م ز , star7777

م ز

 http://www.imamali.net/vtour/             http://razavitv.aqr.ir/index      http://masaf.ir/       @mohamadrezahadadpour        /
م ز , star7777

م ز

مطالب تصاویر 6
cloobid
star7777
، 3 سال و 7 ماه و 27 روز
زن 77 ساله مجرد
زير ديپلم ،

آلبوم تصاویر

6 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation
  • دختر جنوبی , southern__girl
  • کافه عاشقان , cafe_asheghan
  • ازدواج و خانواده , anjoman_khanevade
  •  دوست یابی , friendscloobclub
  • 372 رسانه

    morebox img


تبلیغات

م ز , star7777

در حالی که کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز گذشته (پنجشنبه) طرح جامع تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران را تصویب کردند اما مقامات امنیت ملی دولت سابق آمریکا (اوباما) نسبت به خطرات احتمالی نقض برجام و منزوی شدن واشنگتن هشدار داده بودند.

روزنامه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی نوشت: در حالی که کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز گذشته (پنجشنبه) طرح جامع تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران را تصویب کردند اما مقامات امنیت ملی دولت سابق آمریکا (اوباما) نسبت به خطرات احتمالی نقض برجام و منزوی شدن واشنگتن هشدار داده بودند.

به نوشته پایگاه خبری «هافینگتون پست» تغییراتی که در این لایحه انجام شد دقیقا عکس اصلاحاتی است که مقامات سابق در شورای امنیت ملی، وزارت خارجه، وزارت خزانه‌داری، وزارت دفاع و سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا توصیه کرده بودند.
چند روز پس از آنکه سناتورهای آمریکایی این لایحه را در کمیته روابط خارجی پیشنهاد کردند، 7 سیاستمدار دوره اوباما خواستار 3 تغییر در آن شدند.

یکی از این توصیه‌ها برطرف شدن لحن اعمال تحریم بر سپاه پاسداران و شرکت‌های وابسته به آن است زیرا می‌تواند باعث شناخته شدن سپاه به عنوان یک گروه تروریستی خارجی و به تبع آن تضعیف عملیات‌های نظامی آمریکا در عراق شود.
«ریچارد نفیو» رئیس دفتر تحریم‌های ایران در دوره اوباما تاکید کرد به دلیل حضور قابل توجه بودن سپاه در تراکنش‌های تجاری ایران، تروریستی شناختن آن می‌تواند شرکت‌های خارجی را از معامله با تهران بترساند که این امر حس نشدن لغو تحریم‌ها تحت توافق هسته‌ای و به تبع آن نقض روح برجام را درپی خواهد داشت.
اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز پنجشنبه با 18 رأی موافق و 3 رأی مخالف ««قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را به تصویب رساندند.

فارس
ادامه
99
م ز , star7777

«شما حرف مرا قبول ندارید ایراد ندارد، بنده اصول دین نیستم، حرف بنده را قبول نکنید اما این مراجع تقلید شما هستند. از آنها استفتاء کنید که آیا برگزاری کنسرت در مشهد مجاز و حرمت شکنی است یا خیر؟»

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: افرادی که امکانات دارند می‌توانند در این ماه پربرکت نگاه ویژه‌ای به نیازمندان داشته باشند، زندانیان بی‌گناهی که در زندان‌ها به سر می‌برند را با استفاده از امکاناتی که دارید آزاد کنید.

به گزارش تسنیم، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا گفت: از حماسه‌ای که شما بزرگواران در جمعه قبل آفریدید به عنوان تکلیف شرعی و دینی تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله باعث خوشنودی قلب امام زمان‌(عج) قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در دموکراسی‌ترین کشورهای دنیا این مشارکت بی‌نظیر بود، این مشارکت بالای شما مردم مانور عظیمی در برابر دشمن ناپاک و شیطان بزرگ بود، افرادی که دم از دموکراسی می‌زنند با مزدورانی دورهم نشستند که در تمام تاریخ کشورشان سابقه حتی یک انتخابات ندارند، با آنان دست دادند، مردم‌سالاری و دموکراسی دروغین آنان بر دنیا ثابت شد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این مشارکت در زمانی که دشمنان انقلاب در ریاض دور هم جمع شده بودند مانور عظیمی در برابر دشمنان بود. در جمعه آخر ماه شعبان از این دین‌داری که شما در حمایت از اسلام و نظامی که خط مقدم جبهه دشمنان است تشکر می‌کنیم؛ انگیزه‌ای که مردم در این انتخابات داشتند به خاطر دینشان بود، دین مردم را پای صندوق‌ها آورد، ما از شما مردم و از دین‌مداری‌تان تشکر می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به حرمت‌شکنی اخیر در جشنی انتخاباتی در مشهد خاطرنشان کرد: تشکر ما با دعاست و دقیقاً وقتی آدم از دین‌مداری مردم می‌خواهد تشکر کند، باید با دعا تشکر کند اما متأسفانه یک عده عزیزان ما روز گذشته، تشکرشان از شرکت مردم در انتخابات، با حرمت‌شکنی امام رضا (ع) صورت گرفت.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این جفای در حق دین است که ما از مردم با حرمت‌شکنی امام رضا(ع) بخواهیم تشکر کنیم افزود: این غلط است؛ برادران و خواهران، این جمله را بنده با منطق، با دلیل، با برهان به‌عنوان برادر پیرمرد شما با شما عرض می‌کنم، شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، اینکه می‌گویم شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، حرف من نیست، حدیثش را خواندم.

وی ادامه داد: این شهر متعلق به امام رضا(ع) و محل حرم امام رضا(ع) است، مشهد صحن و حرم امام رضا(ع) است، در تمام جهان سرزمین‌های مقدس یکسری استثنائات عرفی دارد؛ اینجا حرم امام رضا(ع) است و سرزمین مقدس استثنائاتی دارد که مربوط به قانون نیست بلکه مربوط به عرف است.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: فلسطین قداستش بر اساس مسجد الاقصی است و این نص صریح قرآن است. چطور این حکم برای فلسطین می‌تواند صادق باشد اما برای مشهد که شهر امام رضا(ع) است صادق نباشد؟ آیا تربت پاک امام رضا(ع) به اندازه آن شهر قداست ندارد؟ اینکه نظر بنده نیست که بگویند تو را قبول نداریم. این آیه قرآن است.

خطیب جمعه مشهد مقدس ادامه داد: آیا یک آدم بی ایمان حاضر است در صحن امام رضا(ع) نوازندگی عمومی راه بیندازد؟ این قصه حرمت‌شکنی است؛ مشهد صحن و حرم امام رضا(ع) است و این قصه حرمت شکنی نسبت به امام هشتم(ع) است. نگوئید قانون در تمام کشور یکسان است، بله قانون در تمام کشور یکسان است، اما اینجا سرزمین مقدس و حرم امام رضا(ع) است و حرم امام رضا(ع) حتی در عرف مسیحیت و غربی‌ها مقدس است.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: شما حرف مرا قبول ندارید ایراد ندارد، بنده اصول دین نیستم، حرف بنده را قبول نکنید اما این مراجع تقلید شما هستند. از آنها استفتاء کنید که آیا برگزاری کنسرت در مشهد مجاز و حرمت شکنی است یا خیر؟ شما مسلمان و شیعه هستید و از مراجع در این زمینه سوال کنید. این را عمل کنید.

وی تصریح کرد: در هرحال امیدواریم خداوند بانیان حرمت شکنی را هدایت کند زیرا ما دنباله رو پیامبر هستیم. خداوند در قرآن می‌فرماید پیامبر الگوی شماست و ما نیز دنباله رو ایشان هستیم و از خداوند می‌خواهیم اینها را هدایت کنند و ان‌شاء‌الله در ماه رمضان در شب‌های احیاء با امام رضا(ع) آشتی کنند تا حرمت شکنی نسبت به امام رضا(ع) انجام ندهند و دنبال حرمت شکنی نیز نباشند.

وی افزود: بنده یک طلبه هستم و اینجا تریبون نماز جمعه است و اینجا ملک من نیست و در اینجا از سوی ولی‌فقیه نصب شده‌ام و مالک تریبون نیستم. این تریبون فریضه الهی است و قدرت و ارتش و نیروی نظامی و دستگاه اجرایی نیست و بنده نیز یک طلبه پیر هستم که نهی از منکر می‌کنم و نیروهای نظامی کار خود را انجام می‌دهند و به بنده ارتباطی ندارد و ارتش و نیروی اجرایی ندارم. اما در خطبه نماز جمعه باید نهی از منکر شود و به عنوان نهی از منکر می‌گویم نوازندگی عمومی و کنسرت در مشهد حرمت شکنی امام رضا(ع) است.

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: خداوندا تو شاهد باش که من نهی از منکر انجام دادم، ایجاد کنسرت و نوازندگی عمومی و جمعی در هر نقطه‌ای از کشور اگر هنجارشکن باشد نه تنها گناه است بلکه توسعه و ترویج فسق و فجور است اما در مشهد قطعاً حرمت شکنی نسبت به امام رضا(ع) است. مگر امام رضا با شما چه کرده است؟ این همه توهین و تخریب نسبت به من می‌کنید و حرف‌هایم را نیز تقطیع می‌کنید و بیشتر از این بکنید؛ اما با امام رضا(ع) چرا اینگونه برخورد می‌کنید؟
ادامه
م ز , star7777
قابل توجه عزیزانی که ادعای تخلفات گسترده براساس مستندات ومبتنی برقانون را انحراف و فتنه مینامند!

میگویند رئیسی نباید اعتراض کند و اعتراض برای او بازی باخت_باخت است؛ چون اگر اعتراض کند و ادعای تقلب اثبات شود راه برای تبرئه میرحسین و شریکانش باز میشود و فتنه تطهیر میشود؛ و اگر اثبات نشود ادعای ناصحیحی را مطرح کرده که تبعات منفی خواهد داشت.

چه خلط خطرناکی!
تفاوت های بسیار آشکاری وجود دارد؛

- سال 88 بارها و بارها اعلام شد که اگر مستنداتی هست ارائه شود و نشد،
- سال 88 قبل از اعلام نتایج، پیروزی اعلام شد و امسال نشد،
- سال 88 نتیجه پذیرفته نشد و امسال شد، سال 88 برای اعتراض، اغتشاش شد و امسال نشد،
- سال 88 اعتراض متمدنانه قانونی انجام نشد و امسال شد، سال 88 تحریم تعرفه نشد و امسال شد،
- سال 88 از رای دادن بیش از 6 میلیون روستایی ممانعت نشد و امسال شد،
- سال 88 بلافاصله آمار آرا به تفکیک صندوق ها ارائه شد و امسال نشد،
- در سال 88 چند صد صفحه سند و مدرک ارائه نشد و امسال شد.
و بسیار نشد و شد و شد و نشد دیگر!

اتفاقا اعتراض متمدنانه ی رئیسی بازی برد_برد است؛ اگر تخلف تاثیرگذار یا نگذار! اثبات شود حق مردم بازپس گرفته شده و هویت دولت فاش تر میشود، اگر تخلف ناچیز و طبیعی هم اثبات شود روش صحیح و شرافتمندانه اعتراض نهادینه شده و هویت فتنه گران فاش تر خواهد شد.

مشکل اینجاست که برخی صحنه ی سیاست را میدان بازی با قدرت میدانند و مفاهیمی چون حق و تکلیف در انگاره ذهنی آنها جایگاهی ندارد، اعتراض متمدنانه به نتیجه مبتنی بر مستندات و از مسیر قانونی، حق و وظیفه سید ابراهیم رئیسی است.

اگر از بیم تطهیر فتنه گران راه بر هرگونه اعتراض صحیحی بسته شود، غوغاسالاری ای حاکم خواهد شد و در هر انتخابات امکان تخلف سازمان یافته فراهم خواهد شد و جای هیچ اعتراضی باقی نخواهد ماند.

اتفاقا این اعتراض شرافت مندانه هم هویت فتنه گران 88 را فاش تر کرده و به آنها درس ادب و تمدن می آموزد و هم متخلفان 96 را ادب کرده و راه را بر توحش های انتخاباتی در دوره های بعد خواهد بست.

چه بسا از هراس رسوا شدن در سال 96 است که احتمال تطهیر فتنه 88 را مطرح میکنند، اما این فریبی کال است؛ نه فتنه 88 تطهیرشدنی است نه تخلف 96 پنهان شدنی .
###############################
کپی برداری با ذکر صلوات برای تعجیل در فرج
ادامه
م ز , star7777
1. زمانی که برجام اجرا شد، برخی صحبت‌ها مطرح شد که بیانگر وجود اسناد محرمانه در کنار برجام بود. در صورت وجود چنین اسنادی، آیا میتوان گفت یکی از این موارد محرمانه، وجود اسنادی همچون 2030 به بهانه رفع سایر تحریمها و یا دریافت اشانتیون‌های اقتصادی بوده است؟

2. چرا با وجود آنکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی وجود دارد، سند 2030 یونسکو امضا شده است و موارد نقض و یا اختلافات این دو برنامه چگونه قرار است برطرف شود؟ و اینکه سند تحول آموزش و پرورش الان در چه مرحله‌ای از اجرا است و چه مقدار به آن اهتمام شده است و با وجود این سند چه ضرورتی برای وجود 2030 بوده است؟

3. سند 2030 یونسکو برای اولین بار کجا مطرح شده است و چگونه و توسط چه کسانی در داخل کشور بررسی شده است؟

4. آیا نهادهای ذیربط از وجود و جزئیات این سند خبر داشتند؟ منظور رهبر انقلاب از اجرای "بی‌سروصدا" این سند چیست؟ و اگر سند قابل دفاعی است چرا بی‌سروصدا اجرا شده است؟

5. آقای روحانی در مناظره آخر عنوان کرد که در چهار سال دوم خود تلاش میکند تا تحریمهای غیرهسته‌ای لغو شود!؛ برای لغو تحریمهای غیرهسته‌ای قرار است چه امتیازاتی بدهیم و بر سر چه چیزهایی به توافق برسیم؟ آیا سند 2030 هم جزئی از آن است و خسارت برجام فرهنگی نیز به کشور تحمیل شده است؟

6. چرا با وجود مخالفت صریح رهبر انقلاب با اجرای این سند (که مسلما پس از بررسی‌های فراوان آن را در پشت بلندگو اعلام کردند) این مقدار شاهد اصرار بر اجرای آن هستیم؟ آیا لغو این سند باعث لغو مسائل دیگری خواهد شد که دولت این مقدار به اجرای آن اصرار می‌ورزد؟

7. سوال صریح این است که با اجرای 2030 قرار است هدف و عاقبت فرهنگ و تربیت نسل آینده به کجا برسد؟ چه ارتباطی بین کاهش کیفیت و کمیت دروسی مثل دینی و قرآن و یا هشدار رهبر انقلاب مبنی بر حذف فرهنگ جهاد و شهادت با سند 2030 وجود دارد؟ و...خلاصه آنکه صراحتا باید پرسید و البته صراحتا باید پاسخ بگویند که پشت پرده این همه اصرار بر انجام سند 2030 با وجود اسنادی ملی همچون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

✅ اصلاح حسینی
https://telegram.me/eslahehoseini
ادامه
م ز , star7777
مکان قبر ابن ملجم
عقیق: درباره ی مکان و جایگاه قرار گرفتن قبر ابن ملجم از ابن بطوطه، سیاح معروف نقل شده است که: هنگامی که به کوفه مسافرت کردم، در غربی جبانه کوفه، در زمینی سرتاسر سفید، زمینی بسیار سیاه دیدم و از روی کنجکاوی علت آن را پرسیدم، و چون به تحقیق مشغول شدم مردم آن دیار گفتند: اینجا قبر ابن ملجم، قاتل حضرت علی (ع)، است و عادت اهل کوفه این است که هر سال هیزم زیادی در سر قبر ابن ملجم جمع می کنند و به مدت 7 روز آن ها را در این مکان می سوزانند. (رحلة ابن بطوطه: 147؛ نفائح العلام: 409؛ تقویم شیعه: 293)

عاقبت شوم
در تاریخ آمده است که حضرت علی (ع) در آخرین ساعات زندگی به مدارا با ابن ملجم فرزندانش را وصیت فرمود و پس از وفات امیرالمومنین علی (ع)، ابن ملجم را برای قصاص نزد امام حسن (ع) آوردند و ایشان نیز با یک ضربه شمشیر ابن ملجم را قصاص فرمود و این واقعه در 21 رمضان روی داد و چنانچه مشهور است ام الهیثم دختر اسود نخعی جنازه ی او را گرفته، آن را به آتش کشید. (ارشاد، ج1: 22؛ بحارالانوار، ج42: 232، 246، 298)

اما قطام دختری که لقب زیباروی کوفه را یدک می کشید عاقبتی بهتر از ابن ملجم نیافت به نحوی که آمده است بعد از کشته شدن ابن ملجم، مردم به سوی قطامِ ملعونه فاسقه هجوم آوردند و او را با شمشیر به درک فرستادند و جنازه اش را بیرون کوفه سوزانیدند. (بحارالانوار، ج42: 298؛ انوار العلویة: 390؛ نفائح العلام: 410)
ادامه