نتایج جستجو : استخدام - 2353 مطلب

97/04/14 13:45
تیم مشاوران مدیریت ایران ام سی تی , iranmct

استخدام فروشنده مناسب ( استخدام فروشنده حرفه‌ای ) یکی از واژه‌های بسیار مهم در ذهن هر مدیر فروش یا مدیر عاملی است ، زیرا که اغلب مدیران ، استخدام فروشنده مناسب را عامل اصلی و حیاتی در موفقیت یک تیم فروش می‌دانند. قبلا در مقاله‌ایی بیان نمودیم که افزایش فروش بدون استخدام فروشنده جدید امکان پذیر است و استخدام فروشنده مناسب به ویژه برای شرکت‌های کوچک و جدید که در آن موفقیت یا شکست هر فرد می‌تواند تاثیر سریع و مستقیم بر مسیر شرکت داشته باشد، بسیار حائز اهمیت به نظر می‌آید. بدیهی است که مدیریت فروش می‌خواهد فروشنده‌اش بهترین عملکرد فروش را در بازار هدف داشته باشد زیرا از تاثیر استخدام فروشنده حرفه‌ای بر افزایش فروش ، اطلاع دارند و از طرفی نیز از تاثیر فروشنده بد بر افزایش هزینه‌های سازمان بی اطلاع نیستند.
99
97/02/28 00:28
سلامت , health
در دنیای امروز زیبا بودن مسئله‌ای دردسرساز تلقی نمی‌شود. صد البته تعاریف و چاپلوسی‌های بسیار همیشه وجود دارند، بنابراین چرا بدمان بیاید؟
محققان دریافتند زیبایی در زمینه‌ای از زندگی می‌تواند مشکل‌آفرین باشد و آن هم یافتن شغلی خسته‌کننده و با حقوق پایین است. ممکن است این مسئله برای ما احمقانه باشد و بگوییم تبعیض، تبعیض است و ممکن است افراد زیبا هم در مقطعی از زندگی نیازمند داشتن شغل رده‌ی پایین شوند. در بیشتر مواقع، چهره‌ی زیبا بسیار خوب است. به‌طور کلی افراد رفتار بهتری نسبت به اشخاص خوش‌چهره داشته، در انتخابات به آن‌ها رای داده و دستمزد بیشتری به آن‌ها می‌دهند. اما پیش از آنکه تصور کنیم زندگی بهشت است، ممکن است این فرضیات برعکس از آب در آیند.
«مارگارت لی فورم»، محقق دانشکده‌ی تجارت در لندن در این‌باره گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد اشخاص جذاب در استخدام شغل‌های رده‌ی پایین با تبعیض روبه‌رو می‌شوند. نتایج تحقیقات ما، نقطه‌ی مقابل تحقیقات گسترده‌ای است که نشان داد اشخاص جذاب، شانس بیشتری برای انتخاب‌شدن دارند.»
به‌منظور آزمایش‌کردن «زیبایی»، گروهی از روان‌شناسان به رهبری لی‌فورم مجموعه آزمایشاتی انجام دادند تا فرضیاتی در مورد انتخاب افراد با حضور داوطلبی جذاب را مورد بررسی قرار دهند. جذابیت مسئله‌ای فردی بوده و چیزی است که از چشم مخاطب دور نمی‌ماند. در این مورد، زیبایی به چشم لی و همکاران او جلوه کرده و به‌عنوان معرف زیبا بودن فرد عمل کرد. محققان به کمک دو تصویر که جذابیت‌های بصری مختلف را نشان می‌دادند، اقدام به شبیه‌سازی محیط کاری با حضور ۱۴۸ داوطلب کردند.
به هر کدام از داوطلبان گفته شد که یکی از دو فرد موجود در این دو تصویر، از شغل خود رضایت ندارند و داوطلبان باید این فرد ناراضی را شناسایی کنند. پژوهش دوم پا را فراتر گذاشته و از حدود ۲۰۰ داوطلب این سوال پرسیده شد که کدام فرد در تصویر، از شغل «عضو دپارتمان عملیات‌های تجاری» خود ناراضی به‌نظر می‌آید.
این دو پژوهش بدین منظور طراحی شده‌اند تا آزمایش فرضیه، به دنیای واقعی نزدیک‌تر شود و این امر با پرسش روبه‌رو محقق می‌شود که کدام داوطلب شغل مطلوب و غیرمطلوب را به‌دست می‌آورند. قدم آخر آوردن مدیران واقعی به آزمایش و ارزیابی شغل‌هایی بود که در آن‌ها استخدام صورت می‌گرفت. این پژوهش‌ها به محققان کمک کرد تا یافته‌های خود را اثبات کنند. شرح این یافته به این صورت بود که اگر شما خواهان شغلی نامطلوب هستید، نباید زیادی زیبا باشید!
لی در این‌باره گفت: «ما دریافتیم داوطلبان تمایل به استخدام افراد جذاب‌تر در شغل‌های با درآمد بهتر داشتند تا افرادی که چندان جذابیتی نداشتند و افراد جذاب نسبت به افراد با چهره‌ی معمولی‌تر میزان رضایت کمتری از شغل‌های نامطلوب داشتند.»
به بیانی دیگر، آن تفکر مغرضانه‌ای که به ما می‌گوید افراد زیبا مستحق احترام و درآمد بیشتر و موقعیت‌های شغلی بهتر هستند، در این زمینه نیز صدق می‌کند و ما این تفکر را داریم که لیاقت افراد جذاب بیشتر از شغل‌های معمولی و درآمد پایین است. لی اضافه کرد: «کسانی که مسئول انتخاب داوطلب برای شغل‌های نامطلوب بودند، تمایل بیشتری به انتخاب افرادِ با چهره‌ی معمولی‌تر داشتند.»
میزان جذابیت کسانی که مسئول انتخاب افراد بودند و همچنین ادعای افراد جذاب‌تر مبنی بر استحقاقِ داشتنِ شغل مناسب‌تر، تاثیری در انتخاب فرد مورد نظر نداشت. مبنای این پژوهش، تفاوت بسیار میان جذابیت و مطلوبیت شغلی بود و جایی برای نکات ظریفی که ممکن بود در دنیای واقعی تفاوت ایجاد کنند، نداشت.
ناگفته نماند که داوطلبان از اینکه چه شغلی نامطلوب است، آگاه بودند. هر چه باشد کسی از «عضو دپارتمان عملیات‌های تجاری» بودن بدش نمی‌آید. اما قبل از اینکه بخواهیم این پژوهش را بیهوده در نظر بگیریم، این‌گونه ببینیم که این پژوهش ما را به یافتن تبعیض‌های درونی خود و شاید پیدا کردن راهی برای برطرف‌کردن آن‌ها ترغیب می‌کند. تمام شغل‌ها برای افراد زیبا نیستند و عدم موفقیت در به‌دست ‌آوردن شغل به هر شکلی که باشد، تبعیضی به تمام معنا محسوب می‌شود؛ حال این شغل هر چقدر هم برای برخی افراد خسته‌کننده به‌نظر برسد.
نوشته: مایک مک‌را
1
97/01/31 13:36
 اعطای نمایندگی رسمی  , mizan007
شرکت بیمه پاسارگاد( گروه سفیران پاسارگاد ) در سال جدیددر راستای کارآفرینی مدت محدود افراد واجد شرایط در کلیه استان های آذربایجان شرقی - آذربایجان غربی - اردبیل - زنجان دعوت به جذب نماینده بیمه های عمر و تامین آتیه می نماید.
شرایط احراز شغل :
1- حداقل سن 22 سال و حداکثر 50 سال
2- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
3- خانم ها و آقایان
4- داشتن کارت پایان خدمت و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای آقایان
5- علاقه مند به یادگیری و انگیزه کاری بالا
6-داشتن روحیه کار تیمی و جدیت در کار
توجه : شما در اولین و پرفروش ترین تیم فروش بیمه عمر پاسارگاد فعالیت خواهید کرد .
* متقاضیان محترم جهت ثبت نام اولیه به سایت www .pasargadlife .com مراجعه و فرم همکاری را بصورت کامل تکمیل فرمایید و یا با شماره 09147567002 از طریق تلگرام در ارتباط باشید .