مهدی خوشبین , mahdy_optimistic

مهدی خوشبین

 عزیز دلم برگشته كلوب
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic

مهدی خوشبین

مطالب تصاویر 100
cloobid
mahdy_optimistic
، 6 سال و 3 روز
مرد 28 ساله مجرد
ليسانس ، Öyrənci

آلبوم تصاویر

100 تصویر ...

morebox img


تبلیغات

مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
نامه سرگشاده صادق زیباکلام به مدیرمسئول روزنامه کیهان

جناب آقای حاج حسین شریعتمداری دامت افاضاته
مدیرمسئول روزنامه وزین کیهان

با سلام و تحیات، تجلیل و تکریم حضرت‌عالی از رژیم قهرمان کره شمالی در بحران موشکی آن کشور با آمریکا، حرف‌وحدیث تازه‌ای نیست. هرکس که به آمریکا بگوید بالای چشمش ابروست ازنظر جنابعالی در جایگاه قهرمان و اسطوره قرار می‌گیرد. مابقی ملاحظات، ازجمله پیشرفت و ترقی اقتصادی، رشد و توسعه، وضعیت سیاسی و اجتماعی، آزادی‌های فردی و اجتماعی، رضایت شهروندان و مسائل مهم دیگر، پشیزی برایتان ارزش ندارد. البته بت‌ها و قهرمانان آمریکاستیزتان یکی پس از دیگری در شرف ترک برداشتن هستند. از ونزوئلای هوگو چاوز تا کوبای فیدل کاسترو، نیکاراگوئه، زیمباوه رابرت موگابه و...مطمئن باشید مردم کره شمالی نیز سرانجام این فرصت را روزی خواهند یافت تا نشان دهند نسبت به نظام حاکم بر کشورشان چه می‌اندیشند.
البته تقدیر و تقدیس شما از نظام‌های اقتدارگرا فقط به اعتبار آنکه آمریکاستیز هستند، حرف‌وحدیث تازه‌ای نیست. آنچه بیشتر مورد نظرم بود، کوبیدن درد و بلای رهبران کره شمالی بر سر آقای روحانی و ظریف و توصیه به آن‌هاست که از جسارت و ایستادگی کره‌ای‌ها در برابر واشنگتن درس بگیرند و لبخند، وادادگی و کرنش در برابر آمریکا را کنار بگذارند. ازجمله در سرمقاله 24 مرداد با عنوان «میل این ناقه کوی لیلی نیست!» مجدد همین معنا را تکرار کرده‌اید.
من به صغری و کبرای استدلالتان ورودی پیدا نمی‌کنم. بی‌شك شما دلایل موجهی دارید که اصرار می‌ورزید آقای روحانی رویکرد «ذلت‌بار و تسلیم‌طلبانه» فعلی در برجام را کنار گذارده و در عوض رویکرد «انقلابی» کره شمالی را دنبال کند، عرضم نکته دیگری است. اینکه برای دوستداران انقلاب اسلامی چقدر دردناک است که امروز شاهد باشند که آن‌همه آرزو و آرمان که به انقلاب اسلامی داشتند امروز بعد از گذشت 40 سال به ناکجاآبادی سقوط کرده که الگو و آرمانش کره شمالی بشود!
سال 57 که آن نطق‌ها، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، مقالات و تحلیل‌ها از انقلاب اسلامی می‌رفت، اگر کسی به ما می‌گفت که حاصل همه تلاش‌ها، فداکاری‌ها و مبارزاتتان چهل سال دیگر، می‌شود یک نظام سیاسی که الگو و آرمانِ ‌بخشی از حاکمیتش در حسرت کره شمالی شدن خواهد بود، بی‌شك یا می‌گفتیم که او از کره مریخ آمده و هیچ علم و اطلاعی از اسلام و جهان‌بینی بزرگ و آرمان‌های ترقی‌خواهانه آن ندارد؛ یا اینکه او یک مأموریتی از طرف دشمنان انقلاب دارد و می‌خواهد نظر مردم را نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی بدبین سازد؛ اما امروز درنهایت ناباوری شاهدیم که کره شمالی (بازهم تکرار کنیم کره شمالی) الگو و سرمشق ما باید شود. چه فکر می‌کردیم سال 57 وچه آرزوها، اهداف و آرمان‌هایی برای آینده ایران داشتیم اما امروز بعد از 40 سال رسیده‌ایم به‌جایی که باید یک رژیم مریض، متوهم، بسته، معیوب، عقب‌مانده، سرکوبگر که اگر کمک‌های غذایی ژاپن، کره جنوبی، روسیه، چین، ژاپن و اتحادیه اروپا نباشد، دچار قحطی می‌شد و چهارچشمی مردمش را می‌پاید که مبادا کسی به رادیو کره جنوبی گوش دهد و در یک‌کلام یک زندان بزرگی به‌ نام کره شمالی، الگو و مرادمان بشود.
رهبرانی که بعد از پرتاب موشک همچون پسربچه‌های خردسال که با به ‌راه افتادن اسباب‌بازی‌شان یا زدن هواپیمای دشمن در بازی کامپیوتری به هیجان می‌آیند، کف می‌زنند و به‌ شادمانی می‌پردازند، باید الگوی دولتمردانمان بشوند.
با توجه به اینکه کره شمالی یک الگوی درمانده و عقب‌مانده‌تر از اتحاد جماهیر شوروی سابق است، پس چرا دیگر باید افتخار کنیم که نامه تاریخی امام خمینی به گورباچف باعث تغییر آن نظام شد؟
موفقیت کره شمالی در تولید سلاح هسته‌ای و موشک‌های دوربرد(که ازنظر جنابعالی این‌قدر مهم است) از جنس همان موفقیت‌های شوروی سابق است. هم کره شمالی و هم شوروی سابق درزمینهٔ تولید تسلیحات هسته‌ای، موشک‌های دوربرد و پرتاب ماهواره به فضا، پیشرفت‌های مشعشعی داشته‌اند؛ اما یک دوچرخه یا اطو که بتواند در بازارهای جهانی رقابت كند را توان نداشتند و ندارند كه تولید کنند.
پیشرفت درزمینهٔ ساخت بمب و موشک برای کشوری که یکی از پایین‌ترین سرانه‌های بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش را دارد، به نظر شما غرورانگیز و پرافتخار است؟
جناب شریعتمداری والامقام، مختصری به حافظه‌تان رجوع كنید و ببینید که آیا خواسته‌های انقلاب اسلامی رسیدن به دموکراسی، انتخابات آزاد، آزادی بیان، حاکمیت قانون، نبود زندانی سیاسی و این دست آرمان‌ها و اهداف بود یا آنکه می‌خواستیم کره شمالی بشویم و مشکلمان با رژیم شاه آن بود که چرا در برابر آمریکا نایستاده و چرا ایران را تبدیل به کره شمالی انقلابی نكرد؟!
ادامه
99
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
دعوت مردم از مسولین در دفاع از حرم:

اکنون که تعداد زیادی از بهترین جوانان کشور ما در این راه شهید شده اند، از مسؤولین صدیق ایران و مراحع عظام تقلید و مسؤولین محترم صدا و سیما و مداحان دلسوخته اهل بیت که برای مردم "تعیین کننده راه" هستند توقع داریم آنها هم خودشان در این راه قدم بگذارند، و اگر خودشان پیر و ناتوان هستند فرزندان عزیزشان را به دفاع از حرم و مقابله با فتنه های صهیونیستی-سعودی بفرستند.
ما ملت ایران فرزندان مسؤولین و مراجع تقلید و رؤسای صدا و سیما و مداحان اهل بیت را به دفاع از حرم دعوت می کنیم حتی اگر این دردانه ها، چاق و فربه هستند، یا اگر مادرزادی مدیر و رئیس هستند یا اگر کارخانه دارند و یا اگر تجارت می کنتد و حتی اگر در دانشگاه های اروپا و آمریکا مشغول اخذ مدرک هستند و یا حتی اگر در در حوزه های علمیه درس اخلاق و فقه برای مردم می خوانند را دعوت می کنیم در دفاع از حرم در سوریه شرکت کنند. اکنون که باب بهشت باز است حیف است این آقایان که در این کشور از امکانات مادی در حد وفور برخوردارند و دغدغه ای به جز دین مردم ندارند از بهشت موعود بی نصیب باشند.

این دعوتنامه را انتشار دهید تا حجت مردم بر مسئولین تمام باشد.
ادامه
کامنت بنویسید...
زرستان  , aseman_abi_123
پنجشنبه 26 مرداد ، 07:45
دقیقا
لایک
ادامه
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
دل سوزان واقعی را بشناس.
ادامه
کامنت بنویسید...
مهدی  , aeil
جمعه 6 مرداد ، 10:17
سعید حجاریان هیچ وقت به امام حسین توهین نکرد
دلیل ترور سعید حجاریان چیز دیگه بود
ادامه
زرستان  , aseman_abi_123
جمعه 6 مرداد ، 10:13
من حرف اون استاد فلسفه رو که تایید نکردم.
خودم از طرفداران دکتر شریعتی هستم و علاقمند به مطالبشون.
ادامه
راحیل م   , rahyl22
جمعه 6 مرداد ، 10:08
پس دنبال ثوابتون برید
ادامه
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
فردی که در حادثه متروشهر ری توسط پلیس با شلیک گلوله از فاصله یک تا دومتری بقتل رسید کیست ؟

ایشان آقاى ا.ن هستن فردى ٤٦ ساله از خانواده اصیل شهررى و ساكن محمود اباد مازندران. ایشان متخصص ماساژ درمانى و مربى ورزشى و بدون هیچ سابقه كیفرى و از خانواده تقریبا متدین وبرادرهایشان از قهرمانان بنام شهررى هستند.
در خصوص اتفاق مترو باید حقایقى را در مورد ایشان باز گو كرد. در روز حادثه قصد استفاده از مترو را داشتن كه با پرخاشگرى یك روحانى با یك خانم كه امر به معروف نام گرفته مواجه مى شوند و وقتى جویاى علت درگیرى میشود با بى احترامى و توهین شخص روحانى به ایشان و برخورد فیزیکی آقاى روحانى روبرو مى شود که با بالا گرفتن درگیرى لفظى از دو طرف و برخورد فیزیكى همراهان آخوند با وی مجبور به دفاع از خود مى شود كه ایشان خونسردى خود را به دلیل فحاشى همراهان اخوند به پدر مرحوم ایشان، كاملا از دست میدهد و در همان گیروداد بااستفاده از تیغ كاتر یك دست فروش مترو كه نظاره گر این درگیرى بوده شروع به حمله به اخوند و همراهانش مى كند كه دخالت مامورین نیروی انتظامى مستقر در ایستگاه مترو منجر به قتل ایشان توسط پلیس میشود.
در اینجا لازم به ذكر است به چند نكته مهم در مورد این حادثه اشاره شود :
ایشان كاملا حالت عادى داشته و انطور که عده ای ادعا کرده اند مست نبوده و با خود قمه و چاقو هم حمل نمی کرده. چطور ممكن است یك ورزشكار ساعت ١١ صبح از مشروب استفاده كرده و مست باشد و این فرد محترم كه خود در محمود اباد مدیریت یك مطب فیزیوتراپى را به عهده دارد و انسان كاملا اجتماعى مى باشد با خود هیچوقت چاقو یا قمه حمل نمی کرد و همچنین مردى ٤٦ ساله با این رزومه غیر قابل باور است كه در یك مكان عمومى مزاحم نوامیس مردم باشد كه یك آخوند به ایشان ایراد بگیرد!؟!
اما درمورد قتل ایشان، حاضران در صحنه همگى شهادت دادند كه ایشان به ضرب گلوله كلاشینكف كه یك سلاح جنگى مى باشد از فاصله یكیا دو مترى توسط مامورى كه نه حكم تیر داشته و از همه مهم تر اسلحه مذكور تحویل او نبوده به قتل رسیده و به دنبال شكایت خانواده قربانى ماموربازداشت شده که به احتمال این مامور بخاطر خوش خدمتی به یک آخوند فحاش مدال طلا گرفته و آزاد خواهد شد.
ادامه
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
اوجور کی منی داریخماخ باسیر

هر کیمی باسسیدی ایکی اوچ آیا حامیله اولاردی

پی نوشت:با عرض معذرت از بانوان محترم و نامحترم
ادامه
کامنت بنویسید...
مهدی خوشبین , mahdy_optimistic
جمعه 30 تیر ، 22:27
قابل ترجمه نیست.مخصوصا برا خانومای عزیز
ادامه
زرستان  , aseman_abi_123
جمعه 30 تیر ، 22:09
معنیش چیه؟
ادامه