بهزاد  , behzady

بهزاد

 قطره ی اشکیم اما در درون دل نهان     گر به سوی دیده ره یابیم دریا می شویم
بهزاد  , behzady

بهزاد

مطالب تصاویر 73
cloobid
behzady
، 12 سال و 14 روز
مرد 53 ساله مجرد
ليسانس ،

آلبوم تصاویر

73 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • عکاسی هنری , photoclub
 • مورچه , moorcheclub
 • جنجال , bombclub
 • موسیقی , artschool
 • دو آتیشه , fire2club
 • 198 رسانه

  morebox img


تبلیغات

بهزاد  , behzady
سخنرانــــــی تکان‌دهنـــــــــده‌یِ تهمینـــــــــه میلانـی

دلم گرفت وقتی امشب، خبرِ خریدِ ۴۰۰۰۰ خشتِ طلا و اختصاصِ ۲۵۰۰ میلیارد تومان توسط دولتِ روحانی جهتِ عتبات عالیات از دلارهای آزاد شده بواسطه‌یِ توافق، اختصاص یافت ولی من دوسال نتوانستم دخترِ ۵ ساله‌ام را با یک جفت گوشواره‌یِ ۱ گرمی شاد کنم!!!
افسوس که ۲۰ سال گفتیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست و به شکم‌هایمان سنگ بستیم اما یک ریال از این پولِ آزاد شده به من و تویِ هموطن نخواهد رسید. آنوقت موقعِ پرداختِ ۴۵ هزار تومان یارانه‌یِ لعنتی، گوشتِ تنمان را باید صدبار بریزن تا پرداختش کنن. چه کسی اجازه به رییس دولت خودخوانده‌یِ تدبیرِ روحانی داده تا میلیارد میلیارد دلار و خشتِ طلا راهی کشورهای دیگر کند؟ آنوقت در ممالکِ فرنگِ بی‌دین رئیس دولت، جرات نداره یک میلیون دلار بدون اجازه از ده نهاد به کشوری ببخشد. فرستادن خشت طلا و دلار به مسجد و قبور و زیارتگاه‌ها و کشورهایِ دیگر از نگاهِ انسانیت غیرقابل قبول است و مارا نه که به‌خدا نزدیک نمی‌کند، که فرسنگها دور شدیم و دوباره هم دورتر!!

دیکته‌یِ سالِ ۱۳۹۴ ، سرِ سطر بنویس.......؟؟؟
جوانها در زندان ....!!
دختران حامله ،........!!
مادران دق مرگ ........!!

پدران سگ دو برای نان......!! بنویس.........؟؟؟ بابا، نایِ نان دادن ندارد، بابا کار ندارد...! بابا سهمی برای استخدام ندارد...!
بنویس .......؟؟؟ آن بچه سرطان دارد....! هزینه‌یِ هر آمپولش بیشتر از ۱ میلیون تومان است، خانه‌ی آنها پایین شهر است، اشکِ چشمهای مادرش مروارید دارد.

بنویس......؟؟ تلاش ما بی‌ثمر است! صاحب خانه بابا را جواب کرد...! حاج رحیم برای چندمین بار به حج می‌رود، اما...؟ بابایِ من پولِ قبضِ آب و برق را ندارد.!
بنویس......؟؟؟ نماز قضا دارد....... اما سفره‌‌یِ ما غذا ندارد...!
بنویس......؟؟ اهلِ محل برای ساختنِ مسجد پول جمع می‌کنند اما...، سقفِ خانه‌ی ما چکه می‌کند....!
بنویس.......؟؟؟ پسر همسایه‌یِ ما از گرسنگی "مرد"...! اما در مجلسِ ختمش، گوسفند سر بریدند..!
بنویس......؟؟؟ در سرزمینِ من همه..؟؟ یا سنگ می‌فروشند...! یا سنگ می‌زنند....! یا، سنگ می‌اندازند...! یا سنگدل‌اند...
بنویس.......؟؟ مادران داغ‌دارند! پدران بیمار!

بنویس ......!! پدرِ "۶۰"ساله‌ام نگهبانِ ویلایِ اقازاده‌یِ "۲۰" ساله شده است، جوان‌هایمان از سرِ نیاز، ادعایِ عاشقی می‌کنند! دخترهایمان از نداری، خود را آلوده‌یِ هوسِ نامردان می‌کنند!

بنویس در سرزمینِ من اگر از حقِ خود دفاع کنی، اعدام می‌شوی!
بنویس... زندگیمان چه سخت، چه آسان، ولی به‌اجبار می‌گذرد! برگه‌ها بالا............،
همین الان به عنوانِ یک ایرانی و صاحبِ حق، اعلام می‌کنم که به هیچ عنوان راضی نیستم حتی یک ریال از این پولِ آزاد شده، خرجِ بازسازیِ امامزاده، یا کشورِ همسایه، یا فلسطین یا برادرانِ سوریه یا کشورهایِ قحطی‌زده‌یِ همسایه‌ شود، برادرانِ سرزمینم بی‌کار، پدرانِ سرزمینم بیمار، زنان و دخترانِ سرزمینم در بحران و خطر، فرزندانِ سرزمینم محتاج‌ترند تا لباسِ فقر از تن بیرون کنند، و پشتِ میز، همگام با تمامِ دانش‌آموزانِ دنیا، درسِ انسانیت بیاموزند.
ادامه
99
کامنت بنویسید...
برسام , hossein_shemrooni
دوشنبه 23 بهمن ، 21:21
عتبات عالیات چیه رفت تو حساب سوییس
ادامه
بهزاد  , behzady
شنبه 23 دی ، 16:42
ادامه
 , shirin53
پنجشنبه 21 دی ، 22:35
زنده باد
ادامه
 , shirin53
تجملات هیچ‌وقت جاذبه‌ای برایم نداشتند ،
من چیزهای ساده را دوست دارم،
کتاب‌ها را ،
تنهایی را ،
یا بودن با کسی که تو را می‌فهمد.

دافنه_دوموریه
ادامه
کامنت بنویسید...
 , shirin53
دوشنبه 25 دی ، 15:18
باید جای آرام‌بخش، چند روزی زندگی توی یک کلبه‌ جنگلی و کتاب خوندن کنار شومینه رو تجویز می‌کردن..
ادامه
بهزاد  , behzady
دوشنبه 25 دی ، 15:11
زندگی را با چیزهای بسیار ساده باید پُر کرد ..


ساده ها ..


سطحی نیستند .
ادامه
بهزاد  , behzady
غولی با پاهای چوبى

ریچارد نیكسون رئیس جمهور اسبق آمریكا سالها قبل از فروپاشی شوروی سابق، در كتابی با عنوان "پیروزی بدون جنگ" فروپاشی امپراطوری شوروی را پیش بینی كرد. او در این كتاب با تحلیل دقیق وضعیت اقتصادی شوروی ، با استناد به اعداد و ارقام ، بویژه با تمركز بر هزینه های روزافزون مسابقه تسلیحاتی نتیجه گرفت این امپراطوری با توجه به وضعیت ضعیف اقتصادی و بهره وری نازلی كه در این حوزه دارد علی رغم دارا بودن قدرت عظیم نظامی ، صرفاً غولی با پاهای چوبی است، این پاهای لرزان ضعیف تر از آنند كه توان سرپا نگه داشتن این بدن عظیم نظامی را داشته باشند ، پس بزودی بدون نیاز به حمله نظامی از طرف ما ، فرو خواهد افتاد .
نیكسون زمانی این حرف را زد كه شوروی در مسابقه تسلیحاتی پا به پای غرب و در موارد زیادی حتی جلوتر از انها پیش می رفت ، ایستگاه فضائی انها در فاصله چند هزار كیلومتری زمین خود شهری بزرگ بود كه هر روز بر وسعت آن افزوده می شد ، بر نیمی از كره زمین مستقیم و غیر مستقیم تسلط داشت و هنوز الهام بخش میلیونها انسان انقلابی و عدالت طلب در سراسر جهان بود ، اما هیچكدام از این امتیازات و برتری ها مانع سقوط آن نشد!! .
این فروپاشی دلیل یگانه ای نداشت ، اما از میان دلائل متعدد این فروپاشی مهمترین دلیل ، عدم توازن منطقی بین توسعه نظامی با توسعه اقتصادی بود .

علیرغم اینكه در سه دهه اول برپایی نظام سوسیالیستی رشد اقتصادی بسیار چشمگیر بود اما به تدریج به دلیل نگاه محض ایدئولوژیك به اقتصاد ، رشد اقتصادی در دوره ای طولانی رو به كاهش نهاد و تا فروپاشی ، این روند بی وقفه ادامه یافت. زمانی كه گورباچف دیر هنگام متوجه ضرورت اصلاحات اقتصادی شد دیگر فرصتی برای اصلاح وجود نداشت .

اما چین بعد از اتخاذ سیاست های ناموفق مختلف اقتصادی كه همگی زیربنایی ایدئولوژیك داشتند مثل برنامه " جهش بزرگ " كه یك ناكامی مطلق بود ، نهایتاً به هیچ یك از آرمانها و شعارهایی كه در حوزه اقتصاد داشت دست نیافت ، از طرف دیگر تجربه ناموفق و رو به شكست شوروی هم پیش روی آنها بود. بنابراین انها برخلاف شوروی قبل از اینكه فرصت اصلاح أمور از دستشان برود بخوبی متوجه ناكارآمدی اقتصاد دولتی بر پایه های ایدئولوژیك شدند و بر مبنای جمله معروف دنگ شیائوپنگ معمار چین امروزی كه " گربه مهم نیست سیاه یا سفید باشد مهم این است كه خوب موش بگیرد " آن شدند كه امروز می بینیم .
چین سال گذشته بی سر وصدا ١٦١ میلیارد دلار و روسیه ( رقیب نظامی شانه به شانه سابق آمریكا ) فقط ٤٤ میلیارد دلار صرف هزینه های نظامی خود كرده اند .
به موازات افزایش قدرت نظامی ایران در سالهای اخیر كه موجب مباهات و احساس امنیت برای هر ایرانی است ، قدرت اقتصادی نه تنها رشدی پیدا نكرده بلكه به نوعی هر روز ضعیف تر هم شده . رشد اقتصادی ، بهره وری و سرمایه گذاری نازل ، بیكاری بالا ، فساد گسترده اداری ، فضای بسیار نا مناسب كسب و كار ، وجود دولت فربه و بی ثباتی اقتصادی ، سالهاست كه مشخصه ثابت اقتصاد ما است ، تمركز بر شعار های پر طنین مثل مدیریت جهادی ، اقتصاد مقاومتی ، واگذاری أمور به جوانان انقلابی ،..... تا بحال رافع هیچ دردی از اقتصاد بیمار ما نبوده . امروز اقتصاد ایران وضعیتی مشابه شوری قبل از فروپاشی را دارد البته با این خبر خوب كه فرصت اصلاح هنوز از دست نرفته است.
بنابراین كسانی كه فكر می كنند بدون وجود و بی توجه به اقتصادی قدرتمند، فقط با اتكا به قدرت نظامی می توان در بلند مدت امنیت را برای كشور تامین كرد ، به یاد داشته باشند شوروی با حمله ارتشی بیگانه از هم فرو نپاشید ، این حمله ارتش اقتصاد ناكارآمد خودشان بود كه بدون شلیك حتی یك گلوله باعث شكست آنان شد!! . زیرا تا به حال هیچ كشوری قادر به ایجاد نیروی نظامی كه قادر به مقابله با ارتش فقر و فلاكت باشد ، نشده است!!.
ادامه
بهزاد  , behzady
نامه‌ی محمد مهدوی‌فر به رئیس‌جمهور در باره‌ی وقایع اخیر

جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

✔️پس از سلام و عرض احترام

آیا شما اطلاع دارید که گروهی از مردم چهارشنبه سیزدهم دی‌ماه نود و شش در تهران و بعضی از شهرهای کشور برای حمایت از سپاه و رهبری راهپیمایی کرده‌اند؟

آیا شما جستجو کرده‌اید که ببینید این آدم‌ها مجوز داشته‌اند و یا اینکه بدون مجوز راهپیمایی کرده بودند؟!

✔️جناب آقای روحانی
اگر مجوز نداشتند چرا از راهپیمایی آن‌ها ممانعت نشده است؟!
چرا برای ترس و وحشتِ آن‌ها پلیس ضد شورش پیاده نکردید؟
چرا به آن‌ها هشدار داده نشد؟
در صورت عدم توجه به هشدارهای امنیتی چرا با باتوم به آن‌ها حمله نکردید؟
چرا به سمت آن‌ها تیراندازی نکردید؟
چرا آن‌ها را نکشتید؟
چرا مادران آن‌ها را به داغ آن‌ها ننشاندید؟

و اگر مجوز داشتند، سؤال من از شما این است که:

✔️چرا شما به کسانی که برای تأیید سپاه و رهبری راهپیمایی می‌کنند مجوز می‌دهید ولی به کسانی که می‌گویند، می‌خواهیم برای تعیین سرنوشت خودمان و برای تعیین سرنوشتِ پول‌هایمان راهپیمایی کنیم، مجوز نمی‌دهید؟ مگر آن‌ها ایرانی هستند و این‌ها ایرانی نیستند؟

از شما می‌پرسم آیا این عدالت است؟
شما که دم از اعتدال می‌زنید، مگر اعتدال چیزی جز عدالت است؟

✔️من که به خوبی می‌دانم و به درستی واقفم، راهپیمایی اصلاً مجوز نمی‌خواهد، چرا که اگر مجوز می‌خواست اصل ۲۷ قانون اساسی حتماً ذکر می‌کرد.

شما می‌فرمایید راهپیمایی مجوز می‌خواهد، بسیار خوب پس من، هم‌اکنون از شما برای راهپیمایی مجوز می‌خواهم.

من برای راهپیماییِ آن دسته از هموطنانم که در هفته‌‌ی اخیر جوابِ تجمعات خودشان را با باتوم و گلوله گرفته‌اند از شما مجوز می‌خواهم.

من طاقت ندارم ببینم که دوباره جوانانِ وطن که همه‌ی آن‌ها به منزله‌ی پسران و دختران ما هستند، به خاطر نداشتن مجوزِ راهپیمایی، کتک بخورند و بسیج و سپاه و نیروهای انتظامی تن و بدن آن‌ها را با باتوم سیاه کنند. من برای سلامتی و امنیتِ هموطنانم از شما مجوز می‌خواهم.

✔️تاریخ این مجوز برای راهپیمایی، ساعت پنج بعدازظهر روز سه‌شنبه نوزدهم دی‌ماه ۹۶ و مکان آن تمامی شهرها و میادینی است که هموطنان من هفته‌ی گذشته بدون مجوز در آن‌ محل‌ها تجمع کرده بودند.

✔️جناب آقای روحانی؛
آیا شما می‌توانید برای چنین روزی و برای چنین ساعتی و برای چنین مکان‌هایی برای ما از وزارت کشور مجوز بگیرید؟

اگر شما به من بگویید نه، من باور نمی‌کنم ولی اگر من به شما بگویم ما از ساعت ۵ بعدازظهر روز سه‌شنبه نوزدهم دی‌ماه، دیگر پول قبض‌های آب و برق و گاز را نداریم که بپردازیم، شما باور کنید.
چون ما واقعاً پول نداریم.

محمد مهدوی‌فر
تخریب‌چی و غواص دفاع مقدس
پنج‌شنبه ۱۴ دی‌ماه نود و شش
ادامه