نتایج جستجو : ادیسون - 7 مطلب

97/03/23 05:57
فیلیپ , fillip
ادیسون یه جمله داره که میگه
انانکه میگویند میشود
با انانکه میگویند نمیشود
هردو راست میگویند

زیرا برای انانکه میگویند میشود میشود
و برای انانکه میگویند نمیشود نمیشود...

روحش شاد :)
99
23
2
7
95/03/5 12:15
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
رفع تحریم‌ها، راه را برای بازگشت شرکت‌های بزرگ خارجی به ایران باز کرده و اکنون همه مترصد بازگشت به این کشور پرجاذبه هستند.

آدریانو آباتو (Adriano Abato)، مدیر بازرگانی شرکت ایتالیایی ادیسون (Edison) که در زمینه نفت و گاز فعال است، در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار داشت : اکنون روزهای خوب فرا رسیده و ما با اطمینان از موقعیت به وجودآمده، در صدد هستیم تا راه بسته‌شده را بار دیگر باز و به صنعت ایران به ویژه پتروشیمی که به رغم زمان‌بر بودن پروژه‌هایش، سودآوری خوبی دارد، بازگردیم.
آباتو با اشاره به این که خروج ما از ایران و صنعت نفت و گاز، یک خروج اجباری به واسطه تحریم‌ها بود، گفت: ما قصد داریم شعبه‌ای از شرکت را در تهران دایر کنیم تا هم ارتباط بیشتر و بهتر با صنعت نفت این کشور داشته باشیم و هم بتوانیم پروژه‌های بیشتری را به خود اختصاص دهیم.
مدیر بازرگانی ادیسون در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت پتروشیمی ایران، اظهار کرد: این شرکت و به گمانم، بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی بسیار علاقمندند که در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و با ارایه فناوری‌های روز و نیز دستیابی و تبادل دانش‌هایی که بعضاً ایرانیان در زمان تحریم، در آن خبره شده‌اند، Joint Venture خوبی را رقم بزنند. این امر تنها مستلزم آن است که قوانین ایران کمی باثبات‌تر شود که به نظر می‌رسد تا آن زمان، راه زیادی نمانده است.
وی درباره توانایی‌های صنعت نفت و گاز ایران گفت: مهندسین ایرانی دارای توانایی و دانش بالایی هستند. این مساله را به خوبی ضمن صحبت با آن‌ها و توضیحاتشان در زمینه این صنعت، می‌توان دریافت.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با بازشدن بازار ایران پس از توافق هسته‌ای و به اصلاح در دوران پسابرجام، تولیدکنندگان اروپایی بتوانند محصولات، تجهیزات و دانش فنی روز را به ایران منتقل کنند.
94/10/24 23:44
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
توماس آلوا ادیسون دانشمند بزرگی بود که بدون اختراعات وی، قطعا زندگی بشر متفاوت از شکل امروزی اش بود. این مخترع بزرگ فرهنگ ما را به خاطر عرضه دستگاه های معجزه آسایش از جهات مختلفی دگرگون کرد.
94/07/5 10:15
عسل طبیعی و داروهای  گیاهی سلامت آفرین , asaltop.ir

درود به همه ی عسل تاپیهای گرامی
امیدوارم روز خوبی رو داشته باشین.
یه عبارت از ادیسون خوندم و حیفم اومد برای شما نذارم. این مخترع بزرگ میگه:
بزرگترین ضعف ما، تسلیم شدن است.
مُسلم ترین راه به سمت موفقیت
همیشه “دوباره سعی كردن”
بوده است...
ما حق داریم شكست بخوریم، اما حق نداریم تسلیم بشیم. تسلیم شدن با مردن هیچ تفاوتی نداره.
براتون پیروزی، توانمندی و قدرت قبول شكست ها و درس گرفتن ازشون رو آرزومندم.

کانال تلگرام ما در خدمت شماست (یادتون باشه، حتماً باید تلگرامتون رو آپدیت کنین):
https://telegram.me/asaltopir
"كانال امكان جدیدی توی تلگرامه كه برای شما به صورت روزانه مطلب ارسال میشه، بدون اینكه كسی از حضور شما در كانال مطلع باشه.
برای ارسال سوالات یا مطالب مفیدتون هم آدرس تلگرام ما در زیر هست:
http://telegram.me/asaltop
«برای حمایت از پیج، و ادامه ی فعالیت ما، لطفاً به جای کپی مطالب، آنها را share فرمایید. با تشکر»

پیروز و بهروز باشید.
93/12/19 17:07
ویژه , Especially
میگن:
ادیسون در سنین پیری پس از كشف لامپ، یكی از ثروتمندان آمریكا به شمار میرفت و درآمد سرشارش را تمام و كمال در آزمایشگاه مجهزش كه ساختمان بزرگی بود هزینه می كرد...
این آزمایشگاه، بزرگترین عشق پیرمرد بود. هر از گاهی اختراعی جدید در آن شكل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود.

یکی از همین روزها بود كه نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاع دادند، آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتا كاری از دست كسی بر نمی آید و تمام تلاش ماموان فقط برای جلوگیری از گسترش آتش به سایر ساختمانها است!

آنها تقاضا داشتند كه موضوع به نحو قابل قبولی به اطلاع پیرمرد رسانده شود...
پسر با خود اندیشید كه احتمالا پیرمرد با شنیدن این خبر سكته می كند و لذا از بیدار كردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب دید كه پیرمرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یك صندلی نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره می كند!!!

پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید كه پدر در بدترین شرایط عمرش بسر می برد.
ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت: پسر تو اینجایی؟ می بینی چقدر زیباست؟!! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی؟!! حیرت آور است!!! من فكر می كنم كه آن شعله های بنفش به علت سوختن گوگرد در كنار فسفر به وجود آمده است! وای! خدای من، خیلی زیباست! كاش مادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. كمتر كسی در طول عمرش امكان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت! نظر تو چیست پسرم؟!!

پسر حیران و گیج جواب داد: پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می كنی؟! چطور میتوانی؟! من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای؟!

پدر گفت: پسرم از دست من و تو كه كاری بر نمی آید. مامورین هم كه تمام تلاششان را می كنند. در این لحظه بهترین كار لذت بردن از منظره ایست كه دیگر تكرار نخواهد شد...!
در مورد آزمایشگاه و باز سازی یا نو سازی آن فردا فكر می كنیم! الآن موقع این كار نیست! به شعله های زیبا نگاه كن كه دیگر چنین امكانی را نخواهی داشت!!!

توماس آلوا ادیسون سال بعد مجددا در آزمایشگاه جدیدش مشغول كار بود و همان سال یكی از بزرگترین اختراع بشریت یعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان نمود. آری او گرامافون را درست یك سال پس از آن واقعه اختراع کرد.

توضیح: ┘◄【 متن آموزنده و جالبیه ... اما از صحت انتسابش به ادیسون بی اطلاعم!】
260
31
149
93/11/14 19:07
سحر  , r.o.z
ادیسون در مورد زندگی اش می گوید:
" 16 ساله بودم که به جرم کودن بودن از مدرسه اخراجم کردن ، روز یا شبی رو به یاد نمیارم که از پدرم کتک نخورده باشم.
موفقیت من دو دلیل مهم داشت ، یکی پشتکار فراوانی که داشتم و دیگری مادرم که علی رغم بداخلاقی های پدرم به شدت مرا دوست داشت و همیشه با شوق تمام مرا *نابغه* خطاب می کرد. به طوری که باورم شد نابغه هستم و به این جایی که هستم رسیدم."
یکی از مشکلات عمده ی ما "منفی" هایی است که در زندگی ما جاری است و توسط خود یا اطرافیانمان مدام تکرار می شود به طوری که به یک باور عمیق در ما تبدیل می شود.