نتایج جستجو : ازدواج - 1352 مطلب

97/05/22 01:34
نوید  , alborz1368
❤️ ﷽ ❤️

اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی ❤️ (ع) و حضرت فاطمه ❤️ (س) است. آیاتی در قرآن ❤️ وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام دلالت می کنند.
99
97/05/14 13:31
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
اگر گبریم و ترسا ور مسلمان.. بهر ملت که هستیم از ته ایمان

الف : شاید قصه جماعتی شراب فروش که از اهالی مسجد که همسایه شون بودن و شکایت کردن که با نفرین ملک ما رو خراب کردین و انکار اهل مسجد رو شنیدین و کلام جالب لطیفی که در عجبم از شراب فروشانی که مدعی تاثیر دعا هستند و در عجبم از اهالی مسجدی که منکر اثر دعای خود هستند.

ب : حالا کار به تخلفات قشر مخالف ندارم که چوب خدا زده شون، سوال اینجاست که چرا خود ماها به قواعد مذهبی باور و التزام نداریم؟ چرا ما دنیا زده شدیم؟ چرا ما دروغ و غیبت و تهمت داریم؟ چرا ما اعتقادی به ازدواج آسان نداریم؟ ماها چرا میل به مساجد و دعا و زیارات نداریم؟ ماها چرا صله رحم و نفقه افراد نزدیک یادمون رفته؟ ماها چرا انتظار فرج مون فانتزی و پوست پیازی شده؟ ماها چرا وابسته به اخبار بی بی سی و خوش آمد و بدآمد شیطان بزرگ و تفاله های داخلی ش شدیم؟ و ته ش میگیم اونا هم حق دارن و اونا هم درست میگن. ماها چرا حجاب واجب فقهی و قانونی و قرآنی رو اختیاری می شماریم؟ ماها چرا مقابل بی کفایتی دولت غربزده و پیر و خسته ساکتیم؟ ماها چرا مقابل بی آبی و بی برقی و حوائج ضروری ملت بی تفاوتیم؟ ماها چرا به گرونی ها و احتکار مفت خورها دامن میزنیم؟ ماها چرا دعای ندبه مون شل و وله؟ ماها چرا قرض نمیدیم؟ ماها چرا خمس نمیدیم؟ چرا ماها نمازشب نمی خونیم؟ ماها چرا مث لائیک ها و مادی پرستها شدیم؟ چرا یه غباری ازونها به افکار و رفتار ماها نشسته؟ پس چه فرقی بین ماست؟ نه بالام بهشت خاله بازی نیست و اهل بهشت تفاوت ساختاری و ماهوی و جدی با اهل دوزخ دارن، نمیشه آب قاطی ش کرد. اون بالایی حواسش خیلی جمع تر ازین حرفاست.
أم حسبتم أن تدخلوا الجنة و لما یعلم الله الذین جاهدوا منکم و یعلم الصابرین (آل عمران/۱۴۲) ... ام حسبتم ان تدخلوا الجنة و لما یاتکم مثل الذین خلوا من قبلکم مستهم الباساء و الضراء و زلزلوا حتى یقول الرسول و الذین امنوا معه متى نصر الله؟ (بقره/۲۱۴)

ج : این حدیث شریف رو شیعه و سنی نقل و تایید کردن... عن برید عن ابی جعفر (ع) قال حدثنی جابر بن عبدالله ان النبی (ص) قال من تزوج امرأة لمالها وکله الله الیه و من تزوجها لجمالها رای فیها ما یکره و من تزوجها لدینها جمع الله له ذلک.
#التهذیب ج 7 ص 399
یعنی ۱- کار برای خدا اثر دارد و برکت زاست. و کار برای دنیا ابتر است و اگر در ظاهر ابتر هم نباشد برکت ندارد. ۲- این موضوع منحصر به ازدواج نیست. اگر مثل شهید طهرانی مقدم تخصص و اخلاص رو جمع کنی یک تنه با چند تا جوون یک ملت رو از شر اجانب و کفار نجات میدی و بقول سید نصرالله هر دختر شیعه که در لبنان با آزادی قدم می زند از برکت کار شهید طهرانی مقدم است. یا مث دکتر قریب یا افرادی که با همت بلند چه ها کردن. حالا اینو مقایسه کنید با جوونی که تمام همت ش یک مدرک و یک شغل و چار تا مهمون پارتی و یه ازدواج و زندگی معمولی پر از تکرار و بعد ۶۰ سال ناگهان بانگ برامد که خواجه بمرد. تمام. بعد ۴۰ سال نسیا منسیا اصلا احدالناسی نمیگه فلانی کی بود. و اسم دکتر مهندس رو سنگ قبرش یه چیز مسخره میشه. اینها همونا بودن که برا ساعت به ساعت شون تا دلار نمی گرفتن حرکت نمی کردن. و ارزشهای انسانی و دینی شون فقط منحصر به مادی نگری و خود محوری و لذائذ شخصی بود و تمام. این افراد از و رفعناه مکانا علیا (مریم/۵۷) محروم شدن‌. از و ترکنا علیه فی الاخرین و سلام علی نوح فی العالمین (صافات/۷۸و۷۹) و نام نیک در گستره بشریت محروم شدن و ازین دست مثالها زیاده. ۳- به بیان دیگه اگر ازدواج و هر کار مناسب و معروف برای خدا بود در نهایت همه کجی هاش رفع یا کم میشه و همه محاسن درش جمع میشه (چرا که زیبایی و آرامش و قناعت و.. وابسته به مولفه های مختلفی هس که سر کلاف اصلی اون آرامش دست خداست که در یاد خودش و بندگی خودش قرارش داده. الا بذکر الله تطمئن القلوب (رعد/ ۲۸ ) و من اعرض عن ذکرى فان له معیشه ضنکا و نحشره یوم القیمه اعمى (طه/ 124) ) و اگر هدف و روش زندگی ما با محوریت مادی نگری و لذت محوری و طمع محوری بود خدا بنا گذاشته این بیت عنکبوت رو دیر یا زود بزنه زمین و باد کله اون فرعون و قارون و تفاله ها و نوچه های صدها پله پایین تر از اونا رو بخوابونه. (ما أغنى عنی مالیه هلک عنی سلطانیه خذوه فغلوه ثم الجحیم صلوه (حاقه ۲۸ تا ۳۱) ) ایشاللا منطق مون قارونی و فرعونی با روکش و لعاب مذهبی نباشه.

خلاصه خدا و حرفهاش رو باور کنیم و به دستورات شرعی (خصوصا در اصول و فروع و کبائر ) ملتزم و پایبند واقعی باشیم و از همراهی و همرنگی با اغیار و اجانب و فساق دوری کنیم. و السلام.
97/05/5 14:39
حسین ملک پور , hosseinmalekpour
97/04/21 10:57
مهندس مهدی , jadoykalamat
97/04/11 22:17
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
[https://www.aparat.com/v/mq8vK]
فیلم کوتاه: دختران تنها (با موضوع سخت گیری در ازدواج) فیلم کوتاه بر اساس فرمایش پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم: إِنَّ الْأَبْكَارَ بِمَنْزِلَةِ الثَّمَرِ عَلَى الشَّجَرِ إِذَا أَدْرَكَ ثَمَرُهُ فَلَمْ یُجْتَنَى أَفْسَدَتْهُ الشَّمْسُ وَ نَثَرَتْهُ الرِّیَاحُ دختران همانند میوه ای بر درخت هستند که اگر، هنگام رسیدن چیده نشود تباه می گردد... (کاری از: معاونت فرهنگی و هنری مؤسسه دارالحدیث)
9
4
5
97/04/11 13:51
مجله  جشن عروسی , jashne_aroosi
ازدواج یعنی همبستگی روانی، ذهنی و جسمی دو نفر با هم. انتخاب همسر و ازدواج کردن جز مهمترین تصمیم های زندگی هر فرد می باشد که مستقیما بر آینده وی اثر می گذارد و این پیوند زناشویی برای هر دو نفر از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. نکاتی قبل از ازدواج وجود دارد که اگر رعایت شود به ازدواجی موفق می انجامد.با مجله جشن عروسی همراه شوید
97/04/11 13:50
مجله  جشن عروسی , jashne_aroosi
در خصوص معیارها و ملاک هاى مربوط به ازدواج عوامل متعددى وجود دارد که یکی از آنها تفاوت سنى زن و شوهر است. در مواقعى که تفاوت سنی زیاد باشد از آن به عنوان اختلاف شدید سنى و یا شکاف سنى یاد مى شود که از جمله موازین زیربنایى و اساسى در ازدواج است و بى توجهى به آن می تواند زمینه ساز بسیارى از کج خلقى ها و ناسازگارى ها در زندگى زناشویی باشد. در این مقاله از مجله عروسی به موضوع تفاوت سنی زن و شوهر خواهیم پرداخت تا قبل از ازدواجتان حتما به این موضوع توجه نمایید پس با ما همراه باشید.
ادامه مطلب:
97/04/5 11:47
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
9
1
8
97/04/3 03:06
لیلا جبلی , drjebeli
97/03/27 17:18
فرزانه امیری , farzaneamiri

پیامک تبریک سالگرد ازدواج

به پاکی قلبت سوگند

بدون طنین زیبای صدایت نمیتوانم زندگی کنم

تا دنیا باقی است عاشقانه دوستت دارم

اولین سالگرد ازدواج مان را به تو تبریک میگویم
97/03/17 18:00
محبوبه خانم  , mim0mim
____________________________________________________
در مورد سن مناسب برای ازدواج نظرهای مختلفی بیان شده است اما آیا بالا رفتن سن یا احساس نیاز، زمان مناسب ازدواج افراد را تعیین می کند؟ خیر !

برای ازدواج موفق، رسیدن به بلوغ از چند لحاظ از واجب هم واجب تر است !

1- بلوغ جسمی-جنسی :
(سلامت جسمی، سلامت روانی، بیماری های مقاربتی،اعتیاد جدی، هویت جنسی سالم، طبیعی بودن تناسلی، طبیعی بودن رفتارها و تخیلات جنسی، آگاهی از شیوه های پیشگیری از بارداری)

2- بلوغ عقلی:
(درک تفاوت بین واقعیت،حقیقت و بدیهیات، آگاهی از احساسات و عواطف خود،آگاهی از ارزشها ،آرزوها و اهداف خود، نداشتن خرافات و باورهای غیر واقع بینانه،توجه همزمان به عقل و احساس، تقدم عقل بر احساس، متعصب و ظاهربین نبودن، ریسک پذیری، شناخت نقاط قوت و ضعف خود، باز بودن تجارب، توانایی حل مساله)

3- بلوغ عاطفی:
(هوش هیجانی مناسب، درک احساسات خود و دیگران، خوش مشرب، انتقادپذیر، تحمل شکست، همدلی و همدردری، مدیریت هیجان، تمایل به بده بستان عاطفی)

4- بلوغ اجتماعی:
(تمایل به مشارکت، داشتن دوست صمیمی، پذیرش انسانها، فقدان رقابت بیمارگونه، فدرشناسی، مسئولیت پذیری، تمایل به کمک به دیگران)

اکثر جوانان و خانواده ها ملاکشان برای ازدواج بلوغ جسمی و جنسی است و از سه بلوغ اساسی دیگر غافل می شوند در حالی که اکثر مشکلات زوجین از نرسیدن به سایر بلوغ ها ( و نه بلوغ جسمی و جنسی) ناشی می شود ...

یادمان باشد هرکدام از این موارد "لازم" است اما هیچکدام به تنهایی "کافی" نیست :)
کامنت بنویسید...
هادی  , hadi_un
شنبه 19 خرداد ، 04:54
به نظرم بلوغ فکری فرد ...مزتونه شروع باشه
ادامه
محبوبه خانم  , mim0mim
پنجشنبه 17 خرداد ، 19:36
اکتسابیه میشه روش کار کرد قبل ازدواج
ادامه
97/02/10 06:48
بابک  , bagba
همخوابگاهیم، یک مطلبی رو گفت که باید هزار بار با طلا نوشت و همه جا آویزون کرد.
البته اسمش رو یادم هست، اما این جا اسمش رو نمی گم، فقط مطلبش رو می گم.

گفت ببین، هر چی تو اسلام هس، سخت هس.
از نماز و روزه بگیر تا خمس و زکات و حج و جهاد تا از امر به معروف و نهی از منکر در بره.
منطقی نیست وقتی اسلام سفارش فراوان می کنه به "ازدواج" یا "صله رحم" یا "نیکی به پدر و مادر"، تصور کنیم که این ها شیرین و راحت هستند.
"باید" اینا هم سخت و دردسر دار باشن.
97/01/18 09:10
سخن اَشنا , sokhanashna
عواملی متعددی در مساله نداشتن خواستگار برای دختران مطرح می باشد که برخی از آنها مربوط به خود فرد و خانواده اش می باشد که در این موارد باید با تغییر دادن آنها موانع را برطرف کرد.
ادامه مطلب در لینگ زیر:
97/01/18 08:20
سخن اَشنا , sokhanashna
اگر دختر و پسر برای ازدواج از تناسب کافی برخوردار باشند، هم‌سن بودن یا کوچکتر بودن پسر از دختر، معمولاً مشکلی در زندگی مشترک ایجاد نمی‌کند.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
97/01/17 01:35
سایبر 11 , cyber11
کیهان همچنین مطلب خود را اینگونه به پایان رسانده است: برخی از عوامل سریال «پایتخت۵» پیش از این از افراد و جریان‌های سیاسی آلوده و حتی اغتشاشات تحت حمایت حامیان داعش حمایت کرده بودند. ای کاش سازمان انقلابی اوج نظارت بیشتری بر داستان و انتخاب عوامل سریال یاد شده می‌کرد.

چرا مسئولین سازمان رسانه ای اوج از این فیلم کم ارزش حمایت مالی کرده است ؟؟
آیا ما کم فیلم سازان ارزشی داریم که زحمات مدافعان حرم و وقایع منتطقه ای را به تصویر بکشند و مشکل مالی دارند و حامی مالی ندارند ؟؟ چرا از آنها حمایت نمیکنید !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامنت بنویسید...
سایبر 11 , cyber11
جمعه 17 فروردین ، 01:41
بیشتر به نظر میرسد برای مطرح شدن این کار را کرده اند درصورتی که اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند وپایتخت فیلمی نیست که اوج با آن به اوج برسد بلکه از اوج به زمین افتاده اند.
ادامه
جوینده یابنده است , chibehetbegam
جمعه 17 فروردین ، 01:38
هر رسانه‌ای برای کسب آبرو هر غلطی می‌کند
ادامه
97/01/17 01:30
سایبر 11 , cyber11
واکنش ها به موضوع خواستگاری از سارا و نیکا دو کودک بازیگر در سریال پایتخت از همان روزهای اول پخش این سریال در نوروز امسال آغاز شد. حالا فعالین حقوق کودک معتقدند نمی‌توان در برابر این موج ایجاد شده از سوی تلویزیون برای ترویج ازدواج کودکان سکوت کرد و مسولین این رسانه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

چرا سازمان رسانه ای اوج از این فیلم بد و کم ارزش حمایت مالی کرد؟؟؟؟
97/01/15 22:52
مجله  جشن عروسی , jashne_aroosi

خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

هیچ کس منکر این نیست که ازدواج خوب است اما اول باید تکلیفتان با خودتان معلوم باشد که اصلا برای چی می خواهید ازدواج کنید. نگویید ازدواج کردن دلیل نمی خواهد. اگر شما خدایی نکرده در ناخودآگاه ذهن خود دلایل بی منطقی برای ازدواج داشته باشید ممکن است بعداً دچار مشکلاتی شوید که منجر به پشیمانی تان شود.