کلوب به حیات خود ادامه می‌دهد! بخوانید ...
بهزاد  , behzady

بهزاد

 قطره ی اشکیم اما در درون دل نهان     گر به سوی دیده ره یابیم دریا می شویم
بهزاد  , behzady

بهزاد

مطالب تصاویر 73
cloobid
behzady
، 11 سال و 10 ماه و 2 روز
مرد 52 ساله مجرد
ليسانس ،

آلبوم تصاویر

73 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • عکاسی هنری , photoclub
 • مورچه , moorcheclub
 • جنجال , bombclub
 • موسیقی , artschool
 • دو آتیشه , fire2club
 • 198 رسانه

  morebox img


تبلیغات

بهزاد  , behzady
سخنرانــــــی تکان‌دهنـــــــــده‌یِ تهمینـــــــــه میلانـی

دلم گرفت وقتی امشب، خبرِ خریدِ ۴۰۰۰۰ خشتِ طلا و اختصاصِ ۲۵۰۰ میلیارد تومان توسط دولتِ روحانی جهتِ عتبات عالیات از دلارهای آزاد شده بواسطه‌یِ توافق، اختصاص یافت ولی من دوسال نتوانستم دخترِ ۵ ساله‌ام را با یک جفت گوشواره‌یِ ۱ گرمی شاد کنم!!!
افسوس که ۲۰ سال گفتیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست و به شکم‌هایمان سنگ بستیم اما یک ریال از این پولِ آزاد شده به من و تویِ هموطن نخواهد رسید. آنوقت موقعِ پرداختِ ۴۵ هزار تومان یارانه‌یِ لعنتی، گوشتِ تنمان را باید صدبار بریزن تا پرداختش کنن. چه کسی اجازه به رییس دولت خودخوانده‌یِ تدبیرِ روحانی داده تا میلیارد میلیارد دلار و خشتِ طلا راهی کشورهای دیگر کند؟ آنوقت در ممالکِ فرنگِ بی‌دین رئیس دولت، جرات نداره یک میلیون دلار بدون اجازه از ده نهاد به کشوری ببخشد. فرستادن خشت طلا و دلار به مسجد و قبور و زیارتگاه‌ها و کشورهایِ دیگر از نگاهِ انسانیت غیرقابل قبول است و مارا نه که به‌خدا نزدیک نمی‌کند، که فرسنگها دور شدیم و دوباره هم دورتر!!

دیکته‌یِ سالِ ۱۳۹۴ ، سرِ سطر بنویس.......؟؟؟
جوانها در زندان ....!!
دختران حامله ،........!!
مادران دق مرگ ........!!

پدران سگ دو برای نان......!! بنویس.........؟؟؟ بابا، نایِ نان دادن ندارد، بابا کار ندارد...! بابا سهمی برای استخدام ندارد...!
بنویس .......؟؟؟ آن بچه سرطان دارد....! هزینه‌یِ هر آمپولش بیشتر از ۱ میلیون تومان است، خانه‌ی آنها پایین شهر است، اشکِ چشمهای مادرش مروارید دارد.

بنویس......؟؟ تلاش ما بی‌ثمر است! صاحب خانه بابا را جواب کرد...! حاج رحیم برای چندمین بار به حج می‌رود، اما...؟ بابایِ من پولِ قبضِ آب و برق را ندارد.!
بنویس......؟؟؟ نماز قضا دارد....... اما سفره‌‌یِ ما غذا ندارد...!
بنویس......؟؟ اهلِ محل برای ساختنِ مسجد پول جمع می‌کنند اما...، سقفِ خانه‌ی ما چکه می‌کند....!
بنویس.......؟؟؟ پسر همسایه‌یِ ما از گرسنگی "مرد"...! اما در مجلسِ ختمش، گوسفند سر بریدند..!
بنویس......؟؟؟ در سرزمینِ من همه..؟؟ یا سنگ می‌فروشند...! یا سنگ می‌زنند....! یا، سنگ می‌اندازند...! یا سنگدل‌اند...
بنویس.......؟؟ مادران داغ‌دارند! پدران بیمار!

بنویس ......!! پدرِ "۶۰"ساله‌ام نگهبانِ ویلایِ اقازاده‌یِ "۲۰" ساله شده است، جوان‌هایمان از سرِ نیاز، ادعایِ عاشقی می‌کنند! دخترهایمان از نداری، خود را آلوده‌یِ هوسِ نامردان می‌کنند!

بنویس در سرزمینِ من اگر از حقِ خود دفاع کنی، اعدام می‌شوی!
بنویس... زندگیمان چه سخت، چه آسان، ولی به‌اجبار می‌گذرد! برگه‌ها بالا............،
همین الان به عنوانِ یک ایرانی و صاحبِ حق، اعلام می‌کنم که به هیچ عنوان راضی نیستم حتی یک ریال از این پولِ آزاد شده، خرجِ بازسازیِ امامزاده، یا کشورِ همسایه، یا فلسطین یا برادرانِ سوریه یا کشورهایِ قحطی‌زده‌یِ همسایه‌ شود، برادرانِ سرزمینم بی‌کار، پدرانِ سرزمینم بیمار، زنان و دخترانِ سرزمینم در بحران و خطر، فرزندانِ سرزمینم محتاج‌ترند تا لباسِ فقر از تن بیرون کنند، و پشتِ میز، همگام با تمامِ دانش‌آموزانِ دنیا، درسِ انسانیت بیاموزند.
ادامه
99
بهزاد  , behzady
نامه‌ی بیست و نهم محمد مهدوی فر به رهبری در موضوع شکستِ داعش:

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
بعد از سلام و عرض احترام

از شخصی سؤال کردند، آیا فلانی نماز می‌خواند؟
گفت، من ندیده‌ام نماز بخواند ولی دیده‌ام که روزه می‌خورد.

رهبر عزیز
ما ندیده‌ایم که شما داعش را خارج از مرزهای ایران سرکوب کنید ولی دیده‌ایم که شما مخالفان و منتقدان خودتان را داخل مرزهای ایران سرکوب کنید، تهدید کنید. بی‌حیثیت کنید. به آن‌ها تهمتِ فتنه‌گری و نفوذی و عاملیت بیگانه بزنید. به زندان بیفکنید. در سلول‌های انفرادی محبوس کنید و سال‌های سال، بدون محاکمه و بدون داشتن حق دفاع که از حقوق اولیه یک انسان است، در مخالفت با نص صریح قانون اساسی و در مخالفت با نص صریح شرعِ مقدس، به حبس و به حصر بیندازید!!

عقل سلیم به ما می‌گوید، آنچه را که ندیده‌ای باور مکن و آنچه را که دیده‌ای باور کن، هر چند بوق تبلیغاتی خیلی قوی باشد.

ما از تلویزیون خیلی چیزها می‌شنویم، تلویزیون خیلی چیزها می‌گوید، مگر هر چه تلویزیون می‌گوید، ما باید باور کنیم؟

ما سال‌هاست که دیگر حرف‌های صدا و سیما را باور نمی‌کنیم. شخص دوم مملکت یعنی رئیس‌جمهور به صدا و سیما می‌گوید رسانه‌ی میلی!! مگر نمی‌گوید؟
او رئیس‌جمهورِ مملکت است، ضد انقلاب که نیست! حتماً یک چیزی می‌داند که می‌گوید.

من این حرفِ رئیس‌جمهور را به زبان ساده ترجمه می‌کنم.
رسانه‌ی میلی یعنی رسانه‌ای که به میل رهبری و سپاه سخن می‌گوید.
اصلاً از خود شما می‌پرسم، آیا صدا و سیما به میل مردم سخن می‌گوید یا به میل شما؟

زمانه‌ی غریبی شده است.
آمریکا ادعا می‌کند، داعش زائیده‌ی ایران و منهدم شده‌ی آمریکاست.
ایران ادعا می‌کند داعش زائیده‌ی آمریکا و منهدم شده‌ی سپاه است.

عقل می‌گوید، هیچ سخنی را بدون تحقیق باور نکنیم. این حق ماست که تحقیق کنیم.

زمان‌هایی بود که ما بدون تحقیق هر سخنی را از شما می‌پذیرفتیم. آن زمان‌ها هنوز اعدام‌های دسته‌جمعیِ هزاران زندانی سیاسی صورت نگرفته بود.
هنوز در حرم امام رضا علیه‌السلام بمب‌گذاری نشده بود. قتل‌های زنجیره‌ای صورت نگرفته بود. عاشورای هشتاد و هشت، به صورت وارونه برای مردم تفسیر نشده بود. در اعتراضات خیابانی آدم‌های بی‌گناه کشته نشده بودند. در خیابان‌ها اسیدپاشی به صورت زنانِ مظلوم نشده بود.

ولی حالا مدتی است که ما عجیب تحقیق می‌کنیم و به عجیب نتایجی می‌رسیم. جل‌الخالق!

جناب آقای خامنه‌ای، ممکن است شما به شدت عصبانی بشوید که چرا من پیروزی‌های شما را در سوریه زیر سؤال می‌برم.

آقای رهبر چه اشکالی دارد که من ادعاهای شما را زیر سؤال ببرم و شما سؤالات مرا را زیر جواب ببرید و توضیحات شما نیز به گونه‌ای باشد که هم من قانع بشوم و هم مردم.

به نظر من، شایسته‌تر آن بود که در موضوع شکستِ داعش، قبل از اقدام به جشن و سرور و قبل از انجام تبلیغات فراگیر، ابتدا ثابت می‌کردید که شما در سوریه، انحصاراً با داعش می‌جنگیدید، زیرا برخی بر این باورند که شما در کشور سوریه، فقط برای حفظ بشار اسد با مخالفان وی جنگیده‌اید و از قضا بعضی از آن‌ مخالفان که شما با آنان جنگیده‌اید، خودشان در جبهه‌های دیگر با داعش در حال ستیز بوده‌اند و در مواضع عقیدتیِ خود، هیچ وجه مشترکی با داعش نداشته‌اند.

رهبر عزیز؛
از اینکه این نامه را با دقت می‌خوانید و با دقت بیشتری پاسخ می‌گویید و به خاطر نوشتن این نامه، مجدداً مرا به سلول انفرادی نمی‌اندازید، پیشاپیش صمیمانه تشکر می‌کنم، زیرا من به خاطر نامه‌های قبلی تازه از حبس آزاد شده‌ام.

خداوند به شما جزای خیر بدهد.

محمد مهدوی فر
تخریبچی و غواص دفاع مقدس
دوم آذر نود و شش
ادامه
کامنت بنویسید...
معصومه  , maralahoo
جمعه 3 آذر ، 17:53
سپاه و بسیج ؟ غده سرطانی باشه
پس اسرائیل چیه غده مرطانیه ؟
ادامه
بهزاد  , behzady
جمعه 3 آذر ، 15:46
یک مشت جانور وحشی از مافیای حکومتی دفاع میکنه و سد راه آگاهی رساندن مردمی میش و با انک های شاختگی و دروغ و شانتاژ سعی دارند جنایات حاکمان زور گو لاپوشانی کنند کلیه کمکهای مردمی که از طریق سپاه و بسیج جمع آوری شد روانه یمن و میانمار و بازار سیاه میگردد مردم آگاه باید سپاه و بسیج را تحریم نمایند تا بخواست خدا و به کمک تحریمهای داخلی و خارجی این غده سرطانی نابود بشه
ادامه
معصومه  , maralahoo
جمعه 3 آذر ، 12:44
مردم اروپا و امریکا ک نظرشون دیدم می پرسم خودشون قبول دارن شما چرا اصرار دارین رو حرفتون
ادامه
بهزاد  , behzady

ما ۲۵ سال آینده را نخواهیم دید یا اسرائیل؟‎ ( عباس طهماسبی)

در خبرها آمده است: «طرح برداشت آب از عمق ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متری زمین توسط هیات دولت برای مقابله با خشکسالی تصویب شد! »

زمانی که سردمداران ما سرگرم شعار مرگ بر اسرائیل بودند ، اسرائیل تنها کشور منطقه و دنیا بود که موفق به مهار بحران آب شد . به بخشی از گزارش روزنامه اشپیگل آلمان در سال ۲۰۱۵ درباره مواجهه اسرائیل با بحران آب توجه کنید و در آخر ببینید این اسرائیل است که ۲۵ سال آینده را نخواهد دید یا ما!

در گزارش اشپیگل آمده است: «اسرائیل در سال ۲۰۰۵ از بحران جدی آب و خشکسالی رنج می‌برد. منابع آبهای زیر زمینی این کشور بیش از حد استفاده شده بود. در همان سال بود که اسرائیل خطر بحران آب را جدی می‌گیرد و طرحی برای مقابله با آن اجرا می‌کند.

اولین کاری که دولت اسرائیل انجام داد ایجاد «سیستم جامع محاسبه بهای آب مصرفی» و وضع حدودِ استانداردِ مصرفِ آب بود که بر طبق آن کلیه مصرف کنندگان آب اعم از صنعتی، کشاورزی و شهری، در صورتی که از این حدود تجاوز می‌کردند پول بیشتری را باید می‌پرداختند.

کار دومی که اسرائیل انجام داد توسعه «سیستم بازیافت آب استفاده شده در کشاورزی» بود. توسعه این سیستم باعث شد که اکنون اسرائیل تنها کشوری است که ۸۶ درصد از آب استفاده شده در کشاورزی را دوباره تصفیه می‌کند و دوباره به مصرف کشاورزی می‌رساند . این در حالیست که این میزان در اسپانیا ۱۷ درصد و در ایالات متحده تنها ۱ درصد است.

روش سومی که به‌کار گرفته شد توسعه «سیستمهای مدرن آبیاری» بود که برخی از انها به صورت ویژه توسط این کشور اختراع شد. اکنون اسرائیل از سیستم آبیاری هوشمندی در مزارع استفاده می‌کند که به صورت خودکار آب را به قسمتی از زمین که با کمبود آب روبروست هدایت می‌کند (به جای مثلا باز کردن نهرها و انداختن آب به مزرعه).

روش چهارم توسعه سیستمهای شوری‌زدایی آب دریا بود. اکنون در هر روز فقط یکی از این کارخانه‌‌های شیرین کننده آب به اسم سورک (بزرگترین کارخانه شیرین ساز آب در جهان) قادر است تنها در یک ساعت ۲۶ میلیون لیتر آب شیرین از پمپاژ آب دریای مدیترانه تولید کند. میزان تولید آب شیرین از طریق سیستم شوری زدایی در این کشور ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین از دریاست که برای تامین یک سوم نیاز آبی کشور کافیست.
یکی از روسای این کارخانه با افتخار به اشپیگل می‌گوید ما توانستیم گپ موجود بین میزان نیاز آبی و تولید آب شیرین را در این ۱۰ سال بین ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ پر کنیم.»
ادامه
کامنت بنویسید...
خواهر لیلام , cheshmane
شنبه 18 آذر ، 12:26
تمام حرفاتون درست : )
ولی راجع به كوچ نمیدونم چی بگم
همین الانشم بعضیا كوچ كردن
ادامه
بهزاد  , behzady
شنبه 18 آذر ، 08:48
تمام این مشکلاتی که بر شمردی مربوط به موجودی هست که دو سوم از وزن اون از آب تشکیل شده تاز اون تنها وارث زمین هم نیست بلکه بسیار موجودات دیگری هم هستند که حیات شون بسته به آب هست اگه روند بحران آب به همین منوال بیش بره طی 15 الی 20 سال آینده دو سوم از جمعیت ایران مجبور به کوچ اجباری خواهند کرد
ادامه
خواهر لیلام , cheshmane
جمعه 17 آذر ، 14:44
من فكر می كنم اب یكی از كوچكترین مشكلات ایرانه در مقایسه با مشكلات دیگه ای كه داره
بالا رفتن سن ازدواج كم شدن تعداد ازدواجها و زیاد شدن طلاقها
پیر شدن جمعیت
زیاد شدن بیماریهایی مثل سرطان
تجمل گرایی زیاد شدن اختلاف طبقاتی و بیكاری
و البته سیاستهای غلطی كه مثلا برای حل این مشكلاته در صورتی كه در عمل مشكلات رو بیشتر میكنه

من فك میكنم در اینده چیزی به نام بی ابی وجود نخواهد داشت
یعنی علم اونقدرپیشرفت میكنه كه مثلا با وجود ابرهای باران زا كم ابی نداشته باشیم
ادامه
بهزاد  , behzady
فاصله بین عشق و دوست داشتن زیاد است...
دوست داشتن حتی اگر روزی به جدایی ختم شود
مثل پول جا مانده در جیب یک لباس قدیمیست
روزی که میبینی اش
حتی اندک که باشد لبخند به لبت می آورد...
عشق اما اگر به جدایی ختم شود
چنگ می اندازد دیدار دوباره اش به جان...
مثل کودکی که عروسک مورد علاقه اش را گم کرده باشد
آنوقت دست هرکس شبیه آن را ببیند جانش آشفته میشود...
نمیدانم دوست داشتن خوب است
یا عشق...
اما من دوستت دارم
مثل حس خوبی که وقتی از سرما میلرزی کسی روی شانه ات لباس گرمی می اندازد
به همان اندازه شیرین میخواهمت...
ادامه
کامنت بنویسید...
بهزاد  , behzady
یکشنبه 12 آذر ، 18:41
زیبا نگاه توست
ادامه
ترانه , taraneraha
یکشنبه 12 آذر ، 18:34
چ زیبااا و دلنشین...
ادامه