جلال صمصامی , j_samsami2

جلال صمصامی

 همت ما نکشد منت نازی ز کسی..........بوی پیراهن یوسف به صبا ارزانی....
جلال صمصامی , j_samsami2

جلال صمصامی

مطالب تصاویر 82
cloobid
j_samsami2
، 12 سال و 3 ماه و 22 روز
مرد 37 ساله مجرد
فوق ليسانس ، وکیل پایه یك دادگستری

آلبوم تصاویر

82 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

  • دانشگاه تهران , utc
  • وکلای جوان , vokala_9
  • 194 رسانه

    morebox img


تبلیغات

جلال صمصامی , j_samsami2
در هنگام مسافرت با وسایل شخصی، هیچ چیزی مهمتر از تمرکز شما در رانندگی نیست. جان خودتان و همراهانتان در دستان شماست. پس بهتر است برای اینکه راننده خوبی باشید توصیه‌های این صفحه را جدی بگیرید.
روزنامه شهروند: در هنگام مسافرت با وسایل شخصی، هیچ چیزی مهمتر از تمرکز شما در رانندگی نیست. جان خودتان و همراهانتان در دستان شماست. پس بهتر است برای اینکه راننده خوبی باشید توصیه‌های این صفحه را جدی بگیرید.

صد ترفند رانندگی که خیلی‌هایشان تا حالا به گوش‌تان نخورده

اگر می خواهید راننده حرفه‌ای باشید

باید مواردی را بدانید تا در حین رانندگی در جاده مشکلی برایتان پیش نیاید.

در سرعت‌های بالا همیشه دو دستی فرمان را نگه دارید که اگر به هر دلیل فرمان به سمتی کشیده شد، بتوانید کنترلش کنید.

زمان رانندگی در اوایل باران که جاده خیس نشده و نمدار است، ‌حواستان را جمع کنید و ترمز محکم نگیرید. داشتن ترمز ABS اینجا حسابی به کار می‌آید.

بطری آب، آچار، قفل فرمان یا هر چیز دیگری را طوری در خودرو جاسازی کنید که زیر پای راننده نیفتند. کلا از هر اقدامی که باعث حواس پرتی راننده می‌شود، جلوگیری کنید.

اگر می‌خواهید لاین حرکت را عوض کنید، باید قبل از اینکه به محل مورد نظر برسید فرمان را صاف کنید تا با سر خوردن جانبی‌ای که ایجاد می‌شود در مسیری که می‌خواهید قرار بگیرید و خودرو از مسیرش منحرف نشود.

یکی از بزرگترین اشتباهات، کلاچ گرفتن قبل از ترمز کردن در دنده‌های بالا‌تر از یک است. این کار باعث شتاب گرفتن خودرو می‌شود و خودرو دیر‌تر متوقف می‌شود.

برای چرخاندن فرمان چه در جاده‌های کوهستانی چه در اتوبان‌ها اگر به‌طور مثال می‌خواهید به سمت راست برانید، نیرو را با دست راست به فرمان وارد نکنید بلکه با دست چپ نیرو را وارد کنید.

به دلیل اینکه ممکن است در فشار با دست راست کنترل نیرو از دست‌تان خارج شود. اما اگر از دست چپ استفاده کنید، چون فرمان را هل می‌دهید، کنترل بیشتری خواهید داشت و برای عکس‌العمل آمادگی بیشتری دارید.

هیچ وقت زمانی که مانعی مثل عابر یا خودرو سرراه شما سبز می‌شود به خودرو فرمان ندهید، در این مواقع ترمز گرفتن بهترین گزینه است.

در سرعت بالا‌تر از ۶۰ کیلومتر، اگر ترمز خیلی شدید بزنید امکان قفل شدن چرخ‌ها وجود دارد. ترمز را چند بار بگیرید و‌‌ رها کنید. ضمن اینکه برای متوقف کردن یا کم کردن ناگهانی سرعت، می‌توانید از دنده معکوس هم استفاده کنید.
در پیچ وقتی سریع ترمز کنید به این دلیل کنترل را از دست می‌دهید که چرخ‌های بیرونی با سرعت بیشتری می‌چرخند ولی ترمز نیروی مساوی بین چرخ‌های دو طرف اعمال می‌کند و به اصطلاح عقب خودرو در می‌رود. به همین دلیل اصلا کلاچ نگیرید و ترمز را هم تا ته نگیرید. در عوض خیلی زود پدال گاز را ول کنید. وقتی ترمز می‌گیرید فرمان نباید در حالت پیچ باشد. سریع ترمز کنید و ول کنید و بعد فرمان را در مسیر پیچ بچرخانید.

اگر می خواهید پشت فرمان بمیرید...

لباس عوض کردن. اگر گرمتان شده صبر کنید تا به یک جایی که بشود نگه داشت برسید ، بعد ماشین را نگه دارید و لباس عوض کنید. پشت فرمان جای لباس عوض کردن نیست دارید رانندگی می کنید اتاق پرو که نیامده‌اید.

عوض کردن بچه. اگر قبل از راه افتادن بچه خود را عوض کنید دیگر نگران عوض کردن پوشک بچه نیستید. اگر هم ناگهانی اتفاقی افتاد نگه دارید. بچه با ٢یا ٣ دقیقه دیر عوض کردن نمی میرد .

ضرب گرفتن روی فرمان و خواندن. اگر خیلی خواننده اید یا در حس خواندن هستید وقتی سوار ماشین می شوید ضرب نگیرید و زیر آواز نزنید.

دوخت و دوز. اگر لباسی دارید که نیاز به دوختن دارد باور کنید جاهای خیلی بهتری از ماشین و یا پشت فرمان برای دوخت و دوز وجود دارد. دوختن نیاز به دودست دارد؛ فرمان هم همینطور.

رفتن در خیال و رویا. اگر احساس می کنید که آمادگی رفتن در خلسه را دارید فکر رانندگی را از سرتان بیرون کنید. این عمل را در خیلی از راننده ها دیدیم. طرف دارد رانندگی می کند ناگهان توی فکر می رود ، به یکجا خیره می شود و اصلاً انگار نه انگار که دارد رانندگی می‌کند. یکهو دیدی چراغ قرمز را رد کردی و یک کامیون از رویت رد شد.

غذا خوردن. اگر گرسنه شده اید رانندگی را بی خیال شوید. یکبار یک آقایی در حالی که در دستش یک کاسه سوپ بود رانندگی می‌کرد آن هم با آرنج‌هایش. پشت فرمون جای خوردن نیست.

خواندن. اگر معتاد کتاب خواندن هستید ایرادی ندارد کتاب خواندن عادت بسیار پسندیده ای است ولی نه پشت فرمان ماشین. شنیدید می گویند حسنی به مکتب نمی رفت وقتی می رفت جمعه می‌رفت؟

صحبت کردن با تلفن همراه . اگر تلفن همراهتان زنگ می خورد این را بدانید که صحبت کردن با تلفن همراه چه شادی‌آور باشد چه ناراحت‌کننده چه هیچ کدام، روی تمرکز شما تاثیر می‌گذارد، خیلی زیاد هم تاثیر می گذارد.

پیامک زدن. اگر پیامک زدن برایتان خیلی مهم است، رانندگی را بی‌خیال شوید و اگر می‌خواهید رانندگی کنید پیامک زدن را بی خیال شوید.

اگر‌اتفاقی شما‌را عصبانی‌کرده...

اگر در حین رانندگی مشکلی پیش آمد و حسابی عصبانی شدید، باید دنبال راهی برای کنترل آن باشید. موارد زیر شما را در این زمینه راهنمایی می‌كند.

اگر با سرعت رانندگی کرده‌اید و پلیس جریمه‌تان کرده و دیدن برگه جریمه حسابی توی مختان می‌رود، بدون نگاه کردن به مبلغ آن، از

همسرتان بخواهید هر چه زودتر از شما دورش کند و حرفش را هم نزنید. حواس‌تان هم باشد که تا پلیس دیگری جلوی چشم‌تان ظاهر شد، یاد جریمه قبلی نیفتید. او دوست شماست!

دستگاه موسیقی ماشین‌تان را روشن کنید و آهنگ مورد علاقه‌تان را بگذارید. شاید نیاز باشد باصدای بلند هم زیر آواز بزنید. اما این طوری نباشد که از رانندگی غافل شوید.

اگر دیدید گوشتان به این حرف‌ها بدهکار نیست و هیچ جوره نمی‌توانید از موضع خشم کوتاه بیایید. کنار جاده پارک کنید و یک ساعت دراز بکشید. خوراکی‌هایی که نیمی از بارتان شده‌اند، برای همین مواقع است. گاز زدن یک سیب شاید یک راه تخلیه باشد. یاد سهراب سپهری بیفتید و با خودتان بگویید: زندگی سیبی است، گاز باید زد با پوست.

فکر کردن به موضوعی که شما را عصبانی کرده و دامن زدن به آن حالتان را بهتر که نمی‌کند، بد‌تر هم می‌کند. پس سعی کنید به آن فکر نکنید و به جایش، فکر راه حل باشید.

همه همسفران شما برای تفریح و آرامش به این سفر آمده‌اند. پس عصبانیت را سر آنها خالی نکنید و به جای این کار سعی کنید از صحبت کردن با آنها آرامش بگیرید. مطمئن هم باشید که با گاز دادن بی حساب به ماشین و سبقت گرفتن، هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

تجربه ثابت کرده ایستادن جلوی آینه از خشم آدم کم می‌کند. پس در آینه به خودتان خوب نگاه کنید. شاید از دیدن چهره عصبی و به‌هم ریخته‌ای که دارید خنده‌تان هم گرفت.البته این آینه نباید آینه ماشین در حال حرکت باشد!

به خودتان مسلط باشید. نگذارید این عصبانیتی که دارید باعث عصبی شدن دیگران هم شود. پس اگر در حال رانندگی هستید با بوق زدن‌های بی‌مورد روی اعصاب دیگران نروید.

فکر اینکه با تلافی کردن می‌توانید دلتان را خنک کنید را به کل از سرتان بیرون کنید. فایده که ندارد هیچ، درد سر هم درست می‌کند.

اینطور لحظه‌ها ذکر گفتن خیلی به کارتان می‌آید. ذکر گفتن و احساس نزدیکی به خدا، به فرو کش کردن عصبانیت کمک می‌کنید.

اگر حادثه‌ای روی داد

صد ترفند رانندگی که خیلی‌هایشان تا حالا به گوش‌تان نخورده

تقاضای كمك كنید

معمولا هنگام مشاهده تصادفات رانندگی سریعا با پلیس تماس می گیرند ولی بهتر است ابتدا با هلال احمریا اورژانس تماس بگیرید. این نهادهای امدادی وظیفه دارند بعد از دریافت گزارش تصادف و ارسال آمبولانس پلیس را مطلع كنند. هنگام تماس همه موارد از قبیل آدرس دقیق، نوع حادثه، تعداد مصدومان، جنسیت و سن افراد و وضعیت عمومی را اطلاع دهید.پ

باعث بروز تصادف دیگری نشوید

قبل از مداخله، خودرو خودتان را در محل مطمئنی متوقف و فلاشرها را روشن كنید.

دقت كنید كه لباسی بر تن داشته باشید كه رانندگان را متوجه شما كند. اگر لباس شما رنگ مناسبی ندارد لباس سفید زیر را در آورده روی لباس بالایی بپوشید .

علامت خطر را روی جاده بگذارید و از كسی بخواهید رانندگان را از وقوع حادثه مطلع كند.

مصدوم را تكان ندهید

در اكثر تصادف ها افراد دچار مصدومیت گردن و مهره ها می شوند. در این موارد باید بسیار با دقت عمل كرد. اگر دوره كمك‌های اولیه را نگذرانده اید، عاقلانه ترین كار این است كه مصدوم را تا رسیدن آمبولانس تكان ندهید. این کار احتمال زنده ماندن مصدوم را ٨٠درصد افزایش می دهد.

با او صحبت كنید

با مصدوم صحبت كنید. حرف‌هایی مانند «اسمت چیه؟ چی شد؟» این کار علاوه بر اینكه مانع بی هوشی می شود، ایجاد روحیه هم می كند. ضمن اینکه تا رسیدن آمبولانس می توانید از بعضی اطلاعات مهم آگاه شوید. البته برای جلوگیری از فلج شدن باید به گردن مصدوم آتل بسته باشید و با نگه داشتن پیشانی مانع حركت گردنش شوید. اگر به سوال های شما جواب های منطقی می دهد ولی حروف را كش می دهد، نشانه خونریزی مغزی دارد.

نشانه های حیاتی را چک کنید

اگر به سوالات جواب نمی دهد و بی هوش است وضعیت بدنی‌اش را بررسی كنید. آیا نفس می كشد؟ قفسه سینه بالا و پایین حركت می كند؟ البته كارهایی كه شما هنگام مواجهه با تصادف انجام می دهید با قوانین مشخصی محدود شده‌اند.

برای مشاهده حركت مردمك چشم اگر چراغ قوه دارید به چشمان او نور بیندازید و اگر ندارید، پلك های او را چند لحظه بسته و دوباره باز كنید. اگر مردمك چشم با نور كوچك می شود، نشانه سالم بودن مغز است. بارزترین علامت عدم تپش قلب هم كبود شدن بدن و لب‌هاست.

بهترین جا برای كنترل نبض، گردن است. اگر محل نبض را در گردن نمی دانید، اول نبض گردن خودتان را بگیرید.

با فشار دادن قسمت نرم گوش یا فشار دادن ناخن‌های انگشت یا فشار دادن نوك سینه در مردان واكنش مصدوم به درد را كنترل كنید. ناخن دست مصدوم را با ٢ انگشت فشار بدهید. این كار باعث سفید شدن ناخن می شود و وقتی شما انگشت خود را برداشتید باید دوباره رنگ ناخن‌ها سرخ شود كه نشانه جریان خون و تپش قلب است. روش دیگر، گوش كردن به تنفس مصدوم است.
ادامه
99
جلال صمصامی , j_samsami2
آنها ساختند، خاوری‌ها بردند،
آنها بیکار شدند، ژن‌های خوب سرکار ماندند!
یادش بخیر اسکناس‌ها ارزش داشت
بیل‌ها ساخت ایران بود و کارگران مشغول کار!
ادامه
جلال صمصامی , j_samsami2
در قرون وسطا کشیشان بهشت را به مردم می فروختند و مردم نادان هم با پرداخت مقدار زیادی پول قسمتی از بهشت را از آن خود می کردند.

فرد دانایی که از این نادانی مردم رنج می برد دست به هر عملی زد نتوانست مردم را از انجام این کار احمقانه باز دارد تا اینکه فکری به سرش زد… به کلیسا رفت و به کشیش مسئول فروش بهشت گفت:

قیمت جهنم چقدره؟

کشیش تعجب کرد و ...گفت: جهنم؟!

مرد دانا گفت: بله جهنم.

کشیش بدون هیچ فکری گفت: ۳ سکه.

مرد سراسیمه مبلغ را پرداخت کرد و گفت: لطفا سند جهنم را هم بدهید.کشیش روی کاغذ پاره ای نوشت: سند جهنم . مرد با خوشحالی آن را گرفت از کلیسا خارج شد.

به میدان شهر رفت و فریاد زد: من تمام جهنم رو خریدم این هم سند آن است و هیچ کس را به آن راه نمی دهم.

دیگر لازم نیست بهشت را بخرید چون من هیچ کس را داخل جهنم راه نمی دهم.

این شخص مارتین لوتر بود که با این حرکت، توانست مردم را از گمراهی رها سازد،،

""در جهان تنها یک فضیلت وجود دارد و آن آگاهی‌ است!
و تنها یک گناه و آن جهل است"
ادامه
کامنت بنویسید...
محمد عیسی     , eshghbekhoda
چهارشنبه 24 مرداد ، 17:00
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
مهران امیری , mehran00720
پنجشنبه 7 تیر ، 15:29
بسیار عالی
ادامه
جلال صمصامی , j_samsami2
[https://www.aparat.com/v/N8THc]
موسیقی و متن آهنگ "از پارس تا خزر" به خوانندگی خشایار اعتمادی
امیدوارم لذت ببرید
ادامه
کامنت بنویسید...
محمد پسر نویسنده  , mohammad_baharan
چهارشنبه 30 خرداد ، 02:30
لایک
ادامه
جلال صمصامی , j_samsami2
جلال اطلاعات حرفه خود را بروز کرد. 4 ماه پیش
نام محل کار : {دفتروكالت}نشانی تلگرام=samsami1360@