وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی

 دوستان گرامی لطفا از وب سایت فارسی حرم امام حسین (علیه السلام) بازدید نمایید. http://imamhussain.org/persian/
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی

مطالبدوستان 148
cloobid
imamhussain
، 2 سال و 10 ماه و 8 روز
زن 22 ساله مجرد
ليسانس ،

دوستان

 • علی راد , abramas
 • علی  فارقی , mr_alifareghi
 • طاها قبرستان بقیع , koname
 • عاشق امام حسین , emam_hoseyni
 • یاسی ازاد , azadyas
 • شمیم یاس , shamimehyas
 • 148 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • امام عشق , Emameshgh_000
 • حرفهای ناگفته , harfha
 • کلوب دات کام , recreation
 • حلقه معرفت , hmaarefat
 • دانشجویان دانشگاهها , univers
 • 24 رسانه

  morebox img


تبلیغات

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
گروهی از مسیحیان کلیسای حضرت مریم بغداد به مرقد مطهر امام حسین (علیه السلام) مشرف شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ «مارتین بنی» اسقف کلیسای حضرت مریم بغداد گفت: این سفر ما به کربلا در پاسخ به سفر برخی جوانان نجف اشرف و کربلا به بغداد و بازدید آنها از کلیسای ما و تبریک اعیاد صورت می گیرد.

وی افزود: قلبهای ما حامل پیام محبت و صلح به شهر کربلای عزیز است که از اماکن مقدس اسلامی و مسیحی به شمار می رود و تاریخ آن به قرنها پیش باز می گردد و هدف ما این است که خیر و محبت و صلح بر تمام عراق حکمفرما شود.

اسقف مارتین بنی ادامه داد: برای ما مهم است که در تاریخ میان مردم عراق رابطه دوستی و برادری برقرار بوده است و ما به عنوان مسیحی به تمام مردم عراق با ادیان مختلفی که دارند، احترام می گذاریم و آنها را دوست داریم.
گروه مسیحی در این سفر همچنین حرم مطهر حضرت عباس (علیه السّلام) را زیارت کردند و از کلیسای الاقصیر در غرب کربلا بازدید کردند و در آنجا مراسم نیایش به جا آوردند.
ادامه
99
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
به همت مركز فرهنگی الحوراء زینب (سلام الله علیها) و در حاشیه فعالیتهای همایش یادبود فتوای جهاد کفایی که در سالن خاتم الاوصیاء حرم مطهر حسینی برگزار شد، از خانواده شهدای حشد شعبی تكریم و تجلیل به عمل آمد.
شیخ عبدالمهدی کربلایی متولی شرعی حرم مطهر حسینی طی سخنانی اظهار داشت: این قهرمانان بهترین خصلت انسانی یعنی ایثار در راه خدا و وطن و مقدسات را به نمایش گذاشتند، زیرا آنان با این آرمانها تربیت شده اند. مجالس حسینی وعبادتها در لبیک گفتن به فتوای جهاد کفایی نقش مهمی ایفاء می کند.
شیخ کربلایی افزود: تصور اوضاع شهرهای ما اگر لبیک به فتوای جهاد و این گذشتها و جان فشانیها نمی بود؛ بسیار دشوار است، نمی توان تصور کرد که چه حوادثی در شهرهای ما رخ می داد، تکفیریهای تروریست با صراحت اعلام کرده بودند که بغداد، نجف اشرف و کربلای معلی را مورد هدف قرار خواهند داد.
سپس معاون مسئول بخش رسیدگی به امور خانواده های شهدا و مجروحین طی سخنانی به بیان جایگاه و منزلت مجاهدان در راه خدا پرداخت و چند داستان از شهدا و رزمندگان را بیان نمودند که مواضعی ویژه در لبیک به فتوای جهاد و در میدانهای جنگ داشته اند.
سارا محمد مدیر مرکز فرهنگی الحوراء زینب (سلام الله علیها) نیز اظهار داشت: تکریم از خانواده های شهدا شامل سی و هشت خانواده شهید از استانهای بغداد و نجف و صلاح الدین و بابل بود که در عملیات آزادسازی شهر موصل به مقام والای شهادت نائل آمدند.
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
وزیر راه و ترابری عراق اظهار داشت: فرودگاه بین المللی کربلا که توسط آستان قدس حسینی در حال احداث است، مهمترین و بزرگترین فرودگاه عراق می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ کاظم فنجان الحمامی با بیان این مطلب افزود: فرودگاه بین المللی کربلا به دلیل موقعیت راهبردی خود به عنوان پل ارتباطی میان جهان کهن با سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا، بزرگترین و مهمترین فرودگاه عراق محسوب می شود.
وی در مورد «فرودگاه عون» که در کنار فرودگاه کربلا و در شمال این شهر در حال احداث است؛ گفت: «فرودگاه عون» یک فرودگاه محلی خدماتی ویژه بالگردها و هواپیماهای کوچک خواهد بود.
وزیر راه و ترابری عراق در رابطه با پروژه های این وزارتخانه در کربلای معلی اعلام کرد: پروژه احداث مونوریل نجف اشرف به کربلای معلی در حال بررسی است اما به خاطر اقدامات نهادهای نظارتی، گامهای برداشته شده در این زمینه به کندی پیش می رود.
مسئول بخش فنی مهندسی حرم مطهر نیز در این باره گفت: پرسنل این بخش به تعهدات زمانی خود برای بهره برداری از فرودگاه کربلا پایبند هستند و امیدواریم طبق زمانبدی صورت گرفته بیست و چهار ماه پس از تاریخ شروع عملیات احداث این فرودگاه شاهد افتتاح آن خواهیم باشیم.
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
مرکز تحقیقات و پژوهشهای کربلا وابسته به آستان قدس حسینی از اتمام تألیف چهل جلد از دانشنامه تمدن کربلا به نام «موسوعة کربلاء الحضاریة» خبر داد و گفت: این مجموعه شامل اطلاعاتی مهم و مستند درباره شهر کربلا و تاریخ و تمدن آن می باشد.
این موسوعه که تدوین آن از سال 2013 آغاز شده است شامل محورهای تاریخی، جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی درباره این شهر مقدس می باشد.
عبدالامیر القریشی مدیر مرکز کربلا در این زمینه گفت: این دانشنامه شامل اطلاعات جدیدی درباره شهر کربلا است که پیش از این توسط هیچ کدام از محققان و مورخان منتشر نشده است و اکنون چهل جلد آن به اتمام رسیده است.
القریشی گفت: این دانشنامه اطلاعات تاریخی شهر کربلا از زمان شهادت امام حسین (علیه السلام) تا اتفافات سال 2003 میلادی را در بر دارد و علاوه بر این بحثهای جالب و مفصلی درباره جغرافیا و محدوده شهر کربلا دارد و در بخشهایی نیز به راهنمای حسینیه ها، مساجد، دانشگاه ها، مراکز درمانی، حوزه های علمیه و علمای کربلا اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه این کار تحقیقاتی گنجایش آن را دارد که تا صد جلد کتاب نیز ادامه یابد، گفت: به زودی بخشهایی که به اتمام رسیده است چاپ و منتشر خواهد شد و در اختیار پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
کشاورزان فعال در مزارع آستان قدس حسینی برداشت گندم و جو امسال را آغاز نمودند.
عدنان عوز مسئول مزارع آستان در گفتگو با خبرنگار حرم مطهر اظهار داشت: تاکنون در مرحله اول بیش از صد تن گندم و پنجاه تن جو برداشت شده و مستقیما به بازار ارائه گردیده است.
وی افزود: مساحت کلی این مزارع هزار و سیصد وهفتاد و پنج هکتار است و پیش بینی می کنیم از هر هکتار زمین بیش از چهار تن گندم و جو برداشت گردد.
وی ادامه داد: در برنامه های آتی مد نظر داریم که به کاشت حبوبات در سطح مزارع بپردازیم و همچنین احداث استخر پرورش ماهی به مساحت یک هکتار نیز در نظر گرفته شده است.
وی در خاتمه از همکاری با شرکت هلندی برای ایجاد گاوداری به منظور تهیه فراورده های پروتئینی و احداث کارخانه لبنیاتی خبر داد.
ادامه