کتابخوان فراکتاب , faraketab

کتابخوان فراکتاب

کتابخوان فراکتاب , faraketab

کتابخوان فراکتاب

مطالب تصاویر 2
cloobid
faraketab
، 3 سال و 2 ماه و 2 روز
مرد 37 ساله مجرد
فوق ليسانس ، فروشگاه کتاب دیجیتال فراکتاب

آلبوم تصاویر

  • مجموعه کتاب‌های “طنز” انتشارات سر
  • شبیخون به خفاش

2 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

  • فراکتاب , Faraketabir
  • کلوب دات کام , recreation
  • ایرانسل , irancell
  • KHAMENEI.IR , khamenei_ir
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران , president.ir
  • 39 رسانه

    morebox img


تبلیغات

کتابخوان فراکتاب , faraketab
« هیچ چیز اتفاقی نیست.»
دیروز دوستم را فروختند.موهای کوتاهش خرمایی بود و پوستش سفید.مغازه دار که آرایشش می کرد، خیلی خوشگل می شد.از آن صورت هایی داشت که همیشه فکر می کنم مزه ی شکلات دارند.لب هایش قرمز بود، دماغش سربالا و کوچک، و صورتش گرد.جایش سمت چپ جای من بود. شب ها با هم درد دل می کردیم. او همیشه حوصله اش سر می رفت، اما من، که توی ویترین هستم، می توانم آدم ها و ماشین ها را ببینم؛ خودش کلی سرگرمی است……
نسخه دیجیتال این کتاب که به همت نشر افراز منتشر و در اختیار عموم است، هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست. faraketab.irکتاب « هیچ چیز اتفاقی نیست»
قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 26،000 ریال
ادامه
99
کتابخوان فراکتاب , faraketab
کتاب ” مافی و فضا” مجموعه اشعار کودکانه از امیر آقاخانی است به تصویرگری اعظم ذوالفقاری درباره فضا، زمین و منظومه شمسی.

در این کتاب که به همت سازمان فضایی ایران، نشر و توسط نرم افزار کتابخوان” فراکتاب” دیجیتال شده است؛ بچه های عزیز در قالب شعر با مجموعه سیاره ها، مشخصات زمین و ستاره ها آشنا می شن.

«سیاره ها به دور خورشید خانم می گردن
نوری ندارن اون ها، مثل یه توپ گردن»
هم اکنون نسخه دیجیتال (صوت و تصویر همگام) این اثر در فراکتاب در دسترس شماست. faraketab.ir

ادامه
کتابخوان فراکتاب , faraketab
زندگی سرشار از لحظه های ناچشیده ای است که زن و مرد با هم تجربه می کنند اما این مرد است که همچون تکیه گاهی زن را در برمی گیرد و می شود تمام آرامش زن. وچه خوب است که یک مرد ازین فراز و فرودها با همسرش سخن بگوید.
“چهل نامه کوتاه به همسرم” اثری جذاب از نادر ابراهیمی است که در آن با همسرش(همان بانوی آذری عاشقانه آرام ش) از دلگرفتگی ها سخن می گوید و از زندگی. البته پیش از این نیز نمونه هایی ازین دست نامه ها دیده ایم . چون “نازنین من” شامل نامه‌های مارتین هادیگر فیلسوف برجسته آلمانی- قرن بیستم – به همسرش الفریده؛ یا ” نامه به فلیسه” شامل نامه های فرانتس کافکا به نامزدش فلیسه است و یا… اما نامه های نادر ابراهیمی چیز دیگری است از جنس حرفهای خودمان.

«عزیز من! بیا متفاوت باشیم.»
بانوی بزرگوار من !
خوشبختی را نمی توان وام گرفت . خوشبختی را نمی توان دزدید نمی توان خرید . پرنده ی سعادت دیگران را نمی توان به دام انداخت ، به خانه ی خویش آورد ، ودر قفسی محبوس کرد. خوشبختی امروز ما ، تنها و تنها …

به درد آن می خورد که در راه خوشبخت سازی دیگران به کار گرفته شود . خوشبختی را در چنان هاله یی از رمزو راز فرو نبریم که خود، در مانده از شناختش شویم و چنان تعریف نکنیم که گویی سیمرغی باید تاآن را از قله ی قافی بیاورد.خوشبختی عطر مختصر تفاهم است که اینک در سرای تو پیچیده است.
نویسنده می گوید: آن روزها که تازه تمرین خطاطی را شروع کرده بودم، حدود سال های ۶۳-۶۵، به هنگام نوشتن، در تنهایی – در فضایی که بوی تلخ مرکب ایرانی در آن می پیچید و صدای سنتی قلم نی، تسکین دهنده ی خاطرم می شد که گرد ملالی چون غبار بسیار نرم بر کل آن نشسته بود – غالبا به یاد همسرم می افتادم – که او نیز همچون من و شاید نه همچون من اما به شکلی، گهگاه و بیش از گهگاه، دلگرفتگی، قلبش را خاکستری رنگ می کرد – و می کوشیدم که به جستجو در به امید رسیدن به ریشه های گیاه بالنده و سرسخت اندوه، و دانستن اینکه این روینده ی بی پروا از چه چیزها تغذیه می کند، و شناختن شرایط رشد و دوامش آن را نابود کنم بل زیر سلطه و در اختیار بگیرم.

پس، یکی از خوب ترین راه های رسیدن به این مقصود را در این دیدم که متن تمرین های خطاطی ام را تا آنجا که مقدور باشد اختصاص دهم به نامه ی کوتاهی به همسرم.

این کتاب زیبا و دیگر آثار نادر ابراهیمی، هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست. faraketab.irکتاب « چهل نامه کوتاه به همسرم»
قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 60،000 ریال
ادامه
کتابخوان فراکتاب , faraketab
رنگ پدیده ای ذهنی است؛ یعنی ادراک ما از امواج با طول موجهای مختلف است.

«رنگ سبز دومین رنگ پرطرفدار در بین مردم، بعد از آبی است…..»
با وجودی که اثر رنگ ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می کند اما برخی از تأثیرات رنگ ها دارای معنی یگانه ای در سراسر جهان هستند. رنگ هایی که در طیف رنگ قرمز قرار دارند به عنوان رنگ های گرم شناخته می شوند که این دامنه اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است.
رنگ هایی که در ناحیه ی آبی طیف قرار دارند، رنگ های سرد نامیده می شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ ها معمولا” آرامش بخشند اما گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی تفاوتی را به ذهن آورند.

این کتاب زیبا هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست. faraketab.irکتاب « روانشناسی رنگها»
قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 28،800 ریال

قیمت هر نسخه مکتوب: 36،000 ریال
ادامه
کتابخوان فراکتاب , faraketab
2 سال پیش
«کتاب فرمانده من» از مجموعه کتاب‌های «یادنامه» در نماز جمعه این هفته سراسر کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛

رهبر معظم انقلاب فرمودند: «این کتابِ «فرمانده من» را که خواندم بی اختیار پشتش بخشی از زیارت نامه را نوشتم: السلام علیکم یا اولیاء الله و احبائه! واقعا دیدم که در مقابل این عظمتها انسان احساس حقارت می کند. من وقتی این شکوه را در این کتاب دیدم در نفس خود حقیقتا احساس حقارت کردم.»

کتاب «فرمانده من» از مجموعه کتاب‌های «یادنامه» گوشه ای از تاریخ بسیجیان غیور این سرزمین و روحیه و تفکر والای فرهنگ بسیجی در قالب خاطراتی کوتاه و خواندنی از زبان شاهدان عینی روزگار جهاد و مبارزه است و…

خاطرات این کتاب، همگی به شکلی قصوی و روایی نوشته شده‌اند تا برای مخاطب، خواندنی و لذت‌بخش باشند. خاطره اول با نام «من روز عاشورا برمی‌گردم » نوشته رحیم مخدومی درباره رشادت ها و از خودگذشتگی فرمانده‌ای آذری زبان است به نام مدنی. دومین خاطره به نام «شب هور » نوشته احمد کاوری روایتی است کوتاه از سیدعلیرضا قوام، معاون گردان نوح از لشکر بیست و یکم امام رضا(ع). خاطره سوم که جذابیت و کشمکش ویژه‏ای دارد «رمز یا زهرا (س)» نام دارد و در آن، داوود امیریان از حاج حسین سخن می‌گوید که یکی از فرماندهان جنگ است . «فستیوال انفجار و گلوله» به قلم علی‌اکبر خاوری نژاد به گوشه کوتاهی از جوانمردی و بزرگمنشی سروان محمودیان می‏پردازد. شهید علی غفاری شخصیت اصلی خاطره پنجم کتاب با نام «مثل گل سرخ» است که توسط حسن گلچین به نگارش درآمده. این خاطره تعلیق و هیجان درخوری دارد. «عقد آسمانی» نوشته هادی جمشیدیان، صحنه‌ای دیگر از جنگ را در کردستان به تصویر می‌کشد. خاطره پایانی کتاب با نام «مسیح کردستان» نوشته عباس پاسیار و درباره شهید بروجردی است. صداقت و حقیقی بودن این خاطرات سبب می‌شود تا مخاطب با آنها احساس همذات پنداری داشته باشد.

این کتاب به همت سوره مهر منتشر گردید و هم اکنون نسخه دیجیتال آن در فراکتاب قابل دسترسی است.

faraketab.ir
ادامه