امیر ثابت , a_100

امیر ثابت

  سلام ،هدایت واقعی و پایدار از آن حضرت دوست بوده ،کسانیکه پروفایل واقعی ندارند موردتایید بنده نیستند و همچنین افرادی که لینک بی محتوی حذف ..
امیر ثابت , a_100

امیر ثابت

مطالب
cloobid
a_100
، 11 سال و 10 ماه و 21 روز
مرد 53 ساله متاهل
ليسانس ، آزاد


تبلیغات

امیر ثابت , a_100
خاطرات حسن روحانی در مورد حجاب
از فردا صبح دژبان مقابل درب ورودی موظف است از ورود خانم‌های بی‌حجاب به محوطه ستاد مشترک ارتش جلوگیری کند.
پارس: حسن روحانی در کتاب خاطرات خود جریان اجباری شدن حجاب در ادارات و سازمانهای دولتی را روایت کرده است.

حسن روحانی رییس جمهور در جلد اول کتاب خاطرات خود (صفحه ۵۷۱-۵۷۳) روایت اش از اجباری شدن حجاب را اینگونه بیان می کند و می نویسد:

… به هر حال اول بار، علمای قم به بی حجابی زنان اعتراض کردند و گفتند: درحکومت اسلامی همه زنان باید باحجاب باشند. امام نیز در یکی از بیانات خود به لزوم حجاب برای زنان اشاره کردند و همین باعث شد عده ای از زنان بی حجاب در خیابان ها تظاهرات کنند و در مقابل کاخ دادگستری و نخست وزیری تحصن نمایند.

آقای طالقانی در سخنرانی خود گفت: ما نمی توانیم زنان اهل کتاب را مجبور به پذیرفتن حجاب کنیم، ولی مسلمانان را می توانیم تشویق کنیم که حجاب داشته باشند و در هر صورت نباید کسی را به زور باحجاب کنیم. * با وجود این، در ستاد ارتش با دوستان تصمیم گرفتیم حجاب الزامی کنیم، که آغازی برای وزاتخانه ها و ادارات دولتی باشد.

طرح اجباری شدن حجاب در ادارت مربوط به ارتش، به عهده من گذاشته شد و بدین جهت در گام اول، همه زنان کارمند مستقر در ستاد مشترک ارتش را که نزدیک به سی نفر بودند، جمع کردم و پس از گفتگو با آنان قرار گذاشتیم از فردای آن روز با روسری در محل کار خود حاضر شوند. زنان کارمند که همگی به جز دو یا سه نفر بی حجاب بودند، شروع کردند به غر زدن و شلوغ کردن، ولی من محکم ایستادم و گفتم: از فردا صبح دژبان مقابل درب ورودی موظف است از ورود خانم های بی حجاب به محوطه ستاد مشترک ارتش جلوگیری کند. پس از ستاد ارتش، نوبت به نیروهای سه گانه رسید. در آغاز به پادگان دوشان تپه رفتم و همه کارمندان زن را که تعداد آن ها هم زیاد بود در سالنی جمع و درباره حجاب صحبت کردم. در آنجا زن ها خیلی سر و صدا راه انداختند اما من قاطعانه گفتم: « این دستور است و سرپیچی از آن جایز نیست. » بعد توضیح دادم که ما نمی گوییم چادر سر کنید، بحث چادر مطرح نیست، سخن بر سر استفاده از روسری و پوشاندن سر و گردن است. در نهایت، در آنجا هم گفتم به دژبان دستور داده ایم از فردا هیچ زن بی حجابی را به پایگاه راه ندهند.

در نیروی زمینی و نیروی دریایی نیز برای کارمندان زن صحبت کردم و با خواندن آیات و روایات و کشاندن بحث حجاب به مسائل اجتماعی و سلامت جامعه و ارائه دلایل مختلف درباره لزوم حجاب، موضوع را تبیین کردم و دست آخر نیز با بخشنامه، رعایت حجاب الزامی شد. بحمدالله این تلاش ها نتیجه مثبت داشت و پس از تعطیلات نوروز، همه زنان کارمند در ارتش با روسری به محل کار خود می آمدند. در وزاتخانه ها و سازمان های دولتی و حتی صداوسیما نیز به تدریج حجاب عملی شد و همه زنان با روسری از خانه بیرون می آمدند. البته در روزهای رفراندوم هنوز شماری از زنان بی حجاب بودند و با سر برهنه در پای صندوق های رای حاضر شدند، ولی این معضل اجتماعی خیلی زود جمع و جور شد و به سامان مناسبی رسید. »
منبع: خاطرات دکتر حسن روحانی، جلد اول، صفحه ۵۷۱-۵۷۳
ادامه
99
امیر ثابت , a_100
امیر 1 هفته پیش
سلام ،هدایت واقعی و پایدار از آن حضرت دوست بوده ،کسانیکه پروفایل واقعی ندارند موردتایید بنده نیستند و همچنین افرادی که لینک بی محتوی حذف ..
کامنت بنویسید...
جواد  , harrypotter3
چهارشنبه 2 فروردین ، 15:11
سال نو مبارک و مهدوی
ادامه
امیر ثابت , a_100
تصویر آلبوم از باران 3 هفته پیش

کامنت بنویسید...
مرتضی  , rezaaaaa123
شنبه 28 اسفند ، 13:27
میخوره بهش بابای خوبی بشه
: ))
ادامه
نازنین  , nazaninkhanomi_1400
یکشنبه 15 اسفند ، 00:04
چه غضبناک نگاه میکنی
انگار متاسفمه
ادامه
پرستو  امیری , mahakb4618
پنجشنبه 12 اسفند ، 01:26
عزیزم چه ژستیم گرفته از حالا
ادامه
امیر ثابت , a_100
امیر سردار 1 ماه پیش
LIKEee
ادامه
فتاح بحرانی , arefedelgir
**در آغوشم بگیر **

بهمن ماه 90 داراب

بــــاران که مــی بارد در آغوشــــم بگیر
شــــاید نباشد بعد از این امــــکان پذیر
در اوج بــاران روی دستت مرده بــــودم
راهــــی ندیدم جــــز فرار از این کــــویر
در مخمل آغوش تو مردن چه زیباسـت
این مـــردن شـــایسته را از من نگــــیر
بر بودنم مهر خــلاصی زن تو امــــشب
دنیا چو زندانی و من هــــم چون اسیر
مــــوج خیالت کرده ویــــران فــــکر ما را
موجی که ویران می کند صد گله شـیر
با خاطرات عشق من روز فـــراق است
یادی که مــی ماند در این خــــط خطیر
در دست آغو شت جــــوانی کرده فتاح
امــــشب چرا گشتی تو هم پیمان پیر

از فتاح بحرانی

http://fbahrani.blogsky.com
ادامه