کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود بخوانید ...
اسماعیل   , mahrokh_siya

اسماعیل

  تاریخلرین یازیسیندان گلن سس سن آزربایجان.......منیم اوچون هر نه دن سن مقدس سن آزربایجان
اسماعیل   , mahrokh_siya

اسماعیل

مطالب
cloobid
mahrokh_siya
، 5 سال و 7 ماه و 22 روز
مرد 33 ساله متاهل
دکتري و بالاتر ، بیکار نیستم

رسانه ها

  • جنبش تورک , turkia
  • کلوب دات کام , recreation
  • اتاق گفتگو , chatroom
  • پاتوق خنده , patoghe_khandeh
  • 150 رسانه

    morebox img


تبلیغات

فرهاد تنهایی , lashkargm
دوغوم گونون کوتلو اولسون وطن داش
ادامه
99
اسماعیل   , mahrokh_siya
آنکارا/یاسمین سرت قره اسلان/ خبرگزاری آناتولی

محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام عاشورا پیامی را با عنوان «ماه محرم، عاشورا و كربلا» صادر کرد و طی آن تاکید کرد: "وظیفه و مسئولیتی که واقعه کربلا بر دوش ما نهاده، این است که قلب های خود را به روی یکدیگر کاملا باز کنیم نه این که سینه هایمان را به صحرای کربلا تبدیل دهیم. کربلا نباید وسیله تفرقه، بلکه باید درس اتحاد و وحدت برای مسلمانان باشد".

وی در پیام خود گفت: هر سال با فرارسیدن عاشورا در روز دهم ماه محرم، پرده‌ای از غم و اندوه دل کسانی می نشیند که محب اهل بیت پیامبر خدا هستند.

گورمز در این پیام با بیان این که حزن مشترک مسلمانان ناشی از واقعه کربلا قلب تمام باورمندان اعم از شیعه و سنی و صرف نظر از مذهب و مشرب و نژاد و ملیت را در سراسر جهان فرا می‌گیرد، تصریح کرد: "حضرت حسین و یاران او با مبارزه شرفمندانه خود در برابر ظلم و باطل و شهادت در این راه، محبوب قلب تمام مسلمان شدند. در مقابل ایشان کسانی که در حق حضرت و نزدیکان او ظلم کردند، از سوی وجدان مشترک مسلمانان محکوم شده اند".

رئیس امور دینی ترکیه در ادامه پیام خود با ارزیابی واقعه کربلا، آن را تنها مانند یک حادثه تلخ در بستر زمان دانستن که هر سال یک بار به عنوان ماتمی از آن یاد می شود، نادرست خواند و گفت: "برای درک کربلا و حضرت حسین باید مفهوم عدالتی که ایشان در راه آن به شهادت رسیدند را به درستی درک کرد. کربلا نام قیام و ایستادگی در برابر باطل است. کربلا همزمان مدرسه آینده سازی است که کل انسان های کره زمین، صرف نظر از مذهب و مشرب خود می توانند در این مدرسه بهره‌مند شوند. معلم بزرگ این مدرسه بی شک خود حضرت حسین هستند. این نکته را باید به خوبی دانست؛ راهی که حضرت حسین و یاران او در آن به شهادت رسیدند، راه حضرت پیامبر اسلام است و هدف اصلی حسین، جلوگیری از تکرار حوادث کربلا بعد از خود بود".

او در پایان پیام خود با اشاره به آن که امروز مذهب در جهان اسلام پیش از دین قرار گرفته و مسلمانان زیر تاثیر سلطه مذهب یکدیگر را به قتل می‌رسانند، تاکید کرد: "اگر امروز پس از 14 قرن مسلمانان با فریاد و فغان در صحنه فاجعه بار کربلاهای جدید، تنها به دنبال به دست آوردن نیرو باشند؛ این نشانه آن است که مفهوم حقیقی کربلا را هیچ نفهمیده ایم و خود را از در افتادن به ورطه مکر یزیدها حفظ نکرده ایم".
ادامه
7
2
11