نتایج جستجو : بدن - 54 مطلب

97/07/4 11:05
در مرزهای علم , edge_of_science

بر خلاف آنچه که بسیاری از آزمایشات داروهای تبلیغاتی ممکن است وعده دهند، همه مواد موجود در دارو امضا شیمیایی گواه وجود خود را در بدن در همان مقدار زمان گزارش شده ترک نمی‌کنند.

لحظه ای که دارو مصرف می‌کنیم؛ ( به هر حالت نوشیدن، کشیدن، و یا بلعیدن) بدن ما شروع به شکستن آن می کند.

در این روند، متابولیسم‌ها، یا محصولات جانبی که دارو‌ باعث آن می‌شود، می‌تواند برای مدت زیادی پس از اثرات اولیه دارو در خون، ادرار ( و حتی در مو ما) باقی بماند.

ردیابی این متابولیت ها همان چیزی است که آزمایش کنندگان مواد مخدر آن را دنبال می‌کنند، زیرا که این کار یک نشانه خوب است جهت نمایش این که در واقع یک نفر از مواد مخدر استفاده کرده است و فقط یک تماس تصادفی با آن نیست.

و در حالی که آزمایش‌های دارویی مبتنی بر مو کاملا دقیق هستند، آزمایش خون و ادرار به سادگی قادر به تشخیص اکثر مواد مخدر نیست، تا زمانی که برای یک هفته از آن استفاده نکرده باشید. برای مثال هروئین معمولا بعد از سه تا پنج روز، در ادرار تشخیص داده می‌شود.

اثرات داروهایی مانند LSD، مورفین، هروئین، آمفتامین و الکل همه ۱۲ ساعت یا کمتر در خون باقی می‌مانند :

Dragan Radovanovic/Business Insider برای ادرار، در دید تشخیصی گسترده‌تر ‌ برای مثال تقریبا سه تا شش روز برای LSD، MDMA و مورفین، و تا ۳۰ روز برای ماری جوانا:

Dragan Radovanovic/Business Insider برای آزمایش‌های دارویی مبتنی بر مو دقیق ترین هستند.ردیابی همه چیز از الکل گرفته تا به مورفین می‌تواند تا ۹۰ روز در فولیکول باقی بماند:
99
97/05/21 08:57
118 فایل , 118file
[https://www.aparat.com/v/Uhp5k]
برای اطلاع بیشتر با شماره تلفن های 3118 2842-021 – 09130919448 تماس حاصل کرده و یا به وب سایت www.118File.Com مراجعه نمائید.
آموزش بدنسازی به صورت کامل که انواع روش ها برای شش تکه کردن شکم را به شما آموزش می دهد. فیلم ها با کیفیت عالی و به ساده ترین روش ها برای یادگیری هرچه بهتر شما آماده شده است.با مشاهده ی این فیلم های آموزشی،بطور کامل و بدون هیچ هزینه ی دیگری این مهارت را فرا خواهید گرفت.
(مناسب برای افراد مبتدی و حرفه ای)
http://118file.com/آموزش-شش-تکه-کردن-شکم

شماره های تماس:
3118 2842 21 98+ - 448 0919 913 98+
Link:
http://118file.com/
97/02/25 01:09
در مرزهای علم , edge_of_science

دانشمندان امیدوار هستند که روزی بتوان از ارگانوئیدهای پرورش‌یافته از سلول‌های بنیادی، در ترمیم عضو بدن و درمان‌های جایگزین استفاده کرد. موش‌های آزمایشگاهی، با وجود دریافت ایمپلنت‌های مغز انسان، باهوش‌تر نشدند و رفتار متفاوتی نداشتند.

مغز مینیاتوری انسان، یا ارگانوئیدهای مغز انسان، می‌تواند بعد از کاشته شدن در جمجمه‌ی موش‌ها زنده بماند و رشد کند. این اولین باری است که ارگانوئیدهای مغزیِ انسان، درون گونه‌های دیگر قرار گرفته‌اند. محققان این پیشرفت را در مقاله‌ی جدیدی که در مجله‌ی Nature Biotechnology منتشر شده است، شرح دادند.

دانشمندان، بخش‌هایی از سلول‌های بنیادیِ مغز، به اندازه‌ی نخود را پرورش دادند و سپس آن‌ها را در جمجمه‌ی موش‌ها قرار دادند. این محققان مقدار کمی از بافت را از بین بردند تا فضاهایی را برای مغزهای مینیاتوری ایجاد کنند. پنجره‌های کوچک و شفاف در جمجمه‌ی موش‌های مورد آزمایش به دانشمندان این امکان را داد تا روی ایمپلنت‌های مغز نگه دارند؛ ارگانوئیدها نیز برای بیان پروتیئن فلورسنت سبز طراحی شدند که باعث می‌شد در داخل جمجمه‌ی موش‌ها بدرخشند.

تقریباً ۸۰ درصدِ ایمپلنت‌ها در طی دو هفته با موفقیت دریافت شدند و تمام ایمپلنت‌های موفق، نورون‌های جدیدی ایجاد کردند. ایمپلنت‌های مغزی تقریباً ۲۳۳ روز زنده ماندند. مغز موش‌ها و انسان‌ها حتی به اکسون‌های گونه‌های پیوندی، یا سیم‌کشی مغز، شکل می‌دهد و در سراسر سیناپس‌هایی که نورون‌های موش و انسان را به هم متصل می‌کند، سیگنال‌هایی را به جلو و عقب ارسال می‌کند.

«عبدالفتاح منصور»، یکی از پژوهشگران موسسه‌ی سالک، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «این دستاورد بزرگی بود. ما شاهد نفوذ عروق خونی در ارگانوئید و تامین آن با خون بودیم که هیجان‌انگیز بود، زیرا شاید این کار، راهی برای بقاء طولانی‌مدت ارگانوئیدها باشد.» در حالی که مشاهدات نشان می‌دهد که این مغزها درون مدل‌های موش رشد می‌کنند و توسعه می‌یابند، اما به نظر می‌رسد که افراد مورد آزمایش، تحت تاثیر این روش قرار نگرفتند و تغییر نکردند. موش‌ها باهوش‌تر نشدند و رفتار آن‌ها عوض نشد.

محققان، ارگانوئیدهای انسانی را برای مدتی از سلول‌های بنیادی پرورش می‌دهند. دانشمندان، ساختارهای مغز و سلول‌های عصبی مختلفی را نیز با موفقیت پرورش داده‌اند. با این وجود با رشد ارگانوئیدها در دیسک‌های کشت، در نهایت آن‌قدر بزرگ شدند که زنده نماندند.

پژوهشگر اصلی، «فرد گاج»، متخصص مغز و اعصاب در موسسه‌ی سالک گفت: «ارگانوئیدها تقریباً بعد از پنج هفته از رشد باز می‌ایستند. این تابعی از اندازه است نه زمان. ما شاهد مرگ سلول حتی در لبه‌ی ارگانوئیدهایی در ده هفته آغاز می‌شوند، هستیم که با گذشت زمان واقعاً چشمگیر می‌شود. این مانعی جدی برای مطالعات طولانی‌مدت است.»

به گفته‌ی منصور، این گروه تحقیقاتی، سه شاهکار اصلی انجام داده‌اند؛ قرار دادن ارگانوئید در محیط بافت، متصل کردن آن به موجودی زنده و تزریق آن در سیستم عروقی. منصور گفت: «این سه عنصر هم برای تحقیقات اصلی و هم برای کشف داروی اختلالات مغز مهم هستند؛ به عنوان مثال، رویکرد ما قابلیت آزمایش کردن داروهای پیش‌بالینی ارگانوئیدهای مغزیِ استخراج‌شده از بیمار خاص را دارد. به علاوه، بقای طولانی‌مدت می‌تواند به ارگانوئید کمک کند که فراتر از مراحل جنینی موجودی که ما در کشت می‌بینیم، رشد کند.»

در حالی که ارگانوئیدهای پرورش‌یافته از سلول‌های بنیادی می‌توانند روزی در ترمیم عضو بدن و درمان‌های جایگزین به کار روند، اما محققان می‌گویند مرحله‌ی بعد، مدلسازیِ بیماری است. منصور گفت: «امیدواریم این تکنولوژی، این مرحله را معلوم کند و با ایجاد امکان تولید ارگانوئیدهای مغزی از سلول‌های بنیادیِ خود بیماران که به جوندگان منتقل می‌شود، به درک بیماری‌زاییِ اختلالات عصبی-رشدی، عصبی-روانی و عصبی-اضمحلالی کمک کند.»

97/02/23 22:37
در مرزهای علم , edge_of_science


مطرح کردن چنین ایده‌ای که میکروب‌ها به نیروهای داخل بدن انسان می‌پیوندند تا به این طریق سبب تخریب بافت‌ها و ایجاد بیماری شوند، تئوری ترسناکی است، اما حقیقت دارد. در حال حاضر، دانشمندان دریافته‌اند که نوع خاصی از قارچ‌ها این کار را انجام می‌دهد و سلول‌های قارچی در بدن از روش شگفت‌آوری برای ایجاد همکاری و برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، یافته‌های این دانشمندان ممکن است توضیح دهد که چرا این قارچ‌ها می‌توانند افراد سالم را آلوده کنند؟ زیرا این امر معمولاً در عفونت‌های قارچی رایج نیست و قارچ‌ها در اکثر موارد افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف را مورد حمله قرار می‌دهند.

این مطالعه بر روی قارچی تحت عنوان «کریپتوکوکوس گاتی» که در خاک زندگی می‌کند و بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری یافت می‌شود، متمرکز شده است. در سال ۱۹۹۹، موج عظیمی از ابتلا به قارچ در بریتیش کلمبیا، کانادا و بعدها در ایالت اورگن و واشنگتن مشاهده شد که عمدتاً باعث ایجاد عفونت در افراد سالم می‌شد. عفونتی که مردم توسط استنشاق گرده‌های قارچ بدان گرفتار می‌شدند، می‌توانست زندگی آن‌ها را تهدید کند و موجب بیماری شبه ذات‌الریه در ریه‌ها و همچنین عفونت‌های شدید مغزی و بافت اطراف مغز و نخاع شود.

براساس مطالعه‌ی انجام شده در سال ۲۰۱۰ که توسط محققان مرکز کنترل بیماری و پیشگیری ارائه شد، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰، حدود ۶۰ مورد از ابتلا به کریپتوکوکوس گاتی در ایالات متحده گزارش شد که از این میزان، ۴۵ مورد با عواقب بیماری دست به گریبان هستند و ۹ فرد دیگر نیز در اثر عفونت، جان خود را از دست دادند. پیش از این، محققان دریافتند که کریپتوکوکوس گاتی بسیار مسری است، زیرا دارای توانایی قابل توجهی برای رشد در گولبول‌های سفید خون انسان است.

نویسنده‌ی این تحقیق، «اوا بلسکا»، پژوهشگر دانشگاهی شاغل در دانشگاه بیرمنگام انگلیس، این بیانیه را منتشر کرد. در سال ۲۰۱۴، همکاران بلسکا دریافتند که این رشد سریع ناشی از تقسیم کار است، به این معنی که سلول‌های قارچی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا رفتار خود را هماهنگ کرده و سریع‌تر رشد کنند.

در تحقیق جدید انجام شده، بلسکا و همکارانش به نحو دقیقی چگونگی اتصال نیروهای قارچی را مشخص کردند؛ اینگونه میکروب‌ها از کیسه‌های میکروسکوپی پُر شده با مایعی که «وزیکول‌های خارج سلولی» نامیده می‌شوند برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. دانشمند ارشد این تحقیق، «رابین می»، مدیر موسسه‌ی میکروب و عفونت‌شناسی دانشگاه بیرمنگام، در این خصوص گفت: «این وزیکول‌ها مانند کبوتر نامه‌بر عمل می‌کنند و پیام‌ها را در بین قارچ‌ها رد و بدل کرده و به آن‌ها برای هماهنگ کردن حمله‌شان به سلول میزبان کمک می‌کنند.»

محققان بیان کردند که این نخستین‌بار است که دانشمندان ارتباط بین وزیکول‌های خارج سلولی و واگیردار بودن بیماری‌های قارچی را کشف می‌کنند. علاوه بر این، دانشمندان دریافتند که به‌طور شگفت‌انگیزی، سلول‌های قارچی می‌توانند از وزیکول‌های خارج سلولی برای برقراری ارتباط در فواصل نسبتاً طولانی بین سلول‌ها استفاده کنند. در ابتدا ما انتظار داشتیم که قارچ‌ها تنها بتوانند درون یک سلول میزبان با یکدیگر ارتباط برقرار کند، اما در ادامه‌ی تحقیق کشف کردیم که این قارچ‌ها می‌توانند در فواصل بسیار طولانی از نظر شرایط میکروبیولوژیک و با گذر از موانع متعدد سلولی میزبان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

او در پایان سخنانش افزود: «یافته‌های ما فرصتی بالقوه را برای ارائه داروهای جدیدی فراهم می‌آورند که با قطع کردن این مسیر ارتباطی، عفونت را در فرد ریشه کن سازند.»
4
1
5
97/01/30 12:09
در مرزهای علم , edge_of_science
شما تغذیه مناسبی دارید، سعی می‌کنید سالم بمانید، و مطمئن می‌شوید که خواب کافی دارید. حتی شما یکی از آن ساعت‌های هوشمند سلامت را دارید که مجبورتان می‌کند چند قدم دورتر از سوپرمارکت پارک کنید تا قدم‌هایتان را افزایش دهد. اما سلامت خوب گاهی سخت اندازه‌گیری می‌شود. برای مثال، چگونه می‌دانید که چه وقتی مواد مغذی‌ و ویتامین‌های کلیدی‌تان کم شده است، با یک آزمایش خون؟
بدن‌تان به شما سرنخ‌ها را می‌دهد: وقتی که دچار کمبود در ویتامین‌های خاص و مواد معدنی هستید، مشخص خواهد شد: در پوست‌تان، مویتان، و در حالت کلی‌تان. این مشکل رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید: طبق مراکز کنترل و درمان اختلال‌ها (CDC) بیش از ۱۰ درصد مردم بالای یک سال در آمریکا دچار کمبود ویتامین B۶ هستند، درحالی که ۸ درصد از جمعیت دچار کمبود ویتامین D هستند. و در حالی که ممکن است فکر کنید که کمبود ویتامین C فقط مشکلی قدیمی است که سربازان داشته‌اند، حدود ۶ درصد از جمعیت آمریکا که بالای ۶ سال دارند، دچار کمبود این ویتامین هستند، یعنی بیشتر از ۱ نفر از هر ۲۰ نفر.
اگر درباره هر یک از علائم خود نگران هستید، وقتی با دکتر خود تنظیم کنید. در عین حال، اینجا فقط چند راه برای پیدا کردن نشانه‌هایی که ممکن است دچار کمبود ویتامین‌های کلیدی شوید آورده شده است:
مسائل مربوط به پوست و مو
موهایتان زود سفید شده؟ اگر سابقه خانوادگی ندارید و در ۲۰ تا ۳۰ سالگی خود قرار دارید یا جوان تر هستید، ممکن است موهایتان به خاطر کمبود مس سفید شوند. از طرف دیگر، اگر متوجه شده‌اید که موهایتان شکننده‌اند، ممکن است نشانی از کم‌خونی ناشی از کمبود آهن باشد. موی شکننده هم‌چنین میتواند به دلیل کمبود ویتامین های B مانند بیوتین یا فولات باشد، که به عنوان اسید فولیک هم شناخته شده است. در نهایت اگر به پوست‌تان مربوط است، مانند پوسته پوسته شدن و خارش، ممکن است شما دچار کمبود در برخی ویتامین‌های مهم مانند ویتامین A و C یا اسیدهای چرب باشید. این‌ها می‌توانند با تولید روغن‌های هیدراته به پوست‌تان کمک کنند.
منبع مس: کرفس کنسرو شده، صدف، قارچ
منبع آهن: گوشت، لوبیا قرمز و نخود، عدس، اسفناج
منبع اسیدهای چرب: ماهی چرب، گردو، کتان
زخم های دهان
اگر زخم های دهانی دارید، می‌تواند نشانی از کمبود ویتامین B۱۲ در سیستم بدن‌تان باشد. اما همانند بقیه نشانه‌هایی که در این‌جا آورده شدند، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، پس مطمئن شوید که با دکترتان آن را بررسی می‌کنید.
منبع B۱۲: غذاهای حیوانی مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و یا غذاهای غنی‌شده مانند سویا، غلات و مخمر تغذیه‌ای
احساس خستگی
خستگی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، از جمله کمبود پتاسیم. این، به نوبه خود، می‌تواند ناشی از بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های کلیه، یا چیزهایی مانند استفراغ، اسهال، یا حتی آنتی بیوتیک‌ها باشد. خستگی هم‌چنین می‌تواند ناشی از کمبود ویتامین D باشد. در نهایت، اگر خستگی شما با از دست دادن اشتها، تهوع و استفراغ همراه باشد، ممکن است به علت کمبود منیزیم باشد. قطعا اگر از نشانه‌های جدی رنج می‌برید، همین الآن با دکتر تماس بگیرید. اما اگر فقط یک احساس آزاردهنده است، مطمئن شوید که ویتامین‌های مناسب را مصرف می‌کنید.
منابع پتاسیم: موز، دانه غلات، شیر، سبزیحات، لوبیا، نخودفرنگی
منابع ویتامینD: لبنیات غنی‌شده به شکل ماست یا شیر، ماهی خاص مانند ساردین
منابع منیزیم: بادام، بادام‌زمینی، اسفناج، لوبیا سیاه، ادامام
برآمدگی‌های قرمز روی پوست شما
اگر برآمدگی‌های کوچک قرمز پشت بازوهایتان پیدا کردید، ممکن است حالتی به نام keratosis pilaris باشد. که می‌تواند نشان بدهد که دچار کمبود مواد مغذی کلیدی مانند ویتامین A و روی هستید. و شما تنها نیستید: طبق CDC، حدود ۱۷.۳ درصد از جمعیت جهانی در خطر کمبود روی هستند، در حالی که ۱ نفر از ۳ بچه کودکان پیش‌دبستانی و ۱ نفر از ۶ خانم حامله دچار کمبود ویتامین A هستند.
منابع ویتامین A: سیب زمینی شیرین، نعناع
منابع روی: مرغ، هوموس، دانه کدو تنبل
97/01/14 23:32
در مرزهای علم , edge_of_science
محققان آمریکایی شبکه‌ جدیدی را در بدن انسان کشف کردند که گذرگاهی برای جریان مایعات محسوب می‌شود. بر اساس این تحقیقات بخش‌هایی از بدن که قبلا تصور می‌شد ساختاری متراکم دارند، در واقع دربرگیرنده فضاهایی پر از مایعات هستند.

این شبکه مایعات که زیر سطح پوست و بین عضلات قرار دارد سیستم گوارش، ریه‌ها و سیستم دفع ادرار را پوشش می‌دهد. همچنین دسترسی به این شبکه امکان نمونه‌برداری از مایعات میان‌بافتی را فراهم می‌کند که یک ابزار توانمند برای تشخیص انواع بیماری‌ها است. به اعتقاد محققان ممکن است این شبکه پر از مایعات، عملکردی شبیه به ضربه‌گیر داشته باشد و مانع آسیب دیدگی بافت‌ها، عضلات و رگ‌ها شود. مایعات این شبکه به سیستم لنفاوی سرریز می‌شوند و به همین علت زمانی که سرطان به این شبکه می‌رسد با سرعت زیادی در تمام بدن گسترش می‌یابد.
بر اساس تحقیقات سلول‌های تشکیل‌دهنده این شبکه در سایر فرآیندهای بدن از پیری پوست گرفته تا سفتی اندام‌ها و پیشرفت بیماری‌های التهابی نیز نقش دارند. این کشف جدید زمینه را برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان و بیماری‌های مرتبط با افزایش سن فراهم می‌کند. این اولین بار است که یک ساختار میان‌بافتی به عنوان یک اندام مستقل در بدن به رسمیت شناخته می‌شود. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریۀ Scientific Reports منتشر شده است.
96/12/5 19:32
خانومی ارشادی , khanumi68
مردان چطور بر اساس انواع شکل بدن لباس بپوشند

این مطلب چقدر خوبه برای مردا و پسرا
96/03/1 19:02
خانومی ارشادی , khanumi68
پیری چطور بر روی پاهای شما تاثیر می گذارد
95/08/28 12:39
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
هنگامی که تمام ناحیه کف پا در هنگام ایستادن در تماس با زمین قرار گرفته یا نزدیک به زمین باشد، به این شرایط در اصطلاح صافی کف پا گفته می شود.......
95/06/19 21:47
بیت العباس علیه السلام , beitolabbastv
[https://www.aparat.com/v/mHr9d]