نتایج جستجو : اندیمشک - 23 مطلب

96/02/23 10:43
بنیاد برکت , Barakat.Foundation
با حضور مسئولان کشوری و استانی 37 طرح عمرانی برکت، در مناطق مختلف شهرستان اندیمشک کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد برکت از اندیمشک، عملیات اجرایی 37 طرح عمرانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، شامل 20 مدرسه، 10 مسجد، 5 خانه‌ی عالم و 2 طرح بهداشتی، با حضور مدیرعامل بنیاد برکت، استاندار خوزستان، نماینده‌ی مردم اندیمشک و رییس کمیسیون انرژی مجلس، فرماندار اندیمشک و جمعی از مسئولان محلی و استانی آغاز شد. این پروژه‌‌ها براساس تفاهم‌نامه‌ی پاییز 95 رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استاندار خوزستان اجرایی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت، در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها در شهر آزادی از توابع شهرستان اندیمشک، گفت:‌ بنیاد برکت توسعه و رفع محرومیت کشور را در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار داده است و کلنگ‌زنی امروز طرح‌های عمرانی اندیمشک بیانگر تحقق اهداف این بنیاد در استان و شهرستان است.

ادامه‌ی مطلب را در سایت بنیاد برکت بخوانید:
99
95/04/4 15:02
 علی زاده , yahyaalizade
سایت فریچاپ اولین سامانه ثبت سفارش طراحی تا چاپ برای دزفول و اندیمشک و شهرهای اطراف می باشد. شما در این سایت قیمت سفارش مورد نظر خود را دیده، مبلغ را پرداخت و به صفحه سفارش منتقل می شوید. کار خود را سفارش و منتظر رسیدن آن می مانید.

*** مهم : به مناسبت افتتاح سایت فریچاپ، تا پایان تیرماه، همه قیمت ها به صورت همکاری ارائه خواهد شد.
تحویل کارها :
** تحویل کارها در دفتر مرکزی واقع در دزفول، خ شریعتی، دفتر طراحی و چاپ پارس گرافیک می باشد.
** تحویل برای همکاران و مشتریان ما در اندیمشک به صورت رایگان ارسال خواهد شد.
95/03/22 13:27
دانشگران , daneshgran
جان دختر 18 ساله ای توسط عضو تیم شهرستانی دادرس این جمعیت از خطر مرگ نجات یافت.
یکی از دانش آموزان آموزش دیده در طرح دادرس جمعیت هلال احمر (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با استفاده از همین آموزش ها توانست جان هموطن خود را در مقابل دیدگان خانواده اش از مرگ حتمی نجات دهد.
علیرضا حسین زاده که به همراه خانواده راهی روستای چشمک از توابع خرم آباد می شوند، پس از اسکان در کنار امام زاده سید علی(س)، خانواده ای پریشان و وحشت زده را مشاهده می کند که دختر 18 ساله شان بیهوش و در خطر مرگ قرار گرفته است.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک با بیان اینکه علیرضا پس از چند دوره آموزش های امداد و نجات در قالب طرح دادرس توسط مربیان مجرب این جمعیت، مبانی امداد را فراگرفته بود، بیان کرد: این دانش آموز پس از بررسی ارزیابی اولیه، مصدوم را بدون تنفس و بدون ضربان قلب دیده و با عملیات احیای قلبی و ریوی توانست جان دختر 18 ساله را از مرگ حتمی نجات دهد.
خوشبختانه مصدوم این حادثه بعد از هوشیاری توسط دانش آموز دادرسی، به همراه خانواده اش به منظور انجام مراحل تکمیلی درمان راهی بیمارستان شدند.
95/02/10 06:50
بروز نیوز , beroznews
برای خواندن جزییات به لینک زیر بروید
94/11/19 18:06
گروه شرکت های شاتل , shatelgroup
اندیمشک به شهرهای تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت (+ADSL2) گروه شرکت‌های شاتل پیوست.
به اطلاع همه علاقه‌مندان به استفاده از سرویس‌های اینترنت پرسرعت شاتل (+ADSL2) می‌رسانیم، شاتل از هم‌اکنون آماده ارایه سرویس‌های ویژه ART و سرویس‌های اقتصادی ECO در مراکز مخابراتی این شهر است. متقاضیان استفاده از این سرویس‌ها در این شهر، از هم‌اکنون می‌توانند برای استفاده از این خدمات اقدام کنند.
پیش‌شماره‌‌‌‌های فعال برای ارایه خدمات:
مرکز انقلاب : ۴٢۶۳ , ۴٢۶۹
مرکز روغنی زادگان : ۴٢۶۶ , ۴٢۶٢ , ۴٢۶۴
علاقه‌مندان، برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در این‌باره می‌توانند با شرکت سد کیس دز خوزستان، دفتر نمایندگی شرکت شاتل در شهر اندیمشک، با شماره تلفن ۴٢۰۶- ۰۶۱ تماس بگیرند.
6
17
94/09/10 11:00
گنج جنگ , ganjejang


عکسهایی از ویرانه های شهر اندیمشک پس از بمباران و مراسم بزرگداشت شهدای بمباران 4 آذر 1365 در اندیمشک که بزرگترین بمباران در تاریخ ایران و بزرگترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم بود

امید است چنین روزی در تقویم رسمی ایران ثبت گردد تا ایستادگی مردم دلاور اندیمشک در تاریخ ایران جاودانه شود .
32
5
19
94/09/5 00:19
گنج جنگ , ganjejang

عکسی تلخ و به یادماندنی از مردم دلاور اندیمشک در روز 4 آذر سال1365 پس از پایان بزرگترین بمباران تاریخ ایران به مدت یک ساعت و 45 دقیقه

مردمی که بزرگترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم را در شهر خود شاهد بودند و 300 تن از همشهریان خود را در این روز از دست دادند

مردم روی ویرانه های خانه هایشان ایستادند و کسی ضجه نمی زند شاید دیگر اشکی برای گریستن ندارند بعد از 28 سال دارم از مردمی یاد میکنم که نمی دانم امروز کجا هستند و چه می کنند اما خوب می دانم که آنها مردانه ایستادند حتی بر ویرانه های خانه پدری ، دوباره ساختند و آباد کردند .

یادشان را زنده نگه می داریم این شهامت و ایستادن مقدس است مردم دلاور کرد و لر مردم خوب اندیمشک یادتان همیشه جاودان

ما هم روی ویرانه ها می ایستیم ولی می سازیم با آنچه که در توان داریم دوباره و دوباره ............................

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
سرزمین من توان شکفتنش بسیار است.سرزمین من ، مادر من است.تا هست از خان و مان ملتم عطر و ترانه برخیزد.دودمانتان در آرامش ، زندگی هاتان دراز ، و آینده تان روشن تر از امروز باد، این آرزوی من است .

128
55
59
94/09/4 21:21
گنج جنگ , ganjejang
طولانی ترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم

طولانی ترین بمباران تاریخ ایران ، اندیمشک شهر مقاومت

سه شنبه 4 آذر 1365

در هیچ جای دنیا قوانین جنگ اجازه نمی دهد به مدارس و بیمارستان ها و مراکز غیر دفاعی حمله شود اما عراق در جنگ به بسیاری از مراکز غیر نظامی حمله کرد.

حمله وحشیانه 54 فروند جنگنده های هوایی دشمن در این روز 300 تن را در اندیمشک شهید و 500 نفر دیگر ا مصدوم کردند.
در میان شهدای این روز تعدادی کودک معصوم نیز به چشم می خورد.
در این روز بمباران هوایی دشمن مدت یک ساعت و 45 دقیقه به طول انجامید.

مرتضی طیبی پژوهشگر دوران دفاع مقدس

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
یادتان گرامی هموطنان عزیزم چگونه فراموش خواهید شد ؟؟؟؟ که ما همه از یک ریشه هستیم ، یک جان و یک تن هستیم .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

جای این روز در تقویم رسمی کشور خالیست .امید است که چنین روزهایی در تقویم تاریخ دفاع مقدس ثبت گردد . تا حداقل مظلومیت مردم اندیمشک و مقاومت آنها در جنگ در تاریخ میهن جاودانه شود

20
3
9
94/09/4 13:44
گنج جنگ , ganjejang
سرتیپ خلبان “سید اسماعیل موسوی” فرمانده پایگاه چهارم شکاری در سال ۱۳۶۵

هیچ نیروی هوایی را نداریم که سه ماه پشت سر هم در عملیات شرکت کند مگر اینکه کشوری خود سازنده تجهیزات باشد و یا اینکه مورد پشتیبانی قرار گیرد.
ایشان افزود: اینکه چندسال پس از جنگ، دشمن این توان را داشت که بیش از پنجاه فروند هواپیما را بفرستد و این بمباران را انجام دهد ناشی از پشتیبانی قدرت های جهانی از او بود که هرگاه هواپیمایی از او هدف قرار می گرفت چندین هواپیما جایگزین آن می شد.
سرتیپ موسوی گفت: عراق پیش از آغاز جنگ کمتر از ۴۰۰ فروند هواپیمای شکاری داشت اما پس از جنگ تحمیلی دارای بیش از ۶۰۰ فروند هواپیمای جنگنده بود و این در حالی بود که در طول جنگ صدها هواپیمای خود را از دست داده و به عنوان مثال فقط در عملیات والفجر ۸ بیش از ۶۰ فروند هواپیمای دشمن سرنگون شد اما همه آنها جایگزین شد و این در نتیجه حمایت گسترده ای بود که از او می شد.

وی همچنین گفت: رژیم عراق اجازه نمی داد کسی از کشته شدگان جنگ تجلیل کند چراکه قائل به این مطلب نبود و اصلاً به پشتیبانی مردم وقعی نمی گذاشت زیرا او مردم را فقط به زور سرنیزه به جنگ می آورد و حاصل آن هم اینگونه شد که دیگر نامی از صدام و صدامیان نیست.

فرمانده وقت پایگاه چهارم شکاری در پایان گفت: من چهارم آذر را روز تلخی می دانم و برای خانواده هایی که عزیزانشان در این بمباران به شهادت رسیدند سلامتی و برای شهدایشان علو درجات آرزو می کنم اما آثار آن خون ها امروز متبلور می شود و این عزت و شرفی که داریم حاصل همان خون هاست و امیدواریم برای آنان که به خاطر این مملکت خون دادند و عزت آفریدند اسلاف صادقی باشیم.

درود بر غیرت فرزندان ایران
41
3
24
94/09/4 10:41
گنج جنگ , ganjejang
زانو نخواهیم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان شود
--------------------------------------------------------------------------------------------
بزرگترین بمباران تاریخ ایران در اندیمشک ، چرا اندیمشک ؟
----------------------------------------------------------------------------------------------
امیر سرتیپ خلبان مهرنیا نویسنده کتاب حمله به الولید :

مردم شهر اندیمشک لرهای دلاور بعد ازشهادت 300 تن از همشریان خود در بمباران در یک ساعت، دو روز بعد در تشییع شهدا با تمام قوا حضور پیدا کردند و با سردادن شعار "جنگ جنگ تا پیروزی " باعث سرافکندگی نیروهای عراقی شدند.
به طور معمول جنگ دو طرف دارد، اگر یک طرف جنگ دارای قدرت و سلاح‌های نظامی برتر و بیشتری باشد قطعاً بعد از مدت کوتاهی جنگ پایان می‌پذیرد؛ جنگ ایران و عراق نیز از این قانون متمایز نبود، اما این مقاومت و ایثار رزمنده‌ها بود که توانست یک جنگ فرسایشی را بعد از 8 سال با پیروزی به پایان رساند.
یکی از سخت‌ترین روزهای دوران دفاع مقدس که خیلی بر ما دشوار گذشت 4 آذر ماه سال 1365 بود، روزی که عراق ناجوان مردانه ساعت 11 صبح با هواپیماهای زیادی به خاک ما حمله کرد و با کمکی که از غرب و شرق می‌گرفت توانست رادارهای ما را کور کند، چرا که وقتی رادارها کور شوند دیگر نمی‌توانند هواپیماهای خودی را به سمت هواپیماهای دشمن هدایت کنند.
روز 4 آذرماه عراق با برنامه‌ریزی خاصی به خاک ما ورود کرده بود، هدف عراق پایگاه هوایی دزفول و شهر اندیمشک بود، در اندیمشک خط آهنی وجود داشت که جنوب کشور را به مرکز وصل می‌کرد، عراق با 54 هواپیما و با شلیک بمب‌های متعدد حمله خود را به پایگاه هوایی دزفول آغاز کرد، موضوعی که این حمله را از حمله‌های دیگر عراق متمایز می‌کند نحوه بمباران و محل اصابت بمب‌ها بود. ما متوجه شدیم هدف اصلی این حمله، گردان نگه‌داری و گردان خلبان‌ها بود.
خدا را شکر که در آن روز بمب‌ها به محل‌های حساس اصابت نکرد، ولی برای ما خیلی سنگین بود که تعداد زیادی از همرزمانمان در این حمله به شهادت رسیدند، وجه قالب موضوع این بود که ما در تمام طول جنگ اخلاق در جنگ را رعایت کردیم و خودمان را متعهد می‌دانستیم که با غیر نظامی‌ها کاری نداریم، و عراقی‌ها درست عکس آن را ثابت کردند، آن‌ها به مناطق مسکونی حمله کرده و با حمله به شهر اندیمشک چهره خبیث خود را بیشتر نمایان کردند.
نویسنده کتاب «حمله هوایی به الولید» تصریح کرد: شهر اندیمشک با اتصال به شبکه راه آهن کشور به عنوان یک محل پشتیبانی مهم به حساب می‌آمد و عراقی‌ها این را فهمیده بودند، لذا با حمله به آنجا می‌خواستند نقطه اتصال بین جنوب و مرکز را قطع کنند. در آن روز (4 اذر 1365) حدود 400 نفر از افراد بی‌گناه این شهر به شهادت رسیدند و با حمله ی 55 دقیقه‌ای هواپیماهای عراقی روز سختی را گذراندیم.
امیر مهرنیا با ذکر خاطره‌ای از روز 4 آذر ماه ادامه داد: یک هواپیمای عراقی بعد از پایان عملیات بالای آسمان دزفول چند دور زد و می‌خواست در پایگاه ما بنشیند که درنهایت با اتمام سوخت هواپیما، خلبان در نزدیکی شهر دزفول از هواپیمایش به بیرون پرید، اسم او "حسام عبدالوهاب زبیری "بود و وقتی به اسارت ما درآمد ما متوجه شدیم اشتباهی به دزفول آمده بود که این نشانهٔ بی‌تجربگی خلبانان عراقی بود.
عراق با تمام قوا آمده بود تا اندیمشک و دزفول را نابود کند، اما مردم شهر اندیمشک بعد از تقدیم 400 شهید به انقلاب در یک ساعت، دو روز بعد در تشییع شهدا با تمام قوا حضور پیدا کردند و با سردادن شعار "جنگ جنگ تا پیروزی " باعث سرافکندگی نیروهای عراقی شدند، آن‌ها هرگز اندیمشک را ترک نکردند و استقامتشان باعث شگفتی تمام غربی‌ها شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
زانو نخواهیم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان شود
ما برای وطنمان ایستاده خواهیم مرد
----------------------------------------------------------------------------------------------------
یادتان گرامی هموطنان عزیزم چگونه فراموش خواهید شد ؟؟؟؟ که ما همه از یک ریشه هستیم ، یک جان و یک تن هستیم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------

امید است که چنین روزهایی در تقویم تاریخ دفاع مقدس ثبت گردد . تا حداقل مظلومیت مردم اندیمشک و مقاومت آنها در جنگ در تاریخ میهن جاودانه شود

-----------------------------------------------------------------------------------------------
با سپاس فراوان از خانم زهرا خادمی
28
4
17
94/09/3 23:25
گنج جنگ , ganjejang
طولانی ترین بمباران تاریخ ایران و طولانی ترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم

- اندیشمک در سه شنبه سیاه

به احترام هموطنان عزیزمان در اندیمشک شهری که مظلومانه سلاخی شد

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
یكی از بزرگترین حملات هوایی كه در طی سال ها جنگ عراق علیه ایران روی داد بمباران شهرستان اندیمشك در روز سه شنبه مورخ 4 آذر 1365 بود در این روز نقاط مسكونی ، نظامی و صنعتی شهرستان در چند نوبت مورد تهاجم هوایی نیروهای عراقی قرار گرفتند .بیش از 300 تن شهید و 500 تن مجروح شدند آنچه كه این حمله هوایی را از دیگر حملات متمایز می كند عبارت است از :

1- تعداد هواپیماهایی كه شهرستان را مورد تهاجم قرار دادند که بنابر منابع آگاه 54 فروند هواپیما در این مأموریت حضور داشتند.

2- مدت زمانی كه شهرستان اندیمشک مورد تهاجم قرار گرفت که در این روز اندیمشک در طی یک ساعت و چهل و پنج دقیقه زیر هجوم حملات هوایی نیروهای عراقی قرار داشت .

3- نقاط گسترده مورد تهاجم نیروهای عراقی که بسیاری از مناطق حساس شهرستان در این روز مورد حمله ی هوایی قرار گرفتند .

از جمله مناطقی که در این روز مورد حمله هوایی نیروهای عراقی قرار گرفتند ایستگاه راه آهن اندیمشك ، میدان راه آهن و مناطق مسكونی ، بازار روز كالا و تره بار ، پادگان دوكوهه ، دبیرستان شریعتی ، سد و نیروگاه دز ، رادار موشكی سددز ، پادگان سفینه النجاه ، ایستگاه بالارود ، اداره پست و مخابرات ، بیمارستان شهید بهشتی و ... بودند

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
یادتان گرامی هموطنان عزیزم چگونه فراموش خواهید شد که ما همه از یک ریشه هستیم ، یک جان و یک تن هستیم .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

امید است که چنین روزهایی در تقویم تاریخ دفاع مقدس ثبت گردد . تا حداقل مظلومیت مردم اندیمشک و مقاومت آنها در جنگ در تاریخ میهن جاودانه شود
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://4azarandimeshk.blogfa.com/
با سپاس فراوان از خانم زهرا خادمی
78
45
51
94/02/25 19:55
مصطفی بوکسور , mostafabox
معمولاً به بوکس علم شیرین می‌گویند، اما این ورزش می‌تواند ورزش بی‌رحمی هم باشد که برنده و حریفش را خونین و مالین می‌کند.
زیبایی بوکس در افزایش مقاومت، پایداری و قدرت طلبی است که شما هنگام تمرین به دست می‌آورید. اگر طعم درد و تحقیر ضربات مشت را نچشیدید، بوکس بدون برخورد هم، همانقدر برایتان مفید خواهد بود.
تمرین بدنی کامل

بوکس، تقریباً عضلات تمام بدن را درگیر می‌کند. عضلات کول، سرشانه، جلو بازو، پشت بازو، شکمی، سینه و پشت، تقریباً عضلاتی هستند که هنگام مشت زدن، گارد گرفتن و جاخالی دادن بکار گرفته می‌شوند.

عضلات پاهای شما هم برای اینکه درون رینگ مسابقه سر پا بمانید درگیر هستند، و به شما کمک می‌کند تا از حریف واقعی یا مجازی‌تان بگریزید. عضلات چهارسر، همسترینگ و باسن، با هم کار می‌کنند تا شما را در جهش‌هایتان کمک کرده و به مشتهای شما قدرت دهند.

نیرویی که شما برای هر مشت تولید می‌کنید، از پایین تنه شروع می‌شود و از ساق پاهایتان در زنجیره‌ای جنبشی بسمت بالا هدایت می‌گردد. ساقهای قوی به چالاکی شما در رینگ مسابقه کمک می‌کنند.
کارکرد موثر قلب

مشت زدن و جهش درون رینگ بوکس، انرژی قابل توجهی مصرف می‌کند، بهمین دلیل بوکس ورزشی موثر برای تمرین قلب نیز بحساب می‌آید.

تحقیق دانشکده پزشکی کیپ تاون که در وب‌سات PubMed.gov منتشر شده است، نشان می‌دهد که دانشجویان مقدار انرژی معادل ۱۰ کیلومتر دویدن را در یک جلسه تمرین ۶۰ دقیقه‌ای بوکس مصرف می‌کنند. تحقیق دیگری در دانشگاه مزا، آریزونا نیز انجام گرفته است که از یافته‌های تحقیق قبلی پشتیبانی می‌کند.

نتایج این تحقیق نشان داده است ۳۰ دقیقه تمرین بوکس پر برخورد با کنسول بازی نینتندو وی، می‌تواند نقش مهمی در فعالیت‌های روزانه ایفا کرده و بعنوان تمرینی هوازی قلمداد شود.
تمرین مقاومت و پایداری

حتی اگر هیچ‌وقت نخواهید مبارزه‌ای در برابر یک حریف داشته باشید، هنوز هم می‌تواند بدنی تومند همچون جرج فورمن بدست بیاورید.

مجله «عضله و تناسب اندام»، تمرینات شدید با کیسه بوکس را به شما توصیه می‌کند تا استقامت خود را بالا ببرید.

۳ دقیقه به کیسه مشت بزنید، و ۱ دقیقه برای استراحت اطراف کیسه رقص پا تمرین کنید، حالا دوباره مشت زنی‌تان را از سر بگیرید.

کارتان را همچون بقیه‌ی بوکسورهای تازه‌کار، با ۳ راند شروع کنید و به تدریج تمرینتان را به ۱۲ راند، یعنی همچون مسابقات قانونی بوکس افزایش دهید.
تخلیه کننده عالی استرس

مطمئنا بوکس یک فعالیت فیزیکی است که می‌تواند به روی فرم آمدن بدنتان کمک کند، اما مزایای روانی هم دارد!

کلینتون مک کینز و هیلاری لیسندن در کتابشان به نام «تناسب اندام با بوکس» می‌گویند که: چگونه ضربه زدن به کیسه بوکس و تمرکز بر مشت زنی و ترکیب ضربات، امکان رهایی از ناامیدی، عصبیت و حس تهاجمی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

مک کینز و لیسندین همچنین یادآوری می‌کنند که چگونه عناصر تخصصی بوکس مانند مشت زنی سرعتی با توپ و جست و خیز کردن، می‌تواند به ایجاد نظم و تمرکز و نهایتان به آزاد کردن فشار ذهنی‌تان کمک کند.
94/02/13 00:53
شایعات , SHAYEAAT.IR
بروز این واقعه در زمان حال توسط مقامات محلی تکذیب و مربوط به سال 87 اعلام شد

متن و پاسخ شایعه

** متن شایعه **


"درگیری خونین طایفه ای در درون شهر اندیمشك با دخالت نیروی انتظامی به درگیری شدید تر مردم با نیروی انتظامی منجر شد چنان كه نیروی انتظامی اندیمشك با ناتوانی در مهار بحران از شهرهای شوش و دزفول و اهواز درخواست كمك كرد و صدها پلیس ضد شورش این شهرها به كمك نیروی انتظامی اندیمشك شتافتند.
این درگیری ها روز چهارشنیه ساعت ۱۲ ظهر در كوی ساختمان شروع شد و تا نیمه شب بین جوانان دو محله اندیمشك ادامه داشت با دخالت نیروی انتظامی به محله بهارستان كشیده شد و به درگیری بخشی از مردم ( طایفه عبدولی ) با نیروی انتظامی تبدیل شد . در درگیری نیروی انتظامی اندیمشك به مردم حداقل یك مامور درجه دار نیروی انتظامی كشته و ده تن دیگر از ماموران زخمی شدند و دو دستگاه ماشین نیروی انتظامی آسیب جدی دید .
به درخواست نیروی انتظامی اندیمشك نیروی های ضد شورش ابتدا با تمام قوا از شوش و دزفول و سپس با ناموفق بودن در صحنه از اهواز به اندیمشك اعزام شدند
هم اكنون وضعیت در اندیمشك كاملا غیر عادی است و شهر كاملا حالت نظامی دارد تا كنون،حداقل ۳۰۰ نفر در جریان این درگیری بازداشت شده اند و بیمارستان های اندیمشك و دزفول مملو از زخمی است .
به دنبال این درگیری ها روز پنجسنبه ستاد بحران با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان امام جمعه اهواز ، فرمانده سپاه ، و مسئولان امنیتی برگزار شد و تصمیم گرفته شد نیروهای ضد شورش اهواز همچنان تا پایان سال در اندیمشك باقی بمانند .
در این درگیری ها 11 کشته و 2 مجروح تا کنون به جا مانده است".


** پاسخ شایعه **

1. خبر کشته شدن ۱۱ نفر و مصدومیت ۲ نفر در یک نزاع طایفه‌ای در اندیمشک که طی یکی دو روز اخیر در فضای مجازی منتشر شده، کذب محض است.
2. فرماندار اندیمشک گفت: این خبر مربوط به سال ۸۷ بوده و به زمان حال ارتباطی ندارد.
http://jahannews.com/vdcbagbagrhb5ap.uiur.html
3. دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک از دستگیری افرادی که با هدف ‏ایجاد ناامنی و تشویش اذهان عمومی اقدام به انتشار اخبار کذب ‏در فضای مجازی کرده بودند خبر داد .
http://irna.ir/theme1/fa/pages/4.aspx?id=81590799&lang=fa&!rw!=true&a=18&themeid=95
4. انتشار اخبار بدون تحقیق و اطمینان از صحت آنها موجب نا امنی فضای روانی جامعه می شود .
از انتشار این پیام ها جدا خودداری کنیم.

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار: http://shayeaat.ir/post/253
93/09/6 02:02
سید , 0098.74
روزی که صدام در اندیمشک قصابی کرد...
تیتر روزنامه کیهان تاریخ پنجم آذر ۶۵: "صدام در اندیمشک قصابی کرد"
بعد از جنگ ویتنام وحشیانه ترین حمله هوایی و بعد از جنگ جهانی بزرگترین حمله هوایی تاریخ بوسیله ۵۴ هواپیما بمدت ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به شهر اندیمشک شده است
متاسفانه در "تقویم ملی" چنین روزی ثبت نشده است (صرفا تقویم ملی) به عنوان نمونه روز چهارم آذر و در تقویم آنلاین کشور بررسی کنید
http://www.time.ir/
فرار رسیدن ۴ آذر روز "اندیمشک" گرامی باد
تصویر"خط آهن اندیمشک پس از بمباران"
---------------------------- ویرایش ----------------------------
به نقل از خانواده نیرو و مهمات زیادی از طریق خطوط راه آهن(!) به اندیمشک آمده بودند و رزمندگان و مهمات و تدارکات (بیشترین "محموله کالا" مربوط به مهمات بوده) در این بین شهروندان بی دفاع زیادی هم شهید شدند و طلفات انسانی و مالی سنگینی بر جای گذاشت
پیش از ظهر بود برای همین رادیو رو روی موج رادیو دزفول تنظیم کرده بودند که ناگهان رادیو آژیر قرمز زد، در ابتدا فکر کردند مثل قبل تبدیل به آژیر زرد و بعد هم وضعیت سفید می شه
اما آژیر وضعیت قرمز حمله هوایی تمامی نداشت و حمله هوایی رخ داد
هواپیماها یکی پس از دیگری بمب ها رو بر سر شهر می ریختند، گویی تنها ماموریتشان بمباران بود، مردم به خارج شهر پناه بردند و بعد از حمله که برگشتند بوی گوشت کباب شده (گوشت انسان) و دود شهر رو پر کرده بود
در این بین فقط یک فروند هواپیمای سوخو (نمی دونم چه نمونه ای اما یک بالش تمام جاده رو پوشانده بود، هرچند جاده اطراف پل بالارود شمالی خیلی هم عریض نیست با این اوصاف احتمالا Su-24) در نزدیکی پل بالارود شمالی واقع در جاده شمالی اندیمشک به زمین نشست که بعدا خلبان عراقی اعلام کرده بود به میل خودم به زمین نشسته ام و حتی بمب ها را در منطقه غیر مسکونی خارج شهر ریخته و به مردم و نیروها آسیبی نرسانده ام(!)
و اما در شهر اطراف راه آهن اعضای تکه تکه شده بدن انسان در خیابان ها و و روی دیوارهای شهر و روی درختان اطراف راه آهن پاشیده شده بود (قابل توجه اونهایی که برای جنگ لحظه شماری می کنند)
جالبه فقط یک نفر در اون فاجعه سالم می مونه
یک رزمنده بیرون راه آهن با همرزم هاش ایستاده بودن که در هنگام بمباران به زیر کیوسک های تلفن عمومی می پره و چند ساعتِ بمباران رو همون زیر می مونه تا بمباران تمام بشه
فقط یک نفر اطراف راه آهن سالم می مونه
* سال ۶۵ با توجه به محدودیتهای بسیار تامکتی به واقع عملیاتی نبود یا اگر هم بود به خاطر دفاع از یک شهر وارد عمل نمی شدند.
* تلفات عراقی ها فقط یک سوخو بود که اون هم سالم نشست.
93/09/4 18:18
گنج جنگ , ganjejang
آن روز تمام کهکشان می لرزید

خورشید و زمین و آسمان می لرزید

در آذر 65 ، آن روز سیاه

یک شهر ز درد بی امان می لرزید

***

افتاده کنار مادرش پیکر او

جاری شده جوی خون ز فرق سر او

زیباتر از این چه می تواند باشد

یک دست عروسکش به زیر سر او

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
در 4 آذر 1365 در طی حمله هوایی 54 فروند هواپیمای عراقی در مدت 1 ساعت و 45 دقیقه به مراکز صنعتی ، مسکونی و نظامی شهرستان اندیمشک بیش از 300 تن شهید و 500 تن مجروح شدند
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
عکس اول : سعید عبدولی قهرمان تیم ملی کشتی فرنگی
عکس دوم : حبیب اخلاقی قهرمان تیم ملی کشتی فرنگی

این دو قهرمان لر دلاور هر دو اهل اندیمشک می باشند واین روز را گرامی داشته اند

با سپاس فراوان از خانم زهرا خادمی
149
23
70