نتایج جستجو : خلیج فارس - 144 مطلب

97/07/9 20:19
امام زاده عبدالله(ع) , garibtuoiserkan
«مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل» در بخش دیگری به نام «نقاط مثبت اصلی برای ایران» در توصیف فوایدی که تغییر توازن در خلیج فارس برای ایران داشته است، به شکلی عجیب ادعا می‌کند «آمریکا، «متحد مخفی» ایران است» و سپس «حمله به عراق و پیامدهای آن، به هم ریختن سوریه از ابتدا، «خط قرمز» نامشخص و منعطف هسته‌ای، تلاش‌های لنگان در افغانستان، و از دست دادن اعتماد متحدان در مصر» را از جمله اقدامات آمریکا می‌داند که به سود ایران تمام شده است.

گزارش سپس با نقض ادعاهای قبلی خود درباره این‌که پیش‌رفت‌های نظامی در ایران بزرگ‌نمایی می‌شود و مدرنیزه‌سازی نظامی هم صرفاً ادعایی از سوی تهران است، «پیش‌رفت‌های موشکی و هسته‌ای»، «پیش‌رفت‌های واقعی در زمینه مدرنیزه‌سازی، انطباق [نظامی با دنیای مدرن] و واردات انتخابی [نه محدود و اجباری]»، «یک‌پارچه‌سازی نیروهای عادی و انقلابی»، و همین‌طور «بازسازی بسیج و نیروهای امنیتی داخلی» را پیش‌رفت‌های ایران در عرصه توازن نظامی منطقه‌ای می‌داند......
ادامه مطلب را در لینک زیر مطالعه فرمایید.
99
12
1
4
97/07/7 21:56
حلقه معرفت , hmaarefat
[https://www.aparat.com/v/9YwQF]
مدت فایل: 50 ثانیه
حجم ویدئو با کمترین سطح کیفیت حدودا 700 کیلوبایت
(بر روی تصویر فوق کلیک فرمائید)
97/06/8 00:50
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
جواد ظریف در برنامه "حالا خورشید" رشیدپور حاضر شد و با وقاحت تمام گفت چینی ها بخشی از دریا را برای صید اجاره کرده اند و این کار یک امر مرسومی ست در دنیا و ما بابت ان پول می گیریم!!!!.

ظریف که خودش هم نمیدانست دقیقا چه می گوید!! خیلی راحت در برابر سوال رشیدپور اچمز شد بطوری که من واقفا تاسف خوردم از اینکه وزیر خارجه این مملکت که روزی حتی مردمان احساسی او را تا مرز مصدق شدن هم پیش برده بودند چنین بی خبر از شرایط منطقه است!!

به شخصیت و عملکرد رشیدپور کاری ندارم و نقدهای زیادی به کارنامه او وارد است ولی دیروز خوب درخشید .واقعیت این است که حتی یک شهروند عادی هم حق نداشت چنین اظهارنظر کند تا چه رسد به وزیر خارجه ان هم در برابر یک مجری در حوزه اجتماعی!!

ادم وقتی از چیزی یا موضوعی اطلاع ندارد حق ورود به ان را ندارد حتی اگر وزیر خارجه باشد!!؛ ایا بهتر نبود پاسخ دهند که این موضوع در دست بررسی است و پاسخ قطعی ما منتشر خواهد شد؛ یعنی حساب کنید اگر در تمام مسایل سیاست خارجی هم همین طور برخورد کنند فاتحه همه چی خوانده است!!؛هر چه بود اطلاعات ایشان در این زمینه در حد یک صیاد نبود و جالب اینکه دوبار حرف خود را با اصرار مجری تغییر داد!!

بدون شک پاسخ عادی ظریف به یک سوال مهم که بسیاری از فعالان مدنی به دنبال پاسخی موجه به ان می باشند به حدی مسخره بود که مرغ پخته را به خنده وا می دارد!!!

جنایتی که چینی ها در عمق ابهای ایران و نابودی محیط زیست و ابزیان و مرجان ها و موجودات کف دریا انجام می دهند مشابه همان جنایتی بود که قبلا در سواحل سومالی انجام دادند و به دلیل نابودی دریا و ابزیان!!، صیادان انجا را به دزدان دریایی سومالی تبدیل کردند!!.

روش صیدی که چینی ها ، این اعجوبه های نابود کننده محیط زیست!! در پیش گرفته اند قبلا در چین ممنوع شده و بسیاری از کشورها بشدت با ان مقابله قانونی می کنند اما جواد ظریف ان را مرسوم میداند و میگوید ما بابتش پول میگیریم!!؛تفکری که مدیران ایرانی در همه این سالها داشته اند!! ؛

برای نمونه صدها هزار چاه غیرمجاز در کویر ایران حفر کردند سفره ها را خشکاندند خوشحال از اینکه انگور و هندوانه و پسته صادر میکنند!! و حالا باید هزاران برابر پرداخت کنند تا اب وارد کنند؛ احتمالا در دریا هم همین نتیجه حاصل خواهد شد و دهها برابر هزینه واردات ماهی خواهند کرد؛ به یزدان اگر ما خرد داشتیم!!! ..

پولی که هرگز خسارتهای وارد شده به محیط زیست و ساحل ایران را جبران نخواهد کرد و جز خفت و خواری و نابودی تخم ابزیان و بیکاری صیادان نتیجه ای نخواهد داشت!!

شرایط ما به حدی اسفناک است که برای مقابله با امریکایی ها هر امتیاز ننگینی به روس ها و چینی ها داده ایم!!.جالب اینکه دیروز این نکته را ظریف هم تایید کرد و در جواب مجری که گفت چرا ایران برخلاف دنیا رفتار میکند ، گفت :«ما خواسته ایم اینجوری زندگی کنیم !!!»

این روزها حتی عراقی ها هم برای ما کرکری می خوانند و خوشحال از اینکه قیمت زن های ایرانی از یک کیلو ماهی کمتر است؛ باید از غصه دق کرد!!.جوانان ایران هشت سال جنگیدند تا از خاک و ناموس شان دفاع کنند و حال زنان ایرانی بخاطر فقر، ارزانی مشتی عراقی توهین کننده شده اند. همه این روزهای ننگین را انتظار می کشیدم و نگرانم که بدتر از ان هم در راه است!!.

از جواد ظریف توقع است اگر نمیتواند قوام باشد حداقل فتحعلیشاه هم نباشد!! چرا که این نوع اظهار نظرها خنجری بر سینه هر ایرانیست!!

تنها دو کشور ایران و سومالی اند که ساحلشان را این چنین در اختیار چینی های غارتگر قرار داده اند!! که جز فقیر و بیکار شدن صیادان و نابودی محیط زیست و ابزیان نتیجه دیگری دربر ندارد!!!!

محمدعلی شهابی

#کانال_تحلیل_زمانه
@tahlilzamane
کامنت بنویسید...
ارمیا آزاد  , armi40
سه شنبه 20 شهریور ، 01:07
ادامه
ساره   , arsana22
سه شنبه 13 شهریور ، 16:03
شرم اورن این حاکمان ایران زمین
ادامه
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
جمعه 9 شهریور ، 09:07
سپاه پاسداران متولی قرارداد ماهیگیری صیادان چینی در خلیج‌فارس
ادامه
97/02/31 08:37
خرید اینترنتی , sellplace.ir
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF 45,000 تومان
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF
جنس تیشرت :پنبه
جنس شلوار : دورس
فری سایز مناسب L /XL
قد شلوار: 100cm
قد سویشرت : 68cm
قد فاق : 32cm
تن پوش عالی
فقط45تومان
خرید پیامکی : ارسال کد 22622751 به شماره ی 1000100073

ضمانت 10 روزه تعویض سفارشات

مطابقت کامل با محصولات

تحویل و پرداخت درب منزل در سراسر کشور

پشتیبانی قبل و بعد از ارسال سفارشات

ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF

مخصوص آقایونی ک به تیپشون اهمیت میدن

شیک و با کلاس

خرید پیامکی : ارسال کد 22622751 به شماره ی 1000100073
97/02/11 03:23
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
---
خدایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
دعایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
عرب کرد تجاوز به گلبانوی ایران
نیایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
چه شد سوگ سیاوش؟!،
چه شد ماتم سهراب؟!؛
عزایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
از آن روز که گفتند شتر واحد جان است
بهایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
صفا داشت چه ایران!؛ ولی در عربستان
صفایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
سه تا همسر نو بر سر همسر اوّل؛
وفایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
قصاص آمد و گفتند که هم را بتلافید
جزایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
بگردید در این شهر که با چشم ببینید
فضایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
نرفتم به پاسارگاد سر تربت کوروش
دو پایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
رِوایاتِ عَدیدَه، مَقالاتِ طوَیلَه
صدایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
به حج رفتم و زشت است بگویم که دقیقاً
کجایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!

"محمدرضا عالی پیام (هالو)"
کامنت بنویسید...
  , yashar0906
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 22:30
زنده بااااااااااااااااااااااااااااااااد.... بینظیر بود
ادامه
حسین  , hossein52
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 08:39
فکرامون عربی نشه یک وقت....
ادامه
97/02/10 19:42
زرتشت و ایران باستان , oldpersia
خلیج فارس که از گذشته های دور از عهد داریوش هخامنشی با استناد به کتیبه وی به آن "پارسَ درایا" یا "پارس دریا" گفته می شده است همواره در اسناد و نوشتارهای کهن ایرانی دیده می شود . نام دریای پارس دقیقا به همین شکل در شاهنامه فردوسی نیز آمده است .
.
ببین این شگفتی که دهقان چه گفت
بدانگه که بگشاد راز ار نهفت
.
به شهر کجاران به دریای پارس
چه گوید ز بالا و پهنای پارس
.
" دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس گرامی باد "
6
1
4
97/02/8 23:03
همبستگی ایرانیان , iranian_solidarity
همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان روز دوشنبه دهم اردیبهشت از ساعت 17 در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان توسط نشریه وطن یولی و انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی و موسسه نگارستان اندیشه و مرکز مطالعات خلیج فارس و جمعی از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برگزار می شود.

همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان روز دوشنبه 10 اردیبهشت در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات اللهی با سخنرانی منصور حقیقت پور نماینده اسبق مردم اردبیل و مشاور رئیس مجلس، امیر سرتیپ محمدحسن نامی معاون سابق وزیر دفاع، ناخدا هوشنگ صمدی کلخورانی فرمانده سابق گردان تکاوران دریایی بوشهر، دکتر عطالله عبدی هیات علمی دانشگاه خوارزمی و خانم دکتر مهدیه جعفری استاد دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

همچنین در خلال این برنام ارکستر ملی نغمه باران به رهبری علی امیر قاسمی به روی صحنه می رود و عاشیق آذری، احد ملکی علیشاه نیز به اجرای موسیقی آذری می پردازد. در ادامه نیز بانو سودابه احمدی به شاهنامه خوانی خواهد پرداخت.

تقدیر از خانواده شهید باکری به عنوان شهید آذری که در هشت سال دفاع مقدس پیکرش، آب های نیلگون خلیج فارس را مطهر کرده و هیچگاه پیدا نشد از برنامه های اصلی همایش است.

کتاب اسناد تاریخی «خلیج فارس» نیز که توسط جمعی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز منتشر شده در میان حضار توزیع خواهد شد.

گفتنی است در حاشیه همایش برنامه هایی چون نمایشگاه کتاب و نمایشگاه عکس نقشه‌های تاریخی خلیج فارس نیز برگزار خواهد شد.
97/01/30 12:12
بیرساز بیر ساز , bo2ahang.ir
96/07/30 10:37
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم : کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که مثل نادر مهدوی یا بیژن گرد بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکترونیکی شیطان خلیخ فارس حمله برد؟ می‌پرسید این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می‌خورد؟ هیچ! به درد دنیاداران نمی‌خورد اما به کار آخرت عشاق می‌آید که آنجاست دار حاکمیت جاودانه عشاق (شهید سید مرتضی آوینی). در سال‌های پایانی جنگ زمانی که خلیج فارس ناامن شده بود و شناورها و کشتی‌های بزرگ تجاری و سکوهای نفتی مورد هدف دشمنان قرار می‌گرفت شهید نادر مهدوی که در جبهه‌های جنوب در حال نبرد با دشمنان اسلام بود با اتفاق همرزمانش حماسه‌ای جاوید در مقابله به مثل با آمریکایی‌ها در خلیج فارس آفرید.در سال 1366 که ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی‌ها و شناورهای تحت حمایت استکبار جهانی خلیج فارس را جولانگاه خود کرده بودند و وضعیتی نامطلوب در خلیج فارس رقم زده بودند سردار شهید نادر مهدوی، سردار شهید بیژن گرد دیگرهمرزمان خود را برای انجام یک عملیات مقابله به مثل آماده کرده بودند.برای خواندن ادامه متن و دانلود اینفوگرافی با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/485
96/07/22 12:03
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
آنهایی که نمیدانند، بدانند!

اینجا خلیج فارس است!
محل به زیر کشیدن کشوری که سالها داعیه ابرقدرتمندترین کشور جهان را داشته!!!

آمریکا هیچ غلطی نمیتواندبکند.

21
8
13
96/07/22 08:37
پردیس بانو , seo2017
آب‌های نیلگونی که روزگاری در اقصی نقاط جهان، از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب، خلیج فارس نامیده می‌شد و در پارسی بودنش هیچ شک و شبهه‌ای به میان نمی‌آمد.
کامنت بنویسید...
امیر امیرمحمد , amir8290
دوشنبه 24 مهر ، 11:18
خدا رحمتش کنه شاه گفنه خلیج فارس خلیج فارس هس اونایی که میگن خلیج ع .اونا همشون بی سوادن
ادامه
96/07/22 00:52
نوید  , alborz1368
دوستان عزیز
امشب دراعتراض به گستاخی‌های رییس‌جمهور آمریکا در اعلام همبستگی باپاسداران امنیت کشورتصویر پرچم مقدس ایران را در پروفایل‌های خودقرار می‌دهند
کنار اسم های پروفایلتان پرچم ایران بزارید

@ayatolkorsi
96/06/21 21:34
تورک ایگیدلری , fasboqan
17
4
6
96/05/8 12:32
علی  , a.r.bahabadi
«ایالات متحده باید سیاستهایی اتخاذ کند که با اتحاد شوروی رقابت سربه سر و متوازن داشته باشد. به هرحال ما نمی توانیم از عهده حفاظت وجب به وجب جهان آزاد برآییم. چنین سیاستی منابع محدود ما را به سرعت تحلیل خواهد برد.
در عوض ما باید با دقت بین علائق ژئوپلتیک حیاتی، حساس و حاشیه ای تمایز قائل شویم. تنها اروپای غربی، ژاپن، خلیج فارس، مکزیک و کانادا نمایانگر علائق واقعا حیاتی آمریکا هستند. مناطق دیگر از قبیل آمریکای مرکزی و کره جنوبی از آنجا که امنیت آنها مستقیما بر کشورها و مناطق حیاتی یاد شده تاثیر می گذارد، جزو علائق حساس به شمار می آیند ....»
کتاب «در صحنه»،؛ خاطرات نیکسون(رییس جمهور اسبق آمریکا)، موسسه اطلاعات، فصل پنجم(بخش ژئوپلتیک)، ص 433
96/04/11 23:15
گنج جنگ  , ganjejang
درست 29 سال پیش در تاریخ 12 تیر 1367 ناو موشک انداز یواس‌اس وینسنس نیروی دریایی آمریکا به فرماندهی کاپیتان ویل راجرز درجنایتی با شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرانی ایرباس A300B2-200 پرواز شماره 655 ایران ایر با شناسه IR655 از بندرعباس به دوبی با خلبانی کاپیتان محسن رضایان همه 291 نفر سرنشین غیر نظامی بیگناه هواپیما شامل خدمه و مسافران به ویژه 66 کودک را قتل عام کرد.

امروز دوشنبه 12 تیر 1396 خورشیدی سالگرد این جنایت خونین است.و هر سال در چنین روزی محل شهادت مسافران توسط بستگان ایشان گلباران می شود .

یادشان جاودان باد
21
2
21
96/02/17 16:21
هخامنش سعیدی , hakhamanesh_kerman
10 اردیبهشت، سالروز بیرون راندن پرتغالیها از #خلیج_پارس و #تنگه_هرمز ب دست #شاه_عباس_صفوی و نیز #روز_خلیج_پارس گرامی باد.

#خلیج_فارس #روز_خلیج_فارس #شاخاب_فارس #شاخابه_فارس #شاخابه_پارس #شاخاب_پارس #persian_gulf #persinagulf #اردیبهشت #بندر_عباس #هرمزگان #شاه_عباس #bandar_abas #hormozgan
#هخا #هخامنش #هخامنش_کرمان #هخامنش_سعیدی #هخامنش_شکست_ناپذیر #hakha #hakhamanesh_saeidi #hakhamanesh #hakhamanesh_kerman #hakhamaneshs
کامنت بنویسید...