نتایج جستجو : سه بعدی - 78 مطلب

97/03/14 15:12
در مرزهای علم , edge_of_science


اولین قرنیه سه بعدی انسانی توسط دانشمندان دانشگاه نیوکاسل انگلستان ساخته شد!
این بدان معناست که از این روش می‌توان در آینده برای تهیه نامحدود قرنیه استفاده کرد. قرنیه به عنوان آخرین لایه چشم انسان نقش مهمی در فوکوس و وضوح بینایی دارد.
اکنون، کمبود قابل توجهی در قرنیه‌های در دسترس برای پیوند وجود دارد که ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان نیازمند جراحی برای جلوگیری از کوری قرنیه ناشی از بیماری‌هایی مانند تراخم (trachoma)، اختلال عفونی چشم، هستند. علاوه‌براین، تقریبا ۵ میلیون نفر از کوری مطلق ناشی از زخم قرنیه بر اثر سوختگی، پارگی، خراشیدگی یا بیماری رنج می‌برند.
مطالعه منتشر شده در Experimental Eye Research در ۲۹ می ۲۰۱۸ توضیح می‌دهد که چگونه سلول‌های بنیادی (سلول‌های استرومای قرنیه انسانی) از قرنیه اهدایی سالم برای ایجاد راه‌حلی که می‌تواند منجر به تهیه “bio-ink” یا “جوهر زیستی” شود، با آلژینات و کلاژن ترکیب می‌شوند.
با استفاده از پرینتر سه بعدی ساده و کم‌هزینه، جوهر زیستی با موفقیت از حلقه‌های متحدالمرکز که برای ساختن شکل قرنیه انسانی استفاده شده بود، بیرون آورده شد و پرینت آن کم‌تر از ۱۰ دقیقه طول کشید. سپس، کشت یا رشد سلول‌های بنیادی نشان داده شد.

Che Connon، پروفسور مهندسی بافت دانشگاه نیوکاسل که این تحقیق را پیش می‌برد، گفت:
بسیاری از گروه‌ها در سراسر جهان به دنبال جوهر زیستی ایده‌آل برای عملی کردن این فرایند هستند.
ژل منحصربه‌فرد ما -ترکیبی از آلژینات و کلاژن- سلول‌های بنیادی را در طی تولید ماده‌ای که برای حفظ شکل خود به اندازه‌ی کافی سفت و قوی باشد و در عین حال برای فشرده‌سازی در پرینتر سه بعدی به اندازه کافی نرم باشد، زنده نگه می‌دارد.
این تحقیق بر روی کار قبلی ما انجام گرفته است که در آن سلول‌ها را هفته‌ها در دمای اتاق و داخل هیدروژل مشابهی زنده نگه می‌داشتیم. اکنون ما آماده‌ی استفاده از جوهر زیستی حاوی سلول‌های بنیادی هستیم که به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون داشتن نگرانی درمورد رشد جداگانه سلول‌ها، شروع به ایجاد و پرینت بافت‌ها کنند.
دانشمندان از موسسه Genetic Medicine دانشگاه نیوکاسل، همچنین نشان دادند که می‎‌توانند قرنیه‌ای را برای تطابق با مشخصات منحصربه‌فرد بیمار بسازند.
ابعاد بافت پرینت‌شده در اصل از قرینه واقعی گرفته شده است. با اسکن کردن چشم بیمار، آن‌ها توانستند از اطلاعات برای پرینت سریع قرنیه‌ای که از نظر سایز و شکل همخوانی دارد، استفاده کنند.
پروفسور Connon افزود:
قرنیه سه بعدی پرینت‌شده ما اکنون باید تحت آزمایشات بیش‌تری قرار گیرد و چندین سال بعد ما در موقعیتی قرار خواهیم گرفت که بتوانیم از آن‌ها برای پیوند استفاده کنیم.
با این حال، آنچه ما نشان دادیم این است که با استفاده از مختصات گرفته‌شده از چشم بیمار ساخت قرنیه امکان‌پذیر می‌باشد و این رویکرد پتانسیل بالقوه برای مقابله با کمبود جهانی دارد.
99
96/05/10 20:10
لیست اخبار  , newslist
کیف هایی که شما را دچار خطای دید می کنند.
اشتباه نکنید این کیف ها واقعی هستند.
55000ت
تلگرام
https://telegram.me/newslist_kala
96/04/21 19:37
کرونا نیوز خبرگزاری , koronanews
[https://www.aparat.com/v/eTQUP]


فیلم کوتاه سه بعدی صامت پارک محصول 1385 شمسی برابر با 2007 میلادی در نسخه 3D ساخته شده در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران تولید و منتشر شده است.
95/05/11 14:37
بانک مدارک گمشده و پیداشده کشور , in909907
95/04/8 14:59
ایران هولوگرام , hologramiran
یک تیم تحقیقاتی در کره جنوبی برای اولین بار در جهان واقعی موفق به ساخت هولوگرام رنگی ۳۶۰ درجه در قالب یک مکعب روبیک شدند.
95/02/19 14:06
مقداد  آی تی , meghdadit.ir
اولین بار سال گذشته بود که Doodler3 - یک قلم که به شما امکان ترسیم اشکال در سه بعد با استفاده از پلاستیک مذاب را میداد معرفی شد، به این صورت که این ماده ی موذاب هنگام تماس با هوا سرد و جامد میشد.
95/02/15 14:56
خبرگزاری مهر , MehrNews
هنر خیابانی در کشورهای مختلف رو به گسترش است و در گوشه گوشه خیابان‌های دنیا می‌توان اشکال و انواع مختلفی از آن را دید.
95/02/5 17:46
محسن امیدوار , cgaria
95/01/7 23:57
محسن امیدوار , cgaria
CG Aria : سلام، لطفا خودت رو برای کاربران سی جی آریا معرفی کن،متولد چه سالی هستی و در چه رشته ای تحصیل کردی؟ سلام، من متولد9ژوئن 1987هستم.متولد مومبای هندوستان.اصالت من ایرانی و …
94/12/23 16:47
محسن امیدوار , cgaria
کانال تلگرامی آموزش انیمیشن و نرم افزارهای سه بعدی
94/12/3 22:46
گلوری - انجمن صنفی گویندگان جوان  , glory
گلوری به عنوان بنیانگذار و مبدع اکران و اجراهای زنده دوبلاژ و ترانه های انیمیشن ها در سینماهای کشور، این بار برای اولین بار در کشور اکران و اجراهای زنده دوبلاژ انیمیشن همراه با نمایش سه بعدی را در سینما چارسو برگزار می کند.

تهیه آنلاین بلیط (با انتحاب صندلی):
WWW.GLORYTOON.COM
__
قیمت بلیط سه بعدی و اجرا : ۱۵ هزار تومان
____
در صورت داشتن عینک سه یعدی سینما، آن را همراه خود بیاورید در غیر اینصورت از گیشه قابل تهیه است.
4
1
2
94/11/28 14:05
بانک مدارک گمشده و پیداشده کشور , in909907