استاد سلام , ostadsalam

استاد سلام

 اگر دنبال مدرس خوب هستید هم به استاد سلام سر بزنید
استاد سلام , ostadsalam

استاد سلام

مطالبدوستان 199
cloobid
ostadsalam
، 4 سال و 3 ماه و 8 روز
زن 38 ساله متاهل
ليسانس ، کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت

دوستان

 • امید بهاری , bahari_o
 • بازیابی اطلاعات , drhard
 • مرد مهربان و سختگیر , pakhavas
 • راضیه م , razieh2
 • مهندس سعید قربانی برام , sgh001
 • گروه آموزش در مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف , sharif_civil_education
 • منصوره مرگان ازغدی , mmorgan
 • دکتر سیاوش راد , aliazvanak
 • حمید م , hamidn1343
 • میثم ح , nneysam
 • رسپینا , azaleyaaa
 • ساسان , saiedr98
 • فاطیما ش , fiti
 • جام , m_sm14
 • محمد ع , beasts
 • رامین , fardin1985
 • ج ف هبوط , mohammad_mohammadzade
 • مهدی ر , mehdi_sash
 • متین شهنام , mahezahra1
 • 199 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • دانشگاه قم , qomclub
 • کافه سینما , caffecinema
 • عشق و محبّت , eshghvamohabat
 • دانشگاه آزاد قزوین , qiau.ac
 • 9 رسانه

  morebox img


تبلیغات

استاد سلام , ostadsalam
امروزه بحث و مطالعات فراوانی روی شیوه تدریس به دانش آموزان انجام میشود. در هر مقطعی از تحصیل، این بعد بسیار حائز اهمیته. در کشور ما مقطع دبیرستان سال های بحرانی محسوب میشود. یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای تدریس در دبیرستان استفاده از روش های آموزشی به روز و جذاب است. روش هایی که هم باعث افزایش کارایی کلاس شود و هم به اندازه کافی برای دانش آموزان جالب توجه باشد.

بر اساس تحقیقات جهانی یک روش مناسب ،فرآیند آموزش را ارتقا میدهد وباعث افزایش تمرکز بالاتر میشود که میشه گفت یک معامله برد –برد برای دانش آموزان و استادان میباشد.

در این مقاله تعدادی از این روش ها را بررسی میکنیم. این روش ها به صورت جامع بیان شده و هر کدام در یک مقطع خاص می تواند استفاده بشود:

۱.تجسم

یادگیری دنیایی از علوم نامرتبط برای دانش آموزان می تواند بسیار سخت باشد. موضوعی که برای فراگیری بهینه، توسط استاد طبقه بندی شده اگر همراه با آموزش تصویری ایده های مرتبط باشد، میتواند مطالب را به صورت مفهومی و بلند مدت در ذهن دانش آموزان جا بیندازد.

تجسم و آموزش تصویری، به خصوص برای استادان ادبیات بسیار مفید است. برای مثال خواندن داستان وشعر با صدای بلند به همراه نمایش تصویری داستان باعث می شود که شعر و داستان و مفهوم آن همواره به یاد دانش آموزان سپرده شود. و به خصوص برای استفاده از آن مفهوم در امتحان یا هر  زمان بحرانی دیگر سودمند است.

۲.آموزش از طریق بحث

دانش آموزان می توانند مباحث آموزشی خود را با استفاده از مباحثه توسعه دهند. امروزه آموزش به صورت مباحثه و به چالش کشیدن مخاطب بسیار رایج و مفید است. به این معنا که مثلا در درس ریاضی، در طی آموزش مطلب از دانش آموزان بخواهید که برای حل مسئله جدید مشارکت کنند و ایده بدهند. این چالش باعث افزایش کارایی کلاس می شود. از این طریق محیط کلاس شبیه سازی شده آزمایشگاه ها و مباحثه های دانش مندان در عرصه های متفاوت برای ارائه فرضیات جدید نیز میشود.

در واقع هدف این روش، یک طرفه نبودن راه آموزش است. با ارائه پرسش های هدفمند در روند آموزش و دریافت پاسخ از دانش آموزان از یکنواختی کلاس هم جلوگیری می کنید.

از طرفی خود بچه ها در مقابل سوالات و مسائل مشکل و پیچیده می توانند ایده پردازی کنند و به حل برسند. چرا که هنگام آموزش به نوعی مسیر دانشمندان را طی کرده و مفهوم مطلب را درک کرده اند.

این روش در کلاس های تدریس خصوصی مخصوصا دروس زبان مثل تدریس زبان انگلیسی یا تدریس خصوصی آیلتس و غیره میتواند بسیار کارآمد باشد.

۳.یادگیری تصادفی

یادگیری تصادفی در واقع یادگیری بی برنامه و غیرعمدی است. ممکن است ما در انجام کار های روزمره ناخودآگاه مسائل جدیدی را یاد بگیریم و از آن آموزه ها در مراحل مختلف زندگی استفاده کنیم. برای مثال امروزه استفاده از موبایل و نرم افزار ها و سخت افزارهای متفاوت دقیقا همین روند را طی کرده اند.

در واقع نتیجه این نوع آموزه ها استفاده کاربردی از آن هاست. اگر ما در طول روز مجبور باشیم با یک سری مسائل سروکله بزنیم ناخودآگاه به راه حل می رسیم و آن را یاد میگیریم. پس اگر مسائل درسی را در این طبقه بندی قرار دهیم دانش آموزان می توانند بسیاری از مطالب کاربردی و اساسی را در برخورد با آن ها یادبگیرند.

۴.آموزش تطبیقی

همه دانش آموزان با هم متفاوت هستند. این مشکل همیشگی سیستم آموزش و پرورش در دنیا بوده. چون  ابزار و متون آموزشی برای همه یکسان است، بدون اینکه در نظر داشته باشند هر فرد با یک روش می تواند به درک مطلب برسد! با این روش تعدادی از دانش آموزان از روند آموزشی عقب می مانند، تعدادی گمراه میشوند و شاید درصدی از دانش آموزان به جایگاه مطلوب برسند.

آموزش تطبیقی راه حلی برای این مشکل است. در این روش از داده ها و تحلیل آن برای هر دانش آموز استفاده می کند. داده ها شامل جایگاه قبلی و فعلی هر دانش آموز است که بر اساس آن محتوای جدید قابل ارائه  را مشخص می کند. از این طریق بهترین زمان برای ارائه مطالب جدید و دوره محتوای گذشته برای هر دانش آموز نمایان می شود. همچنین ابزار مناسبی است برای بررسی پیشرفت تحصیلی بچه ها. البته این روش بیشتر در تدریس های خصوصی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما در دنیا ، در مدارس برای هر دانش آموز این بستر در سایت اجاد شده. یعنی هر دانش آموز پروفایل شخصی خود را دارد و برنامه تحصیلی مخصوص خود را دارد و معلم ها بر اساس آن کلاس را جلو می برند.

به عنوان مثال کلاس و روش  تدریس خصوصی برنامه نویسی با تدریس خصوصی فیریک با هم متفاوت است و با توجه به اون درس و شاگرد باید انتخاب کرد کدوم روش جذابیت بیش تری دارد.

بنابراین اساتید دوست داشتنی و خلاق با توجه به درسی که آموزش میدهند میتوانند این چهار نکته را با روش های خلاق خودشون در کلاس پیاده کنند.

مطالب مربوط به تدریس موفق، قرارداد تدریس خصوصی، تدریس خصوصی زبان آلمانی و انگلیسی و ... را از مطالب مرتبط میتوانید مطالعه کنید، پیشنهادات و  روش های خلاقانه تدریس خودتون را هم برای ما بنویسید تا با دیگر اساتید هم به اشتراک بگذارید.

ادامه
99
استاد سلام , ostadsalam
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی علوم دریایی خارگ از احداث یادمان دانشجویان جان باخته در حادثه نفتکش سانچی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حسین سهولی زاده دانشگاه آزاد گفت: با توافقات صورت گرفته با شرکت ملی نفتکش ایران بزودی بنای یادبود سه دانشجوی جان باخته در حادثه کشتی نفتکش سانچی در ورودی ساختمان اداری آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی علوم دریایی خارگ ساخته می شود.

وی افزود: بنای یادبود دانشجویان در کنار یادمان شهدای گمنام واحد خارک احداث می شود.

گفتنی است دانشجویان جوان رشته مهندسی دریانوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک به نام های سعید دهقان (متولد یزد)، پوریا عیدی و سجاد عبدالهی (متولد نورآباد ممسنی استان فارس) به عنوان بورسیه در شرکت ملی نفتکش ایران مشغول کار بوده و متاسفانه در این حادثه جان خود را از دست دادند.

منبع : خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی, هزینه تدریس خصوصی , کلاس آنلاین و ... برای خانواده های این عزیزان طلب صبر از درگاه خدای متعال دارد.
ادامه
استاد سلام , ostadsalam
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای از توسعه کیفی رشته های شغلی این دانشگاه خبر داد و گفت: رشته های شغلی که در این دانشگاه تدریس خصوصی می شود، محدود است.

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای درصدد است با دریافت مجوز از وزارت علوم، رشته های شغلی این دانشگاه را افزایش دهد.

وی ادامه داد: رشته های شغلی که در این دانشگاه تدریس خصوصی می شود، محدود است این درحالی است که در واقعیت خارج از دانشگاه، حرفه و شغل های زیادی وجود دارد.

 سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای یادآورشد: ما برای حرفه و شغل های زیادی که وجود دارد، نظام آموزشی و آکادمیکی تعریف نکرده ایم که جامعه بتواند وارد این نظام های حرفه ای شود.

وی ادامه داد: برنامه دانشگاه فنی و حرفه ای افزایش تعداد حرفه های آموزشی این دانشگاه درسال جدید است و مقرر شده، با همکاری آموزش و پرورش، صنعت و اداره کار، گروهی در این خصوص تشکیل شود.

وی با بیان اینکه هدف دانشگاه، توسعه کیفی رشته های دانشگاه است افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاهی ماموریت گرا است  که می تواند دانشجویان را از نظام آموزشی، به دنیای کار و شغل راهنمایی کند.  

منبع : خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , کلاس آنلاین , کلاس مجازی و ... آرزوی موفقیت روزافزون دارد.
ادامه
استاد سلام , ostadsalam
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مراسم نهمین جشنواره بین المللی فارابی صبح امروز با حضور رئیس جمهور،

وزیر علوم، روسای دانشگاه‌های برتر، رئیس بنیاد ملی نخبگان و اعضای برگزیده در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این مراسم ۴۲ اثر تقدیر شدند که اسامی افراد تقدیر شده در گروه‌های مختلف به شرح زیر است:

در گروه تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی: محمدباقر وثوقی، منصور صفت‌گل، روح اله بهرامی و فهیمه شیخ شعاعی برگزیده شدند.

در گروه حقوق: ژانت بلیک و نفیسه شوشی نسب تقدیر شدند.

در گروه زبان , تدریس خصوصی زبان وتدریس خصوصی ادبیات,  ادبیات فارسی: اسماعیل سعادت، لیلا حق پرست و سمیه سادات طباطبایی برگزیده شدند.

همچنین بر اساس این گزارش، در گروه علوم اجتماعی و علوم ارتباطات: محمدامین قانعی راد، مهدی مالمیر، سیدمرتضی هاشمی مدنی و نسیبه زنجری برگزیده شدند.

در گروه علوم اقتصادی،تدریس خصوصی مدیریت و تدریس خصوصی حسابداری: حسن دانایی فرد، مهدی صارم، صدیقه

 سادات هاشمی برگزیده شدند .....

ادامه مطلب

منبع : خبرگزاری دانشجو

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , تدریس خصوصی زبان , تدریس خصوصی ادبیات فارسی , تدریس خصوصی مدیریت , تدریس خصوصی حسابداری و ... به تمامی این عزیزان تبریک می گوید و از خدای متعال آرزوی موفقیت روز افزون برای این عزیزان دارد.

ادامه
استاد سلام , ostadsalam
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های تدریس خصوصی کنکورسراسری و تدریس خصوصی کارشناسی ناپیوسته 1396 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است و تا ساعت 24 روز شنبه 14 بهمن ادامه خواهد داشت.

تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون های سراسری و تدریس خصوصی کارشناسی ناپیوسته 96 سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کرده و در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 در هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد ثبت نام نکرده‌اند، مجاز به ثبت نام در تکمیل ظرفیت این دوره هستند و می‌توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب حداکثر بیست رشته محل دانشگاهی اقدام کنند.

امکان ویرایش رشته محل‌های انتخابی تا پایان مدت زمان ثبت نام برای داوطلبان فراهم است.

* ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی در مقاطع تدریس خصوصی کارشناسی پیوسته و تدریس خصوصی ناپیوسته

ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نیمسال دوم تا ساعت 24 روز چهارشنبه 11 بهمن ادامه خواهد داشت.

تمام متقاضیان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانیwww.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته محل اقدام کنند.

داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است.

متقاضیان تدریس خصوصی کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک تدریس خصوصی کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه جامع علمی کابردی می توانند در هر رشته‌ای از کارشناسی ناپیوسته براساس معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی مقطع کاردانی ثبت نام کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , تدریس خصوصی کنکورکارشناسی , تدریس خصوصی کنکور کاردانی به کارشناسی , تدریس خصوصی کنکور و ... برای عزیزان شرکت کننده آرزوی سلامتی دارد.
ادامه