نتایج جستجو : آیات قرآن - 70 مطلب

96/03/1 18:29
سفره آسمانی , sofreh_asmani
❤️ وَ أَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
❤️ و او بی‌نهایت مهربان است.

♡ سوره مبارکه الانبیاء، آیه83 ♡
99
110
6
29
95/12/27 00:07
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
گوش کنید و به جان و دل بپذیرد." آیا براستی ما در راه درست خدایی گام برمیداریم. ؟ ....
سلام

اهدناالصراط المستقیم
25
5
14
95/11/16 21:04
ملکـــه مسلمــان , khaharedini
وَمَا ذَرَأَ لَكُمْ فِی الْأَرْضِ مُخْتَلِفًا أَلْوَانُهُ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَةً لِقَوْمٍ یَذَّكَّرُونَ ﴿۱۳﴾
.
.
●ترجمه:
و آنچه را در زمین به رنگهاى گوناگون براى شما آفرید، بى‏ تردید در این [امور] براى مردمى كه پند مى‏ گیرند نشانه‏ اى است (۱۳) نحل
95/03/11 10:51
یا صاحب الزمان  , ali_ayal1372
بسم الله الرحمن الرحیم

#یک_دقیقه_با_قرآن

تلاوت آیات 234 الی 235 سوره بقره

به نیت سلامتی و تعجیل در فرج صاحب الزمان(عج)
94/11/4 15:57
جنبش  ممانعت از جنگ با خدا , reba_ir
َمْحَقُ اللَّهُ الرِّبَا وَیُرْبِی الصَّدَقَاتِ وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ كُلَّ كَفَّارٍ أَثِیمٍ
خداوند، ربا را نابود می‌کند؛ و صدقات را افزایش می‌دهد! و خداوند، هیچ انسانِ ناسپاسِ گنهکاری را دوست نمی‌دارد.
(سوره ی بقره، آیه ی 276)
1
94/09/26 14:42
مقلد آیت الله مکارم شیرازی , makarem.ir_fans
پرسش : طبق آیات قرآن جهل دارای چه آثار سوئی می باشد؟

پاسخ اجمالی: جهل آثار و نتایج سوئی را به دنبال دارد. جهل باعث دوزخی شدن است (سوره های اعراف و ملک)؛ جهل مایه سقوط آدمى است (سوره انفال)؛ جهل نابینایى است (سوره های رعد و فاطر)؛ زندگى با جهل ارذل العمر است (سوره های حج و نحل)؛ جهل عامل اصلى شكست است (سوره انفال).

94/09/7 11:25
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
هیچوقت حسرت زندگی آدمایی که
از درونشون خبر نداری نخور ؛
هر قلبی دردی دارد ،فقط نحوه ابراز آن فرق دارد ؛
بعضی ها آن را در چشمانشان پنهان میکنند
و بعضی ها در لبخندشان
خنده را معنی به سرمستی مکن
آنکه میخندد غمش بی انتهاست …
ܓ✿مردم را بااعمال آنها قضاوت نکنید قضاوت خاص خداست."شما ممکنه با انسانی برخورد کنید که اصلن فکر نکنید او نزد خدا عزیز هست!! درحالی که صدها بار عزیزتر از شما نزد خداست. ܓ✿
ღღای کسانی که ایمان آورده اید از بسیاری گمان ها درباره دیگران بپرهیزید، به راستی که برخی از گمان ها گناه است . (حجرات آیه12) ღღ

ܓ✿♥مبلغ خوبیهاباشیم،سهم شما:√میپسندم √داغ (پست مجدد)√کامنت♥ܓ✿
26
2
7
94/06/23 10:54
رسانه ذی طوی , ziitova
آیت الله مصباح یزدی در سلسله مباحث درس اخلاقی خود در ماه رمضان که در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزارشد اظهارداشت: خداوند در ماه رمضان باب رحمت الهی را باز کرده است و آدرس این باب را نیز داده است و اگر کسی بی اعتنای کند ونخواهند وارد این خانه شود، چه عذری خواهد داشت.

ایشان افزود: خداوند همیشه به دنبال ایجاد ظرفیت برای بازگشت انسان و درک رحمت الهی است؛ خداوند می خواهد که انسان در پایان این ماه، وارد بیت عفو و رحمت الهی شود و اگر لغزشی نیز دارد این لغزش از بین برود.

آیت الله مصباح یزدی اظهارکرد: آیات پیرامون توبه در قرآن بسیار است و وعده های بسیاری بر آمرزش گناهان وجوددارد که در آیات دیگر ذکر شده است؛ حال در اینجا این سوال مطرح است که اگر انسان توبه نکرد و مقداری از عمر را به کارهای خوب و نیمی از عمر را با کارهای بد بگذارند، آیا خدا همه کارهای او را بد حساب می کند؟ در این حالت پس توبه چه نقشی دارد؟.
94/06/16 10:10
رسانه ذی طوی , ziitova
جمعی بر این باورند که تنها هشتاد آیه مختص به امام علی (علیه السلام) نازل شده است.
«عبد الرحمن بن ابی لیلی» می‌گوید: «لَقَدْ نَزَلَتْ فِی عَلِیٍّ (علیه السلام) ثَمَانُونَ آیَةً صَفْواً فِی کِتَابِ اللَّهِ مَا شَرِکَهُ فِیهَا أَحَدٌ مِنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ؛ به راستی در شأن علی (علیه السلام) هشتاد آیه خالص در کتاب خدا (قرآن) نازل شده است که هیچ فردی از این امّت با او (در این باب) شرکت ندارد.»
از «مجاهد» نقل شده است:‌ «نَزَلَتْ فِی عَلِیٍّ سَبْعُونَ آیَةً لَمْ یَشْرِکْهُ فِیهَا أحَدٌ؛ در شأن علی (علیه السلام) هفتاد آیه نازل شده است که هیچ فردی (در این فضیلت)‌ با او شرکت ندارد.»
در تعبیر دیگر، همین نقل آمده است، منتهی در ذیل دارد:‌ «مَا شِرْکَهُ فِیهِنَّ أحَدٌ؛ کسی در [نزول] این آیات با او شریک نیست.»
ممکن است جمع بین اقوال این باشد که هر چه ]یَا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا[داریم، حضرت علی (علیه السلام) امیر و شریف آنهاست با آنهایی که سیصد آیه گفته‌اند، تنافی نداشته باشند؛‌ چون آیاتی که ]یَا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا[دارد، حدوداً سیصد آیه است و قول کسانی که می‌گفتند لُبّ لباب قرآن درباره حضرت علی (علیه السلام) است و آنچه از قرآن درباره حضرت نازل شده درباره هیچ کسی نازل نشده است،‌ با سیصد آیه سازگاری دارد و بین آنها تنافی دیده نمی‌شود. همین طور روایاتی که می‌گفت «کرایم قرآن» درباره حضرت علی (علیه السلام) است، باز هم با قول سیصد آیه می‌سازد، مخصوصاً که در برخی روایات کرایم به [یَا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا] تفسیر شده است که عدد آن به حدود سیصد آیه می‌رسد. مانند قولی که می‌گوید: ربع و یا ثلث قرآن درباره ما اهل‌بیت(علیهم السلام) است. ممکن است مقصود کلّ اهل‌بیت( علیهم السلام) و از جمله شخص پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) باشد،‌ در این صورت می‌توان ادّعا کرد که کلّ آیات نازل شده درباره پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) و دیگر اهل بیت (علیهم السلام)‌ (که روایات با «فِینا» و یا «لَنَا» یاد کرده‌اند) به اندازه ثلث و یا ربع قرآن باشد، و این ادعای گزافی نخواهد بود.
برای دیدن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید...
94/06/10 09:19
رسانه ذی طوی , ziitova
دانلود رایگان نرم افزار حریم عفاف: حجاب از دیدگاه آیات و روایات :سایت جامع تبلیغ این بار نرم افزار حریم عفاف: حجاب از دیدگاه آیات و روایات را برای دانلود شما آماده کرده است .برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.با تشکر از سایت قائمیه اصفهان
برای دیدن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید...
94/06/7 10:38
رسانه ذی طوی , ziitova
«اَلْحَمْدُلِلهِ رَبِّ الْعَالَمِین» تنها جمله برای سپاسگزاری و ستایش خدای متعال در برابر نعمتهایی که به ما عطا کرده است، نمی باشد؛ بلکه ابتدای عبودیت و دل سپردگی در مقابل ذات لایزال الهی است. ما با گفتن این جمله، جایگاه خود و جهان هستی را نسبت به خدای متعال پیدا می کنیم. و از طرف دیگر، وظیفة خود را - که ستایش از اوست - انجام می دهیم. می دانیم که عالم هستی برای ما نعمت است و لذا از خالق آن سپاسگزاری و او را ستایش می کنیم.
همچنین درمی یابیم که تمام عالم هستی؛ أعم از انسان و موجودات جاندار و بی جان، لحظه ای نمی توانند بدون ربوبیت و تربیت الهی به سر ببرند؛ چراکه: «اگر نازی کند یک دم، فرو ریزند قالبها».
برای مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید...
94/05/6 20:21
منتظر یار  , aahhmmaa
إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ إِذا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَ إِذا تُلِیَتْ عَلَیْهِمْ آیاتُهُ زادَتْهُمْ إِیماناً وَ عَلى‏ رَبِّهِمْ یَتَوَكَّلُونَ (2) الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُونَ [سوره الأنفال: آیات 2 تا 3]

مؤمنان، تنها كسانى هستند كه هر گاه نام خدا برده شود، دلهایشان (از عظمت او) لرزان شود و هر گاه آیات خدا بر آنان تلاوت شود، ایمانشان را مى‏ افزاید و تنها بر پروردگارشان توكّل مى‏ كنند.
آنان كه نماز را برپا مى‏ دارند و از آنچه به ایشان روزى داده‏ ایم، (به محرومان) انفاق مى‏ كنند.
نكته‏ ها:

خداوند مى‏ فرماید: «إِذا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ»، یاد خداوند دلهاى مؤمنان را مضطرب مى‏كند، ولى در جاى دیگر مى‏ فرماید: «أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» ، با یاد خداوند دلها آرام مى‏گیرد. این دو آیه با هم منافاتى ندارد، زیرا در یك جا ترس از عظمت خداوند است و در جاى دیگر اطمینان به خداوند است. چنان كه در آیه‏ اى دیگر مى‏خوانیم:
«اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدِیثِ كِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِیَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذِینَ یَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلِینُ جُلُودُهُمْ وَ قُلُوبُهُمْ إِلى‏ ذِكْرِ اللَّهِ» كسانى كه از خداوند خشیت دارند با خواندن و شنیدن قرآن پوست بدنشان مى‏ لرزد و پس از مدّتى آرام شده و دلهایشان نرم مى‏شود.

آرى، یاد قهر و عقاب الهى دل مؤمن را مى‏ لرزاند و با یاد لطف و مهر الهى، دلش آرام مى‏گیرد، همچون كودكى كه از والدین خود هم مى ‏ترسد، هم به آنان دلگرم است

خدایا مارو هم مومن واقعی قرار بده آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآمیییییییییییین
28
4
4
منتظر یار  , aahhmmaa
جمعه 9 مرداد ، 20:22
آآآمیییییین
ادامه
همراه اول و آخرم خدا   , rezvanm67
جمعه 9 مرداد ، 20:20
الهی آمین
ادامه