بیمارستان نور , NoorEyeHospital

بیمارستان نور

بیمارستان نور , NoorEyeHospital

بیمارستان نور

2,634نــــفــــــر
عضو شده اند
2,634نفر عضو شده اند
بیشتر
این رسانه به درخواست بیمارستان نور ایجاد شده است.
مجموعه چشم‌ پزشکی نور در سال 1372 با راه‌اندازی نخستین کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران، فعالیت خود را آغاز کرد. این کلینیک که در خیابان مطهری قرار دارد، اولین گام از فعالیت‌های مجموعه نور بود که کماکان در حال ارایه خدمات می‌باشد. گام دوم، راه‌اندازی کلینیک «اکسا...مجموعه چشم‌ پزشکی نور در سال 1372 با راه‌اندازی نخستین کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران، فعالیت خود را آغاز کرد. این کلینیک که در خیابان مطهری قرار دارد، اولین گام از فعالیت‌های مجموعه نور بود که کماکان در حال ارایه خدمات می‌باشد. گام دوم، راه‌اندازی کلینیک «اکسایمر لیزر» و پس از آن افتتاح «بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور» در خیابان اسفندیار (سال 1386) بود. «کلینیک نور البرز» واقع در بیمارستان کرج نیز در تابستان سال 1392 کار خود را شروع کرد و «کلینیک فوق تخصصی بیمارستان نور» در پاییز 1392 به‌عنوان مجهزترین مرکز چشم پزشکی کشور افتتاح شد.امیدواریم نام «نور» یادآور درمانی موفق و یک روز به یادماندنی در زندگی هموطنانی باشد که نور را برگزیده‌اند.مشاهده کامل مشخصات
18 آبان 1392
پزشکی و سلامت

اعضاء

 • نیما , nima_leo
 •  , mohamad_moshrefean
 • محمد میررحیمی پور , amirm_rahimi
 • آرین , agrin_23
 • 2634 نفر

  morebox img
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
چندی قبل یک مقام ارشد پلیس راهور ناجا در خصوص رانندگی در هوای گرم و زیر تابش نور شدید آفتاب نکات مهمی را مطرح کرد که بازخوانی آن نه تنها خالی از لطف نیست بلکه آموزنده و پیشگیرانه است.
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا توصیه کرد، رانندگان در هوای گرم و به ویژه هنگام رانندگی در مسیرهای یکنواخت که تابش نور خورشید شدید است، حتما از عینک آفتابی استفاده کرده و در فواصل معین اقدام به توقف و استراحت کنند.
این مقام انتظامی در توضیح بیشتر موضوع گفت: در مسیرهای یکنواخت، خستگی و خواب‌آلودگی زودتر به سراغ رانندگان آمده و احتمال وقوع تصادفات رانندگی بیشتر می‌شود؛ دلیل اصلی بروز چنین حوادثی، تابش مستقیم نور آفتاب در چشم رانندگان به‎ویژه در ساعات ابتدای صبح و هنگام غروب است.
بنابراین برای پیشگیری از حوادث احتمالی، رانندگان باید از تجهیزات محافظتی به ویژه عینک آفتابی مناسب استفاده کنند.
آمارهای رسمی کشور نشان می‌دهد عامل وقوع 80 درصد تصادفات رانندگی و سوانح جاده‌ای خستگی و خواب آلودگی رانندگان است. همچنین براساس آمارهای جهانی، 20درصد سوانح رانندگی به دلیل خطای بینایی به ویژه در هوای گرم روی می‌دهد.
ادامه
99
  بیمارستان نور , NoorEyeHospital
  بی‌تردید ورود به دوره میانسالی می‌تواند مقدمه‌ای برای استقبال از بیماری آب مروارید (کاتاراکت) باشد. این عارضه به طور معمول با افزایش سن ظاهر می‌شود هر چند که اشعه ماورای بنفش خورشید، ضربه‌های چشمی، التهاب‌ها، روماتیسم، مصرف برخی داروها و علل مادرزادی در ابتلا به آن نقش داشته و مصرف دخانیات اثری به مراتب بیشتر دارد.
  برای بیشتر افراد محدوده سنی 65 تا 70 سال به عنوان زمان میانگین ابتلا به این بیماری در نظر گرفته شده و احتمال بروز آن تا 50 درصد پیش بینی می‌شود اما از سن 70 سالگی و بالاتر این احتمال تا 75 درصد افزایش یافته و شدت می‌گیرد.
  از نگاه چشم پزشکی آب مروارید (کاتاراکت) بیماری ناشی از پیرشدن عدسی چشم است. در این حالت گروهی از عوامل پاتالوژیکی و تغییرات بافتی که در سلول ها ایجاد می‌شود دست به دست هم داده تا این عارضه به تدریج ظاهر شود. در اثر این پدیده پروتئین موجود در لنز چشم به تدریج جمع شده و تغییر ایجاد می‌کند. فشرده شدن عدسی موجب تغییراتی در قدرت آن شده و بیمار به سرعت نزدیک بین و گاهی دوربین می‌شود.
  ادامه
   بیمارستان نور , NoorEyeHospital

   اول مهر، نماد تعلیم و تعلم فرزندان این مرز و بوم و سرآغاز دوستی، مهربانی و محبت و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه یادگیری علم و معرفت است. بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور، فرارسیدن سال جدید تحصیلی را به دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور تبریک و تهنیت می‌گوید.
   ادامه
    بیمارستان نور , NoorEyeHospital
    سر سربلند دل سر به زیر نه ستمگریم نه ستم پذیر

    به نگاه وطن همه آشنا همه یک دلیم همه یک صدا

    بنهم به خاک پای تو سر بدهم به پای خاکه تو جان

    به فدای تو سر و جانه من وطن ‌ای وطن وطن ‌ای وطن
    بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی روز شنبه اهواز از پروردگار متعال برای مجروحین شفای عاجل و برای بازماندگان شهدای والامقام صبر و شکیبایی مسئلت دارد.

    ادامه
     بیمارستان نور , NoorEyeHospital
     دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ کشورمان است که آموزه‌ها و پیام‌های ارزشمند آن همچون گنجینه‌ای گران­بها در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌درخشد. جنگ هشت ساله‌ای که بر مردم صبور، مومن و مقاوم ما تحمیل شد و غرور ناشی از این دفاع شرافتمندانه و جانانه، عصر ما را به میراثی گرانسنگ و جاویدان مبدل کرد. بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی می‌دارد و به مقام والای شهدای هشت سال جنگ تحمیلی درود می‌فرستد.
     ادامه