مصطفی , mostafagholami1

مصطفی

 تا شنیدیم که این معرکه سر می خواهد                    *-*            سر نهادیم به نیزه که شود پرچم تو
مصطفی , mostafagholami1

مصطفی

مطالب تصاویر 25
cloobid
mostafagholami1
، 3 سال و 14 روز
مرد 21 ساله مجرد
فوق ديپلم ، یه کارایی میکنیم دیگه

آلبوم تصاویر

 • صداش رو خیلی دوس دارم
 • حمایت خاوری از هاشمی رفسنجانی
 • تو بزرگ بودی هستی خواهی بود
 • من از همون بچه گی هام ادم کاری بودم
 • هنر به جز ایران دست این ها هم هست

25 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • هما , homa
  مدیرهما
 • آیه های انتظار , ayehayeentezar1
 • پایگاه تحلیلی خبری تاثیر , tassir.ir
 • سرزمین ایران , sarzamin_iran1
 • صرفا جهت اطلاع , only_for_information
 • 500 رسانه

  morebox img


تبلیغات

مصطفی , mostafagholami1
سید مرتضی آوینی : هرکس می خواهد ما را بشناسد برود و داستان کربلا را بخواند. گرچه خواندن داستان را سودی نیست! اگر دل کربلایی نباشد.
ادامه
99
مصطفی , mostafagholami1
قسمت اول متن کامل سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال (1384

«بسم الله الرحمن الرحیم
بنام خداوند بخشندگی، مهربانی، آرامش، آزادی و عدالت
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من اعوانه و انصاره
آقای رییس، عالیجنابان، خانم‌ها و آقایان

امروز گرد آمده‌ایم تا درباره جهان و آینده آن و مسئولیتی که در قبال آن داریم هم اندیشی کنیم. آینده جهان از روند فعلی آن جدا نیست. روند موجود، از یک سو بیم‌ها و از دیگر سو امیدهایی را نشان می‌دهد. از یک سو امیدها و فرصت‌هایی در برابر ما است که این جمع بر مبنای همین امیدها تشکیل شده است. امروز اندیشه بشر از نقاط ممتاز مشترکی برخوردار است که زمینه مناسبی را برای تلاش مشترک ایجاد می‌کند. با سپری شدن عصر اندیشه‌های الهادی، امروز یگانه پرستی و اعتقاد به ربوبیت مبدا هستی از جمله مشترکات انسانها در کره زمین است. این اعتقاد، راهگشای بسیاری از مشکلات در عصر حاضر خواهد بود، زیرا حقیقت، نور ایمان و اخلاق را وارد زندگی می‌کند و او را از تجاوز، زورگویی و بی‌عدالتی باز می‌دارد و به سوی مهرورزی و خدمت به هم نوع رهنمون می‌سازد.

امید دیگر درک مشترک جهانی از منابع معرفتی است. گرچه عقل، تجربه و علم از منابع بزرگ و عظیم معرفتی هستند. لیکن تاریک اندیشی قرون وسطی بخش عمده‌ای از جهان غرب را از این منابع مهم معرفتی محروم کرد. عکس العمل حرکت متحجرانه مزبور در بازداشتن مردم از دسترسی به علم و معرفت، به کنار گذاشتن منابع دیگر معرفتی یعنی خدا و معرفت‌های دینی از زندگی بشر در غرب منجر شد. معرفت‌های آسمانی که پیامبرانی چون نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و محمد (که درود خداوند بر آنان باد) حاملان آن بودند، اما تفکرات الهادی رو به افول است و نقطه مشترک درخشان بشری در حال حاضرتوجه توامان به دین و دانش و علم و معنویت می‌باشد و این شروع مبارکی است. از آموزه‌های متعالی ومهم پیامبران بزرگ الهی و مصلحان بشری نگاه شایسته به انسان و جایگاه رفیع او است. انسان صاحب کرامت و مهمترین کرامت او جانشینی خداوند در زمین است. خداوند انسان را در زمین قرار داد تا به آبادانی آن و بسط عدالت حمایت نماید، از خود خواهی بپرهیزد و هیچ خدایی را جز پروردگار یکتا پرستش نکند. ایمان و عمل صالح می‌تواند نیک فرجامی را برای انسان در همین دنیا نیز به ارمغان آورد. دستیابی به چنین امری تابع اراده ما و شما است. می‌توان بر مبنای فطرت مشترک بشری این زندگی خوب را محقق ساخت.

از سوی دیگر غلبه سلطه نظامی، افزایش فقر و فاصله کشورهای غنی و فقیر، توسل به زور و خشونت برای حل بحرانها، گسترش تروریسم به خصوص در شکل دولتی آن، اشاعه سلاحهای کشتار جمعی، غلبه ناراستی در تعاملات بین دول و نادیده گرفتن حق برابرانسانها و ملت‌ها در مناسبات جهانی از جمله بیم ها و تهدیدها است. ما معتقدیم این بیم‌ها و تهدیدها اگر چه واقعی است اما جبری نیست و اراده مشترک انسان‌ها نه نتها می‌تواند این روند را تغییر دهد بلکه قادر است آن را به سوی حیاتی سرشار از امید و بهروزی سوق دهد. این از آموزه‌های آسمانی ما است که: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آن قوم خود اراده، تغییر داشته باشند.( قران کریم سوره رعد آیه 11) چگونه می‌توان بر جهان آینده تاثیر گذاشت؟ صلح، آرامش و نیکبختی برای تمام انسانها، چه وقت و چگونه محقق خواهد شد؟ اینها سوالات اساسی پیش روی ما است. ما معتقدیم نظم پایدار و مولد آرامش و صلح، آنگاه محقق خواهد شد که بر دو پایه عدالت و معنویت برپا شود. هر چه جامعه بشری از عدالت و معنویت دور شود به همان نسبت به ناامنی نزدیک خواهد شد به طوری که اندکی بحران ولو از جنس حوادث طبیعی نیز موجب بروز ناهنجاری‌ها و رفتارهای غیربشری می‌شود. متاسفانه در جهان امروز تبعیض و فقر به نحو چشمگیری دیده می‌شود. تبعیض، خود بستر زایش کینه ورزی، جنگ و تروریزم است ریشه عموم این پدیده‌ها دوری از معنویت و بی‌عدالتی است. عدالت از حقوق برابر، توزیع صحیح منابع در قلمرو حاکمیت دولت ها، از تساوی آحاد بشر در برابر قانون و از احترام به قراردادهای بین‌المللی سخن می گوید، عدالت حق همه را در داشتن آرامش، صلح و زندگی شرافتمندانه به رسمیت می‌شناسد. عدالت، زورگویی و رفتار دوگانه را نفی می‌کند. عدالت مفهومی جذاب و مورد علاقه و توجه همه ملتها است. عقل و منطق در برابر عدالت خضوع می‌کند به گفته دختر گرامی پیامبر اسلام (عدالت مایه آرامش و هماهنگی دلها است).

امروز دنیا منتظر چنین عدالتی است. اگر اراده انسان‌ها به این خواست فطری پاسخ دهد عدالت ظهور پیدا خواهد کرد. این همان وعده الهی است که همه انسانهای پاک از همه ادیان منتظرش هستند اگر گفتمان حاکم بر مناسبات جهانی، گفتمان عدالت و معنویت باشد صلح پایدار و آرامش تضمین می‌شود و بر عکس اگر مناسبات جهانی منهای عدالت و معنویت تعریف و از اخلاق تهی گردد آنگاه بسیاری از سازوکارها برای ایجاد اعتماد و تحکیم صلح همچنان ناکافی و ناکارآمد خواهد بود. اگر عده‌ای بخواهند با اتکا به قدرت نظامی و اقتصادی برتر، از حق بیشتری برخوردار باشند این نه تنها صلح و آرامش به ارمغان نخواهد آورد بلکه موجب اشاعه مسابقه تسلیحاتی و رشد فریبکاری و بیم و ناامنی خواهد شد. اگر روند جهانی بر اساس منافع گروه‌های کوچک از قدرت پیش برود بدون شک منافع بخش کثیری از مردم حتی در کشورهای قدرتمند نیز حفظ نخواهد شد. همانگونه که در بحران‌ها و حتی حوادث طبیعی چون طوفان اخیر نیز مشاهده شد. پیام امروز ملت تمدن ساز ما به ملتها و دولت‌ها پیش به سوی آرامش و صلح پایدار براساس عدالت و معنویت است.

جمهوری اسلامی ایران حرکتی برخاسته ‌از فطرت پاک مردمی بود که بر دو پایه معنویت و عدالت، اراده کردند تا کرامت، عزت و حقوق انسانی خود را باز یابند. انقلاب اسلامی رژیمی را سرنگون کرد که با حمایت بعضی از مدعیان دمکراسی و حقوق بشر و از طریق کودتا توانسته بود در سایه اعمال اختناق، شکنجه و وابستگی ملت ما را 25 سال از پیشرفت و تعالی بازدارد. جمهوری اسلامی ایران ظهور مردم سالاری حقیقی در منطقه است. گفتمان ملت ایران توجه به حقوق انسانها و مطالبه آرامش، صلح، عدالت و پیشرفت در سایه یکتاپرستی برای آحاد بشر است. جنگ، تجاوز و اشغال در سطح گسترده برای 8 سال ‌از سوی رژیم صدام بر مردم ما تحمیل شد و وحشتناک‌ترین سلاح‌های کشتار جمعی و شیمیایی از سوی او علیه دو ملت ایران و عراق به کار گرفته شد. به راستی این تجهیزات را چه کسانی در اختیار صدام گذاشتند؟ امروز سوال اساسی این است، آنان که امروز مدعی مبارزه با سلاح‌های کشتار جمعی هستند آن روز چه واکنشی در برابر به کارگیری سلاح‌های شیمیایی نشان دادند؟ مردم دنیا گواهند که جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اصول انسانی حتی در سخت‌ترین شرایط و در حالی که بیشترین قربانی‌ها را می‌داد به خود اجازه نداد از این سلاح‌ها استفاده کند. هزاران کلاهک هسته‌ای موجود در زرادخانه‌ها و برنامه‌های توسعه این سلاح‌ها، فضای جدیدی از اختناق و حاکمیت جنگ افزار نظامی ایجاد می‌نماید و جامعه بشری و حتی شهروندان کشورهای صاحب این سلاح‌ها را تهدید می‌کند. امروز دولتی که خود از سلاح اتمی استفاده کرده است و به تولید، انباشت و آزمایش گسترده آن ادامه می‌دهد و دهها و شاید صدها هزار نفر از مردم عراق، کویت و حتی سربازان خود و نیروهای متحد را هدف حملات نظامی با گلوله‌ها و بمب‌های اورانیومی قرار داده و به بیماریهای صعب العلاج مبتلا نموده ‌است و کسانی که به صراحت مفاد معاهده N.P.T را نقض می‌کنند، حاضر به امضای معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای نشده‌اند و سلاحهای کشتار جمعی در اختیار رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار داده‌اند، نه تنها در پی جبران خطاهای خود نیستند بلکه در حرکتی زورمدارانه بر خلاف حقوق مصرح در معاهده ان پی تی در صدد منع دستیابی سایر کشورها به فناوری تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای هستند. تمام این نابسامانی‌ها و رفتارها ناشی از عدم حاکمیت عدالت و معنویت در روابط برخی دولتهای قدرتمند با سایر ملتها است.

بعد از 11 سپتامبر گروهی خاص و تندرو، متهم به اقدامات تروریستی شد هر چند که هیچگاه توضیح داده نشد چرا با وجود سازمانهای پیچیده امنیتی و اطلاعاتی از عملیاتی با این وسعت و دقت پیشگیری به عمل نیامد. چرا قدرتهایی که تا دیروز با حمایت از اقدامات این گروهها درافغانستان، خود را طرفدار مردم و حقوق بشر معرفی می‌کردند امروز یکباره مخالف سرسخت آنان شده‌اند. آیا کنترل از دست حامیان اصلی یعنی همان قدرتهای سلطه گر خارج شده است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، آیا بهتر نیست این قدرتها در برخورد با جامعه جهانی راه صداقت در پیش گیرند و با ارایه مشخصات دقیق عناصر اصلی و شبکه حمایت مالی وتسلیحاتی، ضمن پذیرفتن مسوولیت اقدامات ضد بشری آنان، ملت ها و کشورها را در مبارزه صحیح، عالمانه و صادقانه با ریشه‌های تروریسم یاری نمایند. ما باید به دنبال آرامش و صلح پایدار براساس عدالت و معنویت باشیم. تروریسم و سلاحهای کشتار جمعی دو تهدید بزرگ هستند که جامعه جهانی باید بشدت با آن مقابله کند، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم و سلاحهای شیمیایی از دشواریهای این مقابله به خوبی آگاه است. امروز مهمترین دشواری این مبارزه آن است، کسانی که باید در مقام متهم باشند خود را در مقام مدعی قرار می‌دهند. اما تهدید بزرگتر آن است که قدرتهایی با اتکاء به زور و زر بخواهند فضایی از بی‌عدالتی و زورگویی را برجهان تحمیل نمایند و در عین حال با اتکا به شبکه تبلیغاتی خود را مدافع آزادی، دمکراسی و حقوق بشر نیز بخوانند.
ادامه
مصطفی , mostafagholami1
ادامه
مصطفی , mostafagholami1
گوشی 3 میلیونی و پاکت سیگار 60 تومنی دستشه
و داره پیتزای 20 تومنی می‌خوره
اونوقت به کتابِ 25 تومنی می‌گه "گرون"!

خب بگو حال ندارم کتاب بخونم!!
ادامه
مصطفی , mostafagholami1
هما 1 روز پیش
دردناک ترین بخش فرار مغزها،

قدرت گرفتن بی مغزهاست!
ادامه