مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982

مهدیسا صفری خواه

مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982

مهدیسا صفری خواه

مطالب
cloobid
mahdissa_1982
، 13 سال و 2 ماه و 28 روز
زن 36 ساله متاهل
ليسانس ، مهندس الکترونیک_روزنامه نگار -نویسنده رادیو و تلویزیون


تبلیغات

مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982
مهدیسا 9 ماه پیش
99
مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982
3 اسفند ماه 1388 (دوشنبه )
نامه هایی به همسرم ! نامه اول !این روزها حس می کنم واقعا بزرگ شده ام ! مثل چند سال قبل نیستم اینکه آرزوهایم حتما باید به همان رنگ و لعابی باشد که در خوابهایم می دیدم ! گاهی به اجبار زمانه هم می توانم ارزوهای یاسی و زرد و سبز وصورتی کنار بزنم ! و سیاه سپید ش  را بردارم ! بعد با تو بنشینم زیر سقف  خیالم و رنگشان کنم ! این بزرگ شدن را دوست دارم ! اینکه همه  احساسی را که دارم می دانی خوشحالم می کند ! اینکه حتی میدانی که آن فونت نقره ای نستعلیق را برای سنگ قبرم دوست دارم ! یا  گلهای رز زرد را دوست دارم ! اینکه می دانی نوشته هایم را توی کدام پوشه می گذارم و دزدکی می خوانیشان دوست دارم ! اینکه  فقط یک  مقاله اجتماعی می خوانی اسم خودت را نمیبینی اخم می کنی را دوست دارم ! می دانی گاهی دزدکی به تو زل می زنم ! وقتی حواست نیست جای همه خط و خطوط صورتت را حفظ می کنم زبری صور تت را که دوست دارم ! حس میکنم ! اینها را نگه می دارم در ذهنم برای روز مبادا ! وقتی که روز مر گی های زند گی ! تو را خسته به خانه می آورد و من همه یک خط در میان همه زنانگی هایم را دور می زنم فقط برای اینکه رو هایم بگذرد ! انوقت مینشیینم و دست به دامن آن خاطره ها می شویم! آن تصویر ابدی جان می دهد برای آن روز !که جیره خاطره هایمان ته  کشیده است ! و دوباره از نو شروع میکنیم ! این روز ها حس می کنم واقعا بزرگ شده ام ! آنقدر که می دانم باید طاقچه بعضی از عادتهایم را رفت وروب کنم ! و اینکه تو هم یاد گر فته ای دور ریختنی هایت را حتما پشت در خستگی های روزانه ات بگذاری ! این حس را دوست دارم ! اینکه فرق مان را با پدر و مادر هایمان میبینیم اینکه یک نسل جلو بودن و تفاوتهای آن باعث می شود که بین خودمان همه چیز حل شود ! این حس را دوست دارم ! که گاهی به تو تکیه کنم ! وگاهی بدوم تا نفس زنان بدوی پی من ! این بالا و پایین رفتن ها را دوست دارم ! این عادی نشدن را دوست دارم !دارم یک اساسنامه می نویسم برای زند گیمان ! وقتی رفتیم خانه خودمان می چسبانمش به یخچال ! مثل اینکه این اساسنامه ها خوب جواب می دهد ! ...............بند 1 : همدیگر را دوست داشته باشیم ! اگر نداشتیم ! دوباره شروع کنیم ! اگر نشد ! فرصت بدهیم ! اگر نشد ! برویم و دوباره شرو ع کنیم ! اگر نشد گورمان را گم کنیم !بند 2: دو دست هم باشیم اما در هم نلولیم ! وقتی خسته شدیم ! پشت دیوار تنهایی طرف منتظر شویم تا بیاد بیرون اگر خواستیم کمک بگیریم حتما بگوویم حدس نزنیم !بند 3 : بکن و نکن های دیگران را گوش کنیم ولی در نهایت بین خومان همه چیز را حل کنیم !بند 4 : با اجترام کسانی که در مورد ما قضاوت میکنند طعنه می زنند ! بروند به درک !بند 5 : پنج شنبه ها جلسه تو جیهی و رفع اشکال داریم هر هفته ! اگر عقده ای ! مشکلی ! در طول هفته بود که نتوانستیم بگویم تا پنج شنبه فرصت داریم حلش کنیم !بند 6: همان تفریحات دوران دوستی مان را داشته باشیم ! همان پاتوقها ! همان فضاها ! همان کارها ! فیلم دیدن ! نقد کردن ! بحث کردن ! خوشم می اید بعد ها به بچه هایم بگویم منو باباتون مثلا کلی ساله که اینجا می آِم ! بدینسان  همیشه برای آنها نماد عشق خواهیم ماند !بند 7: با اکراه در کنار هم نخوابیم ! ...را وسیله ای برای حل مشکلاتمان قرار ندهیم ! بند 8: برای حل مشکلات مادی مان راهی پیدا کنیم ! خود خوری و ناله زدن را بگذاریم برای همان جلسات توجیهی
 بند 9: نسبت به دوستان قدر نشناس بی اعتنا باشیم ! برای قطع رابطه با یک نفر توافق دو طرف لازم است ! بند 10 : همیشه عاشق باشیم ! هیچ اشکالی ندارد بعد از 40 سال من هنوز نزدیکترین جا پیش تو بنشینم ! حتما در یک مهمانی اتاق خود مان را داشته باشیم ! حتما موقع رانند گی دستم را بگذارم روی پاهایت ! بند 11 : فرصت توضیح برای طرف خطا کار تا زمان رفع دلخوری وجود دارد ! طرف خطاکار موظف است از حد اکثر ابزار معنوی برای بدست آوردن دل طرف مقابل استفاده کند !بند 12 : کارهای خانه در صورت شاغل بودن طرفین بین آنها تقسیم میشود ! تقسیم آنها فرا جنسیتی با توجه به قابلیت های دو طرف است !
بند 13 : مثل عوام رفتار نکنیم ! تن صدای بالا ! طعنه زدن ! استفاده از آغازین های استرس زایی  مثل مامان جونت ! بابا جونت ! برای شروع گله وشکایت !
بند 14 : دوطرف مجازند فضای خصوصی خود را که شامل فعالیت مجاز فر هنگی ! ورزشی را حفظ کنند !این اساسنامه به توافق دوطرف خواهد رسید و تخطی از آن مستو جب جریمه نقدی ! مادی ! معنوی ! روحی ! روانی ! شکستن قلب یک عاشق تلقی میشود ! این اساسنامه بنا به توافق طرفین قابل بسط و شرح می باشد !میبوسمت !
ادامه
کامنت بنویسید...
گیسو   , mashia
سه شنبه 29 تیر ، 15:11
سپاس مهدیسا جان. اساسنامه است را بارها خوانده ام.
ادامه
مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982
[https://www.aparat.com/v/olYrH]
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
سه شنبه 25 اسفند ، 10:06
plz addd me
ادامه
 , na73
چهارشنبه 7 بهمن ، 11:34
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
دوشنبه 23 آذر ، 08:55
++
ادامه
مهدیسا صفری خواه   , mahdissa_1982
ممنون از همه دوستانی که تولدم رو، تبریک گفتن ...بخشید که نشد تک تک از تون تشکر کنم ...شاد و سلامت باشید همیشه !!
ادامه