نتایج جستجو : طلبه - 36 مطلب

97/04/19 11:14
سفارش آنلاین   طراحی , hamed6314
99
97/01/27 22:26
لبخند نگاه 255 , negahe.mm
http://www.askdin.com/showthread.php?t=56420&page=990

اَی خِداااااااااا..
دیروز رفتم میوه فروشی، 5 هزار تومن دادم به میوه فروشه گفتم: گوجه سبز بده!كف دستش یه گوجه سبز بود بهم تعارف کردمنم برداشتم انداختم بالا و در یه حركت قورتش دادم گفتم : خوبه؛ پوست نازكم هست!چند لحظه گذشت میوه فروشه گفت: چیزه دیگه ای هم میخواستید؟
گفتم : آره دیگه؛ ۵ تومن گوجه سبزگفت : همون بود که خوردیش هیچی دیگه...
منو میگی الان بغض گلومو گرفته که چرا بیشتر مزش نکردم؟چرا نمک نزدم؟
چرا گوشه لپم نگهش نداشتم؟
آخه چرا سریع قورتش دادم؟
آخه چرا؟صدای خرچ خرچشم حتی نشنیدم خاک تو سرم

اَی خِداااااااااا..
کامنت بنویسید...
فرزین  آذری , fa40
پنجشنبه 27 اردیبهشت ، 02:24
خخخخ
ادامه
96/05/1 19:38
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
طلاب باید مردمی باشن
اما بعد دو فیلم طلبگی این جور جا انداختن که طلبه خوب اونیه که کار دستی و فنی و.. بکنه! مثلا مهندس خوب اونیه که آجر بالا بندازه. نه عزیزان اگر طلبه با سواد و با معنویت و موقعیت شناس باشه نفع ش از همه چیز بالاتره و نیاز به این تفکرات حاشیه ای برای مردمی شدن نیست چون انحراف از وظایف ذاتی اوست.
95/09/17 20:34
نسیم محمدی , nasimfun18
جدیدا عکسی در فضای مجازی منتشر شده اشت که مربوط به دوران طلبه بودن رضا کیانیان بازیگر سرشناس کشورمان است جالب است که بدانید این بازیگر ر حوزه علمیه مشهد به تحصیل دروس فقهی و اسلامی نیز پرداخته بود ه است.

ادامه مطلب درلینک زیر:
95/07/17 10:23
خبرگزاری مهر , MehrNews
«علیرضا علیپور» یک جوان بوشهری است که در کنار طلبگی فوتبال بازی می‌کند تا به عنوان یک طلبه فوتبالیست راهی به جمع دوستانه جوانان پیدا کند.
95/07/4 08:52
خبرگزاری مهر , MehrNews
«سید هادی موسوی» طلبه جوانی است که برای بیشتر و بهتر خوانده شدن قرآن چند سالی است ایده «آیه‌گرافی» را کلید زده است. آیه‌گرافی ترکیبی از همنشینی قرآن و تصاویر است.
1
1
95/05/26 09:56
خبرگزاری مهر , MehrNews
«پاکسازی طبیعت» یکی از حرکت‌های دسته‌جمعی برای نجات جان طبیعت از زباله های انسانی است. جمعی از طلبه های مشهدی هم در اقدامی شروع به این کار کرده اند که بازتاب رسانه‌ای مثبتی هم داشته است.
1
1
94/11/6 13:27
پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر , fmaroof
ببینید و نشر بدهید تا دیگران هم تماشا کنند.
«تماشا در پورتال جامع پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر: http://media.al-adl.ir/index.php/media-gallery/106-34»
94/10/2 16:05
مهندس طلبه   , zolfaqar
[https://www.aparat.com/v/aVKDQ]
چرا والدین با ورود فرزندانشان به حوزه مخالفت میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟
94/09/5 10:42
فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
طلاب علوم دینی از روز اول ورودشان به حوزه با دغدغه ی سربازی امام زمان (عج) و زمینه سازی برای ظهور حضرتش عاشقانه در مسیر طلبگی خویش قدم برمی دارند. آتشی که در سینه ی طلبه ی جوان شعله می کشد، همچون آتش طور، مقدس و ستودنی است؛ ولی این پایان ماجرا نیست؛ چراکه تازه در عرصه ی دشوار و پر پیچ و خمی پا گذاشته و معلوم نیست که تا انتهای مسیرش بتواند ثابت قدم بماند یا خیر!

پرواضح است برای طلبه ی جوانی که در جستجوی معنویت و الطاف الهی قدم برمی دارد، چنین مسیری پر از سوال و ابهام است و تحیر زمانی شدت می گیرد که هرکسی نسخه ی خاص خود را تجویز می کند و فقط آن را موجب ایصال به حقیقت معنویت می داند؛ اینجاست که طلبه می ماند و نسخه های متعدد و گونه گون.

طلبه ی حقیقت یاب برای علاج دغدغه ی ناب خویش دنبال حجت می گردد تا مبادا هرآن بوسیله ی امواج نسخه های متعدد در گرداب تردید و بن بست اسیر شود؛ ولی این حجت چگونه قابل کشف و تشخیص است؟

طبیعی است که برای حل این مسئله باید به اهداف طلبگی که ریشه در رسالت انبیاء دارد رجوع کرد؛ آری، خودسازی و دیگرسازی، اساس رسالت همه ی انبیاءاست؛ چرائی خودسازی به خوبی روشن است و بی نیاز از هرگونه توضیحی؛ در مورد دیگرسازی هم بخوبی می دانیم که روحیه ی ایمان و اسلام در یک فرد مؤمن هرگز حکم به جواز بی تفاوتی نسبت به جامعه را نمی دهد و بر همین اساس بین عبادت عابد و عالم، تفاوت از زمین تا آسمان است.

طلبه ی امروز که در فضای حکومت اسلامی چشم باز کرده و به خوبی از اعجاز و عظمت چنین موقعیتی آگاه است بیش از نسل های سلف خویش انگیزه و روحیه برای دیگرسازى دارد؛ مخصوصا هنگامی که چراغ هدایتی همچون امام خمینی (ره) و امام خامنه ای را پیش روی خود می بیند به این باور می رسد که بسیاری از نسخه ها در ورطه ی بطلان و پوچی هستند؛ چراکه به شدت طلبه را منزوی و گوشه گیر بار می آورد و او را از فضای جامعه و دغدغه های تمدن بزرگ اسلامی دور و بی تفاوت می کند.

براستی اگر امام خامنه ای نبود بر اساس بسیاری از نسخه ها: خواندن رمان و کتاب های غیر علمی را ظلمت آور و شوم می دانستیم. اگر مطالبه ی بصیرت و اشراف بر آگاهی سیاسی از سوی ایشان نبود حتی خواندن روزنامه را کاری عبث و موجب اتلاف وقت می دانستیم. اگر شب شعرهای ایشان با شعراء و اصحاب فرهنگ و هنر نبود، شعر، ادبیات و فیلم را بسیار دورکننده از معنویت و قرب إلى الله می پنداشتیم و حال آنکه زبان ارتباط با نسل امروز فقط از این وادی است؛ چراکه مفاهمه تنها با لسان قوم شکل می گیرد. و اگر امام خامنه ای نبود، چه بسا نسخه های به ظاهر مقدس، طلبه را از کارآمد بودن دور می کرد و فقط برایش انزوا و رهبانیت از جامعه را تجویز می نمود؛ درحالیکه در قیامت از مسئولیت سنگین وی در قبال جامعه سؤال و بازخواست خواهد شد.
طلاب حوزه علمیه بیش از پیش باید در حجت دنیا و آخرت طلبگی خویش دقت و تفکر کنند تا مبادا راه گم شود و رهزن ره، آدمی را از حقیقت دور سازد.
شما می توانید اصل این مطلب را در سایت ما به آدرس زیر دنبال نمائید.

94/07/8 11:59
رسانه ذی طوی , ziitova
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، وبلاگ «فرزندان آدم(ع) و تربیت» یکی از وبلاگ های مذهبی فعال در دنیای مجازی است که به بحث تربیت فرزند از دیدگاه اسلام می پردازد.

«عباس» نویسنده حوزوی این وبلاگ که فارغ التحصیل رشته تخصصی تبلیغ است، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا نبود یک پایگاه مناسب در زمینه تربیت و مباحث تربیتی از دیدگاه اسلام را از ضرورت های ایجاد این وبلاگ دانست و گفت: در فضای مجازی یک پایگاه مناسب که به مباحث تربیتی از دیدگاه اسلام بپردازد وجود نداشت.

وی افزود: از این رو در صدد برآمدم با ایجاد این وبلاگ و حضور در کلوب، فروم ها و کانون های گفت‌و‌گو به طرح مباحث تربیتی به ویژه تربیت فرزند از دیدگاه اسلام بپردازم.

این طلبه وبلاگ نویس خاطر نشان کرد: در ابتدا خانواده ها روی خوش به این مباحث نشان نمی دادند، اما وقتی بیشتر با دیدگاه های اسلام در رابطه با تربیت فرزند آشنا شدند، به این وبلاگ علاقه مند شده و به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند.
94/06/1 10:52
باشگاه خبرنگاران , yjc
یک سال و نیم است که صفحه رسمی در اینستاگرام دارد و تقریبا ۱۰ سالی می‌شود که به صورت اینترنتی پاسخگوی احکام دینی است.
94/05/13 14:21
شبکه افق , OfoghTv
طلبه جوان و ایده ای به نام «خانه عالم سیار»
ششمین قسمت مجموعه «سفیران هدایت» با موضوع فعالیت های تبلیغی حجت الاسلام مرتضی باقریان، از شبکه افق پخش می شود.
«سفیران هدایت» این هفته ساعت 19 روز سه شنبه 13 مرداد از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد در ساعت های 10 و 14 به روی آنتن می رود.
توضیحات بیشتر در:

94/03/9 10:40
اسلام , islamclub
طلبه را می‌توان به عنوان دانش‌جو و سپس رساننده‌ی دین به کسانی‌که دین به آن‌ها نرسیده شناخت. البته نگاه به طلبه را می‌توان به دو دیدگاه تقسیم کرد:
نگاه اول: نگاه صنفی به طلبه، که طلبه‌ها به تحصیل علوم دینی می‌پردازند و مانند دیگر اصناف زندگی آبرومندی داشته و در نهایت خدمتی در کنار تحصیل علم، به مردم داشته باشند که البته نگاه غلطی نیست؛ ولی با این نگاه، در ردیف اصناف قرار می‌گیرد.
نگاه دوم: طلاب علوم دینی نقش انبیا را داشته و مانند انبیاء به جامعه و مردم خدمت کنند. که این نگاه ایده‌آل محسوب می‌شود؛ یعنی طلبه باید الگوی خود را پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) قرار دهد.
51
6
32
94/03/8 13:08
اسلام , islamclub
امام جواد(علیه‌السلام) نیز در این رابطه می‌فرمایند: کسانی‌که ایتام آل محمد(علیه‌السلام) را تحت تکفل خود قرار داده و از دست شیطان نجات دهند و از حیرت جهل و وساوس شیطانی خارج سازند و بر دشمنان اهل‌بیت(علیه‌السلام) به وسیله دلائلی و براهینی که خداوند و ائمه اطهار(علیهم‌السلام) به آنان آموخته‌اند؛ غلبه کنند تا عهد و میثاق الهی فراموش نگردد، ارزش‌شان از ارزش آسمان بر زمین، عرش بر کرسی و حجب الهی بر آسمان بیشتر است و فضیلت آنان نسبت به بندگان و دیگر مؤمنان، هم‌چون فضیلت ماه شب چهاردهم نسبت به کم‌نورترین ستاره آسمان است»... ادامه در لینک
55
40
40
94/02/28 17:13
نسل جوان , javanclub
6
1
3
94/02/15 09:52
اسلام , islamclub
من دختری 21 ساله هستم و مدرک فوق دیپلم نرم افزار دارم و چند سالی است که به دلایلی ادامه تحصیل نداده‌ام.وقتی که فوق دیپلم گرفتم، بعد از مشاوره هایی که انجام دادم تصمیم گرفتم که با یک روحانی ازدواج کنم چون فکر می کنم عقاید یک روحانی معتقد با عقاید بنده متناسب است ولی ... ادامه در لینک
88
15
46
94/02/13 22:51
رهپویان قرآن , qoranasemani
شادی روح همه ی مدافعان حرم حضرت زینب سلام الله علیها،
فاتحه و صلواتی قرائت کنید.

*** توضیح عکس: شهید محمدمهدی مالامیری، طلبه و استاد و حوزه علمیه قم؛ که اوایل اردیبهشت ماه سال 94 در سوریه بدست جنایتکاران تکفیری به فیض شهادت نائل آمد.
209
27
107