کمال مرندی , kamal1978

کمال مرندی

 یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند       طلب عشق زهر بی سر و پائی نکنیم
کمال مرندی , kamal1978

کمال مرندی

مطالب
cloobid
kamal1978
، 11 سال و 2 ماه و 3 روز
مرد 41 ساله مجرد
فوق ليسانس ، محقق و پژوهشگر

رسانه ها

 • بچه های تهران , tehranclub
 • طلاق , talaghclub
 • پاتوق , patoghclub
 • طرفداران حقوق یکسان مردها و زنها در ایران , tarafdaran
 • فدائیان رهبر , janfadaclub
 • 100 رسانه

  morebox img


تبلیغات

کمال مرندی , kamal1978
احادیثی در مذمت غیرت زنان

غیرت برای زنان مذموم و برای مردان ممدوح است. نکته ای که هم اکنون به نظر می رسد کمرنگ شده باشد . به این احادیث گرانقدر از ائمه اطهار علیهم السلام توجه فرمائید:

1ـ حضرت علی علیه السلام فرمود: غیرت زن کفر است و غیرت مرد ایمان (غیره المراه کفر و غیره الرجل ایمان ( نهج البلاغه کلمات قصار شماره 120 )
---
2 ـ حضرت علی ع درجای دیگر می فرماید: غیرة المرأة عدوان ... غیرت زن ظلم است.
(منبع: غررالحکم و دررالکلم)
---
3 ـ امام صادق علیه السلام فرمود: خدا برای زنان غیرت قرار نداده است بدانید که زنان فاسق و منکر غیرت می ورزند و هرگز زنان مومن غیرت نمی ورزند. خدا غیرت را برای مردان قرار داده است چرا که خدا برای مرد 4 زن و همچنین کنیزکانی حلال کرده است درحالیکه برای زن جز یک مرد را حلال نکرده است و در صورتی که زن با وجود شوهر فسق کند زناکار محسوب می شود.

متن عربی حدیث:

و عنه، قال: حدثنا محمد بن الحسن (رحمه الله)، قال: حدثنا محمد بن الحسن الصفار، عن أحمد بن محمد بن عیسی، عن علی بن الحکم، عن محمد بن الفضیل، عن سعد الجلاب، عن أبی عبد الله (علیه السلام)، قال: «إن الله عز و جل لم یجعل الغیرة للنساء، إنما تغار المنکرات منهن، فأما المؤمنات فلا، إنما جعل الله عز و جل الغیرة للرجال، لأنه قد أحل الله عز و جل له أربعا و ما ملکت یمینه، و لم یجعل للمرأة إلا زوجها وحده، فإن بغت معه غیره کانت زانیة».
(این حدیث در کتب مختلف شیعه از جمله تهذیب الاحکام شیخ طوسی علل الشرایع شیخ صدوق و ... آمده است)
---
4 ـ امام رضا علیه السلام در پاسخ مسائلی که محمد بن سنان خواسته بود نوشت: علت اینکه تزویج 4 زن برای مرد حلال است و تزویج بیش از یک مرد برای زن حرام است اینست که اگر مرد 4 زن بگیرد فرزندان هر کدام از زنان منسوب به این مرد هستند اما اگر یک زن همزمان بیش از یک شوهر داشته باشد فرزندان او مشخص نیست منسوب به کدام مرد است و این موضوع موجب فساد در نسب ها و ارثها و شناخت ها خواهد شد.

متن عربی حدیث:

ابن بابویه، قال: حدثنا علی بن أحمد، قال: حدثنا محمد بن أبی عبد الله، عن محمد بن إسماعیل، عن علی بن العباس، قال: حدثنا القاسم بن الربیع الصحاف، عن محمد بن سنان، أن الرضا (علیه السلام) کتب إلیه فیما کتب من جواب مسائله: «علة تزویج الرجل أربع نسوة و یحرم أن تتزوج المرأة أکثر من واحد، لأن الرجل إذا تزوج أربع نسوة کان الولد منسوبا إلیه، و المرأة لو کان لها زوجان أو أکثر من ذلک، لم یعرف الولد لمن هو، إذ هم مشترکون فی نکاحها، و فی ذلک فساد الأنساب و المواریث و المعارف».

----
5 ـ امام باقر ع فرمود: غیرت زن حسادت است و حسادت اصل کفر است زنان وقتی غیرتی می شوند عصبانی می شوند و وقتی عصبانی شوند به کفر کشیده می شوند
مگر زنان مسلمان که غیرتی نمی شوند.

متن حدیث: الإمام الباقر (علیه السلام): غیرة النساء الحسد، والحسد هو أصل الكفر، إن النساء إذا غرن غضبن، وإذا غضبن كفرن إلا المسلمات منهن
(اصول کافی )
---
6 - امام صادق ع فرمود: غیرت ورزی روا نیست مگر برای مردان و اما غیرت زنان در حقیقت حسادت است و چون غیرت تنها مخصوص مردان است به همین دلیل خداوند بر زنان جز شوهرشان را حرام کرده است ولی بر مردان چهار زن را حلال نموده است. و خداوند کریم تر از آن است که از سویی به زن غیرت بدهد و از سوی دیگر برای مرد سه زن دیگر را علاوه بر آن زن حلال کند!

عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: لَیْسَ الْغَیْرَةُ إِلَّا لِلرِّجَالِ وَ أَمَّا النِّسَاءُ فَإِنَّمَا ذَلِکَ مِنْهُنَّ حَسَدٌ وَ الْغَیْرَةُ لِلرِّجَالِ وَ لِذَلِکَ حَرَّمَ اللَّهُ عَلَى النِّسَاءِ إِلَّا زَوْجَهَا وَ أَحَلَّ لِلرِّجَالِ أَرْبَعاً وَ إِنَّ اللَّهَ أَکْرَمُ أَنْ یَبْتَلِیَهُنَّ بِالْغَیْرَةِ وَ یُحِلَّ لِلرِّجَالِ مَعَهَا ثَلَاثاً.

الکافی ـ ج5 ـ ص505
-----
7 ـ غیرت زن را بیازمائید :
مردی نزد امام صادق علیه السلام از زن خود بسیار تعریف و تمجید کرد حضرت فرمود: تا به حال غیرت او را آزموده ای؟ مرد گفت :نه! حضرت فرمود غیرتش را بیازما! پس آن مرد چنین کرد و زنش هم ثابت قدم ماند. [و حسادت نورزید.] خبر را به امام داد و حضرت فرمود: زن تو حقیقتا همانگونه است که تعریف کردی!

عَنْ خَالِدٍ الْقَلَانِسِیِّ قَالَ: ذَکَرَ رَجُلٌ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع امْرَأَتَهُ فَأَحْسَنَ عَلَیْهَا الثَّنَاءَ فَقَالَ لَهُ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع أَغَرْتَهَا قَالَ لَا قَالَ فَأَغِرْهَا فَأَغَارَهَا فَثَبَتَتْ فَقَالَ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع إِنِّی قَدْ أَغَرْتُهَا فَثَبَتَتْ فَقَالَ هِیَ کَمَا تَقُولُ.

ترجمه:
(اصول کافی)
---
ادامه
99
کامنت بنویسید...
مریم انتی فمنیسم , maryamk02100
دوشنبه 14 اسفند ، 12:46
خ تو از کجا میدونی من کنار همسرم نیستم؟الان چیزی به نام موبایل و راحت توش پیام میدی هر جا دینا باشی تو کوه بیایون عغیره سر سفره خ واقعا که خیال کردیه مه عین تو فکر منافع هستن؟خدا در قران امر به معروف نی از منکر هستن دین همش این نیست که نمازی بخونی مرد واجباتید ارد مثل خمس ذکات جهاد و... زنم هم حداقل امر به معروف میکند ترویج سنت های الهیی و صبر بر هوو! ماه راه خدا ور میرم نرتسی ندارم شما بترس از راهی که میره که رها شیطانیه که در گوشت زمزمه میکنند
ادامه
مریم انتی فمنیسم , maryamk02100
دوشنبه 14 اسفند ، 12:39
شما خودتو زدی به خواب وگرنه خودتم میدونی حق رو میگم ! صفحه روزنامه ها رو بخون برو دادگاه یه سر ببین چه خبر سرچ بکن در مرود سکس ها نامتعارف که در جامعه باب شده ! من خودم اصلا کردم که اینجا زنی گرفتم هوو دار شدم زنی بویه گرفتار که داشت به فنا میرفت الان دختر نازی دارد زندگی سالمی هیچ باری رو دوش من نیست خودش زندگی میکنه کمک به حالمم هستش و برعکس! شما بگو اگر کسی به خاطر تفکر تو به فاسد کشیده شد محتاج شدن تنها مناد جواب خدا رو میخوای چی بدی امر خداست وسنت انبیا؟خدا میگه تو کی بودی امدی جلوی امر من گرفتی؟
ادامه
مریم انتی فمنیسم , maryamk02100
دوشنبه 14 اسفند ، 12:28
رسول خدا میفرمایید وقتی حلال ها حرام شدن حرام ها حلال میشوند جای انها رو میگرند وقتی چند همسری ممنوع شدن زنا رواج پیدا میکند همنجنس بازی رواج پیدا میکند سکس ها نامتعارف ضرب دری و ... ایجاد میهش وعده نبی خدا مگر علیکه
ادامه
کمال مرندی , kamal1978
افزایش زنان بی سرپرست در آخرالزمان

رسول خدا (ص) می فرماید: «از نشانه های قیامت این است که مردان کم می شوند و زنان بسیار. تا آن جا که هر پنجاه زن یک سرپرست خواهند داشت». (منبع: کتاب الشیعه و الرجعه)

شاید این وضعیت بر اثر افزایش تلفات جانی مردان باشد که در جنگ های پی در پی و طولانی صورت می گیرد.

نیز آن حضرت می فرماید: «قیامت بر پا نمی شود، مگر آن که روزگاری فرا رسد که به دنبال یک مرد، حدود سی زن به راه افتد و هر کدام از او تقاضا کند که با او ازدواج نماید». (منبع: مسند طیالسی)

حضرت در روایت دیگری می فرماید: «خداوند دوستان و برگزیدگان خود را از دیگران جدا می کند تا این که زمین از منافقان و گمراهان و فرزندان آنان پاک شود. زمانی فرا رسد که پنجاه زن با یک مرد روبه رو شده، یکی می گوید: ای بنده خدا! مرا بخر و دیگری می گوید: به من پناه ده». (منبع : فردوس الاخبار)

اَنس می گوید: پیامبر (ص) فرمود: «قیامت برپا نمی شود، مگر آن که زمانی فرا رسد که (براثر تلفات مردان و کثرت زنان) زنی کفشی را در راه بیابد و (از روی دریغ و افسوس) گوید: این کفش از آن مردی بوده است؛ در آن روزگار، برای هر پنجاه زن، یک سرپرست خواهد بود».
(منبع : امالی شیخ مفید)

اَنس می گوید: آیا نمی خواهید حدیثی را که از پیامبر (ص) شنیدم، نقل کنم؟ پیامبر (ص) فرمود: «مردان از بین خواهند رفت و زنان باقی می مانند». (منبع عقد الدرر و همچنین کتاب فردوس الاخبار)
ادامه
کامنت بنویسید...
روزگار غریب , ninjaali63
دوشنبه 21 اسفند ، 07:48
یا رومی روم یا زنگی زنگ .دینتون اسلام اعتقادتون معلوم نیست چیه
ادامه
افشین تابان , diyana01
شنبه 19 اسفند ، 12:36
5 زن احتماش هست اونم موقت
ادامه
 , smlovely
جمعه 18 اسفند ، 04:31
۱۰۰ به ۱۰۶ . منظورم بود. اشتباه تاپیپی بود. زیاد غصه نخورید. تاثیری تو میزان واقعی موالید نداشته تو این مدته
ادامه
کمال مرندی , kamal1978
تازگی ها اصلاح طلبان با منافقین هم صدا شده اند و برای خراب کردن رقیب انتخاباتی خودشان ،ادعای اعدامهای سال 67 را به رئیسی نسبت داده اند.

تا چه شود؟ تا مثلا کسانی که در انتخابات نظرشان غیر رئیسی است به او به چشم جانی نگاه کنند و به او رای ندهند

اما این مسئله دو نکته اساسی داره

نکته اول :
شاید یک عده ندانسته و مثلا از روی دشمنی با جناح روبرو این حرفها را بزنند اما آنهایی که این ادعا را ماهرانه سر زبانها انداخته اند هدفشان خیلی بزرگتر از رئیسی است
چون اگر این ادعا را قبول کنیم باید از امام خمینی(ره) هم مثل رئیسی متنفر باشیم !
چون طبق ادعای آنها فتوای اعدامها را امام خمینی صادر کرده!

پس مسئله اصلی اینجاست
یعنی از شور رقابتیِ مردم در دم انتخابات استفاده کنیم و اعدامها را به مردم بقبولانیم به
این بهانه که رئیسی آنها را انجام داده اما در اصل ریشه نظام زده بشه

نکته دوم :
فرض کنیم این ادعا را قبول کردیم باز پای اصلاح طلبان خیلی بیشتر از رئیسی گیر این ماجراست چطور؟
چون همه مسئولیتهای اصلی در آن دوره دست جبهه چپ ( اصلاح طلبان فعلی ) بوده
مثلا :

دادستان کل کشور در سال ۶۷ چه کسی بوده است؟
حجه الاسلام موسوی خوئینی ها

رئیس شورای عالی قضایی در سال ۶۷ چه کسی بوده؟
آیت الله موسوی اردبیلی

دادستان کل انقلاب در سال ۶۷ چه کسی بوده؟
آیت الله موسوی تبریزی

مدیریت زندان اوین در سال ۶۷ دست چه کسانی بوده؟
مجید انصاری
محسن آرمین

پس ملاحظه میفرمائید که این ادعا اگر راست باشد بیشتر پای اصلاح طلبان گیر است
تا مثلا امثال رئیسی
پس پیشنهاد میکنم به دوستان با قیافه های حق به جانب و مثلا حقوق بشری
ریشه نظام و خودشان را نزنند
ادامه
کمال مرندی , kamal1978

پیشگوئی های امام علی ع و امام صادق ع درباره حوادث شهر ری قبل از ظهور امام زمان علیه السلام

ابن اعثم کوفی، مورّخ شیعی، از امام علی(علیه السلام) نقل کرده است:
... بی گمان، «ری» شهری است که به وسیله ساکنان خود به آشوب
کشیده می شود و فتنه ناشنوا در آن ماندگار است. ویرانی آنجا
در آخرالزمان جز به دست دیلمها نیست. در ری، بر دروازه کوه، در
آخرالزمان مردم بسیاری که شمارشان را جز آفریدگارشان کسی
نمی داند، کشته می شوند. دیلمها در دروازه کوه، بر هشت تن از
بزرگان بنی هاشم که هر کدام مدّعی رهبری است، دست می یابند.
مردی بزرگ که نامش مطابق نام پیامبری است، در ری محاصره
می شود و چهل روز در این حال می ماند. سپس دستگیر
و کشته می شود. در زمامداری سفیانی، خشکسالی،
سختی و بلایی بزرگ به مردم ری می رسد ( الفتوح، ج 2، ص 80 .)

در مناقب العتره ابن فهد حلی از علمای قرن هشتم هجری آمده است:

رسول خدا صل الله علیه واله وسلم فرمودند:

وای بر امت من از شورای کبری و شورای صغری

عرض شد این دو شورا چه وقت خواهد بود؟

فرمود شورای کبری بعد از وفات من برای غصب خلافت برادرم و حق دخترم برپا خواهد شد و شورای صغری در غیبت کبری و در زورا (تهران) برای تغییر سنت من و تبدیل احکام واقع خواهد شد.

قال رسول الله ص (( الویل الویل لامتی من الشورى الكبرى و الصغرى فسئل عنهما فقال : اما الكبرى فتنعقد فی بلدتی بعد وفاتی لغصب خلافة اخی و غصب حق ابنتی ، واما الشورى االصغرى فتنعقد فی الغیبة الكبرى فی الزوراء لتغییر سنتی وتبدیل احكامی )) مناقب العترة /

----
معاویة بن وَهب گفت: ابو عبدالله(امام صادق علیه السّلام)

این بیت شعر را که سروده ابن ابی عَقِب است، مَـثَل آورد:

"و کشته می شوند از ایشان در زوراء هنگام چاشت"

"هشتاد هزار نفر، چنان که شتران کشته می شوند(3)"

سپس به من فرمود: زوراء را می شناسی؟ گفتم: فدایت شوم،

می گویند: همان بغداد است. فرمود: نه. آن گاه فرمود: تا کنون

وارد ری شده ای؟ گفتم: آری. فرمود: به بازار چهارپایان رفته ای؟

گفتم: آری. فرمود: از سمت راست راه، کوه سیاه را دیده ای؟

همان جا زوراء است که در آن، هشتاد هزار تن کشته می شوند،

و از ایشان، هشتاد مرد از فرزندان فلانی که همه شایسته

رهبری اند، کشته می شوند. گفتم: فدایت شوم، چه کسی

آنان را می کشد؟ فرمود: فرزندان عجم . (3. الکافی، ج 8، ص 126، ح 198.)

مسخ شدن عالمان بدعتگزار در تهران

از حوادث شگفت آوری که در آخرالزمان در ری رخ می دهند، مسخ شدن برخی عالمان بدعتگزار در دین است؛ بدین گونه که در صورت و سیرت، بوزینه و خوک می‏گردند و در میان مردم رسوا می‏شوند.

اَعمَش از امام صادق(علیه السّلام) روایت کرده است:

... اهل شهری که «ری» نامیده می شود، ایشان دشمنان خدا،

دشمنان رسول او و دشمنان خاندان وی اند و جنگ با خاندان

رسول خدا(صلّی اللهّ علیه وآله) را جهاد و مال ایشان را غنیمت

می پندارند و برای ایشان (اهل ری) عذاب خوارشدن در زندگی

دنیا و آخرت بوده و برای آنان عذابی ماندگار است...
(بحار الأنوار، ج 57، ص 206، ب 36، ح 5 . )

شیخ نعمانی به نقل از ابو بصیر می گوید:

به ابو عبدالله - امام صادق- (علیه السّلام) گفتم: سخن او (خداوند) عزّ و جلّ:

«عذاب خوارشدن در زندگی دنیا...»، آن عذابِ خوارشدن در دنیا

چیست؟ فرمود: « ای ابا بصیر، چه خواری ای سخت تر از آنکه مرد در خانه، سراپرده، کنار برادرانش در میان خانواده اش باشد و ناگهان اهل خانه بر او گریبان چاک داده و یاری جویند.

مردم بپرسند: چه شده؟! گفته شود: فلانی همین الآن مسخ شد!

پس گفتم: [مسخ] پیش از قیام قائم یا پس از آن [خواهد بود]؟

فرمود: نه، بلکه پیش از آن [خواهد بود] .

همچنین شیخ نعمانی شاگرد شیخ کلینی در کتاب غیبت روایتی را نقل می کند که امام زمان ع با مردم 13 شهر می جنگند که یکی از آنها مردم ری است .

همچنین امام صادق ع در روایتی :
خروج پرچمی از مشرق و پرچمی از مغرب و فتنه ای

که بر اهل زوراء (تهران) سایه می افکند و خروج مردی از فرزندان عمویم زید در یمن و غارت شدن پرده خانه خدا را جزو علائم قبل از ظهور نامیده است.

همچنین شیخ مفید در کتاب الارشاد درگیری بین دو گروه از عجمیان و خونریزی بسیار میان آنها را جزو علائم قبل از ظهور نامیده است.

----
نکته : بعضی روایت می گوید زوراء همان ری است و بعضی روایات بغداد را زوراء نامیده اند..
ادامه
کامنت بنویسید...
حامد شیخی , real_love2012
شنبه 6 خرداد ، 20:23
diploom // kardani // karshenasi // arshad // doktora =moadel va moaddel
madrak goroh haie pezeshki / behdasht / ravanshenasi va .. jahat estekhdam dar marakez dolati va khososi.mored taeid vezarat behdasht . kamelan qanoni
telegram va whatsapp:
09369367138
ادامه
کمال مرندی , kamal1978
تیتر جالب فارین پالسی درباره سرقتی بودن تز دکترای روحانی در سال ۲۰۱۳‼ ️
امروز اثبات شد که تز دکترای روحانی سرقت علمی بوده است
️ دولت همچنان سکوت کرده و تکذیبی در کار نیست‼ ️
️ منتظر تکذیبیم‼ ️
ادامه