حمید م , hamidahmad

حمید م

 هیچ کنجی بی دد و بی دام نیست، جز به خلوتگاه حق آرام نیست
حمید م , hamidahmad

حمید م

مطالب تصاویر 6دوستان 516
cloobid
hamidahmad
، 8 سال و 5 ماه و 29 روز
مرد 59 ساله مجرد
زير ديپلم ، کشاورز

دوستان

 • سکوت میکنیم مثل قدیم  دکترمظلوم یارمخلص رهبرانقلاب , sagi1392
 • بابلسر نیوز خبری , baboolsarnews
 • علی , labaik
 • محمدعلی آرمیون , armion
 • بنده ی خدا , bmdsh71
 • عرفان محتشم , jelveye_naz
 • یزدان پاک , yazdan_mard
 • هستی  , mehrshakiba1
 • حبیب بیگ , 4141360
 • فائزه ن , fatemehnz50
 • محسن , behnambabre
 • محمد شاهوردی , mohamad_7170
 • یه بآ بآ , shayan851
 • حامد حامد , zenm
 • مهدی دکتر , universis
 • یاس سپید , shamoparvane
 • یونس الهی , mohager64
 • آوین مارکت , 28sam
 • یاس پرپر     مهدی , mahdiyaseparpar
 • 516 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • نشاط

6 تصویر ...

morebox img


تبلیغات

حمید م , hamidahmad
مجله تایمز در سرمقاله خود می نویسد:

رهبر ۷۸ ساله ایران، ۲۸ سال کشوری را در پر تلاطم ترین طوفان ها جوری رهبری می کند که امن ترین کشور خاورمیانه باشد.

رهبر ۷۸ ساله ایران، سه ساعت برای مردمانش صحبت میکند بدون ذره ای تکرار، ان هم بدون خوردن قطره ای آب!!

(در علم سیاست به آن تَکلُّم سه وجهی گویند)

رهبر ایران با ۸۰ دقیقه تکلم سه وجهی، رکورد تکلم سه وجهی که مربوط به هیتلر و چرچیل، با ۹ دقیقه بود را شکسته است.

رهبرِ ۷۸ ساله ایران درحالی که دروس تخصصی اقتصاد را نخوانده، طرحی چند صَد صفحه ای از مباحث اقتصادی نوین را برای کشورش می نویسد که مورد تحصین اقتصاد دانان بین المللی قرار میگیرد!!!

رهبر ۷۸ ساله ایران دریک سخنرانی یک ساعته جامعه خویش را آسیب شناسی کرده و نقاط ضعف و قوت جامعه را با ساده ترین کلمات به مردم میفهماند.

رهبر ۷۸ ساله ایران به مانند یک عضو کم درآمد جامعه زندگی می کند. واز همه جالب تر اینکه فرزندان خود را از مسئولیت های کشور منع کرده است.

رهبر۷۸ ساله ایران با یک هشدار و اولتیماتومش شاه کشوری دیگر را به شدت مرعوب سازد( حادثه منا) تا جایی که فردای سخنرانی اش، تمام وعده های بر زمین مانده عملی میشود!!

رهبر ایران رکورد بیشترین ساعات حضور در مناطق جنگی(هشت سال جنگ) را دارد.

رهبر ۷۸ ساله ایران مسایل بین المللی و آینده سیاسی جهان را بدرستی محاسبه و پیش بینی میکند!(برجام، جنگ یمن، رئیس جمهوری ترامپ و…)

رهبر ۷۸ ساله ایران چنان سیاست مدار قدرتمندی می باشد که بزرگترین جنگ نرم جهانی که توسط تمامی سازمان های جاسوسی دنیا از سالها قبل طراحی شده بود را تنها با یک سخنرانی چند دقیقه ای خنثی میکند.

کجای دنیا دیده اید رهبری که در سن ۷۸ سالگی به تنهایی کوه پیمایی میکند?!!

مجله تایمز دسامبر۲۰۱۶
ادامه
99
مهدی محمدی , mahdimohamadiii


اگر زنها خوب باشند مردها سراغ چند همسری نمی روند مگر افراد بی قید و بند و اشباع ناپذیر!

این یک سخن ناروایی است که معمولا طرح می شود و در اذهان بسیاری از افراد متدین خصوصاً خانمها نقش می بندد. می گویند اگر این فرد زنش خوب می بود زن دیگری را اختیار نمی کرد!
می گویند این آدم بوالهوس و بی قید و بندی است که دنبال هوسبازی خودش زن دیگری را اختیار کرده است و الا زن اولش چه مشکلی داشت؟!

می گویند چون آدم گرم مزاجی بوده و همسرش سرد مزاج بوده و او را اشباع نمی کرده رفته همسر دیگری را اختیار کرده است!
می گویند همسرش بچه نمی آورده یا بچه بیشتری را می خواسته و لذا شوهرش زن دیگری گرفته تا برایش بچه بیاورد!

باید گفت گرچه این موارد ممکن است درست باشد اما همه مطلب این نیست.
بله اگر کسی صرفاً بخاطر بوالهوسی زن دیگر بگیرد بنای زندگی خود را خراب می کند اما آیا کسی برای هوس رانی کردن و میل جنسی حاضر می شود که بار مسئولیت یک زن و فرزندانش را بطور دائم بپذیرد و هزینه های گزافی را متحمل شود؟
بله بعضی اوقات به خاطر سرد مزاجی یکی از زوجین شاید نباید ازدواج صورت گیرد چرا که از ابتدا زندگی سرد و بی رو حی را تجربه خواهند کرد ولی در اینجا هم می تواند از شکل متعه در زندگی بهره ببرد و نقص سرد مزاجی همسر را جبران کند.
بله در صورت بچه نیاوردن به هر صورتی باهم توافق کنند و بهترین شکل آن این است که زن از حیث روحی خود را آماده برای پذیرش هوو کند و در کنار فرزندان او، خود هم نقش مادری ایفا کند تا بخش تنهایی از حضور فرزند در خانه را تکمیل نماید و آرامش بیشتری را بدست آورد و البته که این موارد نیاز به روشهای برخورد اخلاقی و معاشرت مناسب بین اعضای خانواده است
از طرفی باید عرض کنم؛
مگر اونهایی که چند همسر اختیار کرده اند افراد بی قید و بندی بوده اند؟ آیا افراد اشباع ناپذیری بوده اند؟ با کمی فکر درمی یابیم،آیا اینهمه انسانهای پاکی که چند همسر داشتند، همسرانشان مشکل داشتند؟
یا صرفاً برای حل ی مشکل دیگری خارج از خانواده خود بار مسئولیت جامعه را بدوش کشیده اند؟
چقدر در تایخ اسلام سراغ داریم از بزرگان دین چند همسر داشتند و زندگیهای سالم و فرزندان برومندی داشته اند، آیا اینها را باید استثنا کرد؟
چقدر از علما و بزرگانی اکنون در میان ما هستند که دارای چند همسر بوده زندگی بسیار متعارفی دارند، آیا اینها را ندید بگیریم؟
کدامیک از ائمه ما در این مورد نظر عملی نداشته اند که باید استنکاف نشان داد؟
چقدر از بانوان مسلمان در کشورهای اسلامی دیگر که صاحب فرزندان شهید هستند و بزرگانی را به جامعه خود تحویل داده اند و در کنار هوو با عزت زندگی می کنند، آیا اینها افسانه است؟
آیا درست است که به خاطر چند نفر هوس باز که به دنبال چنین کاری رفتند (که البته کارشان ممکن است توجیه هم بشود) جایز است که این مسئله قرآنی را لساناً یا عملاً قبیح دانست و با بیان عناصر و عوامل ناموفق چند همسری آن را یک واقعیت زشت دانست؟
آیا فقط با گفتن اینکه ما مسئله را قبول داریم ولی هردم به هر جهتی ال و بل آوردن، می شود گفت ما این مسئله را باور کرده ایم؟ یا از ترس عدم تعبد قرآنی پذیرش می کنیم؟
اگر عرصه را برای انسانهای بوالهوس و نالایق باز کنیم که آنها در ورطه چندهمسری زندگی پستی را به جامعه نشان دهند این ملموس کردن قباحت دین در جامعه است اما اگر انسانهای لایق و شایسته با زندگی های مناسب با رعایت همه موازین شرعی و اخلاقی زندگی چند همسری را به نمایش گذارند اینها الگوهای چند همسری خواهند شد که هر بی سرو پایی در این میدان قدم نگذارد تا دین خدا قبیح جلوه داده نشود.
باید فکر کرد که وقتی می توان عملی انجام داد که باعث زینت اسلام می شویم از اقدام به آن استنکاف ننماییم خصوصاً که با ترک آن افراد سودجو سوء استفاده کنند و باعث شینت اسلام می شود.
ادامه
حمید م , hamidahmad
خیلی خیلی مهم
راهبرد انتخاباتی #روحانی
ادامه
حمید م , hamidahmad
اول "عذر خواهی" از ملت مظلوم ، بعد صحبت از #آشتی_ملی !
ادامه
حمید م , hamidahmad
نکته ای مهم از سخنان حضرت فاطمه زهرا در خطبه مشهور
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خطبه تاریخی خود در مقابل ابوبکر و عمر و حاضرین زیادی از اهل مدینه با سخنانی مفصّل و کوبنده ، مستدل و مستند به آیات قرآن اعمال آنها را پس از رحلت رسول خدا (ص) از جمله مصادره فدک محکوم نموده و با آیات قرآن ایشان را به شدید ترین عذاب الهی وعده می دهد ، هنگامی که ابوبکر برای توجیه مصادره فدک به سخنی جعلی و احتمالاً تحریف شده  از رسول خدا (ص) مبنی بر اینکه ما انبیاء میراثی جز کتاب و هدایت باقی نمیگذارند متوسل می شود ، حضرت زهرا (س) آیاتی متعدد از قرآن کریم باطل بودن این سخن را اثبات می کند و سپس (گویا) با نومیدی و تأسف رو به جمعیت می کند و خطاب به آنها این جملات را می گوید : مَعاشِرَ الْمُسْلِمینَ الْمُسْرِعَةِ اِلى قیلِ الْباطِلِ، الْمُغْضِیَةِ عَلَى الْفِعْلِ الْقَبیحِ الْخاسِرِ، اَفَلا تَتَدَبَّرُونَ الْقُرْانَ اَمْ‏عَلی قُلُوبٍ اَقْفالُها، کَلاَّ بَلْ رانَ عَلى قُلُوبِکُمْ ما اَسَأْتُمْ مِنْ اَعْمالِکُمْ، فَاَخَذَ بِسَمْعِکُمْ وَ اَبْصارِکُمْ، وَ لَبِئْسَ ما تَأَوَّلْتُمْ،یعنی : اى مسلمانان! که براى شنیدن حرف‌هاى بیهوده شتابان بوده، و کردار زشت را نادیده می‌گیرید، آیا در قرآن نمى‌‏اندیشید، یا بر دلها مهر زده شده است، نه چنین است بلکه اعمال زشتتان بر دلهایتان تیرگى آورده، و گوش‌ها و چشمانتان را فراگرفته، و بسیار بد آیات قرآن را تأویل کرده، و بد راهى را به او نشان داده، و با بدچیزى معاوضه نمودید، به خدا سوگند تحمّل این بار برایتان سنگین، و عاقبتش پر از وزر و وبال است.به عبارتی فرمود ای کسانی که اصولاً به حرف باطل و بی اساس متمایل هستید !!!!من میخواهم توجه خواننده محترم این مطلب را به این نکته بیشتر جلب کنم ، آیا این یک نوع کارکتر و یک نوع شخصیت آدمی است که در طول تاریخ تکرار می شود ، یعنی مسرعة الی قیل الباطل ، شتابنده بسوی حرف باطل و حرف مفت و حرف بی پایه و اساس ؟ یعنی عاشق شایعه و شایعه سازی و پیروی از آن  و بازگو کردن آن بدون دلیل و سند ؟ آیا این کارکتر امروزه نیز در جوامع انسانی و جامعه ما وجود دارد ؟ چه عواملی باعث می شود انسان چنین شخصیتی پیدا کند ؟ به هر حال بیایید ما از این شخصیت ها نباشیم و اگر هستیم خود را نجات دهیم تا خدای ناکرده مشمول نفرین و عضب آن حضرت نباشیم .حضرت زهرا این را از ما میخواهد 
ادامه