محمد عابدینی , sibekhial

محمد عابدینی

 اینستاگرام من: m.abedini.63
محمد عابدینی , sibekhial

محمد عابدینی

مطالب تصاویر 108
cloobid
sibekhial
، 7 سال و 2 ماه و 20 روز
مرد 34 ساله متاهل
فوق ليسانس ، طلبه

آلبوم تصاویر

108 تصویر ...

morebox img


تبلیغات

محمد عابدینی , sibekhial
ای آن‌که سرت گرم و شلوغ است حسابی
هرگز نشود گرم از احساس تو آبی

چشمان تو سیبی است که بر شاخه‌ی ابروست
از دید تو ما هم که هویجیم و گلابی

دل می‌بری و می‌کنی و می‌شکنی... آه
منطق که نداری... نه حسابی نه کتابی

تقدیر مرا با تو نوشتند و از آن روز
در ناصیه‌ام نیست بجز خانه‌خرابی

در ذهن من از مسئله‌ی عشق سوالی است
میپرسم و در چنته‌ی تو نیست جوابی

محمد عابدینی
ادامه
99
محمد عابدینی , sibekhial
1 ماه پیش
⚠️
هشدار! این یک فریاد است! از آن فریادهایی که آدم وقتی عصبانی می‌شود دلش می‌خواهد بکشد ولی به هر دلیلی نمی‌تواند. مثلا مسجد باشد. طرفت هم چند پیرمردِ محاسن‌سفیدِ مومنِ محترم باشند. مجبوری فریادت را قورت بدهی و بعد از نماز برگردی خانه و گوشی‌ات را برداری و صفحه‌ی اینستاگرام و کانالِ تلگرامت را بکنی بلندگوی حرف‌های نگفته‌ات. بلکه دلت کمی آرام شود و خیالت کمی راحت که دو نفر صدای اعتراضت را شنیده‌اند.
ولی صدای بازی‌های بچگانه‌ی آن چند کودک از فریادِ نزده‌ی من کم‌تر نبوده باشد بیشتر هم نبود. بالاخره بچه است دیگر. نمازش همین بدو بدو کردن است. عبادتش همین بالا و پایین پریدن است. خدا هم همینجوری دوستشان دارد. حالا این‌که وسط نمازِ جماعت کمی سروصدا کرده‌اند دلیل نمی‌شود که بزرگترهای مسجد سرشان داد بکشند و بگویند اینجا مسجد است نه جای بازی بچه‌ها. بعد هم صدایشان را بلند کنند که تقصیر مادرشان است. بعد هم طوری که مادرها بشنوند بگویند شما اگر دنبال ثوابید مسجد نیایید و بچه‌هایتان را هم نیاورید. بعد هم زیرِ لب غر بزنند که اصلا نفهمیدیم چه خواندیم!
پدربزرگ‌های مسجدی عزیزم! چشم‌هایم را می‌بندم تا سفیدی محاسنتان مُهرِ شرم بر دهانم نزند و چند نکته را جسورانه و البته دلسوزانه می‌نویسم.
اولا اگر صدای بازی‌ بچه‌ها بی‌احترامی به نماز و مسجد باشد شک نکنید که این نوع اعتراض با صدای بلند و لحنِ تند بی‌احترامی‌اش به مراتب بیشتر است.
ثانیا در قرآن‌های مسجدتان نوشته شده که (المساجد لله) یعنی مسجد خانه‌ی خداست نه من و شما. فقط صاحب‌خانه می‌تواند بگوید چه کسی مسجد بیاید و چه کسی مسجد نیاید! حالا خودتان را بگذارید جای صاحب‌خانه و ببینید وجدانا مسجد جای من و شما با کوله‌بارِ سنگین گناهمان است یا جای این بچه‌های پاک که به قول امام راحل از بزرگترها به ملکوت نزدیک‌ترند؟! بگذارید صریح‌تر بنویسم. نهادِ مسجد برای ساختن فردای اسلام به این بچه‌ها نیاز دارد نه منِ پا به سن گذاشته و شمای پا از روی سن برداشته!
ثالثا مگر شما از رسول الله (ص) مقدّس‌ترید؟! پیامبر وقتی بازی حسنین (ع) در مسجدش را دید چه واکنشی نشان داد؟ پیامبر‌ِ اسوه با طولانی کردن سجده‌اش با بازی آن‌ها همراهی کرد و بعد از نماز هم بجای دعوا در آغوششان کشید. تازه این بچه‌ها که فقط سروصدا کرده بودند و روی دوشِ امامِ جماعت سوار نشده بودند!!
از امامِ جماعتِ فاضل و بزرگوارِ مسجدِ محل هم انتظار داشتم در مقابل این پیش‌آمد واکنشِ مناسبی داشته باشند که خب حتما صلاح ندیدند.
نکته‌های دیگری هم بود که دیگر بماند.
#محمد_عابدینی
ادامه
کامنت بنویسید...
ف ر , eshghe_shahadat
پنجشنبه 10 اسفند ، 10:03
احسنت
ادامه
مهرشیا  ریحانی  , bardiyarad
سه شنبه 8 اسفند ، 02:29
کجایی نصیحت کنی اقا
ادامه
مهرشیا  ریحانی  , bardiyarad
سه شنبه 8 اسفند ، 02:08
حاج اقا اخوند این کلاهت سنگین نیست اذیتت نمیکنه
ادامه
محمد عابدینی , sibekhial
محمد 2 ماه پیش
اینستاگرام من: m.abedini.63
محمد عابدینی , sibekhial
محمد 2 ماه پیش
آه... انگار تو را با دل من کاری هست...