نتایج جستجو : تاریخ - 210 مطلب

96/09/19 19:37
نفس۱۹۹۵  , sertseleod1995
www.birth.webbalad.com

برو تولینک وتاریخ تولدت روبنویس
ببین چی نشون میده
خیلی جالبه✨
خودم اول اسفند ۷۳
99
96/09/12 07:14
حامد باقری , misafer2012
مولف : ابراهیم تازیکی
96/05/26 12:14
آرسینه ب , arsineh70
کامنت بنویسید...
شادی  , yourfuture
جمعه 27 مرداد ، 23:40
آخی.... روحش شاد
ادامه
رعنا امیری , harmes_11
جمعه 27 مرداد ، 14:53
سلام ارسی جونم حتماً شاده مثه اسمش ..
ادامه
آرسینه ب , arsineh70
جمعه 27 مرداد ، 14:51
روحش شاد، تا هستیم قدر همو بدونیم ❤
ادامه
96/04/8 02:47
من منم , sepideh13601212
پدر مصری:پسرم ما قبلا سرزمین وسیعی داشتیم
پدر یونانی:پسرم ما قبلا دانشمندان زیادی داشتیم
پدر ایتالیایی:پسرم ما قبلا ارتش قدرتمندی داشتیم
پدر ایرانی:پسرم ما قبلا وسعت سرزمینمون تا مصر می رسید.
دانشمندان یونانی برای تحصیل به کشور ما می اومدن.
ارتشی داشتیم که رومی ها رو شکست میداد.
96/01/9 04:03
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
جوزف پولیتزر از چهره‌های نامی و موثر در تاریخ روزنامه‌نگاری است؛ هم در مقام روزنامه‌نگار و ناشر و هم به‌عنوان موسس جایزه پولیتزر که از نظر ارزش اقتصادی و معنوی همتایی ندارد. جوزف پولیتزر در ۱۰ آوریل ۱۸۴۷ از پدری مجاری و یهودی تبار که بازرگانی توانگر بود در مجارستان به دنیا آمد.

..... ادامه مطلب در لینک زیر ......
کامنت بنویسید...
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
چهارشنبه 9 فروردین ، 17:55
www.sandooj.com
ادامه
95/12/4 08:21
کانون نشر احکام , atlas_shia

نسخه آزمایشی سایت «کتاب شیعه» به نشانی ketabshia.ir رونمایی شد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت مشاهده و دانلود آثار، به این سایت مراجعه نمایند.

www.ketabshia.ir
95/11/22 23:46
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
تصویر 1:
آدولف هیتلر و پاوی اوتوفون هیندنبورگ ، هیندنبورگ پیشوای رایش دوم آلمان بود و هیتلر صدراعظم وی بود. بعد از مرگ پاول در 1933 هیتلر به جایش نشست

تصویر2:
بر خلاف تصورات موجود ، مجموع نیروی هوایی اعراب ، بویژه نیروی هوایی مصر در جنگ با رژیم عبری ، چندان دست و پا بسته بشمار نمی آمدند . اگر چه کتابها و مستندات در چندین دهه اخیر ، عمدتاً بر موفقیت های خیره کننده IDF سخن می رانند ، اما زمانی که مورخان علاقه مند ، بسراغ افسران جنگ دیده آنسوی خط ، میروند ، حقایق جالب توجهی در اختیار مخاطبان قرار می گیرد .

تصویر فوق ، بخشی از فیلم های ثبت شده از گان کمرا جنگنده MIG-17 خلیان نیروی هوایی ارتش مصر " محمد اوکاشا" است . وی در جریان نبردهای فرسایشی 20 ژوئیه 1969 ، به شکل کاملاً اعجاب آوری موفق شد تا از چتر محافظتی آتشبارهای دفاع هوایی هاوک نیروی زمینی رژیم عبری گذشته و رادار کنترل آتش یکی از سایتهای این آتشبار را با استفاده از 8 تیر راکت هوابه زمین منهدم نماید . این در حالی بود که بدلیل ارزشمند بودن آتشبارهای هاوک ، IAF همواره گشت های رزمی مستمری را با استفاده از جنگنده های مادون صوت A-4 در نزدیکی موقعیت استقرار این آتشبارها برقرار می نمود

تصویر3:
یکی از مهمترین نبردهایی که عملیات اطلاعات سیگنالی (SIGINT) در آن نقش خود را بخوبی ایفا نمود و شاید در طول جنگهای قرن بیستم ، نظیر آن وجود نداشت ، عملیات طوفان صحرا و بازپس گیری کویت از اشغال ارتش بعث عراق بشمار می رفت . این رشته عملیاتها ، به وفور علیه ارتش عراق در جنگ 1991 انجام شد ، اما یکی از مهمترین آن که شاید نیّت ایالات متحده را در تحریک صدام برای حمله به کویت آشکار می کند ، چند روز قبل از آغاز حمله بوقوع پیوست .
شبکه جمع آوری اطلاعات سیگنالی ارتش ایالات متحده که از اواسط دهه 80 میلادی در منطقه مستقر بود ، یکی از نخستین واحدهایی بشمار می رفت که از قصد صدام برای حمله به کویت آگاه شد . این شبکه ، قبل از شروع عملیات نظامی ، در تاریخ 29 ژوئیه 1991 ، به ناگاه فعالیت یک ایستگاه رادار پیش اخطار تال کینگ عراق ( با برد موثر 350 مایل ) که تا آن زمان از آن هیچ فعالیتی مشاهده نشده بود ( بعلت خاموش بودن ) ، را ثبت نمود . تحلیلگران اطلاعاتی ارتش آمریکا ، بدرستی حدس زدند که حمله عراق به کویت نزدیک خواهد بود ، اما اینکه چرا چنین اطلاعاتی بواسطه سلسله مراتب ، انتقال نیافت و یا نادیده گرفته شد ، جای بررسی بیشتری را می طلبد .
تصویر 4 :
با نزدیکتر شدن شکست نهایی ویتنام جنوبی از رقیب شمالی خود در سال 1975 و در راستای خروج نزدیک به 110 هزار نفر از وابستگان به غرب از ویتنام جنوبی در عملیاتی موسوم به New Life، تعداد 3300 نوزاد و کودک خردسال بی سرپرست و سایر کودکان موجود در بیمارستان های ویتنام جنوبی نیز توسط تعدادی از آخرین هواپیماهای آمریکایی از ویتنام خارج شدند. در این عملیات که با نام Babylift انجام شد، کودکان خارج شده به کشورهای اروپای غربی و آمریکا برده شده و در آنجا رشد یافتند.
تصویر5:
وزارت آموزش و پرورش عراق در سالهای قبل از تهاجم این کشور به جمهوری اسلامی ایران ، با چاپ نقشه های جعلی ، خوزستان را از خاک ایران جدا و آن را بصورت یک سرزمین تحت الحمایه ، با عنوان جعلی تر ( ع.ر.ب.س.ت.ا.ن) درآورد . با این حال ، علی الظاهر ، حاکمان وقت عراق ، در پیش بینی و محاسبه عکس العمل مردمان سرزمین پارس ، دچار اشتباه جدّی محاسباتی شده بودند . حاکم وقت عراق ، به خیال خام خود ، سردار قادسیه شد و در این نقشه ، بخش مهمی از ایران را از آن ، جدا نمود .

قسمت قبل:
13
2
11
95/11/13 21:55
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
11
3
13