نتایج جستجو : آزمایشگاه - 12 مطلب

96/11/12 08:22
امیر بیابانی , byabani
99
96/03/16 14:46
هرچیز هرچیز , harchyz
سالها پیش یه روز ظهر که آدمیزاد بعداز توی رگ زدن یه نهار چرب و چیلی حسابی سنگین شده بود و توی ساعت اداری وسط آزمایشگاه سم شناسی چرت میزد یهو توی خواب و بیداری پیر سفید پوشی جلوش نمایان شد و در حالیکه یه موش سفیدم توی یه محفظه شیشه ای روی میزش داشت دست و پا میزد بهش گفت پسرم تو چرا به جای چرت زدن یه کار تازه نمیکنی که دو زار پول بیشتری گیرت بیاد و تازه مشهورم بشی آدمیزاد با تعجب گفت پدرجان چیکار کنم خب پیرسفید پوش گفت ازین جونورای مزاحم واسه پیش بردن تحقیقاتت استفاده کن تا موفق ترشی آدمیزاد تا اومد بپرسه چطوری یهو با صدای زنگ تلفن چرتش پاره شد و اون بنده خدام غیبش زد اما این حرفش که با استفاده از موش ها میتونه دوزار پول بیشتری بدست بیاره توی ذهن اون بابا باقی موند و تحریکش کرد تا راه شهرت و پول دار شدن به کمک موش موشکارو پیدا کنه و اتفاقا هم حسابی با این روش زندگیش از همه لحاظ زیر و رو شد جوریکه توپم تکونش نمیداد خلاصه همه چیز به خیر خوشی پیش میرفت تا اینکه به دلیل بالارفتن حجم کار علاوه بر همکارای جدید پای رایانه هم به کاسبیش باز شد
ادامه در لینک زیر
96/02/26 08:09
وحید  جعفری , vjjafari
حکم نگاه کارمند آزمایشگاه به عورت آزمایش دهندگان
96/01/7 13:35
آناهید وطن دوست , 3tbc
من اگر یک فرد خوب به تو معرفی کنم
تو اگر یه فرد خوب به من معرفی کنی
هر دو
به سراغ افراد خوب خواهیم رفت

#3TBC
3tbc.com
95/12/25 09:04
صحت , sehat.ir
صحت پذیرای متخصصین با انگیــــــزه ای چون شماست.
با پنج ردیف شغلی، به صحت بپیوندید!

95/10/20 21:30
پارسی نویس   , parsinevis
94/05/29 11:59
باشگاه خبرنگاران , yjc

تصاویری از یک پژوهشگاه حیوانات در فضای مجازی منتشر شد که کاربران را شدیدا تحت تاثیر قرار داد.
94/03/22 12:56
دانشجو کیت , Daneshjookit
چی فکر میکردیم چی شد! من فکر میکردم خودم و امثال من بی حالن و دوس دارن که همه چی دم دستشون باشه! ولی دیگه توقعی از دکترا نداشتم . تا دیروز که این خبر و نمیدونستم فکر میکردم کسایی که دکتر میشن همیشه سخت ترین راه و انتخاب میکنن برا زندگیشون .چون توانایی حل مشکلات بزرگ و که اولیش قبول شدن رشته پزشکیه رو تو خودشون داشتن و دارن! تا این که فهمیدم ای دل غافل دکترای زحمت کش هم دل دارن! دوس دارن راحت باشن ولی چون ابزارشون خیلی تخصصیه کم پیش می آد کارشون راحت تر بشه.در ادامه تکنولوژی جدیدی و بهتون معرفی میکنم که کار بروبچه های آزمایشگاه و خیلی راحت کرده .

آیا شما میتوانید زندگی خود را با کپسول اکسیژن در آکواریوم سازگار کنید.اگر برای شما یک آکواریوم تخصصی طراحی کنیم باز هم قبول میکنید برای همیشه زیر آب زندگی کنید؟ یک تیم تحقیقاتی به این پرسشها پاسخ داده است .

کامپیوترها در سال 1950 به وسعت یک اتاق بزرگ بودند و همه جا را اشغال میکردند.اما الان چگونه اند؟ در جیب شما جا خوش کرده اند و با آن میتوان اکثر نیازهای خود را برطرف کرد مثل بازی و ارتباط با دیگران .

رید کروز استادیار مهندسی زیستی در دانشگاه استنفورد است .او معتقد است :‘ که زیست شناسی امروزه با تکنولوژی پیوندی نا گسستنی دارد.آزمایشگاههای زیست شناسی در ساختمانهای عظیمی ساخته میشوند که تکنولوژی نقش اصلی را در آن بازی میکند’ .

کروز اضافه میکند : ‘ما اکنون تغییر بزرگی را شروع کرده ایم.این تغییر برای ارتباط مردم با دنیای زیست شناسی است که با رایانه امکان پذیر است’

کروز و تیمش برای برقراری این تعامل تا کنون بر روی سه پروژه کار کرده اند .پروژه های آنها تاکنون در کنفرانس تعامل انسان و رایانه کره جنوبی و مجله بیوتکنولوژی PLoS معرفی و منتشر شده است .

یکی از این پروژه ها بازدید کنندگان را قادر میساخت که با استفاده از کپسولی در آکواریوم قرار بگیرند و مدتی با آبزیان زندگی کنند!

پروژه دوم بیشتر جنبه ی آموزشی داشت .در این پروژه دانش آموزان با میکروارگانیسم ها آشنا میشدند .انتقال این آموزشها با بازی رایانه ای همراه بود تا برای دانش آموزان خسته کننده نباشد.این کلاس ها با رعایت اصول اخلاقی تعامل با میکرو ارگانیسم ها اجرا میشد .

در سومین پروژه که بسیار گسترده تر از موارد قبلی بود , کروز رباتی بیولوژیکی ساخته بود که میتوانست بصورت اینترنتی ماموریتش را انجام دهد .سعید حسین نام ربات را BPUs گذاشته است . سعید حسین دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد است . او کروز را با تیمش همراهی میکند . این اسم مخفف دستگاه پردازش حیات است (Biotic Processing Units) .

سعید حسین میگوید’ این ربات ابزاری است که میتواند برای چندین مرحله مواد حساس بیولوژیکی مانند سلول را نگه دارد و به پیامهای بیولوژیکی پاسخ دهد ’. این همان کلید موفقیت این ربات در علم بیوتکنولوژی است .با استفاده از این ربات آزمایشگاهها بصورت ابری در اختیار محققان قرار میگیرد!( ابری بودن یعنی در دسترس بودن از همه جا بوسیله ی اینترنت ) .محققان از این به بعد آزمایشهای خود را ارزانتر و سریعتر انجام خواند داد .عملکرد این ربات دقیقا مانند بانکداری الکترونیک است !

(منبع : دانشگاه استنفورد )
93/09/8 11:23
سامانه کاریابی ایران , iran_karyab
93/07/18 14:44
تاجی رسانه , tajisoft
در حال حاضر مفهوم و ایده‌ی تکنولوژی پوشیدنی به یک مبحث داغ این روزهای فناوری بدل شده و شرکت‌های بسیاری را دیده‌ایم که مشتاقانه تلاش می‌کنند با عرضه‌ی دستبندهای تناسب اندام، ساعت‌های هوشمند، هدست‌های واقعیت مجازی و… پا به این عرصه‌ی نوظهور بگذارند. اگرچه به نظر می‌رسد ورود به این بازار بسیار ساده باشد، اما حقیقت به شکل قابل توجهی…