نتایج جستجو : جذام - 3 مطلب

95/10/1 12:21
شایعات , SHAYEAAT.IR
مرغها بیماری جذام ندارند و تصویر مربوط به "درماتیت کف پا"ی مرغ می باشد!

**متن شایعه

" توجه! توجه!
قابل توجه همشهریان شیرازی و استان فارسی..و هرمزگانی ها
چند تن از مرغهای کشتارگاههای استان فارس دچار یک نوع بیماری به شکل جزام شده اند که از پای مرغ شروع شده و کل بدن مرغ را از بین میبرد و باعث مرگ و میر مرغها میشود..حال کشتارگاهها قبل از اینکه به کل بدن مرغ شیوع پیدا کند آنها را سر بریده و در بازار به فروش میرسانند.. لازم به ذکر است که بیماری از طریق مصرف گوشت جگر و استخوان مرغ به انسان سرایت میکند..خواهشمندیم از خرید و مصرف گوشت مرغ شدیدا خودداری کنید و ب دوستان و عزیزان خود حتما اطلاع رسانی کنید.. "

**پاسخ شایعه

1. مرغها بیماری "جذام" ندارند و هیچ گزارشی از شیوع چنین بیماری در کشور وجود ندارد!
2. در میان بیماری های مهم مشترک انسان و پرندگان نیز چنین بیماری مشاهده نمی شود!
http://yon.ir/jmrgh1
3. تصویر منتشر شده نیز جذام نیست، بلکه مربوط به "درماتیت کف پا" مرغ یا "Foot Pad Dermatitis" است!
4. درماتیت کف پا بدلیل نامناسب بودن بستر نگهداری مرغ ایجاد می شود و مرگبار نیست! این بیماری پوستی از مرغ به انسان انتقال نمی یابد!
http://yon.ir/jmrgh2
http://yon.ir/jmrgh3

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/741
99
94/10/26 12:09
بانوان مسلمان  , banovanemosalman
94/09/24 18:15
شایعات , SHAYEAAT.IR
ادعاهای این متنها صحت ندارد و وجه مشترک تمام این شایعات، سو استفاده عده ای و ایجاد تشنج و تهدید سلامت روانی جامعه است

متن و پاسخ شایعه

** متن شایعه **

" (1) انفولانزا دروغ است!!
مسعولین محترم چرا راستشو نمیگید؟ گود برداری زیرگذرهای کرمان که باعث شده به قبرستان جزامیان قدیم نفوذ کنه باعث شده که گازهای سمی خارج شده وجان هموطنان مارا بگیرد چرا شهرهای دیگر انفلونزا نمیگیرند؟ چرا تا حالا کسی بخاطر این بیماری نمرده بود؟ مسعولین دروغهایتان را کم کنید به فکر راه چاره باشید عامل آنفولانزا کشف شد : به گزارش کارکنان خاتم الانبیا هنگام حفاری خ بهمنیار کرمان در عمق پنجاه متری از سطح زمین ناگهان حجم گاز عظیمی از زمین بیرون خواست که در همان لحظه چندتن از کارکنان همان لحظه بیمار و چند روز بعد جان باختند . علت اصلی چیست ؟ در سیصدسال گذشته مردمی که در کرمان ب بیماریهای لا علاج مبتلا بودند در این منطقه به خاک سپردند . و با حفاری این منطقه به آن منطقه برخورد کردند که این گاز بیرون آمده عامل اصلی بیماری آنفولانزا میباشد . این بود علت اصلی این بیماری ک فقط در کرمان شایع شده است.

(2) ... طبق منابع مشهود سه تن از اقازاده ها كشوری برای تجسس در قبرستان قدیمی كرمان دست به اكتشاف زده باعث تكثیر مرض جذام بین كارگران حفار شده اند و برای لاپوشانی و عدم محاكمه انقال وسیع جذام دست به شایعه انفولانزا خوكی زده اند! حال انكه دكتر دهقان معاون بیمارستان كرمان عنوان كرد زخم های سر باز كرده بر تن تنی چند از مراجعه كنندگان جذام است نه انفولانزا ! مسعولین دروغهایتان را کم کنید به فکر راه چاره و محاكمه سه تن اقازاده بخاطر گسترش شیوه جذام باشیم نه شستن دست و روی خود. "


** پاسخ شایعه **

1. در روزهای اخیر، فراگیری شایعات آنفولانزای کرمان و شرق کشور از خود بیماری فراتر رفته و تمام کشور را درگیر کرده است! وجه مشترک تمام این شایعات، سو استفاده عده ای و ایجاد تشنج و تهدید سلامت روانی جامعه است.
2. آنفولانزای فصلی در تمام جهان در ابتدای فصل سرما شیوع پیدا می کند و اطلاع رسانیها و ارائه آمارهای لازم از طرف مسئولین وزارت بهداشت در این مورد انجام شده است.
http://shayeaat.ir/post/446
3. شیوع بیماری به منطقه خاصی ارتباط ندارد، چنانکه سال گذشته بیشترین ابتلا به آنفلوآنزا در تبریز بود و تلفاتی هم داشت، اما امسال کانون این بیماری کرمان بود. طرح بهانه های مختلف برای این پدیده در شهر کرمان، در راستای منافع طراحان شایعات است.
http://yon.ir/tabrizz
4. منابع جعلی و نامعتبری همچون "کارکنان خاتم الانبیاء" ، "منابع مشهود" ، "معاون بیمارستان" خیالی، به روشنی کذب بودن این شایعات را مشخص می کنند.
5. در برخی از همین متنها هم اذعان شده، حفاری میدان مشتاق کرمان بدلیل ساخت زیرگذری در این منطقه است! قبرستان قدیمی در این مکان نیز با حفاری مختصری پدیدار شد و در عمق 50 متری نبود!
http://yon.ir/ghabrestan
6. میکروبها و ویروسها پس از مرگ تنها بین چند دقیقه تا چند ساعت زنده می مانند و پس از آن قابل انتقال نیستند! ادعای خروج گاز ناشی از تجزیه اجسادی که دهها و صدها سال قبل دفن شده اند نیز کذب و غیر علمی است!
7. برخلاف ادعای شایعه علائم و عوارض آنفولانزا تشابهی با جذام ندارند! خصوصا اینکه جذام قابل درمان است و با این سرعت موجب مرگ نمی شود!
http://yon.ir/jozam

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/450
2
1
1