فهیمه امیری , sadat_____1356

فهیمه امیری

 ذکر امروز و هر روز ما شیعیان / ذکر فرج گل پسر تک گل یاس است...اللهم عجل لولیک الفرج
 فهیمه امیری , sadat_____1356

فهیمه امیری

مطالب
cloobid
sadat_____1356
، 5 سال و 2 ماه
زن 41 ساله متاهل
ليسانس ،

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • امام رضا(ع) , imam_reza
 • جبهه جهادگران مجازی , cyber_jihad_front
 • عاشقان امام زمان (عج) , asheghe_emame_zaman
 • ♥*●دختران آفتاب♥*● , dokhtarane_aftab73
 • 245 رسانه

  morebox img


تبلیغات

 فهیمه امیری , sadat_____1356

** فقط یک لحظه تصوُر کنید که #چهارشنبه_سوری مراسمی #مذهبی بود که هر سال به طور میانگین بیش از 10کشته، بیش از 500 نفر زخمی و قطع عضو، صدها میلیون تومان خسارات و این‌ مقدار رُعب و وحشت و راه بندان ایجاد می‌کرد.
حتما تا حالا شاهد انواع و اقسام تحلیل‌های مذهب‌ستیز به دلیل این مراسم بودیم. که آتش بازی هم شد شادی؟! چرا فکر آبرو و تصویر جهانی از ایرون و ایرونی، توی رسانه های جهانی نیستین! چرا پولشو به فقرا نمیدید؟! حتما کمپین میزدند که هر کی توی راه بندون چهارشنبه سوری گیر کرده و از سر و صدای ترقه ها، چرتش پریده، سلفی بگیره بفرسته! شاید حتی آقای دبیرکلِ سازمان ملل هم میانه‌ی چُرت‌زدن‌هایش از این وضعیت ابراز نگرانی کرده بود و این آئین نابخردانه را منشا #خشونت! و ضد #حقوق_بشر هم معرفی میکرد..

- اما واکنش‌ها نسبت به این مراسمِ سنتی چیست؟ میگویند سنتی صحیح است! که باید به روش صحیح اجرا شود و اجرای آن به روش کنونی هیج ربطی به بنیان‌گذاران آن ندارد. این نوع تحلیل، حتماً روش صحیحی است اما چرا پای باقی انحرافات و اشتباهات که می‌رسد، شمشیر را از رو بسته و بابت یک مساله‌ی جزئی تمام یک کلیت زیر سوال می‌رود؟

> پاسخ ساده است. ناز و اداهای روشنفکری میگوید به هر چه رنگ دینی دارد، (که اتفاقا همیشه #عقلانی و #مفید هم هست) با شدت هر چه تمام حمله کن و هر چه که رنگ غیردینی دارد، حتی اگر #خرافی و #مضر، از آن دفاع و آن را ترویج کن...
حال، این روشنفکری است یا جاهلیت؟

ادامه
99
 فهیمه امیری , sadat_____1356
۱۷۹۹ مصدوم چهارشنبه آخرسال/عابرانی که قطع‌عضو شدند/ مرگ ۴ نفر

سرپرست سازمان اورژانس کشور:
- تا ساعت 23 سه‌شنبه 22 اسفند بالغ بر 1799 نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند
- تاکنون 4 نفر بر اثر این حوادث در کشور فوت کردند
- 585 نفر از ناحیه چشم دچار جراحت شدند و 438 نفر از عابرین، نیز آسیب دیدند.
- این حوادث باعث قطع عضو 34 نفر شده است.
منبع خبرگزاری تسنیم
ادامه
4
2
 فهیمه امیری , sadat_____1356
چهارشنبه 23 اسفند ، 01:45
ادامه
علی احمدی , ali_m12
چهارشنبه 23 اسفند ، 01:44
واقعا باعث تاسفه
ادامه
 فهیمه امیری , sadat_____1356
داستان بسیار جالب و آموزنده
یک شب مار بزرگی برای پیدا کردن غذا وارد دكان نجاری شد، عادت نجار این بود كه موقع ترک کارگاه وسایل كارش را روی میز بگذارد. آن شب، نجار اره اش را روی میز گذاشته بود. همینطور كه مار گشت می زد بدنش به اره گیر کرد و كمی زخم شد. مار خیلی عصبانی شد و برای دفاع از خود اره را گاز گرفت. این کار سبب خون ریزی دور دهانش شد و او که نمی فهمید كه چه اتفاقی افتاده، از اینكه اره دارد به او حمله می كند و مرگش حتمی است تصمیم گرفت برای آخرین بار از خود دفاع كرده و هر چه شدیدتر حمله كند.
او بدنش را به دور اره پیجاند و هی فشار داد. صبح كه نجار به کارگاه آمد روی میز به جای اره، لاشۀ ماری بزرگ و زخم آلود دید كه فقط و فقط بخاطر بی فکری و خشم زیاد مرده است.
ما در لحظۀ خشم می خواهیم به دیگران صدمه بزنیم ولی بعد متوجه می شویم که به جز خودمان كس دیگری را نرنجانده ایم و موقعی این را درك می کنیم كه خیلی دیر شده.
زندگی بیشتر احتیاج دارد كه گذشت و چشم پوشی كنیم، از اتفاقها، از آدمها، از رفتارها، از گفتارها و به خودمان یادآوری کنیم، گذشت و چشم پوشی.
ادامه
 فهیمه امیری , sadat_____1356
** دقیقاً ۲۳ سال پیش در اتوبان قزوین- تهران بعد از سیمان آبیک با سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت با اتومبیل پاترول دو درب به سمت تهران می‌آمدم. هم عشق سرعت داشتم و هم اینکه کلاسم دیر شده بود. ناگهان متوجه یک افسر راهنمایی و رانندگی شدم که کنار اتوبان برای اینکه من را متوقف کند چنان بالا و پایین می‌پرید و دست تکان می‌‌داد که دیدنی بود. به ناچار در فاصله‌ای جلوتر توقف کردم و قبل از اینکه من دنده عقب بگیرم ایشان سوار ماشین راهنمایی و رانندگی شد و خودش را به من رساند.

تصور من این بود که اتومبیل را به پارکینگ هدایت خواهند کرد و خودم هم با جریمه سنگینی مواجه خواهم شد. پیاده شدم او هم پیاده شد. آنقدر عصبانی بود و فریاد می‌کشید که اجازه حرف زدن پیدا نکردم. در همان حال پرسید شغلت چیست؟ من هم که تازه مدرس دانشگاه شده بودم و در سنین جوانی برایم بسیار مهم بود، با عذرخواهی بابت سرعت بالا گفتم استاد دانشگاه هستم؛ کلاس دارم. چون دیر کرده‌ام با سرعت می‌رفتم.

او با فریاد (البته کمی نسبت به لحظات قبل آهسته‌تر) گفت عزیزم، من و امثال من زحمات زیادی کشیدیم تا شما جوانان فرصت درس خواندن پیدا کنید. شما عزیز ما هستید. سرمایه این مملکت هستید. تقاضا می‌کنم به‌خاطر خودت و به‌خاطر کشورت، مواظب جان خودت باش و این را بدان اگر از خودت مواظبت نکنی بابت مالیاتی که دادم تا تو درس بخوانی راضی نیستم و بعد دست داد و خداحافظی کرد.

مات و مبهوت شده بودم. خودم را جمع و جور کردم و گفتم من به شما قول می‌دهم هیچگاه بیش از سرعت ۱۲۰ کیلومتر نروم. آنقدر برخورد ایشان برایم آموزنده بود که همواره به قولم وفادار بوده‌ام و همیشه تصور می‌کنم آن افسر شریف من را می‌بیند. اگر او اتومبیل مرا می‌‌خواباند و من را جریمه می‌کرد، آنقدر تحت تأثیر قرار نمی‌گرفتم.

* گاهی یک رفتار چقدر می‌تواند #آموزنده باشد. هرچند هر برخورد قانونی حق ایشان بود.

این گذشت تا چند ماه پیش در اتوبان باقری تهران از سمت شمال به جنوب با سرعت ۱۰۰ کیلومتر می‌رفتم. ناگهان متوجه افسر جوانی شدم که به سمت وسط اتوبان دوید و با تابلویی در دست دستور توقف داد.

در کنار اتوبان ایستادم و پیاده شدم. عرض کردم قربان تخلف کردم؟ گفتند بله اینجا سرعت ۸۰ تاست ابتدای اتوبان هم مشخص شده‌است. گفتم معذرت می‌خواهم متوجه نشدم. مدارک را گرفت و جریمه کرد.

وقتی مدارک و جریمه را به دستم داد گفتم حال که کار تمام شده‌است می‌‌خواستم مطلبی را عرض کنم و ادامه دادم، شما #عزیز ما هستید و #سرمایه این مملکت، آنطور که شما به وسط اتوبان دویدید من نگران سلامتی‌تان شدم. شما می‌توانید شماره اتومبیل خاطی را بردارید و جریمه کنید یا به گشت بعدی اطلاع دهید اما خواهش می‌کنم به وسط اتوبان ندوید. افسر ساکت بود. به چشمان او نگاه کردم که خیس اشک شده بود و با بغض خفیف گفت تابه‌حال کسی که او را جریمه کرده باشم با من اینطور صحبت نکرده بود!

خداحافظی کردم و یاد آن افسر شریفی افتادم که همین جملات را ۲۳ سال پیش به من گفته‌بود و آن تأثیرات را در روح و روان و دل من گذاشته بود که دیگر آنطور عشق سرعت نداشته باشم. حال خداوند فرصتی برایم فراهم کرد که من آن جملات سازنده و زیبا را به نسل بعدی همان افسر بگویم.

جوانان، عزیزان ما هستند و سرمایه این مملکت؛ لازم است مواظب خودشان باشند. تمام مردم برای بالندگی آنان هزینه داده‌اند، مالیات داده‌اند و زحمت کشیده‌اند و آنان را دوست دارند.
@imananet
ادامه
7
8
1
 فهیمه امیری , sadat_____1356
سه شنبه 22 اسفند ، 15:51
جونت سلامت شیرین بانو
ادامه
شیــــــرین  , fahimehf
سه شنبه 22 اسفند ، 15:40
ممنووووونم فهیم جوون
ادامه
 فهیمه امیری , sadat_____1356
سه شنبه 22 اسفند ، 15:39
شما عزیز مایین
ادامه
 فهیمه امیری , sadat_____1356
‍ وقتی مهر مهدوی دامان خودم را هم گرفت !

استاد #رائفی_پور

* چند وقتی بود دندان درد مزمنی (البته قابل تحمل) داشتم از طرفی آنقدر هم سرم شلوغ بود که فرصت نمی کردم به پزشک مراجعه کنم

* پریشب حدود ساعت ١٩ بود که دیگر امانم را برید،به هر طریقی بود تا فردایش تحمل کردم و خودم را به دندان پزشکی رساندم

* بعد از معاینه مشخص شد دهانم به یک سرویس اساسی نیاز دارد

* پزشک محترم از ساعت دو نیم ظهر تا ١٠ شب روی دندانهایم کار کرد:
یک مورد عصب کشی ، 10 مورد پرکردن ، جرم گیری کل دندانها و ...

* دو سه مرتبه Time Out داد تا یک ربعی استراحت کنیم

* آدم جالبی بود ، کراوات میزد و مطبش پر از تأییدیه های بین المللی معتبر بود که خبر از خِبرگی اش می داد

* البته هنگام کار کردن بر روی دندانهایم با خودش آهنگ هایی هم به صورت رندوم و درهم زمزمه می کرد که البته این هم نشان تسلط و آرامشش بود ، دو موردش را بنده هم شنیده بودم یکی از ابی و دیگری از حاج سعید حدادیان

* هنگام نماز مغرب در مطبش دو سجاده زیبا انداخت و نماز را به جماعت خواندیم
کارشان که تمام شد خواستم حساب کنم که گفت این هم مشارکت من در کمپین #مهرمهدوی !

* هرچه اصرار کردم حتی هزینه مواد و لوازمش را هم نگرفت، ادامه اصرارم باعث شد از من سوالی بپرسد.

* اگر فردی بسیار ثروتمند باشد و شما از فرزند کارمندش طلبی داشته باشید ناراحت نمی شود؟ و نمیگوید مرد حسابی می آمدی و از خودم می گرفتی ؟؟

* مگر خودتان در سخنرانی هایتان نمی گویید پیامبر فرموده اند : من و علی پدران این امت هستیم ؟
من هم با پدرتان حساب میکنم

* می خواهم من هم در کمپین #مهرمهدوی شرکت کنم
کمپینتان را که دیدم خیلی غبطه خوردم ، می خواهم برای کسی که برای امام زمان (عج) کار میکند ، کاری کرده باشم

* یکی دیگر از آرزوهایش این بود در اجتماع عظیم مردمی اربعین بتواند به زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام خدمت رسانی کند و یک موکب ویژه دندانپزشکی راه بیاندازد

& روزی که ایده #مهرمهدوی به ذهنم رسید فکر نمیکردم به همین سرعت موج این حرکت مردمی به خودم هم برسد
از سویی دیگر بیراه نیست که میگویند اهل بیت بدهکار هیچ کس نمی مانند

#مهرمهدوی_را_جهانی_میکنیم

پویش بزرگ مردمی #مهرمهدوی
https://t.me/joinchat/AAAAAEHsl7f69DlWIxydxg

ادامه