شركت ملی نفتكش ایران , nitc_co

شركت ملی نفتكش ایران

شركت ملی نفتكش ایران , nitc_co

شركت ملی نفتكش ایران

166نــــفــــــر
عضو شده اند
166نفر عضو شده اند
این شركت با نام nitc كار انتقال نفت ایران به نقاط مختلف جهان را انجام می دهد این كلوب مخصوص تمامی كاركنان این شركت و تمامی کسانی است که با دریا و کشتی سر و کار دارنداین شركت با نام nitc كار انتقال نفت ایران به نقاط مختلف جهان را انجام می دهد این كلوب مخصوص تمامی كاركنان این شركت و تمامی کسانی است که با دریا و کشتی سر و کار دارندمشاهده کامل مشخصات
20 آبان 1384
man omadaaam

اعضاء

 • کامران نرجه , kamrannarjeh
 • م , azzizz2010
 • مرجان م , strawberrym
 • علی اکبر کریمی , pashaco
 • 166 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • Anti ROONEY , antirooney
 • تریسی چاپمن , tracy_chapman
 • سونو نیگام , sonunigam_lover
  عناوین بحث ها پاسخها بروز رسانی
7
92/9/17 (12:30)
2
90/12/17 (13:58)
0
90/9/19 (16:26)
0
90/9/6 (18:53)
2
90/8/20 (13:40)
0
89/11/11 (13:57)
1
89/3/5 (19:27)
0
89/2/8 (16:25)
1
86/10/25 (17:12)
1
86/10/25 (17:06)
شركت ملی نفتكش ایران , nitc_co
شركت ملى نفتكش ایران
شرکت ملی نفتکش ایران که وظیفه حمل نفت خام صادراتی ایران به بنادر مختلف جهان و به موازات آن توزیع فراورده های نفتی متعلق به شرکت ملی نفت ایران در بنادر و جزایر مختلف خلیج فارس را بر عهده دارد، دارای بزرگترین ناوگان نفتکش در منطقه خاور میانه است.
این شرکت در عین حال به عنوان یک شرکت مستقل، می تواند تحت قراردادهای مشخصی با نرخهای بین المللی نسبت به حمل و نقل نفت خام و فراورده های نفتی بین بنادر مختلف جهان اقدام نماید.
این شرکت در راستای مقررات (International Maritime Organization – IMO)، پروژه عظیمی را برای جایگزینی نفتکشها در دست دارد که مشتمل بر ساخت و خرید
ادامه
99
شركت ملی نفتكش ایران , nitc_co
تاریخچه شرکت ملی نفتکش ایران
شرکت ملی نفتکش ایران در شهریور 1334 با سرمایه ای برابر 160 میلیون ریال توسط بنیاد پهلوی کار خود را آغاز کرد .
سفارش اولین نفتکش به یک کارخانه  کشتی سازی هلندی با ظرفیت 35 هزار تن منعقد و  در اول بهمن 1337  به آب انداخته شد.یک سال بعد هم دومین نفتکش تحویل گرفته شد.این دو فروند کشتی تا سال 1345 با پرچم هلند مشغول به کار بودند و در این سال با تغییر تابعیت پرچم ایران جایگزین پرچم هلند شد.
 شرکت ملی نفتکش ایران پدیده ای ضروری و لازم بود که از اشکالات فروش نفت در زمان ملی شدن صنعت نفت در ایران ریشه گرفت .در آن تاریخ حدود 45 درصد کشتی های نفتکش جهان به شرکت های بزرگ نفتی تعلق داشت حدود 10 درصد به دولت ها و 35 درصد بقیه به شرکت های خصوصی.
شرکت ملی نفتکش ایران در شهریور 1384 ; 50 ساله شد .این شرکت هم اکنون دارای یکی از جوانترین ناوگان ها و نیروی انسانی حرفه ای است .
شرکت ملی نفتکش هم اکنون با در نظر گرفتن کشتی های ملکی درحال ساخت دارای ناوگانی به ظرفیت 11 میلیون تن متشکل از 51 فروند نفتکش دوجداره فوق مدرن بوده و عنوان چهارمین کشتیرانی بزرگ نفت جهان را به خود اختصاص داده است و هم اکنون در صدد تشکیل ناوگان ال ان جی , اولین ناوگان تانکرهای مواد پتروشیمی و حفظ جایگاه عالی در بازارهای کشتیرانی جهان است.
دستاوردهای اخیر شرکت:
_ایرانی کردن بیش از 95 درصد پرسنل ناوگان از طریق اجرای برنامه های آموزشی وسیع و پر هزینه
_اجرای طرح جایگزینی ناوگان به ظرفیت 6 میلیون تن ,ارتقای سیستم های ایمنی کیفی و امنیتی و اجرای تدریجی برنامه پنج ساله چهارم به منظور خرید و ساخت حدود 60 فروند کشتی جدید مخصوص حمل نفت خام و فراورده های ال ان جی و ال پی جی و محصولات شیمیایی در داخل و خارج کشور و ابتکار تشکیل ناوگان کشتی های بزرگ نفتکش در دریای خزر جهت پشتیبانی از طرح معاوضه نفت شرکت ملی نفت ایران(سوآپ) در طی 10 سال اخیر
_فعالیت کارامد در حساس ترین دوران دفاع مقدس یعنی سالهای 63 تا 67 که با استفاده از اسکله و از طریق روش بارگیری و تخلیه پهلو به پهلو بدون حتی یک روز وقفه از جزیره خارک , نفت را به پایانه های امن مستقر در پیرامون تنگه هرمز منتقل می نمودند ودر پایانه های جدید به خریداران نفت کشور تحویل می دادند و اهدای 151 شهید در دفاع شکوهمند .
_این شرکت در طول 50 سال  بحران های متعددی نظیر: بحران سوخت رسانی به جزایر و بنادر خلیج فارس طی 10 سال اول بعد از ملی شدن صنعت نفت- بسته شدن کانال سوئز – اشغال کویت توسط عراق و از همه مهم تر بحران جنگ 8 ساله عراق علیه ایران را تجربه کرده است.
_همکاری با کشتیرانی جمهوری اسلامی در جهت تاسیس موسسه بین المللی آموزش دریانوردی آفرین قشم برای تربیت کادر دریانوردی
_تاسیس شرکت کشتیرانی پتروشیمی پارس برای حمل و نقل مواد شیمیایی
_تاسیس کنسرسیوم حمل و نقل گاز طبیعی (ال ان جی) صادراتی به هند و حمایت از صنایع کشتی سازی داخلی و مشارکت در احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای به منظور تقدیم آن به هموطنان آسیب زده زلزله بم.
_ارتقا ی رتبه کشور از 23 به 19 جهان در زمینه دریانوردی و عضویت در 10 سازمان جهانی متشکل از کلوپ های بیمه ای و کمیته های ایمنی و دریافت تعداد کثیری گواهینامه های استاندارد بین المللی و گواهینامه های دریایی و انتخاب شرکت به عنوان چهره نموه سال 2004 که موفق به اخذ جایزه سی ترید گردید .
از آنجا که با محدودیت های سازمان اوپک به لحاظ مقدار حجم تولید , ممکن است صادرات نفت خام تقلیل یافته و به جای آن فراورده های نفتی با ارزش بالاتر صادر گردد لذا افزایش ناوگان حمل فراورده های نفتی در آینده نزدیک به شدت احساس میشود که در این ارتباط برآورد تعداد 347 فروند کشتی به منظور حمل محمو له های صادراتی پتروشیمی طی سالهای 2004 تا2010 توسط شرکت ملی نفتکش ایران شایان توجه است
ادامه