وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی

 دوستان گرامی لطفا از وب سایت فارسی حرم امام حسین (علیه السلام) بازدید نمایید. http://imamhussain.org/persian/
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی

مطالبدوستان 147
cloobid
imamhussain
، 3 سال و 2 ماه و 4 روز
زن 22 ساله مجرد
ليسانس ،

دوستان

 • امیر موسوی , 1amer
 • کیارش سالار , gladiator69
 • ایمان منتظر منتقم عج , 875960
 • محب امام زمان , venoos1371
 • ستاره تهرانی محب امام هادی علیه السلام , belteza
 • علی راد , abramas
 • آرام , kitti156
 • 147 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • امام عشق , Emameshgh_000
 • حرفهای ناگفته , harfha
 • کلوب دات کام , recreation
 • حلقه معرفت , hmaarefat
 • دانشجویان دانشگاهها , univers
 • 24 رسانه

  morebox img


تبلیغات

وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
قرائت زیارتنامه؛كلام معصوم برای عرض ارادت به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام
ادامه
99
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
عملیات سنگفرش جدید صحن حرم مطهر امام حسین علیه السلام
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
دبیرخانه عمومی آستان قدس حسینی از مراسم تعویض پرچم گنبد حضرت امام حسین (علیه السلام) در اولین شب از ماه محرم‌ الحرام خبر داد.
مراسم تعویض پرچم گنبد حضرت امام حسین (علیه السلام) از رنگ سرخ به سیاه به منظور فرا رسیدن موسم عزای حسینی و شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام)، اهل بیت عصمت و یاران ایشان در واقعه عاشورای سال 61 هجری قمری صورت می پذیرد.
در این مراسم که سالانه در کربلا برگزار می ‌شود جمع کثیری از زائران استانهای مختلف عراق و زائرانی از کشورهای دیگر حضور دارند.
در همین حال، فاضل عوز، عضو شورای مدیریت آستان قدس حسینی در گفتگو با سایت رسمی آستان از نصب تعدادی مانیتور برای پخش مستقیم مراسم در مناطق اطراف صحن شریف و مناطق دیگر استان کربلا با هماهنگی دولت محلی خبر داد.
عوز از زائران و شرکت کنندگان در مراسم خواست تا از ازدحام در مکانهای مشخص به منظور حفظ سلامتی خود خودداری نمایند و مراسم را از طریق پخش مستقیم مشاهده فرمایند.
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
سایت آستان قدس حسینی به صورت انحصاری اطلاعات و جزئیاتی درباره پرچم گنبد مطهر امام حسین (ع) را برای اولین بار منتشر کرد.
طبق گزارش این آستان پرچمی که بر فراز گنبد مطهر امام حسین (ع) به اهتزاز در‌ می‌ آید، اول هر ماه قمری یعنی سالی دوازده بار تعویض می‌ شود.
طول این پرچم سه متر و نود سانت بوده و پهنای آن به سه متر می ‌رسد.
پرچم گنبد شریف امام حسین (ع) از جنس ساتن است و مرکز دوخت و ملیله دوزی وابسته به بخش تعمیرات و نگهداری آستان قدس حسینی کار طراحی و دوخت این پرچم را به صورت انحصاری در اختیار دارد.
علاوه بر این پرچم، صدها پلاکارد و پرچم سیاه با شعارهای نهضت حسینی،‌ احادیث اهل بیت (علیهم السلام) درباره واقعه عاشورا و برخی بخشهای زیارت نامه عاشورا و زیارت ناحیه مقدسه در داخل صحن شریف و محوطه ما بین الحرمین نصب می شوند.
مرکز دوخت و طراحی آستان قدس حسینی در آستانه ماه محرم، پارچه سبز رنگی که بر روی قبر مطهر امام حسین (ع) قرار دارد را با یک پارچه مشکی طلادوزی و نقره دوزی شده و تزیین شده با سنگهای زمرد و یاقوت تعویض می کند.
همچنین این مرکز پارچه‌ های سیاه به نشانه عزا را بر روی دو ضریح حبیب بن مظاهر اسدی و سید ابراهیم مجاب، علیهما السلام‌ نصب می‌ نماید.
ادامه
وب سایت آستان قدس حسینی کربلای معلی , imamhussain
یک نمونه از ضریح امام حسین (علیه السّلام) در راستای نمایش در یکی از موزه‌ های بلژیک، به حسینیه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شهر آنتئان بلژیک منتقل شد.
نمایش این نمونه از ضریح امام حسین (علیه السّلام) در بلژیک از استقبال گسترده اقلیت مسلمان، شخصیتهای مذهبی، مسئولان و چهره‌ های مردمی برخوردار شد.
این نمونه از ضریح مرقد امام حسین (علیه السّلام) پیش از اینکه به موزه بلژیک برسد، حدود شش ماه قبل در نمایشگاه «حج در جهان» در شهر کلن آلمان به نمایش درآمده بود.
عبیر الاعرجی، مدیر موسسه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در بلژیک گفت: به نمایش در آمدن این ضریح شریف به منزله زبانی جدید و مدرن برای ابلاغ پیام صلح، اطمینان به پیروان دیگر ادیان آسمانی و تفسیری منطقی جهت بیان واقعیات و زوایای پنهان دین اسلام است.
طبق اعلام مدیریت موزه آستان قدس حسینی قرار است این ضریح شریف در تعداد زیادی از موزه ‌های کشورهای اروپایی به نمایش درآید تا برای مسلمانان مقیم این کشورها نیز فرصت برقراری ارتباط با امام حسین (علیه السّلام) فراهم شود.
در همین راستا رجاء الحسناوی، یکی از بانوان مسلمان عراقی الاصل مقیم بلژیک گفت: نمایش ضریح امام حسین (علیه السّلام) باعث شد ما در حال و هوای معنوی قرار بگیریم و این ضریح، بارگاه مطهر امام حسین (علیه السّلام) در کربلای مقدس را به یاد ما آورد.
الحسناوی افزود: وجود این ضریح باعث می ‌شود که واقعیات حوادثی که بر مسلمانان پس از وفات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) گذشت و نیز ظلمهایی که به خاندان او در واقعه کربلا شد،‌ یادآوری شود، علاوه بر اینها، این ضریح یاد آور مفاهیم بزرگ انسانی و تربیتی است که به نسلهای بعد باید آموزش داد.
ادامه