چگن  , naoozi

چگن

چگن  , naoozi

چگن

مطالب تصاویر 24
cloobid
naoozi
، 3 سال و 4 ماه و 1 روز
مرد 71 ساله مجرد
دکتري و بالاتر ،

آلبوم تصاویر

  • تومروس
  • تومروس ملکه تورک

24 تصویر ...

morebox img


تبلیغات

چگن  , naoozi
http://8pic.ir/images/z5lmiz5ms8t69oaov02c.jpg
این سند یا میثاق توسط بزرگان پاوه در سال 1228 قمری نگاشته شده و ممهور به مهر ملا حسین قاضی اورامان( هورامان) است که درآن بزرگان پاوه و هورامان خواهان اتحاد در برابر اکراد شده اند و این سند نشان میدهد که مردم پاوه و هورامان در گذشته خودرا کرد نمی دانستند.
بر سالکان مسلک خلاصه موجودات وناهجان منهج صراط مستقیم حضرت سید السادات وارباب ذی عقارات وو املاکات و بایعات وکافه اهل قراء ظاهر و هویدا و مبرهن باد چونکه سابق بر این در زمان مستقیل سبب به قریب العهدی حضرت حبیب ملک علام و دینداری تابعین ملت خیر الانام و به نیروی قوت بازوی اسلام کافه اهل صناعات و حرفات و تجارت و کاسبین از برزگری و باغبانیو دهقانی و سایر وجه زندگانی طریق خداشناسی و پاس پاسایی حق و نمک شناسی و اجتناب (من حل صراط فقد کفر) ملحوظ و منظور و پیشنهاد خاطر اسلام مطاع خود کرده اصلا بدون اطلاع و صوابدید صاحب اموال دخل و تصرفات از حبوبات و منقولات و فواکهات و ثمورات نکرده وخیانت در امانت از جمله کفر میدانستند بدانجهت ارباب عقارات و باغات کسانی را به باغبان قرار داده که ثلث از محصولات ثمورات املاکات اجره منجمله باغبانی ایشان معین کرده...... مرتبه به مرتبه سبب ضعف مسلمانی و بعد عهود حضرت رسالت پناهی اکثر عبادالله از ... دین نبوی و آیین و روش حضرت مصطفوی منحرف و طریق بی دینی و خیانت در بر گرفته خاصه طوایف اکراد خیانت بنیاد و فاسد الاعتقاد کالجراد و اولئک کالانعام بل هم اضل... دایم الاوقات اموال مسلمان را حلال دانسته از تری و خشکی و شره و و محصولات باغات ثلث به مصرف صاحب مال رسیده وحصه زیاد به مصرف خود رسانیده اند چونکه خیانت آن گروه ضلالت بنیاد به سر حد کمال رسید و ضرر و نقصان کلی به مسلمانان میرسانیدند و غبن فاحش افحش رابه صاحب املاکات و باغات میدادند بناء علی ذلک مراتب در تاریخ سنه 1228 از هجرت حضرت خیر البریه علیه افضل الصلاه و اکمل التحیه از ابتدای حکمرانی و عنفوانی جوانی سلاله جلیله... معظمیه و دایره وجود وسخاوت و گوهر گرانبهای بحر جلالت و رفعت و نور فروزان جمال با کمال احسان و عدالت طلیعه صبح صادق دودمان... صادق خان ادام الله تعالی و... عمره و اقباله و ابقاه الی یوم ...بحسب الامر مطاع امیر معظم ... و بحسب الرضای صاحب باغات و املاکات و عقارات به تحریر و ترقیم این مراسله لعنت نامه ابدی ختامه ختم گردید من بعد بقید حیات الی وقت المات ربع از ثمورات محصولات باغات برای باغبان قرارداد گردید هر کس از تخته قاپی و احشامی بعنوان باغبانی مرتکب شود سه حصه از محصولات مزبور برای صاحب مالو یک حصه برای باغبان قرار اختیار نمودیم زیاد از این کسانی که خلاف این بدعت حسنه و ایجاد مجدد مستحسنه.....این مراتب جواب و و این مرام مآلا کلام شود و بخلاف روی ریش سفیدان و کدخدایان و ملایان و رعایا و مرایا و صاحب عقارات و باغات عمل نماید به لعنت و ... نفرین حضرت رسالت پناهی و مورد لعن و طعن نوع انسانی بود .و بصیغه نذر مبلغ ده تومان بحاکم وقت دادنی باشد و بعذر و تعلل موقوف نگردد رحمت ایزدی برآن کس باد بعد از این ملاحظه این جهت ......
ادامه
99
3
2
3
الهام تابش , tabesh63elham
سه شنبه 3 اسفند ، 11:09
اصلا کردها از کجا اومدن. بعید میدونم ایرانی باشن بیشتر شبیه بلوچهای سیاه پوشن
ادامه
سروش  , 3eri
سه شنبه 1 تیر ، 11:35
همین الانشم تعداد کمی از هورامی ها خود رو کرد میدونند
ادامه
چگن  , naoozi
قبل از هرچیز باید دانست که تفکر غربی و فرهنگ مدرنیته که اساس آن را سکولاریسم و ماتریالیسم تشکیل میدهد مبتنی بر دو اصل فردگرایی(اصالت حقوق فرد در جامعه) و ایده آلیسم است. در مقابل قوانین اسلام مبتنی بر جمع گرایی (اصالت حقوق جامعه)
و واقع گرایی ( عمل گرایی) است. برای تببین این امر به چند مورد مهم در این باره اشاره میکنیم:
1- قانون اعدام: در تفکر غربی اعدام ولو اعدام جانی ترین انسان جایز نیست زیراحقوق فرد(قاتل) را که تفکر غربی بر اساس آن بنیاد نهاده شده نقض میکند. حال باید از مغزهای متوهم غربی پرسید پس حق مقتولین چه میشود؟ در حالی که در اسلام که دید جمعی دارد افراد جنایتکار مستوجب مرگ اند تا سایر انسانها و جامعه در آسایش باشند. البته اگر کسی به جهت دفاع از جان یا مال یا ناموس خود ناخواسته مرتکب قتل شود از این قاعده مستثنی است و بی عدالتی های موجود در جامعه که در آن قاتلی که بحق شخص متجاوزی را به هلاکت رسانده و متاسفانه مجازات میشود ربطی به اسلام ندارد. نتیجه این تفاوت فرهنگی این است که در غرب روزانه شاهد کشتار هایی هستیم که در آن افراد جانی بی مهابا و بدون ترس از عقوبت انجام میدهندزیرا میدانند که اعدامی در کار نیست و مورد الطاف قانونگذاران سکولار قرار خواهند گرفت. این را هم اضافه میکنیم که جامعه سکولار و لادین خود پرورش دهنده افراد با اختلالات روحی است زیرا خدا ناباوری و نفی آخرت ناخودآگاه انسان را به سوی پوچ گرایی و عدم کنترل نفس پیش میبرد.
2- قانون ازدواج بالای 18 سال برای دختران: سال هاست غربی ها مسلمانان رابچه باز و متجاوز به کودکان معرفی میکنند زیرا بر اساس ایده آلیسم فوق الذکر معتقدند که ازدواج با دختران زیر 18 سال به نوعی کودک آزاری و جرم است. حال مطابق آمارهای خودشان تقریبا اکثریت دختران زیر 18 سال در کشورهای غربی دارای رابطه جنسی نامشروع هستند و بسیاری از آنان نامشروع باردار میشوند و حتی کار به سقط جنین میکشد. باز هم از قانونگذار غربی می پرسیم که آیا ازدواج یک دختر 14- 15 ساله در یک کشور اسلامی بهتر است یا بارداری نامشروع یک دختر 14- 15 ساله در یک کشور غربی؟
3- قانون تعدد زوجات: براساس تفکر فرد گرایی غربی داشتن بیش از یک زن جرم و نقض فاحش حقوق بشر می باشد. لکن یک مرد متاهل می تواند هر تعداد که بخواهد دوست دختر نامشروع داشته باشد سکس گروهی انجام دهد یا در مهمانی های تبادل همسر یا در روابط ازدواج باز و اشتراک همسر شرکت کند و یا ساخت فیلم و کلیپ هایی که در آن همزمان چندین مرد با یک زن مقاربت میکنند در غرب کاملا آزاد است.اما در اسلام یک مرد میتواند تنها در قالب ازدواج و آن هم حد اکثر 4 زن رابطه جنسی برقرار کند لازم به ذکر مسائلی مانند صیغه و جهاد نکاح و ... پیرایه هایی بیش نیستند که به اسلام بسته شده اند.تعدد زوجات از نظر اسلام دو توجیه دارد نخست مساله تنوع طلبی جنسی در مرد است که برخلاف زن خواستار رقبای جنسی متعدد است . واسلام بر اساس واقع گرایی این خصوصیت مرد را پذیرفته و آن را در قالب تعدد زوجات حداکثر تا چهار زن سازمان دهی کرده است . البته غربی ها هم عملا این را پذیرفته اند لکن تحقق آن را از راه بی بند وباری جایز میدانند. دوم اینکه اسلام توزیع عادلانه ثروت و وفور نسبی زنان بدون شوهر( دختران و بیوه ها) نسبت به مردان عزب را دلیل آن میداند. پس در اسلام مصالح جامعه بر مصلحت فردی ( مصلحت زنی که بر سرش هوو می آید) می چربد و این برخلاف سنت فرد پرستی غرب است که در آن ممکن است زندگی ملیونها انسان فدای یک فرد شود برای نمونه جهت چرخش چرخ کارخانه های اسلحه سازی غرب و فروش به موقع آنها باید جنگهایی راه بیفتد و هزاران و بلکه میلیونها انسان کشته و مجروح و آواره شوند تا جیب های چند تن سرمایه دار پرشود.
4- حقوق کودکان: با اینکه در غرب بر حقوق کودک تاکید شده است اما نبود اعدام برای بزهکاران و زوال اخلاقیات کودکان را به مراتب بیشتر از کودکان سایر نقاط جهان در معرض خشونت و تجاوز( بویژه توسط نزدیکان) قرار داده است و آمارهای موجود در غرب بر این امر دلالت دارند.
5- آزادی زنان: در غرب مدعی آزادی زن اند اما عملا زن به یک کالا در دست صاحبان زرو زور تبدیل شده و در صنعت پورنو گرافی و تولید فیلم و تصاویر مستهجن نقش اساسی دارد. بعلاوه در شرکتها و دوایر دولتی زنان براحتی توسط مردان مافوق مورد سوء استفاده جنسی قرار میگیرند البته این بخش از فرهنگ غرب هم به ایران و جهان اسلام تسری یافته بعبارتی در غرب زن فقط از قید و بند شوهر آزاد شده و در چنبره سوء استفاده صاحبان زر و زور و کارفرمایان و صاحبان صنایع سکس افتاده است.
6- در اسلام احترام والدین پس از پرستش خداقراردارد بعبارتی از پیروی از پیامبران هم بالاتر است در اسلام صله رحم و ارتباط با خویشاوندان جزو عبادت و ترک آن معصیت است اما در غرب اطاعت از پدر و مادر یا مراوده با فامیل معنی ندارد. در غرب والدین حق تربیت اولاد را ندارند حتی اگر افراد فاضلی هم باشند در غرب کودکان باید در مدارس توسط نظام فکری تحت سلطه دولت شتشوی مغزی شوند و سکولاریسم و خداگریزی وتایید بی چون وچرای همجنس گرایی و هولوکاست یهود واسلام هراسی بزور در مغز آنها نهادینه شود.درغرب وقتی مرد یا زنی می میرد تمام اموال او به همسر اش میرسد . انگار این فرد بی بته بوده و از زیر سنگ برخاسته است! اما در اسلام سهم پدر و مادر و اولاد و همسر در توارث از متوفی مشخص ومعین است. و این بازهم نشانه تاکید اسلام بر حفظ انسجام فامیلی و اجتماعی است. حتی برخی فقهای اسلام معتقدند که در پاره ای موارد خواهر و برادر وعموزادگان متوفی هم جزو ورثه اند خاصه اگر متوفی اهل مکنت بوده باشد.
7- اسلام و نظام برده داری: برخی خرده میگیرند که چرا اسلام با برده داری کنار آمد و آن را ملغی نکرد. در پاسخ باید گفت برده داری از مراحل تمدن بشری بوده وظهور اسلام با آن معاصر بوده است اسلام برده داری را ملغی نکرد زیر این امر در عصری که ماشین وجود نداشت و نیروی کار انسان تنها ابزار بشری بود ناممکن بود لکن اسلام برای حقوق بردگان تلاش بسیار کرد همانطور که فعالین گارگری امروز برای احقاق حق کارگران تلاش میکنند. اسلام توصیه میکند با بردگان در لباس و غذا شریک باشید با آنها خوشرفتار بوده ودر صورت امکان آزادشان کنید و اساسا در اسلام آزاد کردن برده جزو کفاره گناهان بوده است. بعلاوه در غرب که برداه داری ملغی شد نه بخاطر مهر و عطوفت برده داران بلکه بواسطه اختراع ماشین و عدم نیاز به نیروی کار انسانی بود برای مثال یک تراکتور میتواند جای صدها برده کار کند و هزینه بسیار بسیار اندکی برای صاحب اش داشته باشد. البته در سایه نظام سرمایه داری که در لفافه لیبرال دموکراسی پنهان شده امروز بردگی جنسی و تجارت فحشاء و کودک آزاری و گسترش مواد مخدر و توهم زا چنان قوت گرفته که روی برده داری سابق را سفید کرده است اما از آنجا که این امر با مجوز آمریکا و اذناب اوصورت می پذیرد روشنفکران ایران و جهان جرات ندارند در اطراف آن چیزی بگویند و صرفا به نقد و بررسی چگونگی برخورد پیامبر با یهودیان مدینه و یا چگونگی برخورد فاتحان مسلمان با کشورهای گشوده شده در 1400 سال پیش و یا حداکثر جنایات داعش و القاعده در رزوگار ما بسنده میکنند.
8- اسلام و خشونت: غربیها و مزدوران آنها در جهان اسلام سعی میکنند وانمود کنند که تمام جنایات انسانی در طول تاریخ مربوط به ادیان و پیروان آنها بوده است. و برای استناد به جنایات داعش و القاعده و حکام برخی کشورهای اسلامی اشاره میکنند. اما باید دانست که جنایات داعش ( که برخی آن را ساخته و پرداخته امپریالیزم و صهیونیزم میدانند) در چند سال اخیر به یک هزارم جنایات آمریکا در ویتنام در دهه 1970 میلادی نمی رسد. راستی چه شد که همه روشنفکران و غرب زده ها یکباره جنایات آمریکا در ویتنام و هیروشیما و ناکازاگی و کره را در نیمه دوم قرن بیستم فراموش کردند و یکباره از این هیولا یک فرشته در انظار ایرانیان و جهانیان و مسلمانان ساختند.در حالی که هنوز این افراد معلوم الحال برای چند تن از یهودیان بنی قریظه که 1400 سال پیش توسط محمد(ص) اعدام شدند سوز و گداز میکنند؟ چگونه کشتار میلیونها سرخ پوست در دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی توسط انگلوساکسونها واسپانیایی ها و پرتغالی ها در چند قرن پیش بکلی از ذهن بشر پاک شد؟ آیا رویه داعش که انسانها را در مقابل دوربین زنده زنده سر می برد بیشتر به رفتار اروپایی ها با سرخپوستان شبیه نیست که سرشان را می بریدند و با کله آنها فوتبال میکردند؟آیا جنگ جهانی اول که 20 میلیون و جنگ دوم که 60 میلیون کشته بر جای نهاد مربوط به اسلام یا حتی مسیحیت بود؟ و یا مربوط به ناسیونالیزم اسلاو و ژرمن و آنگلوساکسون و نظام لیبرال دموکراسی غرب و کمونیسم روسیه؟ در جنگ دوم جهانی آلمان 8 میلیون کشته داد که چهار میلیون آنها در بمباران شهرها توسط متفقین( آمریکا و انگلیس و روسیه شوروی) کشته شدند و این درحالی است که سالها گروههای کمونیست در ایران و خاورمیانه شوروی را تقدیس میکردند شوروی که میلیونها نفر در اردوگاهای کار اجباری آن هلاک شدند و میلیونها انسان بی گناه را در کشورهای بالتیک و لهستان به کام مرگ فرستاد. و اکنون هم روشنفکران ایران و جهان اسلام در ستایش آمریکا گوی سبقت را از همدیگر می ربایند. شما که جنایات داعش را بی کم و کاست بیان میکنید یک اشاره ای هم به کشتار دو میلیون انسان در کامبوج توسط خمر های سرخ کمونیست بکنید به کشتار200 هزار مسلمان در بوسنی هم توجه کنید و نیز به کشتار هزاران مسلمان در میانمار جایی که کاهنان بودایی فتوای خوردن گوشت مسلمانان را صادر کرده اند!و نیز کشتار و خوردن گوشت مسلمانان در آفریقای سیاه به فتوای راهبان کلیسا!ویا کشتار صدها هزار انسان در سوریه و عراق توسط هواپیماهای روسیه و هم پیمانان او ونیز آمریکا و هم پیمانان او به بهانه سرکوب ارتش آزاد سوریه و جبهه النصره و داعش و بقایای دولت صدام حسین! یا کشتار یومیه مردم پاکستان و افغانستان توسط هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین آمریکایی به بهانه سرکوب القاعده و طالبان!
9- اسلام و نسل کشی اقلیتها( نسل کشی ارامنه و آسوریان): در سوره مائده آیه 32 آمده است: كَتَبْنَا عَلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْیا النَّاسَ جَمِیعًا. پس کشتن یک انسان فارغ از دین و عقیده یک گناه نابخشودنی است و پیامبر و خلفای راشدین در جنگهای خود دستور داده اند که مسلمانان از کشتن زنان و کودکان و پیران و کسانی که تسلیم میشوند و راهبان و بریدن درختان و تخریب منازل و معابد اجتناب کنند. امام علی بن ابیطالب در فرمان خویش به مالک اشتر میگوید که مردم مصر که مالک به فرمانداری آن گزیده شده بود بر دو قسم اند یا برادر دینی تو هستند یا در آفرینش با تو یکسانند پس زنهار که حق کسی ضایع نشود. با این توصیف چگونه می توان کشتار صدهاهزار ارمنی و آسوری ( عمدتا زن و کودک و پیر) توسط پانترکان جنایکار و اکراد شرور تابع آنان را به اسلام و محمد (ص) نسبت داد؟ما میدانیم که دولت عثمانی در اواخر دوره خود دچار سستی گردید و بتدریج افکار ناسیونالیستی ترکی تحت تاثیر پان ژرمانیسم و پان اسلاویسم در حوزه امپراطوری عثمانی نضج گرفت و تئوری یک دولت و یک ملت و یک زبان و یک دین از اروپا به جهان اسلام راه یافت و منجر به ایجاد ناسیونالیزم ترکی و عربی شد.در جریان کشتار ارامنه و آسوریان توسط ژنرال های ترکیه عثمانی اکراد نقش مهمی داشتند و هدف آنها هم غارت و چپاول بود و نه توسعه اسلام! مدارک و شواهد موجود نشان میدهد که جنایتکارانی چون انور پاشا و طلعت پاشا و جمال پاشا و خالد پاشا و اکثر رجال عثمانی هیچگونه التزامی به اسلام نداشتند و جنایات آنها ناشی از روحیه خشن ترکها و ملهم از ناسیونالیزم وارده از غرب بود. کشتارده ها هزار نفر از کردها در شمال عراق در 1988 توسط رژیم بعث عراق( حزب بعث سوسیلیست عرب) نیز الگوی دیگری از کشتار ارامنه وناشی از توحش ناسیونالیستهای عرب بود کشتار 200 هزار سیاهپوست در دارفور سودان توسط عمر حسن البشیر و شبه نظامی های جنجیویت تابع او هم بنحوی ناشی از ناسیونالیزم عربی بود و نه اسلام زیرا عمر البشیر اساسا سکولار و قومپرست است و در نزاع سوریه همانند ناسیونالیستهای عرب از رژیم سکولار و بعثی بشار اسد در برابر اسلامگرایان اخوان المسلمین و سنی مذهب سوریه حمایت میکند.
ادامه
چگن  , naoozi
امروزه تصور میشود که شمال عراق و شمال سوریه و جنوب شرق آناتولی از دیرباز تاریخ کرد نشین بوده و اکراد پابه پای اقوام آسوری و سریانی و ارمنی و بابلی و سومری در بین النهرین و آناتولی و سوریه حضور داشته اند.حتی برای تثبیت این توهم عده ای از پانکردها الفبای کردی پیش از اسلام را جعل و ارائه داده اند جلب است که زبانهای پارسی و پهلوی و مادی و هخامنشی که قرنها زبان رسمی خاورمیانه بوده اند هرگزالفبای مستقلی نداشتند و از زبانهای بین النهرین و سریانی و عربی الفبای میخی و سریانی و عربی را به قرض گرفته اند حال این الفبای کهن کردی از کجا سر برآورد جای شگفتی و در عین حال اسباب خنده است.
واقعیت این است که اکراد در اصل سکنه زاگرس بوده اند مانند الوار و لک و بختیاری و..... و با شروع فتوحات سلاجقه ترک در آناتولی( دولت روم شرقی) پای کردها به آناتولی شرقی باز شد در این هنگام کردها بعنوان مزدور در واحد های سلاجقه خدمت میکردند و بتدریج بر نیمه شرقی آناتولی که ارمنی نشین بود غلبه کرده و مهاجرت اکراد و نیز اتراک به داخل آناتولی قوت گرفت البته فتوحات اتراک سلاجقه و عثمانی به غرب آناتولی هم سرایت کرده که در آن هنگام یونانی نشین بود ودر یک هزار سال اخیر این روند ترکسازی و کردسازی در شرق و غرب آناتولی ادامه یافت تا اینکه در پایان جنگ دوم جهانی و زوال دولت عثمانی اکراد حمیدیه( تابع سلطان عبدالحمید) با اوامر ناسیونالیستهای ترک کمیته باصطلاح اتحاد و ترقی برای همیشه ارامنه را از شرق آناتولی پاکسازی کرده و صاحب اراضی و مایملک آنها شدند و در غرب آناتولی هم با کوچ اجباری 5 میلیون یونانی به خاک اصلی یونان غرب آناتولی هم یک دست ترک نشین شد.
در شمال عراق و شمال شرق سوریه حضور کردها به عصر هلاکو بر میگردد و تا آن موقع شهرهای عمدتا کرد نشین امروز مانند اربیل و کرکوک و دهوک وحکاری و قامشلو و حسکه و.... نه کرد نشین بلکه آسوری نشن بوده و نام آسوری این شهرها همگی دلالت بر این مطلب دارد لکن با حمله هلاکو بداخل حوزه خلافت عباسی با تحریک خواجه نصیر الدین طوسی اکراد در معیت مغولان شروع به فتح و تخریب و کشتار در مناطق مزبور زده و به تدریج این مناطق با طوایف کوچنده و جنگجویان کرد و ترکمن مجددا مسکونی گردید. پس وواقعیت این است که شمال عراق و سوریه و جنوب شرق آناتولی (ترکیه) در اصل ملک آسوری ها و سریانی ها و ارامنه بوده ودر کمتر از 900 سال اخیر به تدریج به دست اکراد افتاده و حال اکراد از ارامنه و آسوری ها و سریانی ها بعنوان مسیحیان کرد تبار!!!!!! یاد میکنند. ودر این زمینه چیزی از پانترکها کم ندارندبا این تفاوت که پانکردها بشدت مورد حمایت مادی و معنوی از امپریالیزم و رسانه های غربی بوده و برای اهداف آتی یعنی نا امن کردن و تضعیف و تجزیه خاورمیانه برگزیده شده اند.
ادامه
چگن  , naoozi
این مورخ کذاب ترکان یعنی محمد تقی زهتابی که مدتی افتخار نوکری صدام حسین را داشت معتقد است که عالم و آدم همگی تورک هستند و مغول زاده ها بسیار برای او احترام قائلند زیرا تراوشات روده آتاترک و پاشاهای ترکیه را نشخوار میکرد لکن اگر ایشان بخود زحمت میداد و لحظه ای به آینه می نگریست آنگاه می فهمید که ترک نیست زیرا شباهتی به ترکان اصیل و ازبک و ترکمن و تاتار ندارد و تنها توسط آنها بزور ترک شده است!
ادامه