بهزاد  , behzady

بهزاد

 قطره ی اشکیم اما در درون دل نهان     گر به سوی دیده ره یابیم دریا می شویم
بهزاد  , behzady

بهزاد

مطالب تصاویر 73
cloobid
behzady
، 10 سال و 11 ماه و 16 روز
مرد 52 ساله مجرد
ليسانس ،

آلبوم تصاویر

73 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • عکاسی هنری , photoclub
 • مورچه , moorcheclub
 • جنجال , bombclub
 • موسیقی , artschool
 • دو آتیشه , fire2club
 • 197 رسانه

  morebox img


تبلیغات

بهزاد  , behzady
ابعاد فاجعه به مراتب بیشتر از آن است که تاکنون اعلام شده است .

شهری با 11 میلیون جمعیت

هلیکوپتر اطفاء حریق ندارد .

نردبان های مرتفع ندارد .

دستگاه شلیک کف ضد آتش ندارد .

پودر آتش خوار ندارد .

پمپ های قوی برای پاشیدن آب به ساختمان های بلند تر از 15 طبقه ندارد .

جرثقیل های هیدرولیک آسانسوری ندارد .

دستگاه "دژبر" برای بریدن تیرآهنها و اسکلت فلزی پل ها و ساختمان ها در مواقع ضروری ندارد .

فقط آتش نشانان ایثارگری که با دست خالی به جنگ آتش می روند دارد.

و از طرفی

نایب امام زمان، رهبر مستضعفان و ولی امر مسلمین جهان دارد.

آبادگر لبنان و فلسطین و حلب دارد.

آخوندهای زیر خاکی دارد.

آقازاده‌های دزد و متخصصین اختلاس دارد.

قاضی القضات چپاولگر دارد.

مدیران نجومی بگیر دارد.

شهردار زمین خوار دارد.

اراذل و اوباش جهت جمع آوری دستفروشان دارد.

گشت ارشاد دارد.

نیروهای ضد شورش جهت سرکوب مردم دارد.

سربازان گمنام امام زمان جهت دستگیری دشمن و ایادی آمریکای جنایتکار و عوامل فتنه دارد.

دادستان جلاد جهت دستگیری و زندان و شلاق و اعدام دارد.

مزدوران لباس شخصی جهت سرکوب و پرتاب دانشجویان به بیرون از ساختمان دارد.

عوامل خودجوش مردمی! جهت حمله به سفارتخانه‌ها دارد.

ساندیس خور جهت حضور در صحنه های مختلف دارد.

امکاناتی همچون زندان‌های ثبت نشده و بی نام و نشان و کهریزک و اوین دارد.

مافیای نفت و مواد مخدر و دارو و .... دارد.
ادامه
99
کامنت بنویسید...
امیر علی , ali1989ali
2 ساعت پیش
++++
ادامه
بهزاد  , behzady
2 ساعت پیش
سالها پیش.. هواپیمای حامل فرماندهان ارتش و سپاه! در 26 خرداد 1373 در کوه های کرکس سقوط کردند و 66 تن از ارشد ترین فرماندهان سپاه و ارتش به شهادت رسیدند!!
خب همه حواسها به این جمع شد که چی شد که تمام فرماندهان با هم امدند.. چی شد که فرماندهان ارتش و سپاه چرا همه با هم امدند و چرا سرهنگ عزیز جعفری ( فرمانده امروزی سپاه) محسن رضایی.. و بعضی از فرماندهان گوش بفرمان در اخرین لحظات ماموریتشان تمدید شد!! و سوار این هواپیما نشدند!!

همه حواسها اونطرف بود که چهار روز, بعد اتفاق دیگری افتاد.. عاشورا بود.. 30 خرداد سال 1373 بود.. حرم امام رضا بود. .. و یک انفجار بزرگ که 86 نفر کشته شدند و دویست نفر مجروح!!

همه حواسها از سقوط هواپیمای حامل فرماندهان به انفجار حرم امام رضا در روز عاشورا معطوف شد و ماجرای سقوط هواپیما معلوم نشد که چی شد!!

پنج سال بعد تیر ماه سال 1378 بعد از دستگیری اعضای سازمان وزارت اطلاعات سعید امامی اعتراف کرد که انفجار حرم امام رضا دستوری بود برای انحراف افکار عمومی از سقوط هواپیمای ارتش و سپاه!

حال بعد از مرگ رفسنجانی.. افکار عمومی شاید باید منحرف میشد..
پرونده ساختمان پلاسکو را در ذهنتان مفتوح نگه دارید و مقارن بودن آن با مرگ اقای رفسنجانی!!

شاید در آینده چیزهای شنیدیم و عیان شد که باید به این اتفاقات اضافه شوند.. یادمان باشد که قبلا از مرگ و شهادت مردمان بیگناه این کشور برای انحراف افکار عمومی استفاده شده است!!

از اینگونه اتفااقات که باید با اتفاق دیگری بفراموشی سپرده می شدند زیادند که بعنوان مثال نیز می شود از انفجار قطار نیشابور در روز ۲۹ بهمن سال ۱۳۸۲که در آن ۳۲۰ نفر کشته و ۴۶۰ نفر زخمی شدند و اتفاقات بعد از آن یاد برد.

گاهی نیز وقتی مردم درگیر اتفاق وحشتناکی مانند پلاسکوهستند بالاترین مقامات کشوری از وقت و شلوغی استفاده کرده و به اقدامات غیر قانونی خود جامه عمل می پوشانند، مانند انتصاب غیرقانونی علی اکبر ولایتی به ریاست هیأت مؤسس دانشگاه آزاد
ادامه
بهزاد  , behzady
آخوند موجودی که دایما نام کثیف می کند

زبان فارسی نو یا فارسی کنونی، از زمان رواج آن در دوران پس از اسلام، کمابیش تعدادی واژگان را دردرون خودش نگاه داشته. تعدادی از این واژه ها در دوران پس از اسلام از زبان عربی به این زبان آمد و در دوران معاصر هم تعدادی واژه تازه ساخته شد و یا از دنیای غرب وارد شد. با اینحال این واقعیت که ما هنوز می توانیم آثار کلاسیک ادبیات ایران مانند شاهنامه فردوسی یا گرشاسبنامه اسدی توسی را پس از هزار سال و بیشتر بخوانیم و بفهمیم؛ نشان می دهد که تغییرات چند قرن گذشته اندک بوده و تاثیر چندانی بر واژگان زبان ما نداشته.
یادم می آید وقتی برای نخستین بار در آمریکا به یک رستوران ایرانی رفته بودم و از مهماندار فارسی زبان پرسیدم که سرویسهایتان کجاست؟ متوجه نشد که منظور من چیست. معلوم شد این لغت زمانی در ایران رایج شده که این شخص در ایران نبوده. ما برای مستراح یا توالت لغات زیادی ساختیم و در همین چند دهه ی گذشته از خلا و دست به آب و مستراح و مبال و آبریز به دستشویی و سرویس یا سرویس بهداشتی رسیدیم. علت این تغییر مکرر واژگان این است که چون خود لغت به محل کثیفی اشاره داشته، واژه هم پس از یک دوره مفهوم زشتی بخود گرفته و کثیف شده به همین علت هم جای خودش را به واژه ی دیگر داده؛ اما در مورد سایر لغات این اتفاق نمی افتد. مثلا ما تخت و کلاه و دفتر را قرنهاست که در واژگان روزانه مان بکار می گیریم و لغتی جایگزین آنها نشده.

همانطور که مستراح هم ذاتا لغت زشتی نیست و در لغت به معنای مکان استراحت است اما صورت ناخوشایندی بخود گرفته؛ آخوند یا ملا هم از آن دست کلماتی هستند که مکررا جایگزین پیدا کردند. هر دو آخوند و ملا معانی لغوی خوبی دارند. آخوند در لغت به معنای ارباب و خداوندگار است و ملا هم همان مولای عربی به معنای سرور است. اما ملایان امروز ترجیح می دهند که از لغات دیگری برای اشاره به خودشان استفاده کنند و ما از مفتی و واعظ و منبری و منلا و ملا و آخوند وشیخ، در دوره قاجار به عالم و بعدا به روحانی رسیدیم. در صورتی که هم عالم و هم روحانی معانی دیگری دارند؛ مثلا وقتی می گوییم احساس روحانی بهمان دست داد یا وقتی می گوییم در مکان روحانی بودیم؛ منظورمان این نیست که احساس آخوندی بهمان دست داد یا در مکان آخوندی بودیم.

چرا ملایان دایما نام عوض می کنند و لغات دیگر را به نفع خودشان مصادره یا به قولی ملاخور می کنند؟ یک دلیل واضح این است که این جماعت هم مانند مستراح تاریخچه ی کثیفی از خودشان به یادگار می گذارند و این سابقه بر روی نام آنها هم باقی می ماند. به همین علت پس از مدتی ترجیح می دهند که با تغییر نام، سوابق گذشته را پنهان کنند و چهره ی مثبت تری از خود ارایه دهند. این تغییر نام در طول تاریخ به کرات رخ داده. از همینجا می توانیم حدس بزنیم که خواص آخوندی هم در تمام این مدت، کمابیش حفظ شده و منحصر به روزگار ما نیست.

http://www.cloob.com/udf/behzady
ادامه
کامنت بنویسید...
دوست خیالی , rasol_afkham
پنجشنبه 20 آبان ، 23:04
دمت گرم. حال کردم
ادامه
بهزاد  , behzady
ادبیات آخوندی!

حکومت جمهوری اسلامی در چند دهه ی گذشته، اثرات زیانبار بسیاری را بر جامعه ی ایران وارد کرده است. دگرگونی‌ها و آسیب‌های فزاینده ناشی‌ از این حکومت هیچ بخشی از جامعه را از گزند خود مصون نگذاشته است. این آسیبها در همه زمینه‌ها از جمله سیاسی، مذهبی‌، اقتصادی، فرهنگی‌، هنری … رد پایی‌ از خود به جا گذاشته اند و به چشم می‌آیند. جامعه ایران اما پیاپی در زیر بمباران این آسیب‌ها نه تنها تن به این آسیبها میدهد، بلکه به تدریج و به صورتی ناخود آگاه با آن همانند سازی می‌کند.

برای نمونه نگاهی‌ بیندازیم به ادبیات آخوندی: این فقط به یک نوع طرز صحبت کردن ختم نمی‌شود! ادبیات آخوندی، مجموعه ای‌ از داده‌ها و برداشت‌ها است که از اسلام سر چشمه می‌گیرد. ادبیات آخوندی، یک طرز فکر است که برای ما نه تنها تعیین تکلیف می‌کند، بلکه ما را نیز تقسیم بندی می‌کند. کوچکترین رفتار ما را زیر نظر دارد و بر آن سایه می‌افکند! ادبیات آخوندی در دراز مدت پلشتی‌ها را بر روی جامعه ایرانی‌ انبار می‌کند!

در ادبیات آخوندی، بدترین دشمن به درک واصل میشود، دشمن به هلاکت می‌رسد، آنهایی که به فرمان او می‌میرند، شهید هستند، اما خودشان ارتحال میکنند. در ادبیات آخوندی، سگ نجس است، نطفه بسته شده، با » قَبِلتُ » حلا‌ل واگر نه حرامزاده میشود! رهبران دیگر کشور‌ها دشمن و گاهی‌ دیوث هستند. آن‌ها حلا‌ل و حرم را تعیین میکنند و این طرز فکر را هم به ایرانی‌ تزریق میکنند. بار‌ها دیده شده که افراد عادی (کاربران در صفحه‌های اجتماعی) با همان ادبیات آخوندی به جنگ آخوند میروند. هنگامی که ما مانند آخوند‌ها با خودشان و یا با دیگران برخورد می‌کنیم، نشان دهنده ی آن است که آن‌ فرهنگ را قبول داریم و ناخود آگاه تحت تاثیر بسیاری قرار گرفته ایم.

پرسش اینجاست، ما به عنوان تک تک افراد جامعه، به عنوان فرد، چه راهکاری در برابر این هجوم ویرانگر میتوانیم داشته باشیم. تنها راه مبارزه با این ادبیات آخوندی، بالا بردن سطح آگاهی‌ خود و دیگران و عدم به کار گیری آن‌ فرهنگ در همه ی کنش‌های اجتماعی است!

بیائیم از به کار بردن ادبیات آخوندی پرهیز کنیم!
ادامه
کامنت بنویسید...
 , shirin53
پنجشنبه 20 آبان ، 17:53
عالی...
ادامه
بهزاد  , behzady
نامه استاد میردامادی (دایی رهبر) به آیت‌الله خامنه‌ای: تا شیرازه مملکت از هم نپاشیده به نصیحت‌ها گوش کنید

سیدحسین میردامادی، استاد بازنشسته الهیات دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای به رهبری با اشاره به رفتار آیت‌الله خامنه‌ای در پیام تسلیت برای مرحوم آیت الله هاشمی و همچنین حذف عبارتی در نماز میت هشدار داده است: آسید‌علی آقای عزیز! تا دیرتر از این نشده و دوران شما پایان نیافته و شیرازه امور به کل از‌هم‌نپاشیده و مُلک و ملت از دست نرفته، مشی خود را تغییر دهید و این ناهنجاری‌ها را جبران کنید.

به گزارش کلمه، این پژوهشگر که دایی آیت‌الله خامنه‌ای نیز می‌باشد با تاکید بر اینکه «هنوز زمان، کاملا از دست نرفته و از آفتاب رو به غروب عمر شاید رشحه‌ای باقی باشد» به خواهرزاده خود توصیه کرده است که محبت، مدارا و رعایت کرامت انسانی و وفا به «آیین وفا و مهربانی» را جایگزین خشونت، کین‌کِشی، مظلوم‌کُشی و انحصارطلبی کند.

سیدحسین میردامادی همچنین در نامه خود با اشاره به نصایح آیت‌الله هاشمی در آخرین نماز جمعه خود، از وی خواسته است تا دیر نشده به حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد که هر سه از چهره‌های دلسوز انقلاب و مورد تایید امام علیه‌الرحمه بوده‌اند، پایان دهید و دستور آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی، روزنامه‌نگاران و هواداران حقوق بشر، از زن و مرد، پیر و جوان، را که احیانا منتقد شما بوده‌اند و در زندان‌های طویل‌المدت به سر می‌برند و برخی مادران اطفال خرد‌سال هستند، صادر کنید.

وی در پایان نیز نوشته است: از حکم حکومتی خود‌ استفاده کنید و به دادگاه‌های انقلاب و نظامی و انتظامی و دادگاه ویژه روحانیت دستور دهید که از صدور احکام خشن و بر خلاف رضای خدا‌، مانند حکم ۲۰ سال زندان برای آقای شیخ احمد منتظری به صِرف انتشار فایل صوتی سخنان دلسوزانه مرحوم آیت‌الله منتظری پس از درگذشت ایشان (که شما خوب می‌دانید که مجتهدی جامع‌الشرایط و فقیهی عالیقدر بودند)، قویا دوری گزینند.

متن این نامه که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته را در ادامه بخوانید.
ادامه
کامنت بنویسید...
 , shirin53
جمعه 1 بهمن ، 18:52
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من
آنچه البته به جایی نرسد فریاد ست
ادامه