جعفر   انتقام گیرنده از آل سعود , lpln43

جعفر انتقام گیرنده از آل سعود

 اللهم صل علی محمد وآل مجمد وسلم وعجل فرجهم
جعفر   انتقام گیرنده از آل سعود , lpln43

جعفر انتقام گیرنده از آل سعود

مطالب
cloobid
lpln43
، 4 سال و 8 ماه و 11 روز
مرد 54 ساله مجرد
زير ديپلم ، دوستی با دوستان خدا


تبلیغات

جعفر   انتقام گیرنده از آل سعود , lpln43

عبدالمنعم ابوالفتوح

«عبدالمنعم ابوالفتوح» در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد: کسانی که ایران را دشمن اعراب می دانند دیوانه هستند و مشکل عقلی دارند و رژیم صهیونیستی تنها دشمن کشورهای عربی است.

به گزارش مشرق، نامزد سابق انتخابات ریاست‌ جمهوری مصر و رئیس حزب «مصر قوی» اظهار داشت: اسرائیل دشمن اعراب است نه ایران.

«عبدالمنعم ابوالفتوح» روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره در لندن، در پاسخ به پرسش فردی از فلسطین که مطرح کرده بود به نظر می رسد برخی از حکام عرب مسئله قدس و فلسطین را رها کرده اند، گفت: این نظر درست است و من با آن موافقتم. حتی برخی از حکام عرب علیه مسئله فلسطین توطئه می کنند و برخی ها نیز هیچ موضع مثبت و منفی ندارند. من برخی از اعراب را اعراب صهیونیست توصیف کرده ام چرا که علیه فلسطینیان توطئه می کنند.

وی درباره مخالفت برخی از کشورهای عربی با سیاست های ایران در منطقه گفت که رژیم صهیونیستی و نه ایران تنها دشمن کشورهای عربی است ولی برخی از این کشورها می خواهند ایران را تنها دشمن منطقه جلوه دهند.

ابوالفتوح اظهار داشت:

زمانی که برخی ها می گویند ایران اصلی ترین و تنها دشمن اعراب است، این افراد دیوانه هستند و مشکل عقلی دارند. اسرائیل و رژیم صهیونیستی تنها دشمن ما اعراب است. ما اختلافاتی با ایران داریم اما ایران در نهایت یک کشور است. من گفتم ثبات منطقه خاورمیانه تنها بر اساس تفاهم مثلث کشورهای عربی، ایران و ترکیه محقق خواهد شد. تا زمانی که درگیری میان این طرف ها وجود داشته باشد، منطقه خاورمیانه به ثبات نخواهد رسید. بنابراین باید باید میان کشورهای عربی از جمله مصر، ایران و ترکیه مذاکره وجود داشته باشد و به تفاهم برسیم.

وی درباره تحولات مصر هم گفت: به دستور نظام مصر من نمی توانم با رسانه های این کشور گفتگو کنم. من در این دور از انتخابات ریاست جمهوری مصر نامزد نمی شوم چرا که اساسا انتخاباتی در این کشور وجود ندارد.

ابوالفتوح با بیان اینکه در سایه نظام کنونی مصر شرایط فعالیت دموکراتیک در این کشور وجود ندارد، درباره بازداشت «سامی عنان» از فرماندهان ارشد ارتش مصر به دلیل اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور افزود: فردی که دستور بازداشت سرلشکر سامی عنان را صادر کرده به دور از سنت ها و ارزش های ارتش مصر عمل کرده است.

وی ادامه داد: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر مسئول بیرون کردن سامی عنان از رقابت انتخابات ریاست جمهوری است. من بعید می دانم ارتش مصر مسئول حوادث پیش آمده برای سامی عنان باشد. بازداشت سامی عنان تنها به سود عبدالفتاح السیسی است.

این نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری مصر تاکید کرد:

غیرتی که من درباره ارتش مصر دارم بیش از عبدالفتاح السیسی است.

ابوالفتوح با بیان اینکه نظام السیسی عملکرد بد و شکست خورده ای داشته و این نظام شایسته مردم مصر نیست و السیسی توانایی اداره مصر را ندارد، در عین حال درباره احتمال کودتا در مصر، سرنگونی السیسی با استفاده از هرج و مرج را برای مصر خطرناک توصیف کرد.

وی گفت:

در صورتی که ارتش مصر علیه عبدالفتاح السیسی کودتا کند، احساس خوبی نخواهم داشت. ما السیسی را تنها به صورت مسالمت آمیز و بر اساس انتخابات سرنگون می کنیم. سرنگون کردن السیسی با استفاده از هرج ومرج برای مصر به شدت خطرناک است. من از جوانان مصری می خواهم نهادهای دولتی را حفظ کنند. من می خواهم رئیس جمهور مصر فرد سربلندی باشد که از حمایت قاطع مردم برخوردار است. من از السیسی خواستم انتخابات پیش از موعد برگزار کند و برای کمک به مصر از قدرت کناره گیری کند. ممکن است در دوره السیسی نیز مشکلات مصر حل شود و من امید خود را به هیچ فردی از دست نمی دهم.
ادامه
99
جعفر   انتقام گیرنده از آل سعود , lpln43
منابع سوری از ادامه عملیات گسترده ارتش سوریه در شمال این کشور و موفقیت گروه‌های کردی در دفع نفوذ نیروهای ارتش ترکیه به تپه‌های «راجو» خبر دادند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در شمال سوریه، عملیات نیروهای ارتش سوریه و متحدان علیه گروه‌های تروریستی محاصره شده در منطقه‌ای در امتداد حومه‌های حماه، ادلب و حلب در مراحل پایانی خود قرار دارد و تنها چند روز بیشتر تا تحقق یک دستاورد میدانی مهم از سوی نیروهای متحد باقی نمانده است، دستاوردی که به امن شدن منطقه‌ای که نیروها در حومه جنوب شرقی ادلب حضور دارند،‌کمک خواهد کرد.

یک منبع میدانی به خبرنگار تسنیم گفت ارتش سوریه و همپیمانان آنها تمام روستاهای واقع در این بخش محاصره شده در حومه جنوب شرقی ادلب را از اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری آزاد کرده‌اند به طوری که 55 روستا در این محدود ازاد شده است و نیروها به اعلام سیطره کامل بر مناطق واقع در حومه جنوبی حلب و حومه شمال شرقی حماه در سایه رویارویی مستمر با تروریست‌های داعشی باقی‌مانده در آن منطقه و گسترش محدوده سیطره ارتش در تمام محورهای جنگی نزدیک می‌شوند.

این منبع افزود نیروهای پیشرو در حومه جنوبی ادلب به نیروهای مستقر در حومه شمالی حماه پیوسته‌اند و پیشروی به سمت شهرک «قصر ابن وردان» ادامه دارد، این شهرک دژ و قلعه اصلی گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حماه به شمار می‌رود. به گفته این منبع،‌ عملیات تا تحقق تمام اهداف مورد نظر در این منطقه و تکمیل حومه‌های حماه،‌ادلب و حلب به یکدیگر ادامه دارد.

خبر دیگر اینکه درگیری‌های شدید در روستای راجو و اطراف تپه‌های منطقه در شمال غربی عفرین در حومه حلب ادامه دارد به طوری که نیروهای ارتش ترکیه توپخانه‌ها و تجهیزات نظامی خود را در اطراف راجو مستقر کرده‌اند،‌اما یگان‌های کردی تلاش نیروهای ارتش ترکیه و گروه‌های متحد آنها برای نفوذ به راجو از طریق تپه‌های اطراف را ناکام گذاشته‌اند.

یک منبع محلی در عفرین گفته است ترکیه می‌خواهد با سیطره بر شهرک راجو، به غرب عفرین رخنه کند، ترکیه به دنبال تشکیل خط دفاعی قوی پس از شکست در رخنه و ورود به روستاهای حومه عفرین از لحظه آغاز تجاوزات نظامی خود به شمال سوریه است که از 20 روز پیش با عنوان ادعایی شاخه زیتون آغاز شده است. نیروهای ارتش ترکیه همچنان به گلوله‌باران شهرک راجو ادامه می‌دهند. جنگنده‌های ترکیه هم حملات خود به منطقه جندیریس را تشدید کرده‌ اند.

این در حالی است که منابع محلی از جان باختن هشت غیرنظامی و زخمی شدن 35 نفر دیگر در حمله شب گذشته جنگنده‌های ترکیه به شهر عفرین خبر داده‌اند.
ادامه
جعفر   انتقام گیرنده از آل سعود , lpln43
■■ماجرای نبش قبر حضرت رقیّه(ع) در سال 1242 ■■

◆ ملا محمدهاشم خراسانی (ره) حکایت نبش قبر #حضرت_رقیه سلام الله علیها توسط ایشان به منظور ترمیم قبر و رفع آب‌گرفتگی مضجع شریف حضرت رقیه (س) در سال ۱۲۸۰ هجری،را نقل میکند :

◆ جناب آقا سیّد ابراهیم دمشقی كه نَسَبش به سیّد مرتضی علم‌الهدی منتهی می‌شد بعد از نبش قبر حضرت رقیه (س)، مدام از شدت گریه و غصه غش می‌کرد. چون به هوش می‌آمد، قضیه کبودی را برای مردم تعریف می‌کرد

◆می گفت بدن مطهّر ایشان در پارچه سیاهی (چادر یا لباس سیاه) پیچیده و کفن شده بود. بخشی از صورت منّور ایشان را دیدم که هنوز از آثار سیلی، کبود و مجروح بود. سپس به همراه شیون ایشان، صدای ضجه و زاری از مردم بر می‌خواست.

■ اما حکایت :
قبر دچار آب گرفتگی شده بود و علما شیعه درخواست تعمیر قبر مطهر را داشتند.
والی به علماء و صلحاء شام از شیعه و سنّی امر كرد كه غسل كنند و لباس‌های پاكیزه بپوشند، به دست هر كس قفل ورودی حرم مطهّر باز شد، همان كس برود و قبر مقدّس او را نبش كند، پیکر را بیرون آورد تا قبر را تعمیر كنند.

صلحاء و بزرگان از شیعه و سنّی در كمال آداب غسل كردند و لباس پاكیزه پوشیدند، قفل به دست هیچ كس باز نشد مگر به دست خود مرحوم سیّد، و چون میان حرم آمدند كلنگ هیچ كدام بر زمین اثر نكرد، مگر به دست سیّد ابراهیم.

حرم را قُرق كردند و لحد را شكافتند. دیدند بدن نازنین حضرت رقیه سلام‌الله علیها، میان لحد و كفن صحیح و سالم است اما آب زیادی میان لحد جمع شده است.

سیّدابراهیم در قبر رفت، همین كه خشت بالای سر را برداشت دیدند
سیّد افتاد. زیر بغلش را گرفتند،
هی می‌گفت: «ای وای بر من.. وای بر من..
به ما گفته بودند یزید لعنةالله علیه، زن غسّاله و كفن فرستاده
ولی اکنون فهمیدم دروغ بوده، چون دختر با پیراهن خودش دفن شده. من بدن را منتقل نمی‌كنم، می‌ترسم بدن را منتقل كنم و دیگر به عنوان "رقیّه بنت الحسین" شناخته نشود و من نتوانم جواب بدهم.

سیّد بدن شریف را از میان لحد بیرون آورد و بر روی زانوی خود نهاد و سه روز بدین گونه بالای زانو خود نگه داشت و گریه می‌كرد تا اینكه قبر را تعمیر كردند.

وقت نماز كه می شد سیّد بدن حضرت را بالای جایی پاكیزه می‌گذاشت. پس از فراغ از نماز برمی‌داشت و بر زانو می‌نهاد، تا اینكه از تعمیر قبر و لحد فارغ شدند، سید بدن را دفن كرد.
و از معجزه آن حضرت این كه سیّد در این سه روز احتیاج به غذا و آب و تجدید وضو پیدا نكرد و چون خواست بدن را دفن كند دعا كرد كه خداوند پسری به او عطا فرماید.
دعای سیّد به اجابت رسید و در سن پیری خداوند پسری به او لطف فرمود که نام او را "سیّد مصطفی" گذاشت.
آنگاه والی واقعه را به سلطان عبدالحمید عثمانی نوشت؛ او هم تولیت زینبیّه و مرقد شریف حضرت رقیّه و امّ كلثوم و سكینه را به سید ابراهیم واگذار کرد.

این قضیه در سال 1242 هجری شمسی رخ داده و در کتاب «معالی» هم این قضیّه مجملاً نقل شده و در آخر اضافه کرده است:
«فَنزلَ فی قبرها و وَضع علیها ثوباً لفَّها فیه و أخْرجها، فإذا هی بنتٌ صغیرةٌ دُونَ البُلوغِ و كانَ متْنُها مجروحةً مِنْ كثرةِ الضَّرب»
« آن سیّد جلیل وارد قبر شد و پارچه ای بر او پیچید و او را خارج نمود، دختر كوچكی بود كه هنوز به سن بلوغ نرسیده، و پشت شریفش از زیادی ضربات مجروح بود.»

پس از درگذشت سیّد ابراهیم، تولیت آن مشاهد مشرفه به پسرش سیّد مصطفی و بعد از او به فرزندش سیّد عبّاس رسید.فرزندان سیّد ابراهیم دمشقی معروف و مشهور به "مستجاب الدعوه هستند

این موضوع پیش از این به صورت روضه‌خوانی از سوی حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی و حجت‌الاسلام سید عبدالله فاطمی‌نیا، در حرم مطهر امام رضا(ع) خوانده شده و مورد تأیید علما نیز قرار گرفته است.

■ منابع روایت؛
منتخب التواریخ، صفحه ۳۸۸.
اسرار الشهادة، صفحه ٤٠٦.
مقتل جامع مقدم، جلد ۲، صفحه ۲۰۸.
تراجم اعلام النساء، جلد ۲، صفحه ۱۰۳
ادامه