شبکه قرآن , qurantv_ir

شبکه قرآن

شبکه قرآن , qurantv_ir

شبکه قرآن

13,097نــــفــــــر
عضو شده اند
13,097نفر عضو شده اند
بـ‗‗___‗‗ـم الله الرحمـ‗_‗ـن الرحیـ‗_‗ـم سلام، با تشکر از حسن انتخاب و عضویت شما در رسانه شبکه قرآن، لطفـا در صـورت پسندیدن مطـالب را پست مجدد كنیـد تا دوستـانتـان هم ببینند. تا شما نیز در ثواب نشر معارف قرآنی شریک باشید، کپی برداری از عکسها و مطالب رسانه شبکه قرآن، با ذکر صلوات مانعی ندارد، چون ...بـ‗‗___‗‗ـم الله الرحمـ‗_‗ـن الرحیـ‗_‗ـم سلام، با تشکر از حسن انتخاب و عضویت شما در رسانه شبکه قرآن، لطفـا در صـورت پسندیدن مطـالب را پست مجدد كنیـد تا دوستـانتـان هم ببینند. تا شما نیز در ثواب نشر معارف قرآنی شریک باشید، کپی برداری از عکسها و مطالب رسانه شبکه قرآن، با ذکر صلوات مانعی ندارد، چون ما به ذکات العلم نشره ، اعتقاد داریم، ممنون از همه شما، موفق باشید. ♥ ♥ اللهم عجل لولیک الفرج ♥ ♥مشاهده کامل مشخصات
26 فروردین 1392
بـ‗‗___‗‗ـم الله الرحمـ‗_‗ـن الرحیـ‗_‗ـم
با سلام ، خدمت همه دوستان و اعضاء محترم ، و با تشکر از اینکه مطالب رسانه شبکه قرآن را ملاحظه نموده و پسند می نمایید
و با تشکر از زحمات معاونین محترم که زحمت می کشند و مطالب خوب و زیبا در رسانه قرار میدهند ، اجرکم علی الله
تمام صفحات قرآن مجید ( یک دوره کامل ) با ترجمه آن در این رسانه قرار داده شده است ، برای استفاده به قسمت فهرست مطالب بلند رسانه رجوع فرمایید ، موفق و موید باشید

اعضاء

 • رضا علوی , aaabi1212red
 • محمود رسولی , mahmoodrrr
 • امیر یوسف , shahabeasemoni
 • امیر حسین , hoseinjafari
 • 13097 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • دعای ختم قرآن مجید
 • قرآن کریم ،
 • قرآن کریم
 • قرآن مجید با تذهیب
 • قرآن مجید ،،،
 • قرآن مجید
 • وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا
 • کوچکترین قرآن دست نویس

140 تصویر ...

morebox img
شبکه قرآن , qurantv_ir
امام رضا(ع) , imam_reza
حجت الاســـــلام محمود ابوالقــــــاسمی با اشاره به کلام امام جواد (ع) در پاسخ به سوال یکی از اصحاب که عرض کرد چگونه می شود ثواب زیارت پدر شما از ثواب زیارت امام حسین (ع) بیشتر باشد، گفت: امام جواد (ع) با پاسخ شان، افضل بودن زیارت پدرشان را بر زیارت امام حسین (ع) بیان کردند و فرمودند: امام حسین (ع) را همه زیارت می کنند؛ اما پدرم را فقط خواص از شیعه (شیعیان 12 امامی) زیارت می کنند.

به گزارش تسنیم، وی افزود: در اینجا این سوال مطرح می شود که چرا امام جواد (ع) این سخن را بیان کردند و اصلاً منظورشان از «شیعیان خاص» چه کسانی بوده است؟ برای پاسخ به این سوال باید به مسئلۀ مهمی اشاره کنیم و آن این است که عده ای در طول تاریخ خود را شیعه نامیدند، در حالیکه از مسیر تفکر شیعی منحرف شدند، با بررسیها و مطالعات صورت گرفته اینگونه به نظر می رسد که این اتفاق ناگوار نخستین بار بعد از شهادت امام حسین (ع) رخ داد و تا زمان امام کاظم (ع) نیز رگه هایی از آن وجود داشت.

حجت الاسلام ابوالقاسمی اظهار داشت: برای تبیین بیشتر این معنا می توان به روایاتی از رسول الله(ص) اشاره کرد، رسول الله(ص) مکرر فرمودند: من 12 فرزند دارم که همگی آنان امامند و تفاوتشان با من در این است که آنان نبی نیستند، اما تمام آنچه که درباره من گفته شده است، درباره تمام فرزندانم نیز صادق است، با تمام اینها، برخی شیعه نمایان (مدعیان تشیع) بین امامان تفکیک قائل می شدند که این به معنای تحریف کلام نبی و تخطی از سیرۀ رسول الله (ص) است، طوریکه در طول تاریخ به افرادی بر می خوریم که به مدعیان شیعۀ سه امامی، چهار امامی، هفت امامی و ... شهرت یافتند.

وی افزود: در میان مدعیان تشیع، عده ای هستند که می درخشند و به دستورات رسول الله (ص) پایبند ماندند و آنها همان شیعیان 12 امامی اند که به آنان «اثنی عشری» می گویند. اینان که در تاریخ خوش درخشیدند، معتقدند هر کسی هر یک از ائمه (ع) را نپذیرد، به معنای عدم پذیرش نبوت رسول الله (ص) است.

حجت الاسلام ابوالقاسمی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین دلایلی که می توان به عنوان عامل انحراف مدعیان تشیع در طول تاریخ در نظر گرفت «پیروی از هوای نفس» آنان است که موجب ناهماهنگی و عدم همراهی آنان با امام (ع) شد. به عنوان مثال، در زمان امام رضا (ع) آخرین نمونۀ انحراف مدعیان تشیع از سوی «واقفیه» صورت گرفت، طوریکه آنان تولد دیرهنگام امام جواد (ع) را واسطه ای برای مطامع نفسانی خود قرار دادند و گوش شنوایی نسبت به کلام امام رضا (ع) نداشتند.

وی با بیان این مطلب که از زمان امام رضا (ع) دیگر چنین انحرافی وجود نداشت، یادآور شد: کسی که امام رضا (ع) را قبول کرد، تا امام دوازدهم را پذیرفته است و این چنین شیعیان هشت امامی، شیعیان 12 امامی شدند. این امر در پرتو نور امام رضا (ع) رخ داد که برخی شمس الشموس بودن امام (ع) را حاکی از این موضوع می دانند.

حجت الاسلام ابوالقاسمی افزود: اگر وجود مقدس تمام حضرات معصومین (ع) را شمس بدانیم، شمس الشموس، خورشیدی است که نور آن، ولایت و جایگاه معصومین (ع) را تبیین می کند و روشنایی می بخشد و خورشیدهای دیگر با این خورشید تجلی پیدا می کنند، به عبارت دیگر، امام رضا (ع) به عنوان شمس الشموس حضرات معصومین(ع) نورافشانی کردند و از زمان ایشان به بعد، شیعیان میزانی از درک، فهم و معرفت نسبت به امام زمان خود را به دست آوردند و حداقلش این بود که امام خود را پذیرفتند و همین صرف پذیرش به عنوان قدم نخست بسیار حائز اهمیت است، چرا که شیعه از معضل عدم پذیرش امام در زمان امام رضا(ع) نجات یافت.

منبــــــع : ســـــایت خبـــــــــری-تحلیــــــــلی تـــابنــــاک
ادامه
99
11
1
12
ثامن , me0to
پنجشنبه 28 تیر ، 17:54
یا شمس الشموش یا مولا
ادامه
شبکه قرآن , qurantv_ir
شبکه قرآن 12 ساعت پیش
ادامه
8
2
6
سلمان سلمانی , nazaninbla
یکشنبه 31 تیر ، 12:25
++++
ادامه
محمدعلی قربانی , 110ghorbani
یکشنبه 31 تیر ، 12:29
بسیار خوب
ادامه
شبکه قرآن , qurantv_ir
شبکه قرآن 12 ساعت پیش
ادامه
70
5
53
فاطمه فاطمه , fatemehfatemeh62
سه شنبه 3 تیر ، 11:06
+
ادامه
شقایق , donya524
شنبه 7 تیر ، 13:26
+++
ادامه
ملیحه , armitah
چهارشنبه 25 تیر ، 11:58
+++++++++++
ادامه
شبکه قرآن , qurantv_ir
امروز ترجمه سوره مبارکه یونس ، جزء یازدهم، صفحه دویست و هشتم ، از ابتدا تا آیه 6

به نام خدا که رحمتش بی‌اندازه است و مهربانی‌اش همیشگی
الف، لام، راء. این آیاتِ [باعظمتِ] کتابِ استوار است «1»
آیا برای مردم شگفت آور است که بر مردی از خودشان وحی فرستادیم که: مردم را [از عواقب شومِ کفر و شرک] هشدار ده! و به مؤمنان مژده ده که آنان را نزد پروردگارشان پیشینه ای نیک [و جایگاهی با ارزش] است، کافرانِ [لجوج و متکبّر] گفتند: همانا این مرد جادوگری آشکار است! «2»
بی تردید پروردگارِ شما خداوندِ یکتاست که آسمان ها و زمین را طی شش دوره پدید آورد، آن گاه بر تخت [فرمانروایی بر جهان] چیره شد، همواره امور [جهان] را [با قوانینی منظم و استوار] تدبیر می کند، [کار] هیچ واسطه ای [در به جریان انداختن امور،] جز پس از خواست او نیست، این است خداوندِ یکتا پروردگار شما؛ بنابراین فقط او را بپرستید، آیا متذکرِ [ توحید و اوصاف خداوند، و این که تنها او فرمانروای جهان است] نمی شوید؟«3»
بازگشت همۀ شما فقط به سوی اوست، وعدۀ خداوند [در مورد بازگشتتان به سوی او] حتمی و تخلّف ناپذیر است، اوست که آفرینش را آغاز می کند، سپس آن را [بعد از فروپاشیدنش] بازمی گرداند تا مؤمنانی را که کارهای شایسته انجام داده اند به عدالت پاداش دهد، برای کافران به کیفر کفرشان شربتی از آب بسیار جوشان و عذابی دردناک است «4»
اوست که خورشید را درخشان و ماه را تابان قرار داد، و برای ماه منازلی [چون هلال، تربیع، بَدر و مُحاق] مقدّر نمود تا شمار سال ها و حساب [دیگر اوقات زندگی، و تنظیم برنامه های معاش] را بدانید، خداوند آن ها را جز به درستی نیافریده، او نشانه ها[ی توحید و ربوبیت] را برای مردمِ دانا روشن و واضح بیان می کند «5»
یقیناً در رفت وآمدِ شب و روز، و آنچه خداوند در آسمان ها و زمین پدید آورده برای تقواپیشگان نشانه هایی [بر توحید و قدرت بی نهایت خداوند] است «6»
ادامه
10
1
10
محمدعلی آرمیون , armion
یکشنبه 31 تیر ، 06:15
صدق الله العلی العظیم
ادامه
شبکه قرآن , qurantv_ir
امام زاده عبدالله(ع) , garibtuoiserkan
آیه 53 سوره «الزمر» است: «استقُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ»؛ ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید، از رحمت خداوند ناامید نشوید که خدا همه گناهان را میآمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است
آیه شریفه فوق یکی از مهمترین آیات قرآن کریم در مورد رحمت و غفران الهی است. این آیه با صراحت و تاکید اعلام میدارد که اگر بنده‌ای بر خویشتن ستم کرده بود و اهل گناه و عصیان به شمار میرفت، باز نباید از رحمت حضرت حق مأیوس باشد زیرا خداوند تمام گناهان را میآمرزد و او بسیار مهربان و بخشنده است.
از حضرت امیرالمومنین علی(ع) منقول است که فرمودند: «در قرآن کریم هیچ آیه‌ای به قدر آیه «یا عبارتی الذین اسرفوا علی انفسهم...» گشایش‌آورتر نیست.(1) و نیز از رسول مکرم اسلام حضرت محمد(ص) روایت کرده‌اند که فرمود: «من دوست نمیدارم که دنیا و آنچه را که در آن است با این آیه معاوضه کنم.(2)
آری، حقیقت این است که این آیه انسانهای گنهکار را نیز، بندگان خدا خطاب کرده است و دستور بر عدم نامیدی داده و تاکید کرده است که خدا تمام گناهان را میبخشد و این اوج گشایش و امید برای بندگان گنهکار خداست که قصد توبه دارند و میخواهند به آغوش رحمت الهی بازگردند.
ادامه
11
2
6
محمدعلی آرمیون , armion
یکشنبه 31 تیر ، 06:09
+++
ادامه
سلمان سلمانی , nazaninbla
یکشنبه 31 تیر ، 12:26
+++
ادامه