محمد علیـ , suzuki405rd

محمد علیـ

  سلام . بهترین وجدیدترین فایل های الکترونیکی  2018 https://moqi3.ir    https://4setare.ir    http://tecno.filekar.ir
محمد علیـ , suzuki405rd

محمد علیـ

مطالبدوستان 549
cloobid
suzuki405rd
، 2 سال و 10 ماه و 23 روز
مرد 53 ساله متاهل
ديپلم دبيرستان ، مشاوره رایگان برای ساختن ابرفروشگاه های فایل دانلودی جهت کسب درآمدهای عالی ومشاوره جهت افزایش ترافیک وب سایت ها

دوستان

 • السا ااااا , lovely_life123
 • آسمان آبی , art2000
 • ملکه ی اطلسی ها سحر مهتاب , mahtear
 • پنجره فولاد , panjerehfoolad
 • صدف  , esraerol16
 • صبا , saba.saba.69
 • پرستو مهاجر , mz_123
 • باران بهاری , royaieshirineman
 •  , nima_razmgar
 • یاد حرم , yadeharam
 • حمیده , ma0099
 • محمدعلی قربانی , 110ghorbani
 • طیبه , tayebejalilian
 • لمیاء , lami69
 • محمدعلی آرمیون , armion
 • علی وثوقی , fali1344
 • زهرا اشتیاق , khorshid_mah_aygun
 • پریسا  , parisa.parham.2000
 • رامین رمضانی , ramin.master
 • 549 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • آقای خاص , aghaye_khas3
  معاونآقای خاص
 • بـاکلاسهـا , ba_kelas_ha
 • جنبش جوانان علوی , jonbesh.javanan.alavi
 • وسوسه , vasvaseh2
 • چشمانت , hoseinsobhi
 • 83 رسانه

  morebox img


تبلیغات

محمد علیـ , suzuki405rd
محمد در این تصویر برچسب خورده است. 1 روز پیش
محمد علیـ , suzuki405rd
1 روز پیش
جهت پر رنگ کردن کانال های مذهبی و حمایت از دست اندرکاران که بصورت 24 ساعته در فضای مجازی زحمت می کشند وبهترین ها را برایتان جمع آوری می کنند , لطفا به این کانال ها بپیوندید.
به کوری چشم دشمنان اسلام وایران اسلامی هرچه بیشتر در کانال ها و وب سایت های مذهبی ومعنوی شرکت کنید و به دوستان و آشنایان خودتان نیز توصیه کنید. متشکرم : مدیریت کانال ZAEARIN http://moqi3aks.blogsky.com https://t.me/zaearin
ادامه
99
محمد علیـ , suzuki405rd

در پرتو الطاف ایزد منان ،نوروز فرخنده بر روزگار خرمتان مبارک

و بهار شوق انگیز بر قامت سبز وجودتان شکوفه باران باد

*************
مبارک بادت این سال و همه سال همایون بادت این روز و همه روز

در این نیکو دم و فرخنده نوروز زمان بر کامتان باشد شب و روز

به لطف حق چو این نوروز باشید سلامت، خوشدل و سرزنده هر روز

*************
ادامه
محمد علیـ , suzuki405rd
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
دارو بعنوان یك كالای استراتژیك مشمول یارانه در كشور و یك نیاز اساسی عامه مردم از اهمیت خاصی برخوردار بوده، بطوریكه بر اساس آمار سال 1376 مبلغ 1740 میلیارد ریال مصرف سالیانه دارو و 8/15میلیارد مصرف عددی دارو در كشور گزارش شده است. (در سال 80 از مجموع 4132 میلیارد ریال فروش دارو در سطح كشور، 241 میلیارد ریال آن یارانه پرداختی توسط دولت بوده است).

به دلیل اهمیت و تاثیری كه استفاده غیر منطقی و غیر اصولی از این كالا هم در اقتصاد خانوار و هم در روند درمان می تواند داشته باشد، صرفنظر از سایر عواملی كه در فراهمی دارو و یا عدم وجود آن نقش و تاثیر دارند، باید به نقش مردم به عنوان اصلی ترین عامل فرهنگ مصرف دارو و همچنین نقش گروه پزشكی بعنوان تاثیر گذارترین ركن فرهنگ تجویز و مصرف دارو توجه جدی نمود.

طبق آمار ارائه شده میانگین رشد مصرف دارو در كشور چیزی حدود 5/11% می باشد. در حالیكه همین تعداد در كشورهای در حال توسعه 7% و در كل جهان 9% گزارش شده است. مسلماً بی توجهی به مصرف منطقی داروها می تواند پیامدهای نامناسبی چون نارضایتی بیمار، طولانی شدن و شدت بیماری، ایجاد عوارض جانبی خطرناك و بستری شدن در بیمارستان، كمرنگ شدن ارتباط پزشك و بیمار و نهایتاً افزایش هزینه های درمانی برای افراد و دستگاههای دولتی و مهمتر از همه ایجاد مشكل همیشگی كمبود دارو Drug Shortage)) در كل كشور را در بر داشته باشد.

بدلیل عوارض جانبی حاصل از استفاده مفرط و ناصحیح دارو و مشكلات اقتصادی ناشی از آن امروزه گرایش قوی در محدود كردن استفاده از دارو در سطح بین المللی و بویژه در كشورهای پیشرفته مطرح و برای آن برنامه ریزی شده است.

صاحبنظران و متولیان امر دارو در كشور معتقدند علت بسیاری از نابسامانیهای دارویی موجود در كشور فرهنگ فعلی تجویز و مصرف دارو است.

در گزارش 1998 سازمان جهانی تندرستی (WHO) در خصوص مصرف غیر منطقی دارو تاكید شده كه این روند منجر به عدم دسترسی و توانایی خرید برای اكثریت مردم می گردد.

در خصوص مصرف بی رویه دارو یكی از علل اصلی، كمبود اطلاعاتی در هر دو قشر تجویز كننده و مصرف كننده دارو می توان ذكر كرد. رفع این معضل در گرو برنامه ریزی آموزشی و بالا بردن سطح آگاهی نسبت به امر دارو می باشد. طراحی، تدوین و اجرای صحیح این برنامه در كنار ارزیابی و پایش مداوم و ایجاد تغییرات احتمالی قطعاً منجر به تغییر الگوی مصرف خواهد شد.

بهینه كردن مصرف دارو از طریق اصلاح سیستم آموزش پزشكی و نسخه نویسی منطقی (Rational Prescribing)، راه اندازی كمیته های علمی كنترل نسخ ،آموزش مداوم و موثر كادر پزشكی، ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و آموزش فراگیر جامعه با توجه به اصل پیشگیری مقدم و بهتر از درمان است، تقویت بیمه های خدمات درمانی، بالا بردن كیفیت داروهای تولید داخل و … كه نهایتاً منجر به افزایش سلامتی و امید به زندگی، رفع كمبودهای دارویی و كاهش بار مالی Financial Load)) دولت و مردم خواهد شد كه مطمئناً جهت رسیدن به این اصلاحات باید از تمامی توان و نیروی بخش دولتی در كنار بخش خصوصی استفاده و بهره برداری بهینه به عمل آید (در مقاله به این نكات كاربردی اشاره خواهد شد).
%%%%%%%%
مقدمه

بی شك یكی از مهمترین شاخص های توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای وضعیت بهداشتی درمانی آن جامعه می باشد كه در همین رابطه وجود داروهای اساسی و پیش بینی و تدارك كافی و به موقع آن كه جزء اصول مراقبت های اولیه بهداشتی (‍‍P.H.C) نیز می باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
تلاش در جهت یك نظام دارویی كارآمد و منطقی یكی از اهداف مهم و اولیه همه مراكز بهداشتی درمانی دنیا بوده و بهسازی شیوه های مصرف دارو و گام نهادن به سوی جامعه ای با مصرف بی خطر، منطقی و با كیفیت داروها محور اقدامات و توصیه های سازمان جهانی تندرستی (WHO) می باشد.

دارو و نظام مبتنی بر آن از جمله مسایل پیچیده و چند عاملی (Multifactorial) می باشد كه حل نقائص و مشكلات این سیستم نیاز به عزم ملی و توجه تمامی مسئولان و دست اندركاران امر بهداشت و درمان و سایر نهادها و سازمانهای وابسته دارد. اگرچه بحث در خصوص اتلاف منابع و اسراف در امر دارو در وهله اول اذهان را بسوی فرد مصرف كننده (بیمار) متوجه می سازد ولی باید توجه داشت كه فرد بیمار و بطور كلی مردم در این چرخه تنها یك ضلع مثلث درمانی را تشكیل می دهند و دو ضلع دیگر این مثلث گروههای پزشكی (خصوصاً پزشك و داروساز ) و سیاستگذاران امر دارو و درمان در كشور می باشند.

اگرچه در ماده 196 قانون برنامه سوم دولت جمهوری اسلامی به مسئله دارو در 6 بند پرداخته شده و مجموعه اقداماتی كه باید انجام شود ذكر گردیده اما تمام كسانیكه با الفبای دارو در كشور آشنایی دارند خوب می دانند كه این راهكارها مشكلات نظام دارویی كشور را حل نخواهد كرد (1).

با همه تاكیداتی كه توسط سازمانهای بین المللی نظیر (WHO) در تدوین داروهای اساسی و سیاست ملی دارو در كشورها صورت گرفته و می گیرد، اما متاسفانه وزارت بهداشت هنوز نتوانسته در این خصوص اقدام مؤثری را صورت دهد.هدف اصلی هر سیاست دارو، تضمین دسترسی تمام مردم در تمام لحظات و در تمام كشور به داروهای اساسی مورد نیاز با كیفیت عالی و با قیمت قابل قبول و مصرف منطقی آنهاست.
ادامه
محمد علیـ , suzuki405rd
*********************************
جدیدترین وبهترین فایل های الکترونیکی (دانلودی) اورجینال را فقط از وب سایت های مربوطه تهیه نمائید .
ما با کیفیت ترین فایل های دانلودی را برایتان دریکجا جمع آوری کرده ایم که شما بسادگی وصرف چند دقیقه براحتی بتوانید به فایل های مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.
همچنین تمام تلاش خودمان را بکارگیری کرده ایم تا فایل های الکترونیکی اورجینال را با نازل ترین قیمت ها بدست شما برسانیم.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

دسته بندی عمومی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1.333 مگا بایت
تعداد صفحات 114
%%%%%%%%
لطفا جهت یاری ما در امر خدمت رسانی حتما این مطلب را با دوستان خود به اشتراک
بگذارید و "پست مججد" را بزنید. متشکرم .
ادامه