نتایج جستجو : عباس شعری مقدم - 39 مطلب

95/03/5 12:15
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
نایب رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش همسو با جذب سرمایه گذاری های جدید صنعت پتروشیمی ایران را به صنعتی سود آور و ارزش آفرین تبدیل می کند.

عباس شعری مقدم در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد و افزون بر بخش های بالادستی در این صنعت، فرصت های سرمایه گذاری متنوع و سودآوری در صنایع پائین دستی پتروشیمی به ویژه درمسیر خط لوله اتیلن غرب وجود دارد و حضور سرمایه گذاران جدید می تواند مانع خام فروشی شود.
وی افزود: با توجه به توسعه بخش بالادستی پتروشیمی در کشور، فضا برای گسترش صنایع پایین دستی مهیاست و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند با اطمینان در طرح های توسعه ای صنایع تکمیلی حضور پیدا کنند.
شعری مقدم ادامه داد: توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی همسو با اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است و از خام فروشی جلوگیری می کند، از این رو از ارزش افزوده بالایی دارد.
نایب رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی از علاقمندان به سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی دعوت به همکاری می کند، گفت: آماده هرگونه حمایت از سرمایه گذاران هستیم و امیدواریم حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از صنایع پائین دستی پتروشیمی که ارزش افزوده بالایی را به همراه دارد افزایش یابد.
وی تصریح کرد: صنایع بالادستی و میان دستی پتروشیمی در بسیاری از استان ها حضور دارند و صنایع پائین دستی نیز می توانند با حضور در سراسر ایران، زنجیره تولید را در صنعت پتروشیمی تکمیل کنند.
شعری مقدم ادامه داد: توسعه صنایع پایین دستی به عنوان محور توسعه، راهبرد صنعت پتروشیمی ایران است و پیش بینی می شود در آینده نزدیک در این بخش شاهد افزایش سرمایه گذاری ها باشیم.
وی با بیان این که در دوران پساتحریم نقش صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصادی ایران افزایش خواهد یافت، گفت: دولت مصمم به حمایت از بخش خصوصی توانمند ایرانی است و شرایط جدید کشور، فضا را برای رونق اقتصادی، اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده مهیا کرده و باید از این فرصت به دست آمده به بهترین شکل استفاده کرد

99
1
1
95/02/28 08:55
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
صنعت پتروشیمی ایران در مسیر توسعه خود با تعهد و توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی، زمینه را برای تحقق توسعه پایداراین صنعت ارزش آفرین هموار می کند.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آستانه برگزاری دومین همایش مسئولیت های اجتماعی در گفتگو باخبرنگار نیپنا اظهار کرد: مسئولیت های اجتماعی و توجه مستمر به این مهم اخلاقی زمینه را برای هم افزایی و انسجام صنعت پتروشیمی فراهم می کند.

عباس شعری مقدم افزود: هرصنعتی در راه توسعه خود مزایا و معایبی را برای ساکنان منطقه ای که صنعت در آن ساخته شده همراه می آورد و امروز صنایع مختلف باید بیش از پیش توجه به مسئولیت های اجتماعی را در شرکت ها و سازمان ها نهادینه کنند.

وی با بیان این که طی سال های گذشته اقدام های بسیار خوبی در حوزه نظریه پردازی و عملیاتی کردن مفهوم مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی انجام شده است، گفت: یکی از مهم ترین اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی کمک به تولید پایدار در مجتمع های پتروشیمی بوده است.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: برگزاری نخستین همایش مسئولیت های اجتماعی دستاوردهای خوب و جامعی را به همراه داشت و امید است دومین همایش نیز بتواند مسئو لیت های اجتماعی شرکت ها رابطور گسترده تری تببین کند.

شعری مقدم کمک به کیفیت و توجه جدی به مسائل زیست محیطی، ایمنی، بهداشت و سلامت کارکنان را که از گذشته با ایجادساختاری مناسب تحت عنوان مدیریت، بهداشت، ایمنی و محیط زیست استخراج یافته است از دیگر فعالیت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حوزه مسئولیت های اجتماعی برشمرد و افزود: شرکت های باید توجه داشته باشند که مسئولیت های اجتماعی فقط امور خیریه نیست.

وی کمک به ایجاد سیستم های مدیریت کیفیت و تنظیم دستورالعمل های لازم، ارائه آموزش های تخصصی، حفظ آمادگی در مقابل حوادث صنعتی احتمالی در محیط کار و همچنین توجه به صیانت از محیط زیست را از دیگر نشانه های اهمیت به مسئولیت های اجتماعی دانست.

شعری مقدم ادامه داد: بی تردید یکی از راهکارهای اساسی برای پیوند مستمر شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکت هایی که اکنون با ساختار خصوصی اداره می شوند، مسئولیتهای اجتماعی و توجه مستمر به این مهم اخلاقی است که زمینه ساز هم افزایی وسرانجام توسعه پایدار صنعت پتروشیمی می شود.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: توسعه فضای کسب و کار، بازگشت سرمایه و ایجاد حسن شهرت از پیامد های مثبت مسئولیت های اجتماعی به شمار می رود.
95/02/20 08:37
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
شرکت های بزرگ فعال در صنعت پتروشیمی و سرمایه گذاران خود را آماده ورود به طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی ایران می کنند.

عباس شعری مقدم نایب رییس هیدت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بیست و یکیمن نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: امسال نمایشگاه با دوره های پیشین تفاوت های بسیاری دارد و حضور پررنگ خارجی ها حاکی از اهمیت این رویداد بزرگ نمایشگاهی دارد.

وی افزود: سرمایه گذاران خارجی بسیاری طی چند روز گذشته در مذاکره های خود برای حضور در کشورمان اعلام آمادگی خود را اعلام کردند اما حضور آنها منوط به تسهیل نقل و انتقال های مالی و روابط بانکی است.

شعری مقدم ادامه داد: ظرفیت های بسیاری برای همکاری با کشورهای توسعه یافته در صنعت پتروشیمی وجود دارد و مانیز به آنها اعلام کرده ایم که هرگونه حضور در صنعت پتروشیمی ایران افزون بر سرمایه گذاری باید همراه با انتقال دانش فنی و فناوری های روز جهان باشد.

وی با بیان این که بیست و یکیمن نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای صنعت پتروشیمی کشورمان و معرفی آن به جهانیان است گفت: پتروشیمی به عنوان صنعتی پیشرو با شتاب در حال رشد است و در صورت حمایت های مورد نیاز در مسیرتوسعه این صنعت بزودی به قطب بزرگ پتروشیمی منطقه تبدیل خواهیم شد.
94/11/19 14:37
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
وزیر نفت در حکمی مرضیه شاهدایی را به عنوان معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بیژن زنگنه طی حکمی مهندس مرضیه شاهدایی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.

در حکم مهندس بیژن زنگنه خطاب به مهندس شاهدایی آمده است: "بنا به پیشنهاد اعضای محترم هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، به استناد ماده ٥ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب 1391/2/19 مجلس شورای اسلامی، بدینوسیله به عنوان مدیرعامل شرکت و معاون وزیر در امور پتروشیمی منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و تعامل در شرایط پسابرجام با هدف تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت که از مهم ترین اولویت های کشور می باشد، با تأکید بر درون زایی اقتصاد با مدیریت کلان برای تحقق جهش دوم در صنعت پتروشیمی و با رویکرد برون گرایی از طریق مدیریت جذب و ارتقای فناوری، جلب سرمایه های خارجی، دستیابی با بازارها و افزایش صادرات در تعامل با کارکنان صدیق و وظیفه شناس آن شرکت در تحقق اهداف ترسیم شده برای این صنعت در برنامه ششم توسعه موفق باشید."تقدیر وزیر نفت از زحمات صادقانه مهندس شعری مقدم

همچنین وزیر نفت در حکمی جداگانه از مدیریت بیش از 2 سال مهندس عباس شعری مقدم در مسند معاونت وزیر در امور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تقدیر و تشکر کرد.

در این حکم آمده است: "با سلام ـ جنابعالی با اصرار و پافشاری اینجانب برای مدتی محدود مسئولیت سنگین شرکت ملی صنایع پتروشیمی را در شرایطی پذیرفتید که سنگین ترین تحریم ها بر علیه جمهوری اسلامی جریان داشت.

اکنون که پس از 2.5 سال مدیریت در این شرکت با کارنامه ای درخشان، این مسئولیت را واگذار می کنید بدینوسیله ضمن موافقت با استعفای جنابعالی وظیفه خود می دانم که از زحمات و خدمات ارزشمند جنابعالی صمیمانه تقدیر و تشکر کرده و برایتان از خداوند قادر متعال سلامت و توفیقات بیشتر مسئلت نمایم.

بی شک این صنعت پیشتاز در اقتصاد ملی، همواره از نظرات و حمایت های آن جناب به عنوان یکی از پیشکسوتان این صنعت برخوردار خواهد شد."
94/11/11 13:31
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی به عنوان صنعتی پیشرو متعلق به همه ایرانیان است.

به گزارش خبرنگار نیپنا مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بازدید از جشنواره اقوام ایرانی در شهرستان ماهشهر اظهار کرد: کارکنان و نیروی انسانی کارآمد و متعهد به عنوان یک سرمایه ملی نقش مهمی در توسعه صنعت پتروشیمی ایران در طول بیش از 50 سال فعالیت این شرکت داشته اند.

مهندس عباس شعری مقدم با تاکید بر لزوم مشارکت تمام پتروشیمی ها در تحقق مسئولیت های اجتماعی در مناطق عملیاتی پتروشیمی گفت: حضور گسترده و با نشاط خانواده های کارکنان صنعت پتروشیمی در منطقه ماهشهر و بندرامام در جشنواره اقوام ایرانی نشان از اتحاد و همبستگی میان قومیت های مختلف شاغل در این صنعت دارد.

این گزارش می افزاید: جشنواره اقوام ایرانی با شرکت خانواده های کارکنان پتروشیمی منطقه ماهشهر و بندرامام در قالب 25 استان با همت شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر به مدت یک هفته برگزار شد و بازدیدکنندگانی از شهرهای مختلف استان خوزستان از غرفه استان های شرکت کننده در این جشنواره دیدن کرده و با فرهنگ و آداب و رسوم استان های مختلف آشنا شدند.

بر اساس این گزارش خانم فاطمه تندگویان مشاور وزیر نفت در امور بانوان و نیز مدیران ارشد صنعت پتروشیمی مهندس شعری مقدم را در بازدید از این جشنواره همراهی کردند.
94/11/3 18:31
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی ایران آماده گسترش همکاری با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی دیروز چهارشنبه ( 30 دی ماه) در نوزدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی، در محل شهرک نفت در تالار امام رضا(ع) اهواز اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به به قابلیت ها و توانائی های مراکز دانشگاهی، پژوهشی و تحقیقاتی آمادگی دارد تا با این مراکز همکاری کند.

مهندس عباس شعری مقدم افزود: ارتباط میان دانشگاه و صنعت می تواند در تولید هر چه بهتر محصولات تاثیرگذار باشد و مراکز دانشگاهی باید در دوره ساخت محصولات حضور داشته و با صنایع همکاری کنند.

وی ادامه داد: به تازگی وزیر نفت طرحی را ارائه داده، که بر اساس آن در چهار دانشگاه کشور، موسسه های تحقیقاتی دائمی ایجاد شود و تفاهم نامه هایی در این زمینه امضا شده است.

وی با بیان این که در این موسسه ها قرار است تحقیقاتی در بخش های مختلف از جمله در زمینه پتروشیمی انجام و موارد مورد نیاز پتروشیمی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: این مراکز تحقیقاتی می توانند از مراکز تحقیقاتی خارج از کشور نیز کمک بگیرند.

شعری مقدم آینده و چشم انداز تولید و استفاده از متانول، الفین و مشتقات پروپیلن را از مهمترین موارد همکاری با دانشگاه های شیراز، امیرکبیر، تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی معرفی کرد و گفت: این 4 مرکز قرار است با 10 دانشگاه دیگر همکاری کنند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به عنوان یک مرکز پیشرو آماده همکاری و تعامل با بخش های مختلف دانشگاهی و تحقیقاتی است.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از دلایلی که باعث شده امروزه اساتید علاقه ای به همکاری با صنایع نداشته باشند این است که تامین اعتبارات خود را در دانشگاه می دانند و صنایع نیز معتقدند که دانشگاهیان ارتباطی با صنعت ندارند.

شعری مقدم گفت: بخش خصوصی بیشتر به فکر این است که در مدت زمان کوتاه به پول برسد و برای بلند مدت فعالیت نمی کند و همین موضوع باعث شد که خصوصی سازی چندان موفق نباشد و ضروری است که دانشگاه ها فضا را برای ایجاد موسسات تحقیقاتی فراهم کنند تا همکاری بیشتری را با صنعت داشته باشند.
94/10/14 11:19
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان سازمانی توسعه ای در دوران پسا تحریم با راهبردی جدید در مسیر برنامه ریزی های کلان، سیاست گذاری، رگولاتوری و بسترسازی به عنوان پشتیبان صنعت پتروشیمی فعالیت خواهد کرد.

عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و تدابیر اندیشیده شده آمادگی داریم تا در دوران پسا تحریم به عنوان حامی و پشتیبان از صنعت پتروشیمی ایران در تمام بخش های این صنعت حمایت کنیم.
وی افزود: براساس ساختار جدید، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سیاستگذار، حمایتگر، ناظر و تنظیم کننده بازار و صنعت پتروشیمی ایران است و وظیفه دارد با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی مشخص کند که کدام نقاط از کشور استعداد توسعه صنعت پتروشیمی را دارد و در صورت لزوم در مناطق دور افتاده و محروم با بخش خصوصی برای توسعه صنعت پتروشیمی همکاری و سرمایه گذاری کند.
شعری مقدم هدف از توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان را جلوگیری از خام فروشی، تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تکمیل زنجیره ارزش افزوده دانست و گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی در دوران پساتحریم باید با توجه به امکانات مناسب در ایران به توسعه صنعت پتروشیمی بپردازند.
وی با بیان این که همزمان با تغییر رویکرد فعالیت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی این روزها مسئولیت این شرکت در حال ورود به ساختاری جدید و ایفای نقش رگولاتوری است اظهار کرد: ترسیم نقشه راه جدید، توجیه طرح های جدید برای سرمایه گذاران، محرومیت زدایی و تولید محصولات استراتژیک از برنامه های مهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که بزودی محقق خواهد شد.
94/10/14 09:44
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جریان امضای موافقت نامه های همکاری طرح های اولویت دار پایین دست صنعت نفت بر کاربردی بودن نقش پژوهش در صنعت پتروشیمی تاکید کرد.

به گزارش نیپنا، عباس شعری مقدم معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جریان امضای این موافقت نامه ضمن اشاره بر کاربردی بودن نقش پژوهش در صنعت پتروشیمی بر پیوند و ارتباط محکم و مستمر میان صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: تلاش هایی که در طول دولت اصلاحات در صنعت پتروشیمی در زمینه کاربردی کردن فعالیت های تحقیقات انجام شده بود، خوشبختانه بی نتیجه نبوده است و امروز تجهیز مراکز تحقیقاتی پتروشیمی به Pilat Plant های متفاوت باعث شده است که شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بتواند ادعای داشتن دانش فنی چند فرآیند و ساخت چند کاتالیست را داشته باشد که تا حدی که این شرکت در زمینه تجاری سازی و فروش آنها به بخش خصوصی موفقیت هایی کسب کرده است.

وی افزود: تفاهم نامه ای را که امروز با 4 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی امضاء شد به ابتکار جناب آقای زنگنه شکل گرفته است که به موجب این تفاهم نامه ها شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان متولی به مراکز دانشگاهی کمک خواهد کرد که هر کدام یک انسیتو تحقیقاتی مادام العمر احداث نمایند.

به گفته شعری مقدم، هر یک از این انستیتوها باید روی یک دانش فنی خاص و اولویت دار کلیدی صنعت پتروشیمی کار کند آنگونه که در این زمینه برای کل کشور مرجع شود و بتواند صاحب لیسانس و دانش فنی شود و در این مسیر در صورت نیاز، حتی از مشاوره و مشارکت موسسات دانش بنیان خارجی هم استفاده نماید.

وی در ادامه ضمن اظهار امیدواری مبنی بر اینکه امضای این تفاهم نامه ها معضل ارتباط صنعت و دانشگاه نیز بطور کلی و برای همیشه حل کند، گفت: ما برای این همکاری، سه فرآورده و سه نوع کاتالیست کلیدی متانول- الفین ها و مشتقات پروپیلن که در صنعت پتروشیمی پر مصرف و منشاء اشتغالزایی زیادی می باشند را در نظر گرفته ایم.

شعری مقدم با بیان اینکه این دانشگاه ها به دلیل امکانات و توانمندی های متمایزشان انتخاب شده اند، در خصوص مفاد این قرارداد ها گفت: در جریان این قرارداد هاکه 5 ساله خواهند بود، شرکت ملی صنایع پتروشیمی مکلف است از طریق شرکت پژوهش و فناوری اطلاعات و امکانات فنی لازم را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد و در مقابل دانشگاه های مزبور نیز فضای آزمایشگاهی و کادر تحقیقاتی لازم را در اختیار انستیتوهای تحقیقاتی این شرکت می گذارند.

وی خاطر نشان کرد: کلیه فعالیت های تحقیقاتی صنعت پتروشیمی مثلا در زمینه متانول در دانشگاه شیراز متمرکز می شود و در این انسیتو صنعت و دانشگاه دوش به دوش هم در کسب فناوری متانول، توسعه و ثبت بین المللی آن تلاش خواهند نمود.
94/09/10 12:58
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی امروز (دوشنبه) ضمن حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

به گزارش نیپنا، عباس شعری مقدم پیش از این بازدید با محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، همچنین در بازدید از تحریریه اخبار خارجی، اخبار استان ها و اخبار داخلی در جریان نحوه تولید و انتشار اخبار در ایرنا قرار گرفت.
94/09/3 13:57
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
ساخت و تکمیل طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی توانمند ایرانی همگام با جذب سرمایه گذاری های خارجی می تواند ظرفیت تولید محصولات متنوع پتروشیمی ایران را افزایش دهد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: در دوران پسا تحریم حضور و مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری های جدید و نیز مشارکت بانک ها به توسعه صنعت پتروشیمی شتاب خواهد بخشید و تامین مالی طرح ها می تواند جانی تازه به روند توسعه این صنعت ببخشد.

عباس شعری مقدم با بیان این که ظرفیت های سرمایه گذاری فراوانی در صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد گفت: با سرمایه گذاری های جـدیـد و نـیز بهره برداری از طرح های جدید پتروشیمی، همزمان با افزایش تولید، صنعت پتروشیمی ایران می تواند در سال های آتی قدرت برتر پتروشیمی در منطقه باشد.

وی ادامه داد: امروز صنعت پتروشیمی یکی از استوانه های تاثیرگذار در اقتصاد ایران است و این صنعت موفق شده است سهم عمده ای از صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص دهد و با جذب سرمایه گذاری های جدید می توانیم جهش در تولید را برای تامین نیاز داخل و نیز صادرات محقق کنیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: افق آینده صنعت پتروشیمی در کشورمان بسیار روشن است و توسعه فاز ٢ عسلویه و نیز هاب های جدید پتروشیمی تحول بزرگی را در صنعت پتروشیمی ایران به وجود خواهد آورد.

وی تصریح کرد: قبل از این که رقبای منطقه ای ما بازارهای کشورمان را در سطح بین المللی تسخیر کنند، باید بتوانیم جایگاه خود را در سطح منطقه و جهان تثبیت کنیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: با توجه به فرصت های گسترده سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی در سراسر کشور، شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه گذاران حمایت می کند.

به گزارش نیپنا، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش گفته بود: اقتصاد ایران در مسیر کاهش وابستگی خود به درآمدهای نفتی حرکت می کند و در این راه، صنعت پتروشیمی با توجه به تولید محصولات متنوع که دارای ارزش افزوده بالائی هستند نقش آفرین است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تاکید بر لزوم استفاده از قابلیت های موجود در صنعت پتروشیمی ایران و جذب سرمایه گذاری های جدید اظهار کرده بود: بدون تردید رونق اقتصادی رکن توسعه است و در این میان پتروشیمی می تواند آینده اقتصادی کشور را متحول کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزوده بود: پایان پذیری نفت و تبدیل ذخایر گاز و نفت به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر سبب شده که محور برنامه های توسعه اقتصادی به جای تولید و صادرات بیشتر نفت خام به سوی تولید بیشتر محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی تغییر جهت دهد و بر این اساس به دنبال توسعه صنایع پتروشیمی، سهم این صنعت از تولید ناخالص داخلی خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.
94/08/27 17:27
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
عباس شعری مقدم گفت: مجموع مصرف سالانه گاز مجتمع های پتروشیمی در حدود 40 میلیون متر مکعب است، به عبارتی این میزان تنها 8 درصد از مصرف روزانه 500 میلیون متر مکعبی گاز در زمستان را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش نیپنا، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نخستین گردهمایی مدیران انرژی صنعت پتروشیمی که صبح امروز (چهارشنبه 27 آبان) برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و رواج یافتن فرهنگ کتابخوانی افزود: بالاترین وجهه فرهنگ سازی در کشور، بسترسازی و ایجاد فرهنگ مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در جامعه و صنعت است.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر پیشرو بودن صنعت پتروشیمی در مدیریت مصرف انرژی در مقایسه با سایر بخش های صنعتی کشور، اظهار کرد: از 200 سال پیش بشر عجولانه در تلاش است با سرعت هر چه بیشتر تمام منابع هیدوکربوری جهان را که میلیاردها سال طول کشیده است تا در دل زمین ذخیره شود، را مصرف نماید.
شعری مقدم تاکید کرد: باید تمرکز در مصرف انرژی در کشور به اولویت مهم تبدیل شود و در این راستا باید تلاش کنیم که باکنترل و صرفه جویی مصرف انواع منابع انرژی از آلودگی محیط زیست و اتمسفر جلوگیری کنیم.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: یکی از محصولات پتروشیمی تولید کود اوره شیمایی برای مصارف کشاورزی است، تنها بخش ازت آن که مورد نیاز خاک است جذب می شود و بخش co2 جذب اتمسفر می شود که این موضوع یکی ازعوامل آلایندگی هوا است. خوشبختانه در حال حاضر دانشمندان و محققان در تلاش هستند که ازت مورد نیاز مصارف کشاورزی از طریق انرژی های سبز یا روش های دیگری تامین شود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی یکی از روش های تاثیرگذار و مهم بر کنترل مصرف انرژی در کشور را افزایش راندمان نیروگاه ها خواند و افزود: در حال حاصر نیروگاه های کشور با 40 درصد راندمان نهایی خود در حال فعالیت هستند ، در حالیکه نیروگاه های کشورهای صنعتی با 90 درصد راندمان خود در مدار تولید قرار دارند.
وی در بخش دیگری به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اشاعه فرهنگ صرفه جویی اشاره کرد و گفت: برای نجات نسل آینده و فرزندان این کشور راهی نداریم جز اینکه با اشاعه فرهنگ پرهیز از اسراف گرایی، در جهت کاهش اتلاف منابع انرژی اقدام کنیم.
شعری مقدم ادامه داد: امروزه استفاده از منابع تجدید پذیر و انرژی های سبز در جهان به سرعت در حال گسترش است و این نوید را می دهم که "اهداف توسعه ای صنعت پتروشیمی" به "آینده سبز" گره می خورد.
گفتنی است در این گردهمایی مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و سایر مدیران ارشد آن و همچنین مدیران شرکتهای پتروشیمی حضور داشتند.
94/08/24 16:46
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمادگی دارد تا با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی همکاری مستمری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، عباس شعری مقدم، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز سه شنبه (نوزدهم آبان ماه) در همایش مهندسی و تکنولوژی های سبز برای آینده پایدار اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به قابلیت های موجود آمادگی دارد تا همکاری مستمری با مراکز دانشگاهی داشته باشد و همسو با برنامه های پیش بینی شده برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رسیدن به توسعه پایدار، باید رابطه صنعت و دانشگاه تقویت شود.

وی افزود: باید نقشه راه توسعه پایدار را محقق کنیم و به ویژه در بخش انرژی نیازمند توجه ویژه ای هستیم و در این راه با استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر می توانیم شدت مصرف سوخت های فسیلی را کاهش داده و مشارکت بیشتری نیز در حفظ محیط زیست داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: یکی از اثربخش ترین راهکارها برای رسیدن به توسعه ،صرفه جوئی در مصرف سوخت است زیرا در صورت تحقق آن روند استفاده از منابع هیدروکربوری به تدریج کاهش می یابد.

وی گفت: دانشگاه صنعتی امیر کبیر یکی از مراکز مهم در مسیر رسیدن به توسعه پایدار است و بدون تردید همکاری این دانشگاه با مراکز پژوهش و فناوری می تواند تبعاتی مثبت را به همراه داشته باشد.
94/08/12 09:27
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
ظرفیت های موجود در صنعت پتروشیمی ایران مزیت و شاخصی اثر بخش برای بهبود رشد اقتصادی ایران است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: اقتصاد ایران در مسیر کاهش وابستگی خود به درآمدهای نفتی حرکت می کند و در این راه، صنعت پتروشیمی با توجه به تولید محصولات متنوع که دارای ارزش افزوده بالائی هستند نقش آفرین است.

عباس شعری مقدم با تاکید بر لزوم استفاده از قابلیت های موجود در صنعت پتروشیمی ایران گفت: بدون تردید رونق اقتصادی رکن توسعه است و در این میان پتروشیمی می تواند آینده اقتصادی کشور را متحول کند .

وی ادامه داد: همه متولیان امر باید با همدلی و تعامل ببینند که چگونه می توان صنعت پتروشیمی کشورمان را تقویت کرد و جانی تازه به آن بخشید و حمایت دولت و مجلس در کنار تلاش و حضور بخش خصوصی می تواند راهگشای توسعه صنعت پتروشیمی ایران باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: پایان پذیری نفت و تبدیل ذخایر گاز و نفت به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر سبب شده که محور برنامه های توسعه اقتصادی به جای تولید و صادرات بیشتر نفت خام به سوی تولید بیشتر محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی تغییر جهت دهد و بر این اساس به دنبال توسعه صنایع پتروشیمی، سهم این صنعت از تولید ناخالص داخلی خوشبختانه افزایش پیدا کرده است.

شعری مقدم با بیان این که فضای مناسبی برای صنعت پتروشیمی در زمینه توسعه پدید آمده است، گفت: در صورتی که سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در این صنعت محقق شود، شاهد جهش بزرگی در آن خواهیم بود.

وی با بیان آن که پتروشیمی همواره موتور محرک توسعه پایدار و اشتغال است، تصریح کرد: توسعه صنعت پتروشیمی از اولویت ها و سیاست های اقتصادی صنعت نفت به شمار می‌رود، زیرا ایران از همه مزیت های نسبی و بازار مصرف و همچنین دسترسی به خوراک مناسب برخوردار است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: همه باید یکدل و با تمام توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با تکیه بر توان داخل همگام با استفاده از فناوری های روز جهان در مسیر رشد و توسعه صنعت پتروشیمی ایران گام برداریم.
94/08/5 12:56
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی کشور از قابلیت های بورس کالای ایران برای توسعه و رشد این صنعت مهم کشور استفاده کند.

به گزارش نیپنا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جلسه هم اندیشی با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان این که بورس کالای ایران می تواند در زمینه تامین مالی و پوشش ریسک صنعت پتروشیمی نقش بسزایی ایفا کند، تاکید کرد: صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت های بورس کالا در مسیر توسعه و رشد این صنعت مهم کشور استفاده کند.
عباس شعری مقدم همچنین خواستار حضور پررنگ تر صنعت پتروشیمی در بازار سرمایه کشور شد و گفت: صنعت پتروشیمی می تواند از ابزارهای مالی موجود در بورس کالا بیشترین بهره را ببرد که نتیجه آن نه تنها برای این صنعت سودمند خواهد بود، بلکه اقتصاد ملی را پربارتر می کند.
حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران نیز در این نشست با اعلام این که بسترها و مکانیسم بورس کالا آمادگی همکاری های لازم را در جهت رشد و توسعه صنعت پتروشیمی کشور دارد، توضیح داد: ابزارهای مختلفی در بورس کالای ایران در خصوص تأمین مالی و پوشش ریسک صنعت پتروشیمی در ابعاد داخلی و بین المللی وجود دارد که می توان با همفکری صنعتگران این بخش مناسب ترین ابزار را متناسب با نیاز زیرمجموعه ها و نوع کالا در اختیار آنها قرار داد.
وی افزود: اوراق سلف موازی استاندارد، اوراق سلف ارزی، صندوق های کالایی، گواهی سپرده کالایی و ابزارهای مشتقه در حوزه محصولات پتروشیمی قابل پیاده سازی است.
سلطانی نژاد با بیان اینکه تمرکز ما هم اکنون بر راه اندازی بازار مالی برای کالاهای پذیرش شده است، گفت: تاکنون تمرکز بورس کالا بر بازار معاملات فیزیکی بوده است؛ این در صورتی است که در دنیا این طور نیست که برای خرید یک کالا صرف خرید آن کالا مورد نظر باشد، بلکه خدمات مالی همان کالا هم مدنظر خریدار است. ما تلاش می کنیم در کنار بسترسازی برای معاملات و فروش کالاها، سایر خدمات مالی همراه را نیز به معامله گران و سرمایه گذاران ارائه دهیم و برای کالاهای پرطرفدار و پربازیگر عرصه اقتصاد داخلی و بین المللی بازار مالی ایجاد کنیم.
94/08/5 12:49
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
شرکت های بزرگ و دارای فناوری آمادگی خود را برای حضور دوباره در ایران پس از رفع تحریم ها اعلام کرده اند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه برگزاری کنگره راهبردی نفت و نیرو، در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: بسیاری از شرکتهای بزرگ اروپایی و آسیایی آماده بازگشت به طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی ایران در دوران پسا تحریم هستند.
مهندس عباس شعری مقدم افزود: خوشبختانه فضای کشور برای سرمایه گذاری مناسب است و در صورت لغو کامل تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، بزرگان صنعت پتروشیمی جهان به ایران باز خواهند گشت .
وی ادامه داد: در مذاکره با شرکت های خارجی تاکید داریم افزون بر سرمایه گذاری باید این شرکت ها در انتقال فناوری و توسعه دانش فنی نیز با شرکت های ایرانی همکاری داشته باشند.
شعری مقدم، گفت: برنامه ریزی های بسیار خوبی برای تسهیل سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران با هدف ایجاد یک جهش بزرگ در این صنعت انجام شده، از این رو از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی برای سرمایه گذاری دعوت می کنیم.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری موفق کنگره راهبردی نفت و نیرو اظهار کرد: برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی با حضور کارشناسان و مدیران ارشد انرژی ایران و جهان سبب افزایش سطح همکاری ها و تعامل میان شرکت های ایرانی و خارجی می شود.
94/07/26 17:23
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر ضرورت اتحاد و همبستگی میان مجتمع های پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی گفت : همبستگی میان پتروشیمی ها آنها را قدرتمند می کند.

به گزارش خبرنگار نیپنا عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در چهارمین جلسه فوق العاده شورای راهبردی مدیران عامل شرکت های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی با اشاره به اقدامات مفید همچون کاهش تعداد گمرکات و یکپارچه سازی حراست های شرکتهای پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی گفت : هم اکنون اجرای مسئولیت های اجتماعی در منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
براساس این گزارش در این مراسم عادل نژادسلیم، مدیرعامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس اظهار داشت: با توجه به وجود قوانین دست و پا گیر و بروکراسی اداری در کشور به نظر می رسد برای ارائه بهتر خدمات اجتماعی واگذاری این خدمات و مسئولیت ها به بخش خصوصی واگذار شود.
وی گفت : خدمات عمومی که پتروشیمی ها می توانند خود انجام دهند می توان از منطقه ویژه اقتصادی پارس به این پتروشیمی ها واگذار شده و دیگر هزینه آن خدمات از طرف منطقه ویژه اقتصادی پارس از پتروشیمی ها اخذ نشود، این موضوع نیاز به راه حل و مذاکرات بیشتر میان دو طرف دارد.
در ادامه این جلسه، یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تأکید بر این که سازمان منطقه ویژه همواره یاور و مشکل گشای شرکتهای پتروشیمی بوده است گفت : امسال با مذاکرات صورت گرفته با دولت و مجلس هزینه ها و عوارضی که بابت ارائه خدمات عمومی به پتروشیمی ها داده می شود نسبت به سال گذشته کاهش محسوس داشته است .
مرضیه شاهدایی مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز حضور مسئولان طرح های پتروشیمی در جلسه های شورای راهبردی را بسیار ضروری دانست و گفت : تا چند سال آینده این طرح ها به شدت نیاز به جاده های دسترسی و آبادانی در اطراف سایت های خود هستند.
وی با اشاره به احتمال تحویل برخی از خدمات اجتماعی همچون ساخت جاده، حراست، HSE و فضای سبز از منطقه ویژه به پتروشیمی ها گفت : براساس مذاکرات صورت گرفته میان دو طرف به زودی در این زمینه تصمیم نهایی اخذ می شود.
94/07/26 16:51
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
صنعت پتروشیمی ایران آمادگی دارد همکاری با شرکت های کره ای را در دوران پسا تحریم گسترش دهد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: کشورهای آسیائی همگام با رقبای اروپائی خود علاقه مند به حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران هستند و گروه دوو نیز که از شرکت های بزرگ کره جنوبی است اعلام آمادگی خود را به شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرده است.

عباس شعری مقدم افزود: شرکتهای بزرگ ژاپنی و کره ای که طرح های پتروشیمی موفقی را در بسیاری از کشورها اجرا کرده اند می توانند در دوران پس از تحریم اقدام به سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های توسعه ای پتروشیمی کشورمان کنند.

وی تصریح کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده همکاری و حمایت از سرمایه گذاران خارجی است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که فرصت های سرمایه گذاری درماهشهر، عسلویه،چابهار و جاسک برای حضور سرمایه گذاران وجود دارد گفت: سرمایه گذاری در طرح های متانول و اوره و آمونیاک و نیز پروپیلن فرصتی مناسب برای شرکت های صاحب نام خارجی فعال در صنعت پتروشیمی است.
94/07/18 08:59
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
موزه صنعت نفت می تواند دستاوردهای مجتمع های پتروشیمی را که از سالیان دور بدست آمده به مخاطبان ارائه کند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، عباس شعری مقدم، امروز (چهارشنبه 15 مهر ماه) در بیست و پنجمین اجلاس مدیران عامل شرکتهای تولیدی اظهار کرد : وزارت نفت با همکاری چهار شرکت اصلی به دنبال ساخت موزه صنعت نفت است و در این مسیر پتروشیمی ها می توانند مشارکت فعالی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود : با همکاری شرکتهای پتروشیمی می توانیم دستاوردهای بدست آمده در صنعت پتروشیمی کشور را که حدود 50 سال قدمت دارد صیانت کرده و در مجموعه ای منسجم نگهداری کنیم.

شعری مقدم اظهار کرد : مجتمع های پتروشیمی با همکاری انجمن صنفی کارفرمایی این صنعت می توانند در ساخت و تکمیل این موزه ها نقش آفرین باشند.

براساس این گزارش معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با مثبت ارزیابی کردن بیست و پنجمین اجلاس مدیران عامل شرکتهای تولیدی افزود: صنعت پتروشیمی ایران در مسیر توسعه خود نیازمند همکاری و تعامل بیشتر میان بخش خصوصی و دولت است و امیدواریم دولت از این صنعت حمایت بیشتری را بعمل آورد.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به هدف های پیش بینی شده در صنعت پتروشیمی توسعه متوازن باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد .

شعری مقدم ادامه داد: صنعت پتروشیمی ایران پس از خصوصی شدن بیشتر شرکتها، تغییر و تحولات بسیاری را شاهد بوده است. اما با یکدلی و همکاری تمام فعالان در این صنعت می توانیم برنامه ریزی های انجام شده برای توسعه این صنعت را محقق کنیم.
94/07/18 08:56
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
مدیریت در هر صنعتی با توجه به تخصص های ویژه آن باید نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مهندس عباس شعری مقدم، عصر دیروز ( یکشنبه دوازدهم شهریور ماه) در جلسه انجمن مدیریت ایران اظهار کرد: این انجمن با توجه به قابلیت های خود باید مدیریت را به جایگاه واقعی خود برساند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: امروز مدیریت یک علم و دانش است و باید مدیران آگاه به رویدادهای روز باشند تا بتوانند با مدیریت صحیح و جامع برنامه های خود را عملی کنند.

وی ادامه داد: پیشنهاد می شود که سازمان نظام مدیریت همانند سازمان نظام مهندسی و یا سازمان نظان پزشکی در کشور ایجاد شود تا مدیران بتوانند از طریق این سازمان فعالیتهای خود را نظام مند کنند.

شعری مقدم گفت: برنامه های کلان اقتصادی در ایران نیازمند همکاری و تعامل میان تمام متولیان امر است و امید است توسعه متوازن در تمام ارکان صنعت و اقتصاد ایران در آینده نزدیک محقق شود.
94/06/20 15:13
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
اولین نشست عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با کارکنان این شرکت در روز چهارشنبه (18 شهریور ماه 94) برگزار شد.

به گزارش نیپنا، شعری مقدم با بیان اینکه تبعیض در شرکت به نحو مطلوبی باید حل شود، گفت : امیدوارم بتوانیم تبعیض ایجاد شده بین مدیران و کارکنان را از بین ببریم.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی مهمترین وظایف خود از سوی وزیر نفت در شرکت ملی صنایع پتروشیمی را براساس سه اصل شایسته سالاری، جانشین پروری و توسعه جهشی عنوان کرد.
شعری مقدم با تأکید بر سبک های مدیریتی تصریح کرد: امروز در جهان دو روش عمده مدیریت وجود دارد. روش اول می گوید من به عنوان مدیر کار می کنم و همکاران مرا در انجام کار کمک می کنند. روش دوم می گوید همکاران من کار می کنند و من به عنوان مدیر، آنها را در انجام وظایفشان کمک می کنم که اینجانب طرفدار و مجری روش دوم هستم.
وی مهمترین خدمات انجام شده در دو سال مدیریت خود را جلوگیری از تعدیل نیرو در شرکت های پتروشیمی، دسترسی به اینترنت برای کلیه همکاران، انتخاب مهندس نژادسلیم به عنوان مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و مهندس امیری مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در راستای تکلیف شایسته سالاری ، همچنین به منظور استقرار نظام جانشین پروری به انتخاب مدیریت مشارکتی بر مبنای هوش جمعی با استفاده از ابزارهای نظیر مدیریت دانش و .... عنوان کرد.
ایشان از دیگر اقدامات مهم انجام شده در شرکت ملی صنایع پتروشیمی را تدوین نقشه راه ، تدوین بیانیه های ماموریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور تدوین استراتژی و تجاری سازی دانش های فنی کسب شده در شرکت پژوهش و فن آوری و دریافت مجوز احداث واحد متانول در ماهشهر اعلام کرد.
در ادامه معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه توسعه جهشی در صنعت یکی از اهداف جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی است، گفت : برای توسعه جهشی در صنعت پتروشیمی نیازمند توسعه زیرساختها از طریق تامین سرمایه و تکنولوژی هستیم که این اصل خود نیازمند برداشتن تحریم ها است.
در پایان این نشست شعری مقدم با حضور مدیران و روسای شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سایت payampetro.ir "نشریه الکترونیکی پیام پتروشیمی" رونمایی کرد.