نتایج جستجو : فایل های الکترونیکی - 9 مطلب

97/03/1 09:07
لیمان ثاقب , suzuki405rd
جدیدترین وبهترین فایل های الکترونیکی (دانلودی) را فقط از سایت وردپرسی بزرگ
>>> ابرفروشگاه فایل اورجینال <<< و سایت ها وکانال های وابسته به آنها تهیه
نمائید . زیرا که ما بهترین ها را بصورت کاملا اورجینال برای شما عزیزان تدارک دیده ایم
متشکرم . ارادتمند : محمدعلیـ ( L I M A N )
########################
نمونه سوال از درس های 5 الی 8

لطفا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید . سپاس
99
کامنت بنویسید...
لیمان ثاقب , suzuki405rd
پنجشنبه 3 خرداد ، 23:40
ادامه
شهاب ثاقب , rayan46zona
پنجشنبه 3 خرداد ، 09:13
ادامه
97/01/1 05:23
لیمان ثاقب , suzuki405rd
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
دارو بعنوان یك كالای استراتژیك مشمول یارانه در كشور و یك نیاز اساسی عامه مردم از اهمیت خاصی برخوردار بوده، بطوریكه بر اساس آمار سال 1376 مبلغ 1740 میلیارد ریال مصرف سالیانه دارو و 8/15میلیارد مصرف عددی دارو در كشور گزارش شده است. (در سال 80 از مجموع 4132 میلیارد ریال فروش دارو در سطح كشور، 241 میلیارد ریال آن یارانه پرداختی توسط دولت بوده است).

به دلیل اهمیت و تاثیری كه استفاده غیر منطقی و غیر اصولی از این كالا هم در اقتصاد خانوار و هم در روند درمان می تواند داشته باشد، صرفنظر از سایر عواملی كه در فراهمی دارو و یا عدم وجود آن نقش و تاثیر دارند، باید به نقش مردم به عنوان اصلی ترین عامل فرهنگ مصرف دارو و همچنین نقش گروه پزشكی بعنوان تاثیر گذارترین ركن فرهنگ تجویز و مصرف دارو توجه جدی نمود.

طبق آمار ارائه شده میانگین رشد مصرف دارو در كشور چیزی حدود 5/11% می باشد. در حالیكه همین تعداد در كشورهای در حال توسعه 7% و در كل جهان 9% گزارش شده است. مسلماً بی توجهی به مصرف منطقی داروها می تواند پیامدهای نامناسبی چون نارضایتی بیمار، طولانی شدن و شدت بیماری، ایجاد عوارض جانبی خطرناك و بستری شدن در بیمارستان، كمرنگ شدن ارتباط پزشك و بیمار و نهایتاً افزایش هزینه های درمانی برای افراد و دستگاههای دولتی و مهمتر از همه ایجاد مشكل همیشگی كمبود دارو Drug Shortage)) در كل كشور را در بر داشته باشد.

بدلیل عوارض جانبی حاصل از استفاده مفرط و ناصحیح دارو و مشكلات اقتصادی ناشی از آن امروزه گرایش قوی در محدود كردن استفاده از دارو در سطح بین المللی و بویژه در كشورهای پیشرفته مطرح و برای آن برنامه ریزی شده است.

صاحبنظران و متولیان امر دارو در كشور معتقدند علت بسیاری از نابسامانیهای دارویی موجود در كشور فرهنگ فعلی تجویز و مصرف دارو است.

در گزارش 1998 سازمان جهانی تندرستی (WHO) در خصوص مصرف غیر منطقی دارو تاكید شده كه این روند منجر به عدم دسترسی و توانایی خرید برای اكثریت مردم می گردد.

در خصوص مصرف بی رویه دارو یكی از علل اصلی، كمبود اطلاعاتی در هر دو قشر تجویز كننده و مصرف كننده دارو می توان ذكر كرد. رفع این معضل در گرو برنامه ریزی آموزشی و بالا بردن سطح آگاهی نسبت به امر دارو می باشد. طراحی، تدوین و اجرای صحیح این برنامه در كنار ارزیابی و پایش مداوم و ایجاد تغییرات احتمالی قطعاً منجر به تغییر الگوی مصرف خواهد شد.

بهینه كردن مصرف دارو از طریق اصلاح سیستم آموزش پزشكی و نسخه نویسی منطقی (Rational Prescribing)، راه اندازی كمیته های علمی كنترل نسخ ،آموزش مداوم و موثر كادر پزشكی، ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و آموزش فراگیر جامعه با توجه به اصل پیشگیری مقدم و بهتر از درمان است، تقویت بیمه های خدمات درمانی، بالا بردن كیفیت داروهای تولید داخل و … كه نهایتاً منجر به افزایش سلامتی و امید به زندگی، رفع كمبودهای دارویی و كاهش بار مالی Financial Load)) دولت و مردم خواهد شد كه مطمئناً جهت رسیدن به این اصلاحات باید از تمامی توان و نیروی بخش دولتی در كنار بخش خصوصی استفاده و بهره برداری بهینه به عمل آید (در مقاله به این نكات كاربردی اشاره خواهد شد).
%%%%%%%%
مقدمه

بی شك یكی از مهمترین شاخص های توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای وضعیت بهداشتی درمانی آن جامعه می باشد كه در همین رابطه وجود داروهای اساسی و پیش بینی و تدارك كافی و به موقع آن كه جزء اصول مراقبت های اولیه بهداشتی (‍‍P.H.C) نیز می باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
تلاش در جهت یك نظام دارویی كارآمد و منطقی یكی از اهداف مهم و اولیه همه مراكز بهداشتی درمانی دنیا بوده و بهسازی شیوه های مصرف دارو و گام نهادن به سوی جامعه ای با مصرف بی خطر، منطقی و با كیفیت داروها محور اقدامات و توصیه های سازمان جهانی تندرستی (WHO) می باشد.

دارو و نظام مبتنی بر آن از جمله مسایل پیچیده و چند عاملی (Multifactorial) می باشد كه حل نقائص و مشكلات این سیستم نیاز به عزم ملی و توجه تمامی مسئولان و دست اندركاران امر بهداشت و درمان و سایر نهادها و سازمانهای وابسته دارد. اگرچه بحث در خصوص اتلاف منابع و اسراف در امر دارو در وهله اول اذهان را بسوی فرد مصرف كننده (بیمار) متوجه می سازد ولی باید توجه داشت كه فرد بیمار و بطور كلی مردم در این چرخه تنها یك ضلع مثلث درمانی را تشكیل می دهند و دو ضلع دیگر این مثلث گروههای پزشكی (خصوصاً پزشك و داروساز ) و سیاستگذاران امر دارو و درمان در كشور می باشند.

اگرچه در ماده 196 قانون برنامه سوم دولت جمهوری اسلامی به مسئله دارو در 6 بند پرداخته شده و مجموعه اقداماتی كه باید انجام شود ذكر گردیده اما تمام كسانیكه با الفبای دارو در كشور آشنایی دارند خوب می دانند كه این راهكارها مشكلات نظام دارویی كشور را حل نخواهد كرد (1).

با همه تاكیداتی كه توسط سازمانهای بین المللی نظیر (WHO) در تدوین داروهای اساسی و سیاست ملی دارو در كشورها صورت گرفته و می گیرد، اما متاسفانه وزارت بهداشت هنوز نتوانسته در این خصوص اقدام مؤثری را صورت دهد.هدف اصلی هر سیاست دارو، تضمین دسترسی تمام مردم در تمام لحظات و در تمام كشور به داروهای اساسی مورد نیاز با كیفیت عالی و با قیمت قابل قبول و مصرف منطقی آنهاست.
97/01/1 05:16
لیمان ثاقب , suzuki405rd
*********************************
جدیدترین وبهترین فایل های الکترونیکی (دانلودی) اورجینال را فقط از وب سایت های مربوطه تهیه نمائید .
ما با کیفیت ترین فایل های دانلودی را برایتان دریکجا جمع آوری کرده ایم که شما بسادگی وصرف چند دقیقه براحتی بتوانید به فایل های مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.
همچنین تمام تلاش خودمان را بکارگیری کرده ایم تا فایل های الکترونیکی اورجینال را با نازل ترین قیمت ها بدست شما برسانیم.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

دسته بندی عمومی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1.333 مگا بایت
تعداد صفحات 114
%%%%%%%%
لطفا جهت یاری ما در امر خدمت رسانی حتما این مطلب را با دوستان خود به اشتراک
بگذارید و "پست مججد" را بزنید. متشکرم .
96/12/21 04:12
لیمان ثاقب , suzuki405rd
جدیدترین وبهترین فایل های الکترونیکی (دانلودی) اورجینال
را فقط از کانال های ما تهیه فرمائید .

مابهترین وجدیدترین فایل ها رابا نازل ترین قیمت برایتان در کانال ها و
سایت های خودمان جمع آوری کرده ایم .

فقط کافی است به کانال ها وسایت هایمان مراجعه فرمائید وفایل های
موردنظرتان را در عرض چند دقیقه بدست آورید .

لطفا به اشتراک بگذارید و "پست مجدد" بزنید . متشکرم .
کامنت بنویسید...
لیمان ثاقب , suzuki405rd
دوشنبه 21 اسفند ، 04:21
ابرفروشگاه فایل های اورجینال

http://liman.cloudsite.ir
ادامه
لیمان ثاقب , suzuki405rd
دوشنبه 21 اسفند ، 04:20
دانلود دیجیتال اورجینال

http://tecno.filekar.ir
ادامه
لیمان ثاقب , suzuki405rd
دوشنبه 21 اسفند ، 04:19
با کیفیت ترین و ارزان ترین فایل ها را فقط در سایت های ما جستجو کنید .

https://moqi3.ir

https://4setare.ir
ادامه
96/10/16 20:28
لیمان ثاقب , suzuki405rd
بهترین فایل های دانلودی را فقط در ابرسایت های ما جستجو کنید!
مادر هرکدام از ابرسایت های خودمان صدها هزار فایل اورجینال با نازل ترین قیمت ها
برای رفاه حال شما جمع آوری کرده ایم که براحتی می توانیدتهیه نمائید.
*****************************************************
پاورپوینت درس سیستم اطلاعات با عنوان اینترنت اشی
پاورپوینت درس سیستم اطلاعات با عنوان اینترنت اشیا در 22 اسلاید قابل ویرایشاینترنت اشیا چیست؟

اینترنتِ اشیاء (Internet of Things ‪(IoT)) مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است. به صورت خلاصه "اینترنت اشیاء" فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

مهم‌ترین نتیجه همه گیر شدن اینترنت اشیا قابلیت اتصال انواع اشیا و وسایل به دنیای مجازی است. لذا همه لوازم خانگی، اتومبیلها، نوشت افزار و هر آنچه که شما تمایل داشته باشید به اینترنت متصل می‌شود.

بررسی‌های موسسه گارتنر نشان می دهد که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۶ میلیارد محصول و کالای مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد و درآمدی که از محل طراحی این نوع محصولات نصیب سازندگان آنها می شود از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. شاید باور کردن چنین تحولاتی در سال ۲۰۱۴ اندکی دشوار باشد، زیرا در شرایط فعلی تنها تلویزیون، گوشی‌های همراه و رایانه‌ها به اینترنت متصل می شوند، اما اگر به این نکته توجه کنیم که شرایط فعلی دنیای فناوری حتی پنج سال پیش از این هم به دشواری قابل تصور بود، ممکن است راحت تر تحولات پرشتاب آینده را بپذیریم.

لطفا جهت حمایت ازما درامر خدمت رسانی "پست مجدد" بزنید.
متشکریم!!!!!
96/09/18 14:03
لیمان ثاقب , suzuki405rd
جدیدترین وبهترین فایل های الکترونیکی (دانلودی) اورجینال را فقط در
>>> ابرفروشگاه فایل اورجینال <<< وشعبه های وابسته تهیه نمائید.
ما بهترین ها را با نازل ترین قیمت برای شما عزیزان تدارک دیده ایم.
خرید از صرفه جوئی درپول و وقت گرانبهایتان می باشد.

https://moqi3.ir
کامنت بنویسید...
لیمان ثاقب , suzuki405rd
شنبه 18 آذر ، 14:49
http://liman.stufile.ir
ادامه
لیمان ثاقب , suzuki405rd
شنبه 18 آذر ، 14:48
http://tecno.filekar.ir
ادامه
96/07/22 04:01
فر شته , liman51s
فایل های الکترونیک اورجینال
با قیمت های استثنائی >>> 1300 تومان

فهرست مطالب:

عوامل روزمرّه در كنترل غریزه جنسی 1

راههای کنترل غریزه جنسی با توجه به تعالیم اسلام 2

كنترل منفى 5

كنترل مثبت 5

شیوه های كنترل مثبت : 6

کنترل غرایز جنسی و هواهای نفسانی در پرتو آموزه‏های روایی 10

اصلاح و تهذیب نفس در جوانی 10

رویارویی شهوت و عقل، در جوانی 11

پی‏آمدهای طغیان غرایز و چگونگی مهار آن 12

پی آمدهای خطرناک پیروی از شهوت ها 13

غریزه جنسی؛ نگاه ابزاری یا استقلالی 14

مددخواهی از خداوند، برای کنترل غریزه‏ها 15جوانانی كه فعلاً زمینة ازدواج ندارند، باید از بی كاری دوری گزینند،و به هر وسیله ای كه باشد خود را سرگرم ساخته، و بدانند كه در این دوران جوانی هر چه بخواهند می توانند پیش رفته و در كارهای علمی، فكری، اقتصادی، اجتماعی ... به مراحل عالی دست یابند، و از سوی دیگر این نوع اشتغالات آنان را از كشیده شدن به امور جنسی باز می دارد.

نوع تغذیه و كمیّت و كیفیّت آن در تشدید و تسكین شهوت بسیار مؤثر است، بنابراین جوانان آگاه سعی كنند از پرخوری اجتناب نموده، و از غذاهایی كه در این زمینه مؤثّر است استفاده نمایند.مثلاّ انواع غذاهای:لیمودار،گوشت ماده،كافور،ادویه،ترشی،قهوه ... چنانچه در كتابهای مختلف گیاهی و غذایی و جنسی نوشته شده برای تسكین شهوت مؤثر است.

از همه مهم تر تفریحات سالم،كوهنوردی، مسابقات علمی، ورزش روزمرّه بمقدار لازم، برنامه های بسیار سودمند، در تقلیل و تسكین غریزة جنسی فوق العاده مفید می باشد.

در دین مقدّس اسلام در مورد همة اینها دستورات خاصّی داشته، و خود حضرات معصومین علیهم السّلام، و در رأس آنان رسول خدا(ص) دوستدار ورزشكاران بوده، و در موارد زیادی شخصاً در مسابقات ورزشی، شركت فرموده،و برای برندگان جوائزی را اهداء نموده است.

و بالاخره جوانان غیرمتأهّل بیش از دیگران باید از صحنه های شهوت انگیز دوری گزینند، از تماشای فیلم های خطرناك، سریال های زناشوئی، عكس های سكسی، شنیدن صداهای مهیّج دختران و زنان، از حضور در مجالس نامطلوب كلوپ ها و پارتی ها و سینماها، خواندن موضوعات شهوت انگیز، و رفاقت و مصاحبت دوستان بوالهوس خودداری نمایند، و الّا گرفتار دام های خطرناك شیطان، و شیاطین انسان نما خواهند شد، و ندامت و پشیمانی های بعدی نتیجه نخواهد داشت.

راههای کنترل غریزه جنسی با توجه به تعالیم اسلام

اكامى جنسى، پى آمدهاى ناگوارى دارد و مبارزه با اقتضاى غریزه در محدوده اى كه طبیعت انسان بدان نیاز دارد، غلط است، ولى با برداشتن قید و بندهاى اجتماعى، مشكل حل نمى شود، بلكه بر شمار مشكلات افزوده خواهد شد. درباره ى غریزه ى جنسى نیز باید گفت كه برداشتن ضابطه ها، عشق واقعى را مى كُشد و طبیعت را هرزه و بى بندوبار مى كند. در این زمینه، هر چه عرضه بیشتر گردد، هوس و میل به تنوّع افزایش مى یابد. به گفته ى راسل در كتاب زناشویى و اخلاق، عطش روحى در مسایل جنسى غیر از حرارت جسمى است. آن چه با ارضا تسكین مى یابد، حرارت جسمى است نه عطش روحى. پس آزادى در مسایل جنسى به شعله ورتر شدن شهوت ها خواهد انجامید؛ زیرا هوس، سیرى ناپذیر است. بنابراین، هر چند ممكن است برخى ممنوعیّت هاى جنسى در روابط اجتماعى زن و مرد، عوارض هاى روانى و رفتارى پدید آورد، ولى برداشتن ممنوعیت هاى قانونى و مشروع و دادن آزادى بى حدّ و مرز، پى آمدهاى بسیار خطرناك ترى دارد. براى رسیدن به آرامش روانى و كنترل غریزه های انسان، دو چیز لازم است:

باید همه ى غریزه هاى انسان به طور طبیعى، معقول و مطلوب ارضا شود.
از تحریك غریزه ها به ویژه غریزه ى جنسى پیش گیرى شود.
باید گفت ازدواج بهترین پاسخ به نیاز روحى، روانى و جسمى جوانان است كه در پرتو آن، دختر و پسر براى ایجاد كانونى گرم و سرشار از عشق و صفا و آرامش تلاش مى كنند و با انس و همدلى، از گرماى وجود یكدیگر لذّت مى برند و غریزه ى جنسى به صورت طبیعى و معقول، بر آورده مى شود. تعبیر از غریزه جنسى و آثار آن بر شخصیت جوانان، به «بحران» قلم پردازى و یا بزرگ نمایى نیست، بلكه حقیقتى است روشن، براى همه كسانى كه شخصیت جوان را به خوبى مى شناسند و یا خود جوانند و یا دست كم دوران جوانى خود را كم و بیش به یاد دارند. حكمت از غریزه جنسى استمرار و بقاى نوع بشر است و به همین جهت سالم ترین، بایسته ترین و مطلوب ترین نوع مواجهه با آن و بهترین راه حل مقابله با آن، ازدواج و نكاح مشروع است. انسان با نكاح به موقع و در وقت نیاز ـ بى آنكه به دیرى یا زودى آن فكر كند ـ به مقبول ترین و كامل ترین صورت خود به نیازمندى خویش پاسخ مثبت مى دهد و پیش از آنكه به عواقب و پى آمدهاى آزاردهنده و فشارهاى غریزه به دنبال آن عقده هاى روانى دچار گردد، آن را مهار ساخته و از التهاب آن كاسته است و قبل از آنكه انرژى انباشته آن از وجودش سرازیر شود و دامنش را آلوده كرده و بسوزاند، آن را با پاسخ طبیعى و مشروع ـ بى اضطراب و نگرانى ـ فرو نشانده است و این نخستین توصیه دین در این مورد است.

رسول اكرم(ص) مى فرمایند: «یا معشر الشباب! من استطاع منكم الباه فلیتزوّج ...؛اى جمعیت، جوانان هر كس از شما توانایى ازدواج دارد ازدواج كند ...». از حضرت صادق(ع) روایت شده است كه فرمودند: «جاء رجل إلى أبى علیه السلام فقال له: هل لك من زوجة؟ قال: لا، فقال أبى: ما احبّ أنّ لى الدّنیا و ما فیها و انّى بتّ لیلة و لیست لى زوجة. ثم قال: الرّكعتان یصلّیهما رجل متزوّج افضل من رجل أعزب یقوم لیله و یصوم نهاره. ثمّ أعطاه أبى سبعة دنانیر ثمّ قال: تزوّج بهذه. ثمّ قال أبى: قال رسول اللّه صلى اللّه علیه و آله: اتخذوا الأهل فإنّه ارزق لكم؛ مردى به محضر پدرم ـ كه درود خدا بر او باد ـ رسید، آن حضرت به او فرمود: آیا همسرى دارى؟ عرض كرد: نه! پدرم فرمود: من دوست ندارم همه دنیا و آنچه در آن است از آنِ من باشد در حالى كه یك شب را بى همسر، سر به بالین گذارم! سپس فرمود: دو ركعت كه مرد زن دار بجاى آورد بهتر است ازمرد بى همسرى كه شبش را به نماز قیام كند و روزش را با روزه تمام كند. آنگاه پدرم هفت دینار داد و گفت: با این پول ازدواج كن. سپس پدرم از رسول اكرم(ص) نقل كرد كه فرمود: براى خود تشكیل خانواده دهید كه براى روزى شما بهتر و مفیدتر است».

اگر براى كسى به هر دلیلى امكان ازدواج نباشد، چنین شخصى تحت هیچ عنوان مجاز نیست روى به گناه آورد زیرا خطر گناه و آلوده دامنى بسیار فراتر از فشارها و رنجهاى عزوبت و بى همسرى است و در صورت خوف وقوع در گناه، ازدواج به هر صورت ممكن واجب مى شود. و لذا چنین كسى یا باید خود را كنترل كند و دست به گناه نیالاید و یا مقدمات ازدواج خود را از هر راه ممكن فراهم آورد. قرآن كریم مى فرماید و باید آن كسانى كه ازدواج برایشان مقدور نیست عفّت بورزند: (و لستعفف الّذین لا یجدون نكاحا حتی یغنیهم الله من فضله والذین یبتغون الکتاب مما ملکت ایمانکم فکاتبوهم ان علمتم فیهم خیرا و آتوهم من مال الله الذی آتاکم و لا تکرهوا فتیاتکم علی البغآء ان اردن تحصنا لتبتغوا عرض الحیوة الدنیا و من یکرههن فان الله من بعد اکراههن غفور رحیم؛ و كسانى كه امكانات زناشویى نمى یابند، باید عفت بورزند تا خدا آنها را از كرم خویش بى نیاز گرداند و از مملوكان شما، كسانى كه خواستار مكاتبه [باز خرید] خویش هستند، اگر در آنها خیرى (توانایى) یافتید، قرار بازخرید آنها را بنویسید، و از مالى كه خدا به شما داده است به ایشان بدهید، و كنیزان خود را در حالى كه پاكدامنى مى ورزند، براى دستیابى به متاع دنیا، به زنا وادار نكنید، و هر كس آنها را به زور وادار كند، بى تردید خدا، پس از اجبارشان، نسبت به آنها آمرزنده ى مهربان است. «سوره نور، آیه 33 »).

یكی از مباحث مهم و ضروری در تربیت جنسی پیش از ازدواج، شیوه های كنترل و تسلط بر غریزه ی جنسی است؛ كنترل این غریزه به دو صورت ممكن است تحقق پذیرد، 1ـ كنترل منفى. 2ـ كنترل مثبت.

كنترل منفى

غالبا وقتى سخن از كنترل غریزه جنسى به میان مى آید، توجه اشخاص به سمت و سوى نوع منفى آن جلب مى شود و آن این است كه كسى با وجود تحریكات مختلف و مواجهه با عوامل انگیزش این غریزه، بخواهد با میل تحریك شده اش مبارزه و مقابله كند و به سوى ارتكاب جرم نرود، چنین كارى گرچه قطعا بهتر از آلایش دامن و عمل به جرم است، ولى پیامدهاى سوء و مخرب آن بر كسى پوشیده نیست. این كار هم به غایت دشوار است و هم زیانبار، و بدین جهت هرگاه شخصى به كنترل غریزه سفارش مى شود، با چنین برداشتى از آن، و تصور دشوارى و زیانبارى آن، از پذیرفتن چنین توصیه هایى سر باز مى زند.

كنترل مثبت

غریزه جنسى اگر با ازدواج مهار نگردد، مطلوب ترین راه تسلط بر آن، كنترل مثبت است و آن پرهیز از صحنه ها و كارهایى است كه به تحریك این غریزه مى انجامد. این نوع از كنترل، كه در حقیقت جنبه پیشگیرى دارد هم راحت است و هم بى زیان و بلكه مفید. راحت است، زیرا در این صورت همچون وسیله نقلیه اى است با سرعت معمولى و قانونى، كه در مواجهه با خطر، مهار حركت آن زحمت چندانى ندارد، بر خلاف ماشینى كه با سرعتى بسیار فراتر از حد شناخته شده و بایسته خود، سیر مى كند كه چه بسا به كلى اختیار آن از دست صاحبش بیرون رفته و مصیبتها به بار آورد و كنترل آن هم در صورت تحقق، صدها زیان و رنج و زحمت و اضطراب براى وسیله و صاحب آن به همراه دارد و بى زیان است، زیرا با این حال كنترل غریزه فشارى بر جسم و روان تحمیل نمى كند تا به آن صدمه اى وارد شود و مفید است چون موجب مى شود مغز و اعصاب و قواى بدن در حالت عادى به سر برند و تعادل روانى شخص محفوظ بماند و انرژى و سرمایه هاى جسمى و روحى او بیهوده مصرف نشوند.

طبق قرآن كریم باید كسانى كه قدرت و وضعیت مساعد براى ازدواج ندارند عفت پیشه كنند و عفت در این آیه گرچه در ابتدا مفهوم عمل خاصى منافى با آن را دارد، ولى با تأمل بیشتر معلوم مى شود كه آیه كریمه معنایى عام دارد و عفت در همه اعضا و اندام را شامل است.

شیوه های كنترل مثبت :

1ـ پرهیز از فكر و ترسیم صحنه هاى محرك در ذهن و خیال

عبداللّه بن سنان از امام صادق(ع) نقل مى كند كه حضرت(ع) فرمود: «انّ عیسى قال للحواریّین: ... انّ موسى امركم ان لا تزنوا و أنا آمركم أن لا تحدّثوا انفسكم بالزنا فضلاً عن أن تزنوا فانّ من حدّث نفسه بالزنا كان كمن أوقد فى بیت مزوّق فأفسد التزاویقَ الدّخان و ان لم یخرق البیت: عیسى به اصحاب خود گفت: ... موسى به شما دستور داد كه زنا نكنید و من به شما دستور مى دهم كه فكر زنا هم در سر نپرورانید تا چه رسد به اینكه زنا كنید زیرا كسى كه خیال زنا كند مانند كسى است كه در خانه اى نقش و نگار شده دود و آتش به پا كند. چنین كارى گرچه خانه را نمى سوزاند ولى زینت و صفاى آن را مكدّر كرده و فاسد مى كند».2ـ دورى از نگاههاى مسموم و مناظر تحریك آمیز

قرآن كریم در دو آیه متوالى دستور به اغماض و نگهدارى چشم از نگاه حرام و هوس آلود داده است. در آیه اول مى فرماید: «قل للمؤمنین یغضّوا من أبصارهم و یحفظوا فروجهم ...؛ به مؤمنان بگو دیدشان را از نامحرمان فرو نشانند و نهانگاههاى خود را از وقوع در حرام نگه دارند» و در آیه بعدى مى فرماید: «و قل للمؤمنات یغضضن من ابصارهنّ و یحفظن فروجهنّ ...؛ به زنان مؤمن بگو چشمهایشان را فرو گیرند و نهانگاههاى خویش را محافظت كنند»( سوره نورآیه 30 ـ 31). جالب این است كه در هر دو مورد خداوند متعال نخست دستور به مراقبت از نگاه محرك و عفت چشم مى دهد و آنگاه به حفاظت از عورت فرمان داده است. رسول اكرم(ص) مى فرمایند: «النّظرة سهم مسموم من سهام ابلیس فمن تركها خوفا من اللّه اعطاه اللّه ایمانا یجد حلاوته فى قلبه؛ نگاه هوس آلود تیرى است مسموم از تیرهاى شیطان. هر كس آن را به جهت خوف الهى ترك كند، خداوند ایمانى به او مى بخشد كه حلاوت آن را در قلب خود احساس مى كند».

3ـ گوش ندادن به آوازها و موسیقیهاى تحریك كننده و مبتذل

در حدیثى از حضرت صادق(ع) آمده است: «إنّ رجلا سأله عن سماع الغناء، فنهى عنه و تلا قول اللّه عزّ و جلّ: «انّ السّمع و البصر و الفؤاد كلّ اولئك كان عنه مسؤولاً» و قال یسأل السّمع عمّا سمع و الفؤاد عمّا عقد و البصر عمّا ابصر؛ مردى از آن حضرت در باره شنیدن آواز محرك پرسید. حضرت از آن نهى كرده و این آیه را خواندند: به یقین گوش و چشم و دل هر یك مورد سؤال خواهند بود و فرمود: گوش از آنچه شنیده و قلب از آنچه بدان دل بسته و چشم از آنچه دیده است مسؤول بوده و بازخواست خواهند شد».

4ـ اجتناب شدید از گفتگوهاى دوستانه و نشستهاى غفلت زا و معاشرت با دوستان ناباب و گوش سپردن به سخنان تحریك آمیز

از حضرت امام باقر(ع) این گونه روایت شده است: «من اصغى إلى ناطق فقد عبده، فإن كان النّاطق یؤذى عن اللّه عزّ و جلّ فقد عبد اللّه و ان كان یؤذى عن الشّیطان فقد عبد الشیطان ؛هر كس به سخن گوینده اى گوش فرا دهد او را بندگى كرده است، پس اگر ناطق از خدا بگوید شنونده، خداوند را بنده شده و اگر از شیطان و سخنان شیطانى بر زبانش جارى كند قطعا بندگى شیطان كرده است».

5ـ اعتدال در خوردن

بى تردید پرخورى و بى نظمى در خوردن در ذخیره سازى و انباشتن موادى كه نیازمند تفریغ باشد مؤثر است، ولى در صورت اعتدال و كم خورى سهم ناچیزى از آن صرف تهیه آن مواد مى شود. در حدیثى كه قبلاً از پیامبر گرامى(ص) نقل كردیم، آن حضرت پس از آنكه جوانان را به ازدواج ترغیب مى كنند مى فرمایند: «و من لم یستطع فلیصم، فإنّ الصّوم به وِجاء ؛هر كس قدرت بر ازدواج ندارد و روزه بگیرد یقینا روزه نیروى غریزه او را تضعیف مى كند».

مبلغ قابل پرداخت 1,300 تومان

اشتراک بگذارید:
96/07/17 12:04
لیمان ثاقب , suzuki405rd
شکر خدا >>> ابرفروشگاه فایل اورجینال <<< امروزه یکی از
بزرگترین وبهترین فروشگاه های فایل های الکترونیکی درسطح
کشور به شمار می رود.
یکی ازموفقیت های این ابرفروشگاه با اینکه هنوز چندماهی ست
که افتتاح شده است , کیفیت فایل هایش بوده که کلیه فایل های
عرضه شده دراین ابرفروشگاه همه ازنسخه های اصلی واورجینال
می باشد.
البته دلایل بسیاری برای موفقیت این ابرفروشگاه وجود داشته ودارد
پس بنابراین به دوستان دانشجو و دانش آموز و همه دوستان عزیزی
که ازفایل های الکترونیکی استفاده می کنند , توصیه می کنیم که از
>>> ابرفروشگاه فایل اورجینال <<< فایل های دانلودی موردنظرخود
را تهیه کنند.

لطفا به اشتراک بگذارید ! متشکرم .
کامنت بنویسید...
فر شته , liman51s
جمعه 21 مهر ، 08:53
ببخشید میشه لینک اولیه ثبت نام را دوباره بنویسید
ادامه
شهاب ثاقب , rayan46zona
پنجشنبه 20 مهر ، 01:48
فایل های الکترونیکی را فقط از فروشگاه های بزرگ مخصوص فایل بخرید!!!
ما با صدها هزار فایل دانلودی اورجینال منتظر شما هستیم !

http://moqi3.ir

http://moqi3.ineu.ir
ادامه
لیمان ثاقب , suzuki405rd
چهارشنبه 19 مهر ، 16:51
فایل های الکترونیکی اورجینال را مستقیم وبدون وایطه از تولیدکنندگان با کم ترین قیمت ها دریافت کنید !

http://biwasete.blogsky.com
ادامه
96/07/12 13:38
لیمان ثاقب , suzuki405rd

دوستان همانطورکه درجریان هستید ما هر روز بخاطر رفاه حال شما
عزیزان فایل های الکترونیکی خودمان را افزایش می دهیم.
هرفایل الکترونیکی اورجینال که به لیست فایل های موجود در کشور
افزوده می شود , فوری وبدون اتلاف وقت توسط ربات های هوشمند
>>> ابرفروشگاه فایل اورجینال <<< به لیست موجود فایل های ما
افزوده می شود.
پس بنابراین شما لازم نیست که درجاهای دیگر بدنبال فایل های مورد
نیازتان باشید , چون ما اینکار را برایتان آسان کرده ایم !
****************************************
لیست فایل های جدید اضافه شده :
1- نقشه Shp دهستان های ایران
2- پاورپوینت عفو و گذشت
3- نقشه مناطق حفاظت شده ایران با فرمت SHP
4- پاسخ کلیه تمرینات پیام های آسمان- درس دوم پایه هشتم
5- دانلودپاورپوینت درمورداتل بندی
6- مبانی نظری اعتماد سازمانی
7- پاورپوینت آماده ارائه مبحث DFT به زبان انگلیسی
8- فایل کامبوزیشن J110H
9- پاورپوینت موزه گوگنهام نیویورک
10- دانلود Samsung Google & Android Pattern Unlocker v4.0 با لینک مستقیم
11- پروژه عیب یابی موتور های doc .DC
12- مقاله درباره آزمایش مکانیک خاک -21 صفحه word
13- فرمول تولید محلول واکس داشبورد سفید رنگ
14- جزوه اصول و مبانی بسته بندی مواد غذایی دکتر مهدی کدیور
15- حذف الگو سامسونگ j110f بدون پاک شدن اطلاعات
16- مقاله درباره آزمایش مکانیک خاک -21 صفحه word
17- دانلودپاورپوینت درموردسنگ کلیه
18- پاورپوینت موزه گوگنهام نیویورک
19- پاورپوینت خوشه های صنعتی و طرح ریزی کارآفرینی؛
20- پاورپوینت دانلود استانداردها و الگوهای مصرف
*************************************
لطفا جهت حمایت از ما در راه خدمت رسانی به دانشجویان
ودانش آموزان عزیزوگرامی این مطلب را "پست مجدد" بزنید!

سپاسگذارم ارادتمند : مدیریت ابرفروشگاه فایل اورجینال
کامنت بنویسید...
شهاب ثاقب , rayan46zona
دوشنبه 1 مرداد ، 03:54
http://moqi3.ir
ادامه
لیمان ثاقب , suzuki405rd
یکشنبه 24 تیر ، 03:36


ادامه
فر شته , liman51s
جمعه 21 مهر ، 09:13
https://4setare.ir/
ادامه