران را ایجاد کنیم که شامل، ‌گواهی سپرده و سلف موازی می شود و تحقق این امر می تواند جانی تازه به بازار سرمایه ببخشد.
مجوز انتشار اوراق سلف عادی و موازی
مدیرعامل بورس کالا ی ایران با اشاره به مجوز انتشار سلف عادی و موازی برای مجتمع های پتروشیمی پردیس، آبادان و پتروشیمی شیراز، ‌گفت: می توان عنوان کرد که انتشار اوراق سلف هم نوعی از روش های تامین مالی است که از مزیت آن تنظیم برنامه تولید است. به عبارتی شرکت های پتروشیمی که از این روش استفاده می کنند مطمئن خواهند شد که بر اساس تقاضای بازار تولید و عرضه خواهند کرد.
وی به مشکل عرضه برخی محصولات پتروشیمی در بورس کالا اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از تولیدکنندگان به تعهدات عرضه خود که در هیئت پذیرش مصوب شده است، پاییند نیستند. ما نیز برای اینکه بازار مدیریت شود کل عرضه را درمقابل کل تقاضا قرارده ا یم و از تولیدکنندگان خواستیم تا برنامه تولید و فروش شان را ارائه کنند و اگر طبق برنامه اعلام شده و منطبق با زمان پذیرش عمل نکنند، از عرضه محصولات شان در بورس جلوگیری خواهدشد.
مدیر عامل بورس در پاسخ به این انتقاد که چرا مصرف کنندگان خرد اجازه خرید از بورس کالا را ندارند، گفت: کلیه خریداران باید از طریق ثبت نام در سامانه بهین یاب و اخذ پروانه تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، وارد رینگ بورس کالا شوند.
به گفته سلطانی نژاد ،با این وجود بورس کالا به دنبال آن است تا ساز وکاری فراهم کند که تولیدکنندگان کوچک در مقابل افزایش قیمت آسیب کمتر یببینند و یا بتوانند به صورت بلندمدت خریدکنند برای این موضوع، با چند شرکت پتروشیمی طرحی تحت عنوان قرارداد های بلندمدت دربورس کالا مورد بررسی قرار دارد.
وی افزود: بر همین اساس، شرکتهای تولیدکننده شرایط فروش بلند مدت خودشان را در بورس کالا اعلام می کنند و افراد و یاشرکت هایی که می خواهند طبق آن قرارداد خرید کنند، وارد فرآیند رقابت شده و درصورت برنده شدن، اجازه خرید بلندمدت دارند. اساس قیمت در این قرارداد ها نیز قیمت هایی است که دربورس کالا کشف می شود.

هر انبار به منزله یک تالار
سلطانی نژاد در خصوص گواهی سپرده کالا گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداری است که مؤید مالکیت دارنده آن بر مقدار معینی کالا است و پشتوانه آن قبض انبار است که توسط انبارهای مورد تایید بورس صادر می‌گردد.
وی افزود: در فرآیند اجرایی سیاست قیمت تضمینی، پس از تودیع محصول از سوی کشاورز و یا مالک کالا به یکی از انبارهای پذیرش شده از سوی بورس کالای ایران، گواهی سپرده کالایی (قبض انبار) از سوی انبار دار ، صادر شده و در اختیار کشاورز و یا مالک کالا قرار می گیرد . پس از صدور گواهی سپرده کالایی، کشاورز و یا مالک کالا می تواند با مراجعه به یکی از کارگزاران دارای مجوز معاملات در بورس کالای ایران و ارائه گواهی سپرده کالایی ، درخواست فروش محصول خود را در بورس کالای ایران ارائه نماید. همچنین امکان تامین مالی و اخذ تسهیلات از نظام بانکی به پشتوانه گواهی کالایی صادرشده وجود دارد.
به گفته وی، از مزیت های گواهی سپرده کالا این است که بورس کالا به جای اینکه برای گسترش فعالیت های خود ازتالار های منطقه ای استفاده نماید، شبکه فعالیت خود را از طریق پذیرش انبارها در نقاط مختلف کشور و دنیاگسترش می دهد، در این روش هر انبار به منزله یک تالار تلقی می شود.
سلطانی نژاد درباره عرضه کود اوره در بورس کالاگفت: طبق توافق های فی ما بین تولیدکنندگان، ‌دولت وجهاد کشاورزی به عنوان مصرف کننده کود اوره صورت گرفته است، ‌کود اوره به عنوان کالای یارانه ای به بخش کشاورزی اختصاص می یابد از سوی دیگر ستاد تنظیم بازار، ‌این کالا را در ردیف کالای یارانه ای قرار داده است.
به اعتقاد وی، کود اوره قابلیت عرضه در بورس را ندارد و به محض آنکه این کالا از حالت یارانه ای خارج شود بورس کالا آمادگی عرضه آن را دارد. زیرا بورس محلی برای کشف قیمت و سیستم عرضه و تقاضاست و کالا های یارانه ای تنها به شرط قیمت گذاری آزاد قابلیت عرضه دارند.
95/01/20 12:20
جهان سلامت , payfile.org
طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی تولید چـرم و سالامبـور با ظرفیت تولید 400 هزار فوت مربع در سال
خلاصه طرحموضوع طرح : تولید چرم و سالامبورظرفیت : 400 هزار فوت مربع در سالمحل اجرای طرح : قابل اجرا در سراسر كشورسرمایه گذاری كـل: 1880 میلیون ریالسهم آوردة متقاضی: 190 میلیون ریالسهم تسهیلات: 1690 میلیون ریالمیزان اشتغالزایی : هجـده نفـردورة بازگشـت سـرمایه: بیست و یك ماهمقدمــه :

ایجاد صنایع وابسته به صنعت دامپروری و دامداری در مناطق دارای این گونه صنایع، علاوه بر ایجاد اشتغال مؤثر می‌تواند با توسعه زیرساخت هایی به منظور استفاده از مواد اولیة در دسترس و كسب ارزش افزوده ، موجبات تكمیل زنجیره تولید را فراهم نماید

ایجاد كارخانه تولید چرم و سالامبور نیز از جمله این فعالت ها است كه می‌تواند با استفاده از محصولات فرعی واحدهای دامداری در رونق صنعت دامپروری مؤثر واقع شده و با تولید چرم و سالامبور علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، زمینه ساز اشتغال در صنایع پایین دستی خود گردد و به این ترتیب چرخه تولید منطقه را از تولید محصولات غذایی مورد استفاده دام ها تا تولید مصنوعات چرمی كامل كند.
94/02/21 12:02
جوان ایرانی , irjavan.com
جوانان کشور مالی با برگزاری مسابقه فوتبال با نام جام امام خمینی(ره)، یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.

√ بــرای مشاهده ادامه عکس ها کــافی ست روی لینک ▼▼ زیر کلیک کنید√
13
11
24
93/10/10 12:48
مهدی حلاج , mahdi8083
[https://www.aparat.com/v/O1YCl]
بزرگترین سمینار بازاریابی خدمات و ابزارهای مالی
8 آبان ماه سال 1393
مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما