مانی م , mani.m3

مانی م

مانی م , mani.m3

مانی م

مطالب
cloobid
mani.m3
، 10 ماه و 19 روز
مرد 77 ساله متاهل
زير ديپلم ، منظور شغلیست که ادم دوستش داره یا ارزویش را.مثل نیاکان هزاره سال قبلم؛ باغدار و گله دار.❤️


تبلیغات

اطلاعات پروفایل

کلوب آی دی

cloobid
mani.m3
، 10 ماه و 19 روز

نام

مانی م ، m m

شغل

منظور شغلیست که ادم دوستش داره یا ارزویش را.مثل نیاکان هزاره سال قبلم؛ باغدار و گله دار.❤️

درباره من

** مادرم بین النهرین و معشوقه ام ایران است**
----------------------------------------------------------
*روباهم. اگه قالب پنیر داری مواظب باش!
"ای دیم قبلا فرهاد بود. مسدوده فعلا. اینجام فقط همین ای دی را دارم.
با ای دی mani.m3 و نام مانی هر د و یکسانن.
شهرتمون و موقعیت اجتماعیمون مثل اینکه باعث شده برامون فیکم بسازن.امان از شهرت امان!"
------------
1-.زندگی با زنده هایی همچو درختان وگندمزار و مزرعه , قناتها و نهرها و گاو گوسفند و سگ و مرغ و خروس .هر روز بهم یاداوری میکنه: زندگی آتشگهی دیرینه پابرجاست .
و من هم جزئی از این همه زنده بودن و تحرکم.
تجربه ی زیبای زندگی عشایری , کوچ و بارانداز و ییلاق و قشلاق را دارم.لذتبخش ترین خاطره عشایری مربوط به تولد بره ها با موههای وزوزیشون بود.و صدای همهه ی یه گله بره وقتی صبح گاه بعد از دوختن گوسفندها بقیه شیر سهم اونا بود.وقتی هجوم میبردن بسمت مادراشون ,صدای بع بع کنانشون هیجانی غیر قابل وصف بهم میداد.-هر گوسفندی فقط به بره خودش شیر میده و از بین هزار بره ,بچه شو پیدا میکنه و بره هم مادرش را-
بره های ماده همیشه دوستداشتنی بودن وقتی گوسفندی بره ی ماده میاورد و خبرش را به صاحبش میدادیم برامون مژدگانی میداد-بهش میگفتن ماده گونی-
و تابستان که پشمشون میچیدن برای بره های ماده کاکل میذاشتن -روپشتشون 2-3 تیکه گردالی از پشم نمیچیدن و خوشگل میشد.گوسفندای ماده را قربانیشون نمیکردن و نمیکشتنشون.
اما نرها کلا بدر نخور بودن. حتی پسرا. یه بار میخواستن منو برا سلامتی دخترای ایل قربونی کنن. :))
به جون زبیده خاتون راست میگم. اخرش دیگه به ختنه کردنم رضایت دادن. :))
--============--
2-عرب و از قبیله بنی تمیم❤️-هم مادر و هم پدر و صاحب شجره نامه- هستم.(مالک هنر جهان و تمدن بین النهرین. اززمان یونانیان).دین ابا و اجدادیمم اسلامه. اسلام به نیاکانم تحمیل نشد بلکه مروجشم بودن(قبیله پیامبر قریش با قبیله بنی تمیم جد مشترکشان الیاس است.که از قبیله عدنانیهایند.عدنان از نوادگان حضرت اسماعیل است:
http://www.yemenm7bh.com/vb/uploaded/33581_400.jpg
و فک کنم همینه که تنفر مذهبی ندارم.ضمیر ناخوداگاهم مبراست از عقده های جمعی و پیشینه تحمیل شده و تجاوز.-یونگ-
دینم و نیاکانم عاشقانه دوست دارم. سرزمین و تمدن نیاکانم دوست دارم. زبان عربی برام زیبا ترین و حجیم ترین لحن و اصوات داره.-فصاحت و بلاغت- زبان شاعرانگیه ( رجز خوانی اعراب) . زبان اواز .کلماتش موسیقیای اند ضرب اهنگ دارند.حنجره اعراب موقعیت حروف را مشخص میکنه(ت,ط. ع,اَ) .برا اینکه قران بتونه از این زبان زیبا سرتر باشه با فصاحت و بلاغت کامل نگارش شده است.درفارسی غزلهای حافظ ملکه شعر و احساس اند. کسی نمیتونه بهتر از حافظ غزل سرایی و طنازی کنه و همچنین شاهنامه. در عربی هم قران از نظر فصاحت و بلاغت ملکه ادبیات عربه با سبک منحصر بفردیکه سنگ تمام گذاشته شده برا نگارشش.
اما با تمام این دین و تمدن و زبان یکه (ناسیونالیزم عربی)با قلبم دوستشون دارم برتری نسبت به بقیه احساس نمیکنم. درونم جای پرستش خوبهاست نه پرستش و مدح انسان , تاریخ, حکومت و شیطان(نماد پلیدیها).
حسادت و تنفر. غرور . دروغ و تهمت. دزدی و یاس نابخشودنی اند.
سخنگوی خدا و اسلام نیستم مبنای سنجش بهشتی و جهنمی بودن کسی نیستم نکیر منکر نیستم.. من یک انسانم.از نوع و جنس 7میلیاردانسان مذهبی و غیر مذهبی دیگر.
من برای این 7 میلیارد انسان چه کرده ام؟دین و کیششان را خودشان انتخاب میکنند بدون اینکه نیازی به من داشته باشند.همان کاری که من کردم.دنیای بعد از مرگشان را خودشان میسازند..اما برای این دنیای انها,برای کاهش فقر و بیماری و ملزومات اسایش زندگی انها چه کرده ام؟.هیچ. -درهیچکدام از اختراعات برق و ماشین و هواپیما و موتور و اینتر نت والکترونیک نقش نداشته ام. هچ دارویی کشف و تولید نکردم.در علم روانشناسی ,جامعه و مردم شناسی , اقتصاد و مدیریت و شهر سازی نقشی نداشته ام.
ایا من به بهشت میروم؟
ملخ و میگو بهانه.سوسمار و کله پاچه بهانه.
شیطان نماد تعصب و جهالت است.
---------------------------

وضعیت

مرد متاهل متولد 1/فروردین/1319

محل سکونت

، شهر یاران. شهر باران

تحصيلات

زير ديپلم

دین

اسلام

تاریخ عضویت

20 خرداد 1395 ساعت 12:41