نتایج جستجو : ازدواج - 1345 مطلب

97/03/27 17:18
فرزانه امیری , farzaneamiri

پیامک تبریک سالگرد ازدواج

به پاکی قلبت سوگند

بدون طنین زیبای صدایت نمیتوانم زندگی کنم

تا دنیا باقی است عاشقانه دوستت دارم

اولین سالگرد ازدواج مان را به تو تبریک میگویم
99
97/03/17 18:00
محبوبه خانم  , mim0mim
____________________________________________________
در مورد سن مناسب برای ازدواج نظرهای مختلفی بیان شده است اما آیا بالا رفتن سن یا احساس نیاز، زمان مناسب ازدواج افراد را تعیین می کند؟ خیر !

برای ازدواج موفق، رسیدن به بلوغ از چند لحاظ از واجب هم واجب تر است !

1- بلوغ جسمی-جنسی :
(سلامت جسمی، سلامت روانی، بیماری های مقاربتی،اعتیاد جدی، هویت جنسی سالم، طبیعی بودن تناسلی، طبیعی بودن رفتارها و تخیلات جنسی، آگاهی از شیوه های پیشگیری از بارداری)

2- بلوغ عقلی:
(درک تفاوت بین واقعیت،حقیقت و بدیهیات، آگاهی از احساسات و عواطف خود،آگاهی از ارزشها ،آرزوها و اهداف خود، نداشتن خرافات و باورهای غیر واقع بینانه،توجه همزمان به عقل و احساس، تقدم عقل بر احساس، متعصب و ظاهربین نبودن، ریسک پذیری، شناخت نقاط قوت و ضعف خود، باز بودن تجارب، توانایی حل مساله)

3- بلوغ عاطفی:
(هوش هیجانی مناسب، درک احساسات خود و دیگران، خوش مشرب، انتقادپذیر، تحمل شکست، همدلی و همدردری، مدیریت هیجان، تمایل به بده بستان عاطفی)

4- بلوغ اجتماعی:
(تمایل به مشارکت، داشتن دوست صمیمی، پذیرش انسانها، فقدان رقابت بیمارگونه، فدرشناسی، مسئولیت پذیری، تمایل به کمک به دیگران)

اکثر جوانان و خانواده ها ملاکشان برای ازدواج بلوغ جسمی و جنسی است و از سه بلوغ اساسی دیگر غافل می شوند در حالی که اکثر مشکلات زوجین از نرسیدن به سایر بلوغ ها ( و نه بلوغ جسمی و جنسی) ناشی می شود ...

یادمان باشد هرکدام از این موارد "لازم" است اما هیچکدام به تنهایی "کافی" نیست :)
کامنت بنویسید...
مصطفی  , niusha_jalalian
سه شنبه 22 خرداد ، 00:56
یکی از بزرگترین بلوغ ها از قلم افتاده
۱- بلوغ اقتصادی
ادامه
هادی  , hadi_un
شنبه 19 خرداد ، 04:54
به نظرم بلوغ فکری فرد ...مزتونه شروع باشه
ادامه
محبوبه خانم  , mim0mim
پنجشنبه 17 خرداد ، 19:36
اکتسابیه میشه روش کار کرد قبل ازدواج
ادامه
97/02/10 06:48
بابک  , bagba
همخوابگاهیم، یک مطلبی رو گفت که باید هزار بار با طلا نوشت و همه جا آویزون کرد.
البته اسمش رو یادم هست، اما این جا اسمش رو نمی گم، فقط مطلبش رو می گم.

گفت ببین، هر چی تو اسلام هس، سخت هس.
از نماز و روزه بگیر تا خمس و زکات و حج و جهاد تا از امر به معروف و نهی از منکر در بره.
منطقی نیست وقتی اسلام سفارش فراوان می کنه به "ازدواج" یا "صله رحم" یا "نیکی به پدر و مادر"، تصور کنیم که این ها شیرین و راحت هستند.
"باید" اینا هم سخت و دردسر دار باشن.
97/01/18 09:10
سخن اَشنا , sokhanashna
عواملی متعددی در مساله نداشتن خواستگار برای دختران مطرح می باشد که برخی از آنها مربوط به خود فرد و خانواده اش می باشد که در این موارد باید با تغییر دادن آنها موانع را برطرف کرد.
ادامه مطلب در لینگ زیر:
97/01/18 08:20
سخن اَشنا , sokhanashna
اگر دختر و پسر برای ازدواج از تناسب کافی برخوردار باشند، هم‌سن بودن یا کوچکتر بودن پسر از دختر، معمولاً مشکلی در زندگی مشترک ایجاد نمی‌کند.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
97/01/17 01:35
سایبر 11 , cyber11
کیهان همچنین مطلب خود را اینگونه به پایان رسانده است: برخی از عوامل سریال «پایتخت۵» پیش از این از افراد و جریان‌های سیاسی آلوده و حتی اغتشاشات تحت حمایت حامیان داعش حمایت کرده بودند. ای کاش سازمان انقلابی اوج نظارت بیشتری بر داستان و انتخاب عوامل سریال یاد شده می‌کرد.

چرا مسئولین سازمان رسانه ای اوج از این فیلم کم ارزش حمایت مالی کرده است ؟؟
آیا ما کم فیلم سازان ارزشی داریم که زحمات مدافعان حرم و وقایع منتطقه ای را به تصویر بکشند و مشکل مالی دارند و حامی مالی ندارند ؟؟ چرا از آنها حمایت نمیکنید !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامنت بنویسید...
سایبر 11 , cyber11
جمعه 17 فروردین ، 01:41
بیشتر به نظر میرسد برای مطرح شدن این کار را کرده اند درصورتی که اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند وپایتخت فیلمی نیست که اوج با آن به اوج برسد بلکه از اوج به زمین افتاده اند.
ادامه
جوینده یابنده است , chibehetbegam
جمعه 17 فروردین ، 01:38
هر رسانه‌ای برای کسب آبرو هر غلطی می‌کند
ادامه
97/01/17 01:30
سایبر 11 , cyber11
واکنش ها به موضوع خواستگاری از سارا و نیکا دو کودک بازیگر در سریال پایتخت از همان روزهای اول پخش این سریال در نوروز امسال آغاز شد. حالا فعالین حقوق کودک معتقدند نمی‌توان در برابر این موج ایجاد شده از سوی تلویزیون برای ترویج ازدواج کودکان سکوت کرد و مسولین این رسانه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

چرا سازمان رسانه ای اوج از این فیلم بد و کم ارزش حمایت مالی کرد؟؟؟؟
97/01/15 22:52
مجله  جشن عروسی , jashne_aroosi

خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

هیچ کس منکر این نیست که ازدواج خوب است اما اول باید تکلیفتان با خودتان معلوم باشد که اصلا برای چی می خواهید ازدواج کنید. نگویید ازدواج کردن دلیل نمی خواهد. اگر شما خدایی نکرده در ناخودآگاه ذهن خود دلایل بی منطقی برای ازدواج داشته باشید ممکن است بعداً دچار مشکلاتی شوید که منجر به پشیمانی تان شود.
97/01/5 11:08
سخن اَشنا , sokhanashna
طبق نظر مقام معظم رهبری، نگاه زوجین به بدن یکدیگر اگر: به قصد لذت نبوده، ازدواج متوقف بر آن بوده و مانعی از ازدواج نباشد، اشکال ندارد.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
96/12/28 10:37
سخن اَشنا , sokhanashna
بسیاری از خواستگاری‌ها به خاطر تغییر در سطح انتظارات و توقعات جوانان و خانواده‌های آنان، معمولا به سرانجام نمی‌رسد، وقتی که ریشه آنها را بررسی می‌کنیم، منتهی نشدن این خواستگاری‌ها به ازدواج را نمی‌توانیم به دلیل سخت بودن شرایط مالی بدانیم بلکه عواملی همچون بالا رفتن برگزیدن سبک‌های زندگی خودخواهانه را باید در این مساله دخیل دانست. سبک زندگی‌ای که گذشت را حذف می‌کند و به جای این‌که مسیر ازدواج را به سمت خوسازی سوق دهد به سمت افزایش هرچه بیشتر توقعات جهت‌دهی می‌کند.
ادامه مطلب:
96/12/28 10:10
سخن اَشنا , sokhanashna
اشتباهی كه بعضی از دختران و پسران در جلسه خواستگاری مرتكب می‌شوند این است كه متأسفانه به بهانه صداقت یا جلب اعتماد طرف مقابل، همه گذشته خود را مطرح می‌كنند، حال‌آنکه این عمل در بسیاری از موارد اثر عكس داشته و نتیجه منفی آن در همان زمان یا در زندگی مشترک، دامن‌شان را می‌گیرد.
ادامه مطلب در لینگ زیر:
96/12/27 08:28
سخن اَشنا , sokhanashna
دنیای امروز دنیایی است مملو از پیچیدگی‌هایی که در همه عرصه‌ها مشکلاتی را فراهم آورده است. یکی از عرصه‌های مهم زندگی انسان‌ها ازدواج است که امروزه به علت پیچیدگی‌های بسیار زیاد، دچار آسیب‌های بسیاری شده است، بنابراین لازم است افراد برای رویارویی با مقوله ازدواج اطلاعاتی را کسب نمایند. در این یادداشت مهارت‌های لازم برای افرادی که می‌خواهند ازدواج کنند بیان شده است.
ادامه مطلب در لینگ زیر:
96/12/24 11:04
تله چن  , telechann.com
قبل از ازدواج ابتدا تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید.
قبل از ازدواج یا شروع یک رابطه اطمینان حاصل کنید که معیارها و اولویت‌هایتان چیست و چه فاکتورهایی برایتان مهم‌تر است سپس بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود دست به انتخابی عاقلانه بزنید. تا آنجا که می‌توانید احساس را در تصمیم‌گیری‌هایتان دخیل نکنید تا در آینده کمتر احساس پشیمانی کنید.

وقتی به منظور ازدواج فردی وارد زندگی‌تان می‌شود در ابتدا سعی کنید شناختی درست از شخصیت، خانواده، توانایی‌ها و نکات منفی شخصیت او بدست آورید. سپس بر اساس مشاهدات و تجربه‌هایتان تصمیم بگیرید و با دیگران نیز مشورت کنید و راهنمایی بخواهید. توقعات و انتظارهای غیر واقع‌بینانه را از خود دور کنید و به جای فکر کردن به لذت یا آرامشی کوتاه‌مدت به آینده و ثمره ازدواجتان فکر کنید.
قبل از هرچیز مطمئن شوید که خود و فرد مورد نظر از نظر بلوغ جسمی و روحی آمادگی ازدواج را پیدا کرده‌اید. انگیزه و علت ازدواج نباید به علت فشارهای جنسی، روحی، خانوادگی، فرهنگی، حسادت، چشم و هم چشمی، ترس از آبرو و نیاز به تنوع و تفریح باشد. اگر علت ازدواجتان یکی از این موارد باشد ازدواجتان ختم به‌ خیر نمی‌شود.

واحد مطالعات و پژوهش های اجتماعی تله چن
96/12/23 08:31
سخن اَشنا , sokhanashna
بهترین زمان برای ازدواج زمانی است که فرد علیرغم احساس نیاز، تنها انگیزه‌اش، ارضای میل جنسی نباشد و بداند که با ازدواج، مسئولیت یک زندگی را باید به عهده بگیرد وتوانایی این مسئولیت را دارست و در راه کسب مهارت‌های زندگی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.
ادامه مطلب در لینگ زیر: