نتایج جستجو : امام خمینی - 513 مطلب

96/12/11 17:32
حقایق تاریخ , history_facts
99
96/11/7 11:04
محمد عابدینی , sibekhial
خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه‌دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند.
امام خمینی (ره)
کامنت بنویسید...
مریم انتی فمنیسم , maryamk02100
شنبه 28 بهمن ، 12:30
رهبر ولی امام سالار یعین امام رحمت الله تا وقتی ایشون بود نه اختلاسی بود نه رانیت بود نه فاسد بود نه کثافتی بوذدنه میلیون ها زن بویه فاسد بود نه ربا در بانک ها بود اسلام ناب بود ایشون اما الان چی داریم رنگ رخساره خبر میدهید ار سر درون این ممکلت
ادامه
سهراب آ , sepehr__20
چهارشنبه 11 بهمن ، 15:35
من با اینکه اهل سنت هستم اما به امام خمینی ارادت خاصی دارم-
ادامه
سهراب مهاجر , mahager
چهارشنبه 11 بهمن ، 11:06
سلام جناب جیمی :شما مطلب رو درست دریافت نکردید منظور اما راحل رو آوردن مسئ.لین به سرمایه داران و بی توجهی به محرومین است . نه وجود یا عدم وجود سرمایه در مملکت یا عدم وجود سرمایه دار . این که در مملکت باید سرمایه و سرمایه دار باشد حرف کاملا درستی هست . اما اینکه مسئولین ما رو به سوی سرمایه داران برند و محرومین رو فراموش کنند مه کار تولید میشه نه فقز ریشکن .
ادامه
96/11/1 01:57
محمد عابدینی , sibekhial
96/09/27 00:05
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
امام خمینی رحمه الله ، رهبر کبیر انقلاب، درباره ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه در بیاناتی فرموده اند:«امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها بسیج دانشجو و طلبه است. طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند. فرزندان بسیجی ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی نه غربی باشند، امروز دانشگاه و حوزه از هر محلی بیشتر به اتحاد و یگانگی احتیاج دارند».
7
2
5
96/06/6 08:12
یاسیدالکریم , yasayyedalkarim
امام خمینی :
فساد اخلاق و انسان مصرفی شدن و تمام تلاش انسان برای لذت جوئی بیشتر و تمام ارزش ها را با پول سنجیدن، مفهومی غیر از مدرنیزه کردن کشور دارد و تشیع [ و اسلام ] با آنها مخالف است نه با مدرنیزه کردن کشور.
صحیفه ج ۵ ص ۴۰۸
96/06/4 16:17
سخن استاد , speechmaster
* سوالات مسابقه روز دوازدهم شهریور 96 از همین طریق و کانال سروشی به رنگ خدا منتشر خواهد شد.

کانال ما در سروش: sebqatallah@

منبع: http://sebqatallah.blog.ir
4
1
4
96/06/4 16:16
گروه فرهنگی تبلیغی به رنگ خدا , sebqatallah
* سوالات مسابقه روز دوازدهم شهریور 96 از همین طریق و کانال سروشی به رنگ خدا منتشر خواهد شد.

کانال ما در سروش: sebqatallah@

منبع: http://sebqatallah.blog.ir
96/04/17 08:12
فرزانه       , imanf2004
سفرنامه خوزستان تنها منتسب به رضاخان است و امام خمینی(ره) از فرار مغزهای فاسد و وابسته به پهلوی استقبال کردند، نه تحصیل کردگان متعهد !

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه
"خدا عمر بدهد که به این وطن جذاب و عزیز را به قدری آباد کنم که حتی خائنان راحت طلب سست عنصر و عیاش هم آن را ترک نگویند و خارجه را بر آن ترجیح ندهند
رضا شاه بزرگ
سفرنامه خوزستان/صفحه97
منافقین هی میگویند مغزها دارند فرار میکنند به جهنم که فرار میکنند این دانشگاه رفته ها اینها که همه اش دم از فرهنگ و تمدن غرب میزنند بگذارید بروند ما این علم و دانش غرب را نمی خواهیم اگر شما هم میدانید که در اینجا جایتان نیست فرار کنید راهتان باز است
خمینی
جماران 8-آبان 1358 "

پاسخ شایعه
1. شرح سرکوب شیخ خزعل، در "سفرنامه خوزستان" به نام رضاخان منتشر شد، اما از انجا که دست به قلم و سواد درستی نداشت همگان می دانستند این کتاب با انشایی متین و ادیبانه و شیوه ای وزین از او نیست!
2. نویسندة کتاب، "فرج الله خان بهرامی" (دبیر اعظم) بود! او منشی زبردست و نویسنده ادیبی بود که به مناسبت منصب و مقامش به تمامی اسناد و تلگرامها دسترسی داشت!
http://yon.ir/safarname1
3. بهرامی در سفر خوزستان ملازم رضاخان بود و شرح سفر را در سفرنامه خوزستان با آب و تاب نوشت! سفرنامه مازندران را نیز او تهیه كرد! بهرامی مدتی با نام مستعار «ف. برزگر» در مسایل ادبی قلم می زد.
http://yon.ir/safarname2
4. ایجاد بستر رفاه برای "خائنان راحت طلب سست عنصر و عیاش"، که در دورانهای بعدی موجب زوال و سقوط اخلاقی و اعتقادی و عقب ماندگی کشور شدند، چه فایده ای داشت که برای جلب نظر آنها از سرمایه و توان مملکت هزینه شود؟! این عبارات افتخاری برای رضاخان نیست بلکه در کنار جنایات او علیه مردمش، بهترین سند در بی کفایتی و انحراف اوست!
http://yon.ir/jenayaat
5. در همین کتاب، ایلات و عشایر بی غیرت، راهزن، فضول، وحشی، بیابان پیما، متجاوز كه به «اسلوب زشت و نامطبوعی» زندگی می كنند، نامیده شده اند!
http://yon.ir/safarname3
6. سخنرانی ۸ آبان ۵۸ امام خمینی(ره) در مورد فرار مغزهای فاسد و وابسته به پهلوی است، نه دانشگاهی و تحصیل کرده! در شبهه برخی جملات تقطیع شده و برخی هم اصلا متعلق به امام نیست!
7. افرادی که امام از فرارشان استقبال کرد:
"... این مغزهایی که برای اجانب کار کردند، این مغزهایی که جزء سازمان امنیت بودند، بگذار فرار کنند..."
8. افرادی که امام گفت اگر میدانند جایشان نیست فرار کنند:
" ... ما این مغزها را می‏خواهیم که از امریکا پا می‏شود می‏آید اینجا می‏گوید من آمده ‏ام برای کمک؛ ... اگر شما هم می‏دانید که در اینجا جایتان نیست، شما هم فرار کنید! ... مملکت ما آدم می‏خواهد حالا؛ نه مغزهایی که می‏روند در پناه انگلستان و در پناه امریکا..."
9. این عبارت، کلام امام نیست:
*...این دانشگاه رفته ها اینها که همه اش دم از فرهنگ و تمدن غرب میزنند بگذارید بروند...*! ایشان با فرار نخبگان موافق نبودند و در همین سخنرانی به صراحت بر لزوم حضور و خدمت مغزهای متخصص و متعهد تاکید کرده اند!
متن کامل سخنرانی در لینک زیر:
http://yon.ir/sahifenoor

حق جو وحق طلب باشیم
کامنت بنویسید...
روشنایی , light123
چهارشنبه 11 مرداد ، 09:28
برا همین ساواک و از خارج اورد و ناموس و هم وطناشو تو احتیار اونا قرار داد تا هر شکلی دوست داشتن رفتار کنن - پسرش هم سگ های امریکایی و ب مردهای ایرانی ارجحیت میداد خخخخ
ادامه
96/03/16 03:54
گروه فرهنگی تبلیغی به رنگ خدا , sebqatallah
با توجه به بیانات امام خامنه ای در حرم امام راحل ( در سالهای 96-95-94) پاسخ دهید.

یک: کدام گزینه جزء منظومه فکری امام خمینی ره نمی باشد؟

1: پرتحرک و عملیاتی 2: جهان بینی توحیدی 3: مردمی بودن 4: به روز بودن

دو: هنر بزرگ امام ره در انقلاب اسلامی چه بوده است؟

1: به صحنه آوردن مردم 2: اعتماد به خدا و تکیه به مردم

3: به صحنه آوردن و در صحنه نگه داشتن مردم 4: به صحنه آوردن و اعتماد به مردم

سه: تلاش در راه آرمانهای اسلام نشانه وجود چه شاخصی در مسئولین و مردم انقلابی می باشد؟

1: تقوای فردی و دینی 2: اخلاص ناب دینی

3: اخلاص سیاسی 4: تقوای دینی و سیاسی

چهار: کدام گزینه در معنای عقلانیت از منظر مقام معظم رهبری صحیح است؟

1: نزدیکی به دشمن 2: توکل به خدا و تکیه به مردم

3: راه امام و انقلابیگری 4: گزینه 2 و 3

پنج: راه منع و جلوگیری از تحریف امام ره چیست؟

1: شناخت اهداف نظام 2: بازخوانی اسناد انقلاب

3: بازخوانی اصول امام ره 4: شناخت تاریخ انقلاب

مهلت ارسال پاسخ: ساعت6 صبح شنبه 20خرداد96

شرایط شرکت در مسابقه و جوایز را در لینک زیر مشاهده کنید
7
1
3
محمدعلی آرمیون , armion
چهارشنبه 17 خرداد ، 06:25
موفق باشید
ادامه
96/03/15 10:29
یکی دوتا , mdei2000
آنان باک دارند که اقتصاد را زیربنا و شکم را قبله گاه و دنیا را مقصد و مقصود مى ‏دانند...
96/03/14 16:50
گروه فرهنگی تبلیغی به رنگ خدا , sebqatallah
مسابقه بزرگ شاخص1

" امام راه را به ما نشان داد، معیارها و شاخصها را به ما نشان داد، هدفها را برای ما مشخّص کرد و خود او حرکت را آغاز کرد. ما تا امروز به برکت حرکت در جهت انقلاب، دستاوردهای زیادی پیدا کرده‌ایم امّا هنوز تا آن هدفها فاصله بسیار زیاد است. میتوانیم به آن هدفها برسیم، مشروط بر اینکه این قطار بر روی همین ریل حرکت کند؛ بر روی ریلی که امام، قطار جامعه‌ی اسلامی را به حرکت درآورد. بعد از رحلت امام، ما هرجا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم و هرجا از انقلابیگری و حرکت جهادی غفلت کردیم، عقب ماندیم و ناکام شدیم؛ این یک واقعیّتی است". #رهبر_انقلاب؛ 14خرداد95

****************

امام رحمةالله علیه را هم باید شناخت و هم باید شناساند. بر این اساس گروه فرهنگی تبلیغی به رنگ خدا که مدت کمی از فعالیت آن می گذرد تاکنون و تا ابد همت خود را بر محور گفتمان امام و رهبری قرار خواهد داد ان شاءالله تعالی.

به همین منظور، سلسله مسابقات فصلی شاخص، با محوریت بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اندیشه و اصول امام خمینی ره در سخنرانی های متعدد علی الخصوص سالگردهای رحلت امام ره، برگزار می شود.

محتوای مسابقه اول شاخص: سخنرانی های 14 خرداد سالهای 94-95 و 96 امام خامنه ای در حرم امام راحل.

سوالات مسابقه: یکشنبه 14 خرداد96 منتشر می شود.

شرایط مسابقه،جوایز و اطلاعات دیگر، به زودی منتشر می شود.

هر چه سریعتر به خانواده پیام رسان ایرانی سروش بپیوندید؛

سروشی ها امتیاز ویژه دارند.

کانال ما در سروش: sebqatallah@

96/03/14 12:20
ایران , iranhamishejavidan
[https://www.aparat.com/v/hmIqN]
7
4
2
96/03/14 11:29
یکی دوتا , mdei2000
خدا نیاورد آن روزى را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشترى برخوردار شوند.
96/03/14 00:43
منصوره وطنی , bahes
بیش از سه دهه ایستادگی و تحمل سختی ها و بحران های متعدد اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و...اکثریت مردم ایران در پاسداری از اسلام و انقلاب اسلامی و همراهی با آرمان مکتب امام خمینی (ره) که همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده و او را تنها نگذاشتند؛ وقت آن رسیده است که با نگاهی به گذشته و مطابقت اهداف و عملکرد معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران با کلیه کارگزاران و مسئولین از زمان فوت امام تا کنون؛ جواب سوالی که پای میزان خواهند پرسید بیابیم که صاحب منصبان و سیاست پیشه گان با میراث خمینی چه کردند؟
با اندکی تأمل؛ موارد زیر در ترسیم شکل گیری و تداوم زاویه از خط نهضت امام خمینی (ره) نمایان شده و در سه دهه گذشته به عنوان فرهنگ عمومی در اداره کشور تثبیت و یا در حال تثبیت شدن هست:
۱- رفاه طلبی و عافیت جویی و قدرت طلبی و استفاده خلاف شرع و قانون از بیت المال و امکانات در اختیار در زمان مسئولیت به طور پیدا و پنهان از سوی برخی صاحب منصبان
۲- مقابله پیدا و پنهان با رقبای حزبی و شغلی و... برای حذف آنان با توسل به شیوه های خلاف شرع و قانون
۳- شدت یافتن جنگ قدرت در ۱۰ سال گذشته با شکستن سدّ محکم خفقان و سانسور چندین ساله واعتراض و نقد عملکرد دولت ها از سوی فرهیختگان و در نتیجه؛ نه گفتن اکثریت مردم به نامزدهای حزبی در انتخابات ریاست جمهوری
۴- بیش از۲۵ سال شکل گیری و تداوم فساد مالی و اخلاقی و سیاسی در شکل های مختلف و بی هزینه بودن این اعمال بر مرتکبین با سکوت قوه قضائیه که مجری عدالت و قانون در کشور هست؛
۵- عملی شدن موارد فوق که با هدایت پیدا و پنهان دشمنان اسلام انجام می شود؛ راه را بر مقابله علنی با اسلام و ورود علنی و درگیری مستقیم با مردم ایران فراهم نمود که فتنه سال ۸۸ و توافق ژنو و... از جمله آثار مخرّب عملکرد صاحب منصبان و ردّ شده ها در انتخاب مردم در ۱۰ گذشته می باشد.
۶- صعب العبور شدن مسیر قانون و عدالت و سهل الوصول شدن شیوه های خلاف قانون و شرع در قوای سه گانه و...به دلیل تحقق موارد مذکور در بند ۴ و ۵
۷- وزارت ارشاد پرچم دار اسلام زدایی و حذف حجاب اسلامی و نمایش علنی خلاف شرع در قالب لباس و فیلم و ... به جای ترویج فرهنگ اسلامی و احیاء احکام اسلامی از جمله حجاب. تا امام زنده بود بسیاری جرأت حرف خلاف شرع و قانون را هم نداشتند؛ چون؛ بلافاصله اقدام مناسب و کوبنده و بازدارنده انجام می داد. چون امام هیچ مصلحتی جز اجرای احکام اسلام به مصلحتی دیگر قائل نبود و اشخاص در برابر او در صورت مغایرت اعمال شان با اسلام در نزد وی ارزشی نداشته و به راحتی و بدون اغماض از آنها عبور می کرد؛ نمونه آن عزل بنی صدر و منتظری و.... این روش مولای متقیان بود و خواست اکثریت مردم ایران، تا انقلاب بماند و خون شهداء پایمال نشود وآرمان خمینی در قرن ۱۴ که در جهان، اولین انقلاب اسلامی بر اساس آموزه های دینی بر پایه ولایت فقیه بود؛ پایدار بماند.
۸- محدود کردن حکم و واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر و استمرار خفقان برای جلوگیری از آگاهی مردم از پس پرده عملکرد برخی صاحب منصبان و استفاده ابزاری از نام امام خمینی و ادعای وفاداری بر آرمان وی. بعد از خمینی؛ خفقان در بازی های حزبی و گروهی که دشمنان اسلام و انقلاب بازیگر نقش اصلی بوده اند؛ و تشدید جنگ قدرت در استحاله فرهنگی و براندازی نظام هرچه می توانستند کردند؛ کار را به جایی رسانده که در چهارمین دهه از انقلاب خمینی کبیر؛ ریاست جمهور با آزادی کامل در بستن قلم ها و زبان فرهیختگان و یاران اواقعی سلام و انقلاب در برابر انتقادهای سازنده و بجا و تلاش بر حذف رد پای دشمن به منتقدین قرارداد ژنو و...می گوید : منتقدین با شناسنامه حرف بزنند!!!جای خمینی در غربت یاران اسلام و انقلاب خیلی خالی است.
همه شیوه های خلاف شرع و قانون؛ برای ساکت کردن منتقدین و مدافعین از اسلام و انقلاب انجام شده و می شود و حتی قوه قضائیه که باید پرچم دار عدالت و قانون باشد؛ در فقدان عدالت و سواستفاده های خرد و کلان از منصب نظام اسلامی؛ به جمع جنگ قدرت و بازی های حزبی پیوسته و ابزار دست دین به دنیافروشان عافیت طلب شده؛ تا به زور حکم جلب و زندان ساکت شده و آنها را به حال خود گذارند و مردم را بی خبر! جهت پذیرش آنچه نشان می دهند.
۹- فرهنگ روزمره شدن التزام به اوامر ولی فقیه و اعلام حمایت در رسانه ها و سخنرانی ها و... از مقام معظم رهبری در کلام برای حفظ پست و مقام برای ایجاد چهره موجه در بین مردم؛ ولی عمل به دستور رؤسای پیدا و پنهان و اجرای اهداف و منوّیات آنها. یکی از صدها نمونه عینی اعلام حمایت از بیانات مقام معظم رهبری در اواخر سال ۹۲ در امور فرهنگی از سوی وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تداوم خلاف شرع و قانون در وزارت ارشاد هست.
۱۰- حلال شدن بیت المال برای برخی صاحب منصبان و آقازاده ها و... و حرام شدن آن برای مردم!
۱۱- انحصار برخی مناصب کلیدی نظام جمهوری اسلامی برای برخی سران و وابستگان حزبی از جمله ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست مجمع تشخیص مصلحت و ریاست قوه قضائیه و... و ظهور مجدد شکاف عمیق بین فقیر و غنی و صاحب منصبان و مردم؛ همان مردم پابرهنه کوخ نشینِ که امام تار موی آنها را به کاخ نشینان ارجح می دانست.
۱۲- غربت و تنهایی آمران به معروف و ناهیان از منکر بیش از ۲۰ سال؛ و افزایش هزینه انجام فریضه به پذیرش ضرب و شتم و شهادت روحانی و جسمانی وآبرو و زندگی بر کف. علیرغم تاکید قرآن بر انجام این فریضه؛ و خواست مکرر امام خمینی بر نظارت همگانی مردم در عملکرد مسئولین نظام در مدیریت های خرد و کلان
۱۳- ...
خمینی رهبر کبیر انقلاب ایران؛ جای تو در غربت یاران اسلام و انقلاب و دفاع از ولایت و زمینه سازی ظهور که نهضت را برای آن شروع کردی خیلی خالی است تو سرفراز رفتی و ما ...
دعایمان کن امانت داری کنیم و پاهایمان در گیرودار فشارها سست نشود.