حق پو  , haghpoo

حق پو

 دوستانی که راجع به مسائل اجتماعی قلم انتقادی خوبی دارن و علاقمند به وبلاگ نویسی ان خبر بدن. منتظریم..
حق پو  , haghpoo

حق پو

مطالب
cloobid
haghpoo
، 4 سال و 8 ماه و 1 روز
مرد 27 ساله متاهل
فوق ليسانس ، همیشه دانشجو


تبلیغات

حق پو  , haghpoo

‏جالبه بدونید که
بیشترین جملات چاپ شده جهان
‏" i love you "
و
‏" made in china "
هستند،
که متاسفانه هر دوتاشون عمر زیادی ندارند!!

ادامه
99
مرتضی پرواززاده , morteza1364m
سلام، بهترین‌ها درانتظارتون باشه، تولدتون مبارك.
ادامه
کامنت بنویسید...
حق پو  , haghpoo
یکشنبه 12 فروردین ، 16:34
سپاس
ادامه
حق پو  , haghpoo
حق پو 1 ماه پیش
دوستانی که راجع به مسائل اجتماعی قلم انتقادی خوبی دارن و علاقمند به وبلاگ نویسی ان خبر بدن. منتظریم..
حق پو  , haghpoo
چند روزی است که از گوشه و کنار کشور خبرهایی از اعتراضات مردمی به گوش می رسد! شبکه های اجتماعی علی الخصوص پیامرسان تلگرام نقشی اساسی در اطلاع رسانی اخبار پیش گفته دارد که خود نشانگر اهمیت این امکان برای مردم است.

بازار شایعات نیز داغ داغ! هرکس عکس یا فیلم یا خبری از درگیری و زد خوردهای مختلف را نشر داده و منتسب به اعتراضات اخیر میداند. اما... این نشان عقلانیت انسان نیست که بالاتفاق همه اخبار را تکذیب یا تصدیق کند.

درباره این اعتراضات چند نکته حائز اهمیت است:

اول اینکه در حال حاضر حقیقتا کشور در بدترین اوضاع اقتصادی و معیشتی است بیکاری که علت العلل تمامی این مشکلات است بیداد می کند و اینها مواردی نیستند که بتوان براحتی از کنار آنها گذشت. بفرموده شیخ اجل افلاس عنان از کف تقوی بستاند! مردم هر زمان هر قدر که پای اعتقادات و ایمانشان محکم باشند باز نمی شود گفت عینا مانند هم هستند و یک طریق مشابه را در صیانت از اعتقاداتشان پیش می گیرند. گاهی مشکلات بقدری عمیق و جانکاه اند که قدرت هرگونه تاب و توان را از آدمی سلب می کنند.

دوم اینکه مطابق مبانی فکری و اعتقادی نظام اسلامی انقلابی ایران مردم حاکم بر سرنوشت خود هستند و حق تعین سرنوشت خویش را دارا هستند. فلذا همانگونه که قاطبه ملت در هنگام تهدیدات خارجی و برنامه ای سیاسی ملی مانند انتخابات دعوت به مشارکت همگانی می گردند در هنگام مشکلات و کم کاری های مسئولین نیز وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را داشته و حق اقدامات لازم را در جهت بهبود اوضاع دارند. پس برگزاری هرگونه تجمعات مسالمت آمیز اعتراضی بدون توسل به روش های خشونت آمیز حق مسلم مردم بشمار میرود. مسئله ای که با توجه به ماهیت نظام و جمهوریت آن از بدیهی ترین موضوعات و حقوق عمومی است.

سوم؛ حال که چنین اعتراضات و تجمعاتی بوجود آمده است بهتر آن است مسئولین و کارگزاران نظام و انقلاب بیشتر به فکر چاره اندیشی مناسب باشند و ضمن اینکه در استماع مطالبات اهتمام می ورزند راهکارهای مناسب را جایگزین برخوردهای چکشی و اطلاعاتی و امنیتی که نتیجه ای به مراتب ناخوشایندتر دارد را در دستور کار قرار دهند.

چهارم اینکه توجه داشته باشیم مردم ایران در سال 57 به این دلیل انقلاب کردند که از ظلم و جور حکومت حاکم به ستوه آمده بودند؛ رانتخواری ها و گسترش فقر و فساد اجتماعی، افزایش فاصله طبقات اجتماعی و بحران های بسیار دیگری ازین دست... اینکه حتی در این زمان کسی منتقد چنین مفاسدی باشد نه تنها اینکه نکوهیده نیست بلکه مستحق تحسین و تکریم نیز هست. بعبارت دیگر عملی انقلابیست.

اما؛ اما نکته حائز اهمیت این است که مبادا در خلال این اعتراضات مدنی جریانات و گروه های مخالف ملت بر موج های نوخواسته سوار شده و بدنبال دستیابی به اهداف پلید خود باشند. کما اینکه از انعکاس لحظه به لحظه رسانه های معلوم الحال می توان این نکته را بخوبی و وضوح برداشت نمود. ما بخوبی می دانیم دشمن کم نداریم ای بسا اگر نگاهی هرچند اجمالی به اطرف خود در منطقه بیندازیم خواهیم دید که کسانی هستند که به بهانه های واهی دور تا دور کشور ما را در احاطه خود قرار داده اند و بسان گرگی گرسنه منتظر فرصتی مناسب اند تا به این آب و خاک دست درازی کنند. پس باید هشیار بود و بی گدار به آب نزد. امید که این مطالبه گری ها به نحو احسن انجام پذیرد بدون انکه کوچکترین فرصتی برای دشمنان این ملت آزاده و این آب و خاک دست دهد...
حق پو - 1396/10/08
ادامه
حق پو  , haghpoo
4 ماه پیش
ادامه