سلام بانو , salambano

سلام بانو

سلام بانو , salambano

سلام بانو

مطالبدوستان 1
cloobid
salambano
، 2 سال و 8 ماه و 22 روز
زن 32 ساله متاهل
فوق ليسانس ،

دوستان

 • بیتا کاشانی , bita_kashani

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • سخن استاد , speechmaster


تبلیغات

سلام بانو , salambano
این عکاس تصاویر اتاق خواب مردم در سراسر جهان را به نمایش گذاشته است

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که مردم جهان چگونه اتاق خواب خود را طراحی می کنند؟ یا فرهنگ هر کشوری در مورد اتاق شخصی و اتاق خواب به چه شکل است؟ در هر کشوری با توجه به فرهنگ و آداب رسوم آن ها، سبک زندگی متفاوت است. این موضوع بر روی نوع طراحی و دکوراسیون خانه ها تاثیر زیادی می گذارد. از جمله مهمترین بخش های دکوراسیون، اتاق شخصی است. این اهمیت از زمان زیادی که در اتاق برای استراحت سپری می کنیم، نشات می گیرد.

در پست های قبلی سایت سلام بانو به طراحی و بررسی این اتاق پرداخته ایم. از آن جمله می توان به « انتخاب تختخواب و اتاق خواب زیبا »،« ایده دکوراسیون اتاق خواب آبی »،« تاثیر رنگ اتاق خواب بر کیفیت خواب » و « ایده دکوراسیون اتاق خواب ارغوانی » نام برد. در این پست قصد داریم به تصاویر اتاق خواب و اتاق شخصی، با توجه به فرهنگ هر کشور بپردازیم.

جان Thackwray، یک عکاس از آفریقای جنوبی، در سال ۲۰۱۰، سفر شگفت انگیز خود را در سراسر جهان آغاز کرد؛ تا عکس های خود را برای "پروژه اتاق من" و یا تصاویر اتاق خواب به نمایش بگذارد. او دوربین را روی سقف اتاق خواب ساکنان محلی قرار داد تا بتواند شیوه زندگی و ویژگی های فرهنگی خود را به ثبت برساند.

بیش از ۱۰۰۰ نفر از ۵۵ کشور دنیا در این پروژه شرکت کردند. با من همراه باشید تا این پروژه، در رابطه با تصاویر اتاق خواب در سراسر جهان که ایران هم جزئی از آن است، ببنیم.

ادامه
99
سلام بانو , salambano
تاریخچه حلقه ازدواج و ارتباط یا ایران!
اگر بخواهیم درباره تاریخچه حلقه ازدواج بحث کنیم، نظریه های مختلفی وجود دارد. تقریبا همه کشورهای با پیشینه طولانی، به نوعی موضوع را به کشور خود مرتبط می کنند! بنابراین نمی توان به طور قطع گفت، اولین بار چه کسی این حلقه را به دست کرده است. در این پست سایت سلام بانو به چند مورد از تاریخچه حلقه ازدواج می پردازد که احتمال بیشتری دارند. همراه من باشید تا این دو تفکر را بررسی کنیم.

یکی از کهن ترین و فراگیرترین آیین ها در تمان جهان به دست کردن حلقه ازدواج است! حلقه ای که نمادی از عشق و پیمان ابدی بین دو نفر است، در مراسم ازدواج به دست هم می کنند. شواهد قطعی از تاریخچه حلقه ازدواج در دست نیست و تاریخ شناسان تنها با شواهد کوچکی که وجود دارد، حدس های گوناگونی زده اند.

در یکی از این بررسی ها گفته می شود تاریخچه حلقه ازدواج به زمان مصر باستان برمی گردد. عنوان شده است که هیروگلیف در نوشته هایی که به شکل مصور است، حلقه را نمادی از جاودانگی و ابدیت می داند. به این صورت که با بدست کردن حلقه ازدواج همسر، امید به ماندگاری و جاودانه بودن رابطه داشتند. همچنین تقریبا نزدیک به سال ۹۰۰ میلادی، مسیحیت از این رسم (به انگشت کردن حلقه ازدواج) در مراسم ازدواج استفاده می کردند.

با توجه به نتیجه تحقیقات در دین یهود، بعضی بر این باور هستند که تاریخچه حلقه ازدواج به یهودیان مربوط است. این بررسی عقیده یهودیان به رگ خاصی را نشان می دهد که از این انگشت به صورت مستقیم به قلب متصل است (در بعضی متون این عقیده را به یونانیان نسبت داده اند)! بنابراین در آن زمان، حلقه را به عنوان یک شی، برای ارتباط با قلب زوج خود در دست او می کردند. در نمونه های دیگری تاریخچه حلقه ازدواج را به اروپا و یونان مرتبط می دانند.


اما یکی از احتمالات بسیار قوی در این زمینه، در ارتباط با گذشته ایران و تاریخچه حلقه ی مهر در آداب و رسوم میترائیسم است. میترا ایزد مهر، عشق و وفاداری در دیدگاه ایرانیان بوده است. در تمامی نقش نوشته ها و آثار باقی مانده مربوط به میترائیسم، حلقه مهر در انگشت میترا قابل مشاهده است. گفته می شود بیش از سه هزار سال قبل در مراسم ازدواج، به عنوان نمادی بر پیروی از میترا، حلقه به دست یکدیگر می کردند. به این وسیله علاوه بر تاکید به پیروی از میترا، از او می خواستند تا آنها در پایداری ازدواج کمک کند و بر سر پیمانی که بسته اند، باقی بمانند.

اگر نگاهی به نقش و نگارهای به جا مانده از دوران هخامنشیان بیاندازیم، می توان این نکته را متوجه شد. پادشاهان تبادل حلقه می کردند و این کار نمادی از تاکید بر عهد خود است. آنها با این کار، حکمرانی بر سرزمینی خاص را به کسی می سپردند و با دادن حلقه به حکمران جدید، نشان از پیمان با او می دادند. در عهد و پیمان های دیگر هم این موضوع نمایان است. این نوع پیمان با گذشت زمان، به شکل امروزی تغییر کرده و برای عهد در مراسم ازدواج به کار می رود.


نمونه دیگری بر تاکید این مدعا وجود دارد که از اشیا مفرغین در شوش کشف شده است. مجسمه ای از همسر پادشاه ایلام که بدون سر است و در موزه لوور پاریس نگهداری می شود. در دست چپ این مجسمه، حلقه ای در انگشت حلقه او وجود دارد و از آن به عنوان شاهد بر وجود تاریخچه حلقه ازدواج در ایران باستان یاد می شود.
ادامه
سلام بانو , salambano
آموزش کاشت سبزه با دانه های مختلف
در حال نزدیک شدن به عید هستیم و همه دوست دارن سبزه خود را هر چه زیباتر درست کنند. این که چه دانه ای و چگونه برای کاشت سبزه استفاده می شود و یا چه زمانی برای شروع کار مناسب است، خود نیاز به بررسی دارد. همچنین در این مطلب می خواهیم مدت خیس خوردن دانه ها برای کاشت سبزه را بیان کنیم. پس این مطلب مفید رو به شما دوستان تقدیم می کنم.

بهترین زمان برای کاشت سبزه که تا روز ۱۳ فروردین رشد کافی داشته باشن:
گندم = ۲۰ اسفند

عدس = ۱۵ اسفند

ماش = ۱۸ اسفند

خرفه و شاهی = ۲۲ اسفند

شنبلیله و ارزن = ۱۶ اسفند


دانه های که باید حدود ۶ تا ۸ ساعت خیس کنید:
یونجه ( مدت جوانه زدن : ۶-۵ روز )

شنبلیله ( مدت جوانه زدن : ۴-۳ روز )

تربچه ( مدت جوانه زدن : ۵-۴ روز )

کنجد ( مدت جوانه زدن : ۲-۱ روز )

دانه هایی که باید حدود ۱۰ تا ۱۸ ساعت خیس کنید:
نخود ( مدت جوانه زدن : ۴-۳ روز )

عدس ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )

ماش ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )

سویا ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )

آفتاب گردان ( مدت جوانه زدن : ۲-۱ روز )

گندم ( مدت جوانه زدن : ۳-۲ روز )
ادامه
سلام بانو , salambano
خانم های با حجاب از این استایل ها برای خود استفاده کنند
مدل حجاب روسری

در این پست قصد داریم ۴ استایل با حجاب را معرفی کنیم؛ که می تواند در زیبایی ساختار لباس، به شما کمک کند. با سلام بانو همراه باشید؛ تا این مدل ها به شما نشان دهیم.

۱) ساده بپوشید
لباس مجلسی با حجاب دخترانه

بسیاری از خانم ها، حجاب را ساده و بدون زرق و برق می پوشند. آن ها از لباس های مشکی و یا تیره استفاده می کنند؛ که روش بسیار خوبی هم به نظر می آید. این روش هر چقدر که تکرار شود، برای انتخاب های خود به نتیجه مناسب تری خواهید رسید. اگر بتوانید از المان های زیبایی در برخی نواحی دیگر استفاده کنید، ساده پوشی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.۲) از رنگ ها غافل نشوید
مدل لباس باحجاب دخترانه

یکی دیگر از راه های استفاده از حجاب زیبا، پوشیدن لباس های رنگی است. این گزینه برای اضافه کردن کمی رنگ و رو به حجاب و همچنین فاصله گرفتن از طرح های ساده، مناسب به نظر می رسد. حتی برای روزهای سرد و تاریکی که حس می کنید با پوشیدن یک لباس رنگی زیبا، می توانید روند آن را تغییر دهید.۳) گل ها را به استایل خود بیافزایید
مدل حجاب لبنانی

اگر می خواهید زیبایی حجاب خود را همانند دیگر پوشاک ارتقا داده و نمی دانید چه کار کنید، استفاده از گل ها را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید پس از پوشیدن روسری از یک گل در کنار سر خود استفاده کنید. این کار می تواند روح تازه ای را در استایل شما دمیده و آن را زنده کند.۴) پر زرق و برق باشید
مدل حجاب عربی

اگر قصد دارید بر زرق و برق حجاب خود بیافزایید، به دنبال طرح هایی باشید که روی آن ها به زیبایی کار شده است. این زرق و برق می تواند از مقداری پولک، قلاب دوزی و یا ستاره های دوخته شده به لباس، سرچشمه بگیرد. اگر روش ذکر شده را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که گزینه های بسیاری را پیش روی خود خواهید داشت.

همان طور که می بینید، استفاده از حجاب به هر دلیلی هم که باشد، خسته کننده و کسل کننده نیست. با تغییرات بسیار کوچک، می توانید انقلابی را در ظاهر خود ایجاد کنید.
ادامه
سلام بانو , salambano
نکاتی که برای شیک پوش بودن باید رعایت کرد
شیک پوش بودن

در این مقاله می خواهیم به نکات اشاره کنیم که برای شیک پوش بودن به آنها نیاز دارید. با سلام بانو همراه باشید تا این نکات شیک پوش را با هم بررسی کنیم.

شیک پوش بودن
۱) همیشه لباس های خود را به گونه ای انتخاب کنید که کاملا اندازه شما و مناسب با محلی باشد که به آن جا می روید.

۲) در هنگام پوشیدن لباس با رنگ ها بازی کنید. برای پیراهن و کت یا مانتو و روسری خود از رنگ هایی استفاده کنید که به هم نزدیک باشند، از یک طیف رنگی باشند و یا همدیگر را به زیبایی تکمیل کنند.

۳) در انتخاب لباس، از لباس های رو به لباس های زیر برسید؛ مثلا: اول از کت و شلوار شروع کنید؛ بعد پیراهن و سرانجام کفش، کمربند و دیگر جزئیات. به همین ترتیب آن ها را با هم ست کنید.

۴) اگر تی شرت می پوشید، از تی شرت های یک رنگ برای شیک پوش بودن استفاده کنید. از پوشیدن لباس های شلوغ، یا با شکل و کلمات نامناسب خوداری کنید.

۵) اگر جوان هستید، ترکیب لباس های اسپرت با لباس های رسمی می تواند شما را متفاوت جلوه دهد. مثلا: پوشیدن تی شرت زیر کت و شلوار.

۶) اگر شما فردی لاغر هستید، لباس هایی با رنگ های متفاوت، اما هماهنگ با یکدیگر بپوشید. اگر چاق هستید، لباس های کاملا یکرنگ و یک پارچه و ترجیحا تیره، می تواند وزن شما را متناسب تر جلوه دهد. استفاده از طرح های راه راه عمودی هم شما را قدبلندتر و کشیده تر نشان می دهد.

۷) اگر قرار است از لباس هایی استفاده کنید که مد روز است، اما در آن احساس راحتی ندارید و کمی معذب هستید، اصلا استفاده نکنید. هیچ مدی زیباتر از پوشیدن چیزی نیست که کاملا با اندام شما متناسب باشد و در آن احساس راحتی کنید. شیک پوش بودن معذب بودن نیست!

۸) بیشتر افراد بیش از هر چیز، به کفش شما توجه می کنند! کفشی که می خرید، باید با رنگ سایر لباس های شما هم خوانی داشته باشد. مثلا: برای آقایان کت و شلوار سرمه ای با کفش های مشکی و برای خانوم ها مانتوی کرم رنگ با کفش های قهوه ای، بسیار ارزنده است شما شیک پوش بودن را برای شما به ارمغان می آورد. حتی به اینکه کفش های شما همیشه واکس داشته باشد، دقت کنید. کفش های معمولی واکس خورده، بهتر از کفش های گران قیمتی است که تمیز نیستند.

۹) رنگ جوراب ها بهتر است همرنگ یا تیره تر از شلوار باشند. معمولا جوراب هایی که یکدست تیره هستند، با اقلام دیگر راحت تر ست می شوند.

۱۰) خانوم ها بهتر است در انتخاب رنگ روسری، شال و مقنعه خود از قواعد تناسب بین رنگ پوست و چشم، با پارچه مورد نظر خود استفاده کنند. مثلا: روسری، مقنعه یا شال با رنگ های تیره، صورت را لاغر تر و کشیده تر نشان می دهد و در نتیجه این رنگ ها برای صورت های تو پر و گونه های برجسته مناسب ترند.

۱۱) آقایان برای خوش تیب تر شدن بهتر است به جزئیاتی مانند: ساعت مچی، کیف پول و ساعت دستی نیز توجه کافی داشته باشند. اگر قصد خرید ساعت را دارید، توصیه می کنیم ساعتی با بند نقره ای یا استیل را انتخاب کنید. اگر چرم را ترجیح می دهید، از یک طرح محکم و مردانه استفاده کنید. رنگ کیف پول یا کیف دستی شما، بهتر است با کفش و کمر بند شما هماهنگی داشته باشد. در حد امکان از کیف پول های کوچک تر استفاده کنید.

۱۲) در هنگام خرید کردن، حتی اگر به تناسب لباس با اندام خود اطمینان کامل دارید، بازهم پرو کردن لباس بهتر از پرو نکردن آن است. سعی کنید وقتی خسته هستید، یا اینکه حالتان چندان خوب نیست، به خرید نروید؛ زیرا به دلیل احساسی که دارید، با عجله خرید را تمام خواهید کرد و دقت کافی را در این زمینه نخواهید داشت.
ادامه