بهزاد  , behzady

بهزاد

 قطره ی اشکیم اما در درون دل نهان     گر به سوی دیده ره یابیم دریا می شویم
بهزاد  , behzady

بهزاد

مطالب تصاویر 73
cloobid
behzady
، 11 سال و 6 ماه و 11 روز
مرد 52 ساله مجرد
ليسانس ،

آلبوم تصاویر

73 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • عکاسی هنری , photoclub
 • مورچه , moorcheclub
 • جنجال , bombclub
 • موسیقی , artschool
 • دو آتیشه , fire2club
 • 197 رسانه

  morebox img


تبلیغات

بهزاد  , behzady
ابراهیم نبوی
کالبد شکافی یک انقلاب

علم الهدی گفته که مقایسه حکومت قبلی با جمهوری اسلامی از نظر فساد مالی درست نیست. یک روز بعدش هم سردار نقدی عین همین جمله را تکرار کرده است. البته به نظر من هم اصولا مقایسه دو حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی از نظر فساد مالی نه تنها درست نیست و اخلاقی و انسانی نیست، بلکه عقلانی هم نیست.
البته وقتی آدمی مثل نقدی یا آدمی مثل علم الهدا وقتی حرف بزند، طبیعی است که کسی دلیلی نمی پرسد و بنا هم نیست که استدلالی گفته شود، اگر بنا شود همه آدمهای باشعور دلیل ارائه کنند و نقدی و علم الهدی هم همین کار را بکنند پس تفاوت این دو نفر با آدمهای باشعور چیست؟ ولی چون من معمولا برای حرف هایم دلیل هم ارائه می دهم، توجه شما را به شش موضوع مهم در اینکه چرا ما نباید فساد اقتصادی در حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی را مقایسه کنیم به خدمت شما عرضه می دارم.
دلیل اول: با بدبینانه ترین محاسبه یعنی با به حساب آوردن پولی که رضاشاه به خارج از ایران برد، جواهرات سلطنتی ربوده شده، کل املاک پهلوی در خارج از ایران، گزارش های حسن و علی و حسین انصاری و انصاریان و حسینیان نهایتا خیلی که زور بزنیم و فشار بدهیم و تکه تکه بشویم، کل پولی که توسط خاندان پهلوی از ایران دزدیده شده (فرض می کنیم که پهلوی ها هیچ حقی نداشتند) چیزی در حدود سه میلیارد دلار است. بیش از این رقم در هیچ گزارشی گفته نشده. کل درآمد نفت کشور از زمان کشف نفت تا ۱۳۵۷ هم حدود ۱۱۲ میلیارد دلار است. تقریبا ۸۰ میلیارد در شش سال آخر پهلوی فروش نفت بود. یعنی خانواده پهلوی حدود پنج درصد کل ثروت ایران را برای خودش برداشت. کل ثروت خاندان پهلوی تقریبا یک ششم پولی است که بابک زنجانی در چهار سال بالا کشید و حدود سه درصد ۸۰ میلیارد دلاری است که در دوره حکومت احمدی نژاد گم شد. در پنجاه سال پهلوی سه درصد پول ایران توسط حکومت از میان رفت و در هشت سال احمدی نژاد، ده درصد پول کشور گم شد، چهار درصد آن دزدیده شد و تقریبا بخش اعظم آن نابود شد. بخش مهمی از ثروت ایران در دوره احمدی نژاد مصرف شد تا ایران با سرعت بیشتری به عقب برود. اصلا این دو تا حکومت قابل مقایسه اند؟ فساد خاندان پهلوی در برابر فساد مالی جمهوری اسلامی مثل بیرون افتادن موهای دختر کدخدا در برابر استریپ تیز آنا نیکول اسمیت است.
دلیل دوم: حکومت پهلوی پنج درصد پول کشور را دزدید و ایران را در عرض ۵۷ سال به اندازه ۸۰ سال جلو برد. حکومت جمهوری اسلامی هفتاد درصد پول کشور را به باد داد و ده درصد آن را دزدید و کشور را در عرض ۳۷ سال، سی سال عقب برد. اصلا این دو قابل مقایسه است؟
دلیل سوم: حکومت پهلوی با زنانی بدون حجاب، با مینی ژوپ، با کاباره و شکوفه نو، باعث شد هشت هزار فاحشه در سال ۵۷ طبق آمار دقیق و نسبتا روشن در کشور وجود داشته باشند و سن متوسط شان بالای ۲۰ سال باشد، جمهوری اسلامی با چادر و روسری و بگیر و ببیند، باعث شد تعداد فواحش به بیش از صد هزار برسد و سن فحشا به زیر ۱۸ سال برود.
دلیل چهارم: اگر یک پادشاه در هر جای جهان بخصوص در خاورمیانه و آسیا حکومت کند، طبیعی است که همه پیش بینی کنند که حکومتی استبدادی و فاسد خواهد داشت. ولی اگر تعدادی عالم و فقیه و متخصص علوم دینی و اهل اخلاق حکومت کنند، طبیعی است که کسی انتظار فساد اخلاقی و مالی را ندارد. ولی وقتی تعدادی عالم دینی حکومت می کنند و فساد اخلاقی بیشتر می شود طبیعی است که همه سئوال کنند. یک پادشاه باصطلاح فاسد در ایران مثل محمد رضا پهلوی ۳۷ سال حکومت کرد و در سال آخر، چند میلیون نفر از زنانی که در حکومت فساد رشد کرده بودند با حجاب شدند. بعد همان با حجاب ها حکومتی تشکیل دادند که همه معیارهای اخلاقی را رعایت می کرد و باعث شد همان زنانی که در حکومت پهلوی حجاب سرشان بگذارند، کلا بی خیال حجاب شوند.
دلیل پنجم: در حکومت پهلوی از زمان رضاشاه تا آخرین روز حکومت، تعدادی روشنفکر و تحصیلکرده و اهل فرهنگ و دانشمند مثل محمد علی فروغی، ملک الشعرای بهار، علی اکبر داور، امیر عباس هویدا، مصدق، قوام السلطنه دولتها را اداره کردند و تعدادی جوان پریشانحال مثل نواب صفوی، بیژن جزنی، اشرف دهقانی، صمد بهرنگی و خیلی های دیگر برای از بین بردن حکومت تلاش کردند و بعد از تغییر حکومت تعدادی آدم بی سواد و کم سواد قدرت را در دست گرفتند و تعدادی آدم اهل علم و دانشمند با حکومت مخالفت کردند و می کنند. اصلا این دو وضعیت قابل مقایسه است؟ ضریب هوشی مخالفان حکومت پهلوی همیشه از مدیران آن پائین تر بود و ضریب هوشی مخالفان جمهوری اسلامی از رهبران آن بالاتر.
دلیل ششم: در حکومت پهلوی هفتاد درصد مردم زندگی طبیعی شان را می کردند و خوشحال بودند، ده درصد مردم خیلی وضع شان خوب بود و مخلص حکومت بودند، بیست درصد هم داشتند فکر می کردند چکار کنیم که بهتر بشود؟ در جمهوری اسلامی هفتاد درصد مردم دارند فکر می کند عجب غلطی کردیم، ح
ادامه
99
بهزاد  , behzady
ابتدا از مخاطبین خوبم خواهش می کنم این مطلب را از روی تعصب و احساسی مطالعه نفرمایند . اگر برخی احساس می کنند نمی توانند احساس و تعصب خود را کنترل کنند این متن را به آنها توصیه نمی کنم.
در برخی از شهرهای آلمان و هلند محله های سکس که همان شهرنو زمان شاه خودمان است وجود دارد که مردان وزنانی به آن محله ها رفت و آمد می کنند و شهوت خود را تخلیه کرده و سپس وارد اجتماع می شوند . البته بر روی حلال و حرام یودن این موضوع بحثی ندارم بلکه این مسئله به متخصصین دینی ارتباط دارد.
موضوعی را در این مقاله می خواهم مطرح کنم که کم کم دارد مشکل ساز برای جامعه ما می شود و متاسفانه برخی متولیان امر تنها سرشان را زیر برف کرده وسکوت اختیار کرده اند . در این چند وقت در فضای مجازی همه نام آتنا دخترک مظلومی را که وحشیانه مورد آزار جنسی قرار گرفته و به قتل رسید را شنیده اند . خبری که جامعه را در غم و اندوه فرو برد . و اصلا شرایط پدر و مادر او قابل درک نیست .
فیلمی از مردم پارس آباد دیدم که به مغازه آن دیو سیرت حمله کرده و خواستار اشد مجازات که همان سنگسار است برای او شدند.
من هم جای خانواده آتنا بودم همین کار را می کردم و اگر دست خودم بود خرخره آن قاتل را می جویدم .
ولی مگر اولین و آخرین بار است که این اتفاقات در جامعه ما می افتد ؟
در این چند سال اخیر چقدر از این دست وقایع شنیدیم و تنها متولیان امور صورت مسئله را که همان اعدام است پاک کردند .
سالها قبل سفری به یکی از شهرهای آلمان داشتم و اتفاقا با دوستی که خودم پیشنهاد دهنده بودم گذری به همان محله های بدنام داشتیم .
چون می دانم از این قسمت مقاله فکرتان به هزار جا می رود که #داش_فرید فرزند فلانی را چه به اینگونه جاها ،آب پاک را روی دست برخی افکار بیمار بریزم و خاطر نشان کنم که برایم مهم نیست وقتی برخی این مطلب را می خوانند چه قضاوتی روی من می کنند .
چون مدیریت برنامه ریزی فرهنگی خوانده و تخصصم اجتماعی است بر خود لازم می دانستم به همچون جاهایی گذر کنم . گناهش هم گردن خودم .
این شهر آلمان حدود سه میلیون جمعیت دارد و مانند اصفهان یک شهر صنعتی است .
ابتدای این محله نوشته شده بود هیجده سال به پایین ممنوع.
در وردی این محله نه پلیس و نه نگهبانی کسی را کنترل نمی کرد. به هیچ عنوان فرد زیرهیجده ساله نمی دیدی.
ویترین های مخصوص بود که افرادی که خود این راه را انتخاب کرده بودند با لباسهای مخصوص ، برای جذب مشتریان خود دلربایی می کردند .
فکر می کنید از آن شهر سه میلیونی چه تعدادی در این محله حضور داشتند ؟
تعداد ده تا پانزده نفر
اگر به چهره مشتریان دقت می کردی به خوبی مشخص بود یا عراقی یا ترک ترکیه یا ایرانی هستند .
علت چیست؟
چرا کسی در آن شهر مزاحم کسی نمیشود ؟
چرا وقایع فجیح امثال آتناها در آن شهر کمتر دیده و شنیده می شود .
سالهاست از اول انقلاب تفکیک جنسیتی کردیم ، گشت های کمیته ، جندالله ، ثارالله و ارشاد به راه انداختیم ، هر دختر و پسری را دیدیم دستگیر کردیم و تا ثابت نکردند که زن و شوهر و یا خواهر و یا مادر هستند رهایشان نکردیم .
دختر را به طرفی و پسر را به طرفی کشیدیم و برای اینکه برایمان ثابت شود که اینها با هم نسبت دارند متفکرین تربیتی ابتدا از پسر می پرسیدند که بگو ببینم مبل خانه دختر چه رنگیست ؟ و همان وقت متفکر همین سوال را از دختر می کرد .
و اگر اشتباه می گفتند کارشان با کرام الکاتبین بود
و قرار بود با این روشها یک جامعه کاملا اسلامی و تربیتی بسازیم .
پس چرا تاثیر اینگونه رفتارها در جامعه نتیجه عکس داد؟ چرا هر ساله شاهد تجاوز به عنف هستیم ؟
کتاب سوم دبستان فرزند همین دوستم که درآلمان مهمانش بودم را نگاه می کردم و دیدم چقدر شفاف مسائل جنسی را به این کودکان آموزش میدهند.
نمی گویم در غرب بی بندوباری نیست . ولی قانون است .
هر که می خواهی باش باید جوابگوی اعمالت باشی.
شاید چند وقت پیش شنیدید که جان سانی فرانزیز، مسن‌ترین زندانی آمریکایی در صدسالگی‌اش از زندان فدرال آزاد شد
وی به جرم سرقت از یک بانک در سال 1967 به 50 سال حبس محکوم شده بود و تاوانش را پس داد و ازاد شد
نه پارتی توانست برای او کاری کند نه بزرگانشان در اعیاد مذهبیشان برایش عفو قائل شدند .
تاریخ و روزگار ثابت کرده است رفتار اشتباهات برخی مسئولینمان که از تخصص بالایی برخوردار نیستند و تنها ماسک دین را به خوبی زده اند باز هم ما را دچار همچون وقایعی چون آتناها خواهد کرد .
تا سرهای مصلحتی را از زیر برف بیرون نیاوریم باز هم شاهد وقایع بدتر از این دست خواهیم بود .
اگر قرار بود اعدام ها دردی را دوا کند در این سالها نباید آنقدر شاهد بی بندوباری و سقوط اخلاقی در جامعه باشیم.
جالب است برخی دلواپسان این موارد را در این سالها دیدند و سکوت کردند آنوقت گیر به سند بیست سی داده اند .اگر مشکل قبول این سند است ؟ چشم ما این سند را آتش میزنیم .
حال شما را ببینیم چه میکنید برای سقوط اخلاقی این کشور.
به آنها که از ابتدای این مقاله به خاطر رفتن داش فرید به محله های بیبندوباری فکرشان را مشغول کردم خاطر نشان کنم که نگران نباشید دچار اشتباه نشدم که اگر می خواستم به بیراهه بروم احتیاج به رفتن به غرب آن هم با این هزینه گران سفر نبود.
جامعه ایی برخی برایمان ساخته اند که روی تایلند را سفید کرده است . و امیدوارم آن دنیا جوابگوی اعمالشان باشند.
ادامه
کامنت بنویسید...
مهدی , aeil
شنبه 24 تیر ، 10:02
بدون شک و بدون تعصب کورکورانه موافقم
سقوط اخلاقی به اوج خودش رسیده
خشونت و انحرافات اخلاقی خط قرمزها رو شکسته
اما مهم نیس
چون احدی از بستگان خودشون این اتفاقها براشون نیفتاده که بخان به فکر چاره باشن
در بهترین حالت اگر همین امروز هم استین بالا بزنیم چهل سال اینده نتیجه خواهیم گرفت
که برای حکومت به اصطلاح اسلامی با عمر چهل ساله با اون همه ادعا تاسف اوره
ادامه
بهزاد  , behzady
از کشورداری کلنگی تا کشورداری دیجیتال
دولت مردان ایران یک هفته بروند استونی با خانواده به پول بیت المال!

شاید اسم کشور استونی را نشنیده باشید و یا اصلا به آن فکر نکرده باشید. اما آستونی «آینده جهان» است! چرا که اولین کشور تماما دیجیتال دنیاست. ممکن است بپرسید کشور تمام دیجیتال یعنی چه؟ آن را در هفت تصویر توضیح می دهم:

یک: به هرشهروند استونی در لحظه تولد یک کد دیجیتال ۱۱رقمی می دهند که تا پس از مرگ با وی همراه است: این کد جایگزین کارت ملی، شناسنامه، کارت بانکی و دفترچه بیمه است. مقایسه کنید با ما که هر اداره ای که می رویم هم کارت ملی باید همراهمان باشد هم شناسنامه به همراه سایر مدارک! البته کپی از پشت و رو فراموش نشود!

دو: با ورود به پایتخت استونی با پدیده ای عجیب روبرو می شوید: اینترنت بی‌سیم مجانی‌ در سراسر شهر برای همه. در سال ۲۰۰۰ استونی اولین کشور جهان بود که دسترسی به اینترنت را مثل دسترسی به غذا و سرپناه جزو حقوق اولیه انسان ها قلمداد کرد اینترنت مانند آب و غذا و سرپناه اهمیت دارد. جالب است بدانید این کشور در سال 1991 مستقل شد و در آن زمان فقط نیمی از مردم تلفن داشتند آن هم با دسترسی محدود!

سه: امضای دیجیتال به اندازه امضا روی کاغذ ارزش دارد. پرکردن فرم‌های مالیاتی، بازکردن حساب بانکی، دریافت وام، یا حتی تاسیس شرکت کاملا غیرحضوری و مبتنی بر هویت دیجیتال و با امضای الکترونیک است. مدیر شرکت سرمایه‌گذاری فاندربیم می‌گوید: من شرکتم را ۲۰ دقیقه‌ای تاسیس کردم! اصلا از خانه بیرون نرفتم! ما تا حالا کارمندان اداره مالیات را ندیده‌ایم. همه‌چیز اینجا آنلاین است.

چهار: استونیایی‌ها اولین ملت دنیا بودند که در سال ۲۰۰۵ در انتخابات آنلاین شرکت کردند. وقتی خبرنگاری از رئیس‌جمهور سابق استونی پرسید در انتخابات کجا رأی خواهد داد، با تعجب گفت: در خانه، پای کامپیوتر! به کمک همان کد ۱۱ رقمی تقلب در این سیستم امکان ندارد. مقایسه کنید با ما که در همین انتخابات اخیر چهار ساعت پای صندوق ماندیم و چندین میلیون از رای دادن باز ماندند.

پنج: همه چیز به کد یازده رقمی وصل است. بنابراین خیلی از کارها ساده می شود: مثلا پر کردن فرم آنلاین مالیاتی در استونی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و فقط چند دقیقه طول می‌کشد. بعد از وارد کردن کد دیجیتال و رمزتان وارد صفحه‌ای می‌شوید که اطلاعات مالی‌تان در سال گذشته به صورت خودکار جمع آوری شده و فقط شما آن ها را کنترل می کنید و تغییرات لازم را انجام می‌دهید و دکمه «بفرست» را می‌زنید. تمام! مشهور است که نخست‌وزیر سابق استونی اوراق مالیاتی‌اش را در فرودگاه در لپ تاپش پر کرد.

شش: در استونی یک کارآفرین می تواند شرکت خود را بدون هر گونه کاغذبازی اداری و تنها از طریق کامپیوتر خود در خانه به ثبت برساند. رکورد ثبت شرکت در این سیستم ۱۸ دقیقه است.

هفت: استونی اولین کشوری است که شهروندی الکترونیک را به مردم خارج از کشور ارائه داد. با ایده کشور بدون مرز حتی شهروندان دیگر کشورها نیز می‌توانند برای اقامت الکترونیک اقدام کنند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز از جمله کسانی است که دارای این شهروندی است. با این طرح یک کارآفرین استرالیایی می تواند بدون حضور در این کشور، شرکتش را ثبت کند، حساب بانکی باز کند و با یک دفتر مجازی شرکتش را اداره کند.

تجویز راهبردی:
دراین ارتباط دو تجویز می توان داشت: اولی برای شهروندان و دومی برای دولتمردان
1- برای شهروندان: دیر یا زود ایران و جهان شبکه ای تر و دیجیتالی تر خواهد شد. در این میان آنانکه سواد دیجیتالی ندارند مانند کسانی هستند که با تیر و کمان به جنگ تیربار می روند. همان قدر که چنین جنگی خنده دار است، عدم تسلط به مهارت های دیجیتالی فردا تاسف بارست.

2- برای دولتمردان: تمام اعضای کابینه به علاوه معاونین تمام وزرا، تمام نمایندگان مجلس و تمام مدیران ارشد قوه قضائیه به پول بیت المال همراه تمام خانواده هایشان یک هفته بروند استونی. باور دارم این هزینه نیست. یکی از بهترین سرمایه گذاری هاست. بعد از این سفر دیگر امضا دیجیتال، انتخابات الکترونیک و ... ترس آور نخواهد بودو اینهمه کپی گرفتن از شناسنامه و کارت ملی بابت هر کاری نخواهیم داشت

وقتی استونی در عرض یک دهه از کشورداری کلنگی به کشورداری دیجیتال رسیده است چرا ما نتوانیم؟ دقت کنیم که ایران پتانسیل فوق العاده ای برای رشد جهشی در زندگی دیجیتالی دارد. نمونه اش اینکه ما رکوردار سرشماری اینترنتی در جهان هستیم. جوانان پرشور ، متخصصان کاربلد و اشتیاقی وصف ناشدنی برای پیشرفت. اما مهم ترین مانع پذیرفتن پارادایم کشورداری دیجیتال توسط قانون گذاران و دولتمردان است. خداوند فرموده بروید و در زمین سیر کنید. چه بهتر این سیر به سرزمین هایی باشد که همراه با عبرت باشد نه صرفا لذت. سرزمین هایی از جنس آینده

دکتر مجتبی لشگربلوکی
ادامه
بهزاد  , behzady
مقاله ای که سبب تعطیل شدن روزنامه قانون شد:

خر جانوری است که نامش بدون شرحی یک بار در اوستا آمده است.
طول عمر خر بین 15 تا 40 سال است.
خر در قران یکبار برای زنده شدن پس از مرگ و یکبار برای "انکر الاصوات" بودنش یعنی صدای بلندش، و یکبار هم برای عالمان بی عمل بکار رفته است.
(آیه قرآن: کسی که علم دارد و عمل به علمش نمیکند، مانند خری است که بارش کتاب باشد)

در پژوهش های دانشمندان، خر باهوش ترین حیوان اهلی است، حتی از سگ و گربه خیلی باهوش تر است.
داستان شغال خر سوار در "مرزبان نامه" هم آمده است.
بر خلاف باور رایج، خر، خر نیست باهوش است!
هیچ گاه یک اشتباه را دو بار تکرار نمی کند!
هیچ گاه پایش دو بار توی یک گود نمی رود!
تنها یک بار که از خانه صاحبش رفت صحرا و برگشت، راه را یاد می گیرد!

به قول یکی از اساتید گاو از خر خرتر است. چون گاو نان را با سفره پلاستیکی اش می خورد و می میرد ولی خر نمی خورد!

تنها مشکلی که خر دارداین است كه اگر فرستادی اش بالای بام دیگر پایین نمی آید تا خود و اهل خانه را هلاک کند.
این نکته مهمی است.
البته این مشکل خر نیست، مشکل آن خر یا خرانی است که خر را بالا نشانده اند!

خر در شعر نیز کاربرد زیادی داشته است. بهترین کاربرد اجتماعی آن در شعر "نسیم شمال" آمده است:
لال شوم کور شوم کر شوم
لیک محال است که من خر شوم

و در شعر منسوب به خیام:
خر باش که این جماعت از فرط خری
هر کو نه خر است کافرش پندارند

و در شعر بهار:
تا خرند این قوم، رندان خر سواری می کنند
وین خران در زیر ایشان آه و زاری می کنند

لکن رندان مذکور مردم را به دو گروه خر تقسیم می کنند:
۱) مقلدانی که سواری خوب میدهند، گویند پالانشان راست است.
۲) هوشمندانی را که سواری نمیدهند می گویند پالانشان کج است.
واگر پالانت کج باشد،باید ازبین بروی.

این بود اندر حکایت خر !!!

و اما وصیّت خر:

خر وصیّت کرد: فرزندم! بیا و ‌خر نباش!
این همه خر بوده ای، کافیست پس دیگر نباش!

یا تلاشت را بکن با پارتی پُستی بگیر!
یا فرار مغزها کن! توی این کشور نباش!

کار کردن مثل خر در شأن ما هرگز نبود!
همتی کن وارثِ این شغل زجرآور نباش!

سعی کن یا رانت خواری یا زمین خواری کنی!
هرچه می خواهی بخور اما پی عرعر نباش!

آخورت را پُر کن و تنها خودت از آن بخور!
بیخودی دلسوز اسب و قاطر و استر نباش!

از مترسک هم نترس، اصلا به او جفتک بزن!
لیک روی خط قرمزهای گاو نر نباش!

کهنه پالانی به تن کن، حفظ ظاهر کن ولی!
در تجمّل از الاغ کدخدا کمتر نباش!

گوسفندان را بترسان از جهان آخرت!
باطناً اما خودت هرگز بر این باور نباش!

هر چه در دِه یونجه موجود است، یک ‌شب جمع کن!
صبحش از اینجا برو، یک لحظه هم اینور نباش!

تیز اگر باشی دُمَت را هم نمیگیرد کسی!
حال و ‌حولت را بکن، دلواپس کیفر نباش!

حرف آخر اینکه اینجا تا ابد #خرتوخر است
حامی این سرزمین بی در و پیکر نباش!!!
ادامه
بهزاد  , behzady
هم‌میهنان گرامی،

در روز ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ خورشیدی، فاجعه‌ای دردناک در میهن ما رخ داد که نباید به فراموشی سپرده شود؛ رخدادی که به عنوان یک داغ ننگ، بر پیشانی حکومت واپس‌گرای جمهوری اسلامی نقش بسته است. در چنین روزی، عوامل خرابکار این فرقه تبه‌کار در یک برنامه طراحی‌شده برای پیشبرد اهداف پلیدشان، به ترفند ناجوانمردانه و وحشیانه‌ای دست زدند. این نیروهای ترور و ارتجاع، هم‌چون داعشیان امروز، با هدف تحریک مردم شهر آبادان و کارگران شرکت نفت به خیزش و اعتصاب، سینمای مملو از جمعیت "رکس" را به آتش کشیدند و بیش از ۴۰۰ هم‌وطن را در میان شعله‌های خشم و جهل و کینه خود، زنده زنده سوزاندند و در نهایت این جنایت را به گردن حکومت وقت انداختند.

پس از روی کار آمدن رژیم ترور و وحشت، دادگاه‌های فرمایشی این رژیم نیز نتوانست خشم بازماندگان داغدار آن فاجعه دردناک را فرو نشانَد و ابعاد عمیق آن را شامل مرور زمان سازد و به فراموشی بسپارد. امروز که ذات این فرقه تبه‌کار بر مردم ایران و جهان کاملا روشن شده، بهتر می‌دانیم که آن اقدام شنیع و جنایتکارانه، به منظور پیشبرد اهداف خمینی و یارانش به اجرا گذاشته شد و چه بسا آمران آن نیز مورد تشویق قرار گرفتند و در ۳۹ سال گذشته، بر صدر نشستند.

در سال‌روز این مصیبت بزرگ، من نیز خود را در سوگ هم‌میهنان داغدارم، سهیم و شریک می‌دانم و به امید روزی هستم که بار دیگر عدالت و خرد جایگزین بی‌عدالتی، نابخردی، جنایت و ترور شود.

پاینده #ایران
رضا پهلوی
@officialrezapahlavi
#ركس
#سینما_ركس
#CinemaREX
ادامه