, arashmohammadi692

reza karimi

 با دروغ بزرگ نمیشی . گناهت بیشتر میشه
 , arashmohammadi692

reza karimi

مطالب تصاویر 2دوستان 15
 , arashmohammadi692
تا 2 سال اینده تعداد مردان کمتر از زنان خواهد شد. پس خانمها برای ازدواج عجله کنند . چون ممکن میشه دیگه شوهر گیرتان نیاد.
ادامه
99
 , arashmohammadi692
با روزی 1000 تومان میشه زندگی کرد .! چگونه؟
با روزی 3000 تومان چطور میشه زندگی کرد...! چگونه؟
با روزی 5000 تومان چی میشه زندگی کرد ...! چگونه؟
با روزی 10000 تومان چی میشه زندگی کرد...! چگونه؟
کسی را سراغ دارید که با این عدد ورقم بتونه زندگی کنه ....؟!
بله ......./////// ؟؟؟!!1
کی .........!!!
چطوری......!!
ادامه
 , arashmohammadi692
کسی را دوست بدار که دوستت دارد
حتی اگر غلام درگاهت باشد
دست بکش از دوست داشتن کسی که دوستت نداردحتی اگر سلطان قلبت باشد
فراموش نکن زمان آدم وفادار را مشخص میکند نه زبان

قمشه ای
ادامه
 , arashmohammadi692
حرفی از یک هم وطن :
با تقدیم احترام اقای روحانی : وقتی میگویی ازادی میدهم باید تفکر اینرا هم داشته
باشی که با عده ای از جوانان پرشور و بی تجربه طرفی باید بدانی اون ازادی که در
تفکر شماست در ذهن او مسائلی چون چگونه ازادی قرار است داشته باشد که در
شأن و مقام و منزلت او بگنجد. پس میتوان گفت شما که بعنوان یک استاد فلسفی
و عبادی و مذهبی هستید بایستی در این زمینه بیشتر تفکر میکردید .
اقای روحانی من از رهبرم و اخلاق ایشان اموختم که به دانش و سلایق مردم احترام
بگذارم، با توجه باینکه من با عقاید و تفکر شما بدلیل انچه که هستید مخالف هستم
و به شما هم رای ندادم ، ولی چقدر خوب بود که همانطوریکه ما به شما و حامیان
شما احترام گذاشتیم . شما هم نیز به ما احترام میگذاشتید اول بخاطر لباس روحانیت
که نشان لباس پیغمبر است . دوم بخاطر هم وطن و دلایل بعدی چون شما استاد بودید
ایکاش طوری رفتار میکردید که انهایی که با شما بخاطر عقایدتون و تفکرتون مخالف
شما بودند و بهتون رای ندادند حداقل با حفظ سمت و تعقلتون با حسن رفتارتون
نشان میدادید که عقاید شما و تفکرتان مانند مخالفین شماست. انوقت با نهایت
تعجب و ناباوری میدید که چقدر پشتیبان دارید. من میدانم که در تفکر شما و
عقایدتون هرگز دشمن شاد کن نیستید. و میدانم در تفکر شما مایل نیستید که به
مردم ظلم شود. و میدانم مایل نیستید که وضعیت معشیتی مردم از این بدتر شود.
ولی با رفتارتان و گفتارتان کمی بیشتر با مردم ملاطفت کنید. ما به شما و عقایدتون
احترام میگذاریم . ولی به سلایق غرب هرگز. امیدوارم بتوانید نظر مخالفین را بخود
جلب نمائید. موفق باشید. منم بحرف رهبرم امام خامنه ای به شما رئیس جمهور
محترم احترام میزارم و امیدوارم بتوانید وضعیت اقتصادی مردم را از حال بد، مداوا
کنید.
از یک شهروند.
تا میتوانید این متن و انتشار بدین
ادامه
 , arashmohammadi692
اقای روحانی که تو مناظره ات مرتب از دولت ضد تورمی میگفتید . پس چی شد. وار رفت یا اب رفت این دولت ضد تورم .
ادامه
 , arashmohammadi692
در مورد گرانی و تورم اقای روحانی باید جوابگوی مردم باشد. نه کشورهای
غربی و اروپایی
ادامه
 , arashmohammadi692
مخترع واقعی تلفن را بشناسید!

در اخبار, اسلایدر صفحه اول

مخترع تلفن یک فرد ایتالیایی به نام antonio meucci است که ۲۰ سال در به در جوامع بین المللی شد و ثابت کرد مخترع واقعی تلفن است و گراهام بل یک دزد بیش نیست.

حال نیز با اینکه ثبت جهانی شده است، عوامل صهیونیستی با تبلیغات سوء گراهام بل را معرفی می کنند.

۱-آیا میدانیدچه کسی مخترع تلفن است؟

الکساندرگراهام بل را همه ما، تاچندی پیش، مخترع تلفن می دانستیم اما نمایندگان کنگره (مجلس قانون گذاری ایالات متحده آمریکا) در یازدهم ژوئن۲۰۰۲،قطعنامه ای را به تصویب رساندند که حاکی از آن بود که مخترع تلفن، کسی نیست جز آنتونیومیوچی! او مهاجری بودکه از ایتالیا به کوبا و از کوبا به ایالات متحده آمریکا آمده بود و از سال ۱۸۵۶ تا ۱۸۷۰، سی نوع مختلف تلفن را ساخته بود.

اما چرا اختراع تلفن به نام میوچی ثبت نشد؟

قطعنامه شماره ۲۶۹ کنگره آمریکا به تاریخ یازدهم ژوئن۲۰۰۲،تصریح می کند: به علت ورشکستگی مالی مخترع وحراج اموالش! “اگر میوچی قادر می بود، عوارض ده دلاری ثبت اختراع تلفن خودرادرسال۱۸۷۴ بپردازد، الکساندربل بعد از وی، هیچ گاه نمی توانست اختراع تلفن رابه نام خودبه ثبت برساند!”

(قطعنامه ۲۶۹کنگره)

آری ازسویی فقر و ورشکستگی مخترع اصلی تلفن و ازسوی دیگرخوش شانسی، زبلی، موقع شناسی و فرصت طلبی های عصر الکساندربل،کار خود را کردند و کسی مخترع تلفن شناخته شد که مستحق این عنوان نبود!

امااگرالکساندربل، استحقاق آن رانداشت درعوض دارای ویژگی های منحصربه فردی بود به شرح زیر:

۲-خوش شانسی بل

الکساندربل درسوم مارس ۱۸۴۷در اسکاتلند به دنیا آمد و در اوایل اوت۱۹۲۲ در”بادک” (کانادا) به عنوان صاحب چندین شرکت مخابراتی، از آن جمله AT&T، درگذشت.

اومثل پدربزرگ و پدرش، معلم ناشنوایان بود و گفتاردرمانی میکرد ولی درعصر فناوری و اختراعات صنعتی او نیز به دنبال اختراع دستگاهی بود که بتواند موسیقی و صوت انسان را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال دهد.

ازخوش شانسی بل، در کارگاهی که او و همکارش واتسون مشغول به کار شدند، اسناد، مدارک و تجهیزات و اختراع شده توسط آنتونیومیوچی، بایگانی و نگهداری می شدند. همه آنها درباره تلفن بودند. پس بل و واتسون به مطالعه آنها پرداختند.

۳-زبلی بل

بل در تماس بااداره ثبت اختراعات، باخبر شد که شخصی به نام میوچی درتاریخ ۲۸دسامبر۱۸۷۱،فرم درخواست ثبت اختراع تلفن را پرکرده ولی برای وی صادر نشده است زیرا به علت عدم پرداخت patent به اداره ثبت اختراعات آمریکا، درخواست میوچی درسال ۱۸۷۴ لغو شده است. در ضمن بل باخبر می شود که شخص دیگری به نام هم اعلام کرده است که دارد روی اختراع تلفن Elisha Gray (الیشاگری) کارمیکند.

پس بل دست به کار شد و هرطوری بود توانست دوساعت قبل از پرکردن فرم درخواست ثبت اختراع تلفن توسط الیشاگری، در روز ۱۴ فوریه ۱۸۷۶، فرم مذکور را به نام خود پرکند و تحویل دهد. در نتیجه در هفتم مارس۱۸۷۶ پتنت یا پروانه و تاییدیه ی اختراع تلفن به نام بل صادر و به وی اعطا شد. این درحالی بود که دردستگاه تلفنی که بل به اداره ثبت اختراعات داده بود، مقاومتی متغیر متشکل از مفتولی در درون محلول سولفور وجود داشت که از اختراعات الیشاگری بود و هیچ شرحی از این مقاومت متغیر و کارکرد آن در مدارک بل وجود نداشت. اما بخش عمده مدارک الیشاگری،به شرح آن مقاومت متغیر پرداخته بود.

البته الیشاگری استادرشته برق و فیزیک بود و بل،اگر هم میخواست نمیتوانست کارکرد مفتول موجود در سولفور را شرح دهد!ا وگفتاردرمان بود و نه کارشناسی رشته برق Visual Languageو متخصص “زبان دیداری” فیزیک، به همین علت وی واتسون را استخدام کرده بود که فنی بود. روابط عمومی خوب بل و تخصص واتسون به علاوه مدارک و میراث به جامانده از میوچی در کارگاهی که آنها درآن کار میکردند دست به دست هم داد و بل راصاحب پتنت و تاییدیه ی اختراع تلفن کرد.

۴-موقع شناسی بل

درسال۱۸۷۶یعنی همان سالی که الیشاگری به دادگاه شکایت برده بودکه بل، مخترع تلفن نیست و تجهیزاتی که در تلفن خود به کاربرده دراصل از آن الیشاگری است میوچی هم به دادگاه شکایت برد و در نتیجه دوشکایت علیه بل و گواهی مخترع بودنش مطرح شده بودند. درهمین سال با یکی ازشاگردان کرولال خود که دختر سرمایه داری معروف بود ازدواج و پدر زن خود را در شرکتی که تاسیس کرده بود شریک میکند و باپول پدرزن، وکیل مدافعی رابه خدمت میگیرد که بتواند دعوا مرافعه های مطرح در دادگاه را به نفع خود دردادگاه حل و فصل کند.

۵-فرصت طلبی بل

درهمان سال۱۸۷۶،(درپنسیلوانیا واقع درفیلادلفیای ایالات متحده آمریکا)”نمایشگاه بین المللی قرن”برپابود که تلفن دردو غرفه ازغرفه های این نمایشگاه،به عنوان نوآوری قرن عرضه شده بود.یکی ازغرفه ها ازآن بل ودیگری مال الیشاگری بود.درحالی که گری هم به عنوان غرفه داروهم استاد دانشگاه،جزو داوران نمایشگاه بود،بل ازفرصت استفاده کرد و ولیعهد مکزیک را (که درآن زمان سلطنتی اداره می شد) به غرفه خود راهنمایی کرد و از وی تاییدیه ی برتر بودن غرفه اش راگرفت.

تا این زمان هنوز پرونده شکایت الیشاگری و میوچی علیه بل بازبود اما پس از آنکه اخلاق داوری گری و فرصت طلبی بل به علاوه ملاحظات سیاسی مقامات دولتی آمریکا،باعث شدند تلفن وغرفه بل،جایزه ی بهترین غرفه و اختراع برتر نمایشگاه را دریافت کند، پرونده شکایت مذکوربه احترام ولیعهد مکزیک و ملاحظات سیاسی، بسته وبل،برای همیشه،رسما مخترع تلفن شناخته شد. در همان نمایشگاه نماینده ملکه ویکتوریا(ازانگلستان)حضورداشت وبل رابه دربار ملکه ویکتوریا دعوت کرد و همین دعوت باعث رونق کسب و کار وی شد.

۶-درستی غم انگیز الیشاگری

الیشاگری،درآن زمان باشرکت وسترن یونیون،به همکاری پرداختند وبل نیز شرکت تلفن بل راتاسیس کرده بود.اماچون تلفن ابتدایی بل،به دردکسی نمیخورد،فروشی هم نداشت.پس بل راضی شده بودپروانه تولیدتلفن رابه شرکت وسترن یونیون عرضه کند وآن رابه قیمت یکصد دلار بفروشد.اما گری که خود را مخترع و صاحب اصلی آن پروانه میدانست،حاضر به این معامله نشد و معامله رابه هم زد، کاری که در نهایت به زیان شرکت وسترن یونیون و به نفع شرکت بل تمام شد.

۷-مرگ نابهنگام میوچی

میوچی دردسامبرسال۱۸۸۲ویک سال بعد(۱۸۸۲)نیز علیه بل دوباره وسه باره شکایت کرد واورا متهم به خیانت درامانت(استفاده ناشایست ازمدارک وتجهیزات وی)وتقلب نمود.امادرسال ۱۸۸۷درحالی که همه شرایط برای محکوم کردن بل آماده بود،میوچی دارفانی را وداع گفت و با مرگش، پرونده این شکایت،بدون داوری برای همیشه بسته شد.(رجوع شود بهscripophily.com

۸-میوچی،چقدر بد شانس بود

مدارک موجود وبه جامانده ازمیوچی نشان میدهند که وی درسال ۱۸۶۰بادردست داشتن تلفن اختراعی خود به زادگاهش ایتالیابازگشت تاآن رابه دوستش که دارای مقام بالایی درارتش ایتالیا بودنشان دهد ووی رامتقاعد سازد به تولیدکلان آن همت گمارد.اما بدبختانه،ایتالیا درآن زمان واردکشمکش های سیاسی وجنگ شده بود وکسی گوشش بدهکارحرفهای میوچی نبود.پس وی دست ازپادرازتربه ایالت متحده برگشت امادیگرتمام توان مالی خودراازدست داده بود.اودرنتیجه بدهکاری،ورشکسته اعلام شد واموالش رااز دست داد.

۹-توماس ادیسون هم مقهوربل میشود!

وسترن یونیون وقتی می بیند معامله یکصددلاری اش با بل به هم خورده است ازمخترع جوانی به نام توماس آلوا ادیسون میخواهد تاروی تلفن کارکند وتلفن جدیدی رابسازدکه درنوع خودنوآوری باشد اما بل این بارهم پیشدستی کرد وبا شکایت علیه وسترن یونیون،دست ادیسون راکوتاه نمود.

۱۰-نتیجه اخلاقی

فهمیدند موسس شرکت ازجهان AT&Tدرسال۱۹۹۲،هنگامی که مدیران رخت بربسته است،یک دقیقه تمام،همه ارتباطات تلفنی رابه احترام وبزرگداشت موسس خودکه رسما مخترع تلفن بود، قطع میکنند و سفارش ساختن فیلمی را از زندگی بل میدهند که ساخته و پخش میشود.

بااین همه تلاش درنهایت حقیقت برای همیشه مخفی نماند. پژوهشگران دست به کارشدند و”ویتوفوسه لا”نماینده کنگره،قطعنامه ای راتنظیم کرد که درسال۲۰۰۲به تصویب کنگره رسید: آری مخترع تلفن آنتونیو میوچی است! کسی که نامش تقریبا هیچ کجا نیست مگر در قطعنامه مذکور. اما نام بل روی واحد بدون ابعادی است که بلندای صوت را(برای مثال) می سنجد و آنقدربزرگ است که درعمل ازدسی بل(یک دهم بل) نام می برند.همچنین ده ها شرکت مخابراتی نیز نام بل را هنوز در لوگوی خود زنده نگه داشته اند.

چه خوب گفت:

“سعدیا مردنکونام نمیردهرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند”

و الیشاگری و میوچی نکونام های امروزاند.!
ادامه
 , arashmohammadi692
جمع اوری متکدیان از سطح شهر
ادامه
 , arashmohammadi692
شعار امروز ملت ایران در ۹دی۹۶، همان شعار ۹ دی ۸۸

مرگ بر فتنه گر/ چه در حصر!/چه در قصر!
ادامه
 , arashmohammadi692
حرف دل ملت ایران:

مردم گله مندند، اما پای انقلابشان می ایستند.

==============================

آفرین بر ملت با بصیرت ایران که همیشه امریکا را مایوس کرده اند.
ادامه
 , arashmohammadi692
این روزها که هر کسی میخواهد ناکارآمدی خودش را به گردن رهبری بیندازد، بد نیست اختیارات و وظایف رهبری را مرور کنیم!
ادامه
 , arashmohammadi692
بعضی از مردم یا بیسوادن. یاهنوز فرق زمین لرزه و انفجار هسته ای را نمیدانند
و در دوران جاهلیت دارند زندگی میکنند.
اولا مراکز هسته ای زیر ساختمانها وجود ندارد.
دوما صدای زمین لرزه با انفجار هسته ای خیلی فرق داره
سوما از 20 سال پیش تا کنون کشورهای زاپن و چین و کره و ایتالیا مرتب دارند
میگن قرار است زلزله ای با قدرت 8 تا 10 دهم ریشتر بیاید اماده باشید.
در ضمن وقتی زلزله میاد بوی پشم سوخته یا کز شده به مشام میرسه .
ادامه
 , arashmohammadi692
زلزله ای به قدرت 4.2 ریشتر کرج- ملارد- مشکین دشت- تهران- را لرزاند
عمق زلزله 12 کیلومتری این شهرها بوده است .
ادامه
 , arashmohammadi692
اماده باشید اخر الزمان نزدیکه .
ادامه
 , arashmohammadi692
والدین دامادی رفته بودند خواستگاری دختری که پدرش رستوران داشت .
بعد از سلام و احوالپرسی و معرفی خود. والدین داماد به صاحب رستوران که
عنوان کافه چی نام برد گفت: شما چی داری ؟ صاحب رستوران گفت : من
این رستوران و خانه ای برای خود دارم . شما چی داری . والدین داماد گفت:
من پول دارم . صاحب رستوران گفت : پول ملاک رسمی ازدواج نیست .
چیزی که بشه روش اسم بزاریم و با ان کسب درامد کنیم . بناچار خانواده داماد
دست خالی برگشتند به منزل .
ادامه