دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub

دانشگاه آزاد نقده

دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub

دانشگاه آزاد نقده

185نــــفــــــر
عضو شده اند
185نفر عضو شده اند
دانشجویان و فارغ التحصیلان ودوستدارن دانشگاه آزاد نقدهدانشجویان و فارغ التحصیلان ودوستدارن دانشگاه آزاد نقدهمشاهده کامل مشخصات
25 فروردین 1385
آموزش و تحصیل
کلوب دانشگاه آزاد نقده مکانی برای طرح بحث آزاد و انتقاد وپیشنهاد در مورد مسایلی که در دانشگاه میگذرد

اعضاء

 • مهدی , pesare_azari_m
 • محمود رضایی , sarve_shiraz
 • ندا مدیر , p30neda
 • امیر ولیزاده , axsham
 • 185 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران , teh_vet_faculty
 • عاشقان طراحی و نقاشی , tarrahi
 • پیام نور گرگان , pnugorganclub
دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub
بچه های زاخــــــــار , zakhar_asli
========== √ ♥♥♥√===========
براے حمایت از ما داغ کردטּ و كامنت گذاشتـטּ یـــادِﭞ نــِره ؟!!!!
========== √ ♥♥♥√===========
ادامه
99
237
1217
69
مارالِ شِیطون بَلا , joon_cyrus
یکشنبه 19 خرداد ، 09:43
من 8 تا
ادامه
فرهاد شایان , reza_vitor
یکشنبه 19 خرداد ، 09:46
8
ادامه
روکسنا قاضی , roksona
یکشنبه 19 خرداد ، 09:48
7
ادامه
دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub
علــــــــــــــی , alidoozli20
یاشاسین تراختور
یاشاسین اذربایجان
اگ اذری هستی لایك كن تا دماغ استقلالیا بسوزه
ادامه
کامنت بنویسید...
المان روومان , gorgeshab
یکشنبه 10 اسفند ، 18:01
yashasin zahra
ادامه
گوزل بائ , saeedomrani
دوشنبه 20 مرداد ، 12:19
Like
ادامه
دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub
متن كامل اعلامیه جهانی حقوق بشر
متن کامل اعلامیه جهانی حقوق بشر
 
 
مقدمه

از آنجا كه شناسایی حیثیت ذاتی كلیه اعضای بشری و حقوق یكسان و انتقال ناپذیر آنان اساس آزادی , عدالت و صلح را در جهان تشكیل می دهد.
 
از آنجا كه عدم شناسایی و تحقیر حقوق نشر منتهی به اعمال وحشیانه ای گردیده استبشریت را كه روح به عصیان واداشته و ظهور دنیایی كه درآن افراد بشر در بیان عقیده ,آزاد و از ترس و فقر ,فارغ باشند به عنوان بالاترین آمال بشر اعلام شده است.
از آنجا كه اساسا" حقوق انسانی را باید با اجرای قانون حمایت كرد تا بشربه عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم وفشار مجبورنگردد.
 
ازآنجا كه اساسا" لازم است توسعه روابط دوستانه بین ملل را مورد تشویق قرار داد.
از آنجا كه مردم ملل متحد, ایمان خود را به حقوق اساسی بشر و مقام و ارزش فرد انسانی حقوق مرد و زن و تساوی مجددا" در منشور, اعلام كرده اند و تصمیم راسخ گرفته اند كه به پیشرفت اجتمایی كمك كنند و در محیطی آزاد تر وضع زندگی بهتری بوجود آورند.
از آنجا كه دول عضو متعهد شده اند كه احترام جهانی و رعایت واقعی حقوق بشر و آزادیهای اساسی را با همكاری سازمان ملل تامین كنند.
 
از آنجا كه حسن تفاهم مشتركی نسبت به این حقوق و آزادیها برای اجرای كامل این تعهد, كمال اهمیت را دارد,مجمع عمومی این اعلامیه جهانی حقوق بشر را آرمان مشتركی برای تمام مردم و كلیه ملل, اعلام میكند و افراد همه اركان اجتماع, این اعلامیه را دایما" ,در مد نظر داشته باشند و مجاهدت كنند كه به وسیله تعلیم و تربیت, احترام این حقوق و آزادیها توسعه یابد و با تدابیر تدریجی ملی و بین المللی, شناسایی و اجرای واقعی و حیاتی آنها چه در میان خود و چه در بین مردم كشورهایی كه در قلمرو آنها می باشد, تامین گردد.
 
ماده 1- همه افراد بشر آزاد و با حیثیت و حقوق یكسان زاییده می شوند و دارای موهبت خرد و
وجدان میباشند و با یكدیگر با روحیه برادری رفتار كنند.

ماده 2- هركس می تواند از كلیه آزادیها كه در اعلامیه حاضر به آن تصریح شده,بی هیچگونه برتری, منجمله برتری از نظر نژاد و رنگ و جنس و زبان و دین یا هر عقیده دیگر, و از نظر زاد و بوم یا موقعیت اجتماعی, و از نظر توانگری یا نسب یا هر وضع دیگر بهره مند گردد. نیز هیچ امتیازی بر اساس نظام سیاسی یا قانونی یا بین المللی مربوط به كشور یا سرزمینی كه شخص از تبعه آن محسوب است وجود نخواهد داشت,خواه سرزمین مزبورمستقل باشد یا زیر سرپرستی, خواه فاقد خود مختاری باشد یا سرزمینی كه حاكمیت آن به شرطی از شروط محدود شده باشند.

ماده 3- هر كس حق دارد از زندگی و آزادی و امنیت شخص خویش برخوردار باشد.

ماده 4- هیچ كس را نمی توان به بنده گی یا برده گی گرفت.بنده گی و سوداگری بنده در هر شكل كه باشد ممنوع است.

ماده 5- هیچ كس را نمی توان شكنجه كرد یا مورد عقوبت یا روش وحشیانه و غیر انسانی یا اهانت آمیز قرار داد.

ماده 6- هر كس دارای این حق است كه شخصیت حقوقی او در همه جا مراعات گردد.

ماده 7- همه افراد در پیشگاه قانون یكسانند و حق دارند كه بی هیچ تفاوت از پشتیبانی قانون بطور برابر استفاده كنند.
هر كس حق دارد در مقابل هرگونه تبعیض كه ناقض این اعلامیه باشد ودر مقابل هرگونه عملی كه چنین تبعیضی را تشویق كند, از حمایت یكسان قانون برخوردار گردد.

ماده 8- هركس می تواند از تعدی به حقوق اصلی كه به موجب قانون اساسی یا قانونهای دیگر برای او شناخته شده است به دادگاههای صلاحیت دار ملی متوسل گردد تا حقش استیفا شود.

ماده 9- هیچ كس را نمی توان خودسرانه بازداشت كرد یا زندانی ساخت یا تبعید نمود.

ماده 10- هركس حق دارد با استفاده كامل از تساوی حقوق با دیگران, دعوای او در یك دادگاه مستقل و بی طرف عادلانه و علنی رسیدگی شود و آن دادگاه در باره حقوق و تعهدات او,یا صحت هرگونه اتهام كیفری كه به او متوجه باشد حكم دهد.

ماده 11- الف) هركس متهم به ارتكاب جرمی باشد, تا وقتی تقصیر او طی محا كمه علنی كه در آن هر گونخ تضمین ضروری برای دفاع تامین شده باشد قانونا" به ثبوت نرسد, بیگناه محسوب می شود.
ب) همچنین هیچكس به علت ارتكاب عملی یا خودداری از عملی محكوم نخواهد شد مگر وقتی كه آن كار بموجب قوانین ملی یا بین المللی در هنگام ارتكاب, جرم محسوب باشد.نیز هیچكس به مجازاتی بیش از مجازات مقرر در هنگام ارتكاب جرم محكوم نخواهد شد.

ماده 12- زندگانی خصوصی یا امور خانوادگی یا محل سكونت, یا مراسلات كسی نباید در معرض دخالت خود سرانه واقع شود.نیز به حیثیت و حسن شهرت هیچكس نمی توان حمله كرد.
هركس حق دارد در این گونه دخالت ها یا این گونه تجاوزها, از پشتیبانی قانون برخوردار باشد.

ماده 13- الف) هركس حق دارد در داخل هر كشور آزادانه نقل مكان كند و هر كجا بخواهد اقامت گزیند.
ب) هركس می تواند هر كشوری را كه بخواهد, منجمله كشور خود را,ترك كند و می تواند به كشور خود باز گردد.

ماده 14- الف) هركس حق دارد برای گریز از هر گونه شكنجه و فشار به جایی پناهنده شود. نیز می تواند در سایر كشورها از پناهندگی استفاده كند.
ب) در جرایم غیر سیاسی یا اموری كه مخالف با اصول و هدفهای ملل متحد باشد نمی توان از حق پناهندگی استفاده كرد.

ماده 15- الف) هركس می تواند هر ملیتی را بخواهد بپذیرد.
ب) هیچ كس را نمی توان خود سرانه از ملیت او محروم ساخت یا حق تغییر ملیت از اورا سلب نمود.
 
ماده 16- الف) زن و مرد وقتی به سن ازدواج برسند می توانند بدون هیچ قید نژادی و ملی و دینی ازدواج كنند, و خا نوا ده بنیاد گذارند. آنان به هنگام زناشویی و در اثنا و هنگام انحلال آن دارای حقوق متساوی می باشند.
ب) عقد ازدواج جز با رضای آزادانه همسران آینده,قانونی نیست.
ج) خانواده عنصر طبیعی و اساسی اجتماع است و باید از پشتیبانی جامعه برخوردار باشد.

ماده 17- الف) هركس به تنهایی یا با شراكت دیگری دارای حق مالكیت است.
ب) مالكیت هیچ كس را نمی توان بر خلاف قانون از وی سلب كرد.

ماده 18- هركس دارای حق آزادی فكر و ضمیر و دین است. لازمه این حق آن است كه هر كس خواه به تنهایی یا با دیگران علنی یا خصوصی از راه تعلیم و پیگیری و ممارست, یا از طریق شعاییر و انجام مراسم دینی,بتواند آزادانه,دین و یقینات خود را ابراز كند.

ماده 19- هر كس آزاد است هر عقیده ای را بپذیرد و آن را به زبان بیاورد و این حق شامل پذیرفتن هرگونه رای بدون مداخله اشخاص می باشد و می تواند به هر وسیله كه بخواهد بدون هیچ قید و محدودیت به حدود جغرافیایی, اخبار و افكار را تحقیق نماید و دریافت كند و انتشار دهد.

ماده 20- الف)هر كس حق دارد آزادانه در احزاب و جماعت های مسالمت آمیز شركت جوید.
ب) هیچ كس را نمی توان وادار ساخت به حزبی بپیوندد.

ماده 21- الف) هركس حق دارد مستقیما" یا به وسیله نمایندگانی كه آزادانه انتخاب شده باشند در اداره امور عمومی كشور خود شركت جوید.
ب) اراده ملت اساس قدرت اختیارات ملی است,این اراده به وسیله انتخابات شرافتمندانه صورت می گیرد كه دوره به دوره از طریق انتخابات عمومی یكسان, با رای مخفی یا بنا به روشی مشابه با آن كه آزادی رای را تامین , انجام می یابد.

ماده 22- هر كس از حیث اینكه عضو جامعه محسوب است حق دارد از تامین اجتماعی برخوردار گردد, و می تواند به كمك كوشش ملی و یاری بین المللی با توجه به سازمان و امكانات هر كشور از حقوق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی كه با حیثیت و تكامل آزاد شخصیت انسانی ملازمه داشته باشد بهره ور گردد.

ماده 23- الف) هر كس حق كار و حق برگزیدن آزادانه كار با شرایط عادلانه و ارضا, كننده دارد, نیز حق دارد كه در مقابل بیكاری حمایت شود.
ب) هر كس در مقابل كار مساوی, بدون هیچ گونه رعایت امتیاز, حق دستمزد مساوی دارد.
ج) هر كس در مقابل كار, حق دارد دستمزدی منصفانه و ارضا كننده دریافت كند كه برای او و خانواده اش وجه معیشتی فراهم آورد كه شایسته حیثیت كمال یافته انسانی باشد و در صورت مقتضی حق دارد از كلیه وسایل حمایت اجتماعی استفاده نماید.
د) هر كس حق دارد برای پشتیبانی از منافع خود, با دیگران تشكیل سندیكا بدهد و عضو سندیكایی شود.

ماده 24- هر كس حق استراحت و استفاده از ایام فراغت دارد, منجمله حق دارد ساعات كارش بطور معقول محدود باشد و از مرخصی نوبتی با دریافت حقوق استفاده كند.

ماده 25- الف) هركس حق دارد از سطح یك زندگانی برخوردار باشد كه سلامت و رفاه او و خانواده اش, منجمله خوراك و لباس و مسكن و رسیدگی های پزشكی آنان را تامین كند. همچنین حق دارد از خدمات ضروری اجتماعی در هنگام بیكاری و بیماری و درمانده گی و بیوه گی و پیری یا در سایر مواردی كه بنا به اوضاع و احوالی بیرون از اراده او, وسایل معاش وی مختل گردد استفاده كند.
ب) مادر بودن و فرزند بودن, استفاده از كمك و مساعدت مخصوص را ایجاب می كند.هر كودك خواه حاصل زناشویی قانونی باشد یا غیر قانونی, از حمایت اجتماعی برابر برخوردار می گردد.

ماده 26- الف) هر كس حق دارد از تعلیم و تربیت استفاده كند. تعلیم و تربیت باید دست كم در مورد آموزش ابتدایی و اساسی رایگان باشد. تعلیمات فنی و حرفه ای باید برای همه ممكن باشد. دسترسی به تعلیمات عالیه باید برای همه و بنا به شایستگی هر كس امكان پذیر باشد.
ب)هدف تعلیم و تربیت باید شكوفایی كامل شخصیت بشری و تقویت احترام به حقوق بشر و آزادیهای اساسی باشد. تعلیم و تربیت باید حسن تفاهم و گذشت ودوستی بین همه ملتها و همه گروهها از هر نژاد یا هر دین, همچنین گسترش فعالیتهای ملل متحد را برای حفظ صلح تسهیل كند.
ج) پدر و مادر برای تعیین نوع تعلیم و تربیت فرزند خود حق اولویت دارند.

ماده 27- الف) هر كس حق دارد آزادانه در زندگانی فرهنگی اجتماع شركت جوید و از اقسام هنرها استفاده كند و در پیشرفت علمی و بركات حاصل از آن سهیم باشد.
ب) هر كس حق دارد از منافع اخلاقی و مادی ناشی از هرگونه دستاورد علمی و ادبی یا هنری كه بوجود آورده باشد حمایت شود.

ماده 28) هركس حق دارد بكوشد تا در سطح اجتماعی و جهانی چنان سامان و نضمی حكمفرما شود كه حقوق و آزادیهایی كه در این اعلامیه اعلام شده است در آن سطح به نتیجه كامل برسد.

ماده 29- الف) هركس نسبت به اجتماعی كه فقط در آن اجتماع رشد آزاد و كامل شخصیت او امكان پذیر است تكالیفی بر عهدهدارد.
ب)هركس در اجرای حقوق و در مقام برخورداری از آزادیهای خویش, تنها از محدودیت هایی پیروی می كند كه قانون منحصرا" به منظور تامین شناسایی و حرمت به حقوق و آزادیهای دیگران, بالجمله برای تحقق بخشیدن به مقتضیات عادله اخلاق و نظام اجتماعی و مصلحت عمومی, در یك جامعه دموكرات وضع كرده باشد.
ج) در هیچ حال نمی توان حقوق و آزادیهای مزبور را به نحوی بكار برد كه با هدفها و اصول ملل متحد منافی باشد.

ماده 30- هیچ یك از مقررات اعلامیه حاضر را نمیتوان بنحوی تفسیر كرد كه برای دولتی یا گروهی یا فردی متضمن حقی شود كه بنا بر آن, بتواند به فعالیتی دست زند یا كاری انجام دهد كه هدف آن از بین بردن حقی از حقوق و آزادیهای مذكور در این اعلامیه باشد.


آنچه در این دو قسمت آمد متن كامل اعلامیه جهانی حقوق بشر بود
این اعلامیه شامل یك دیباچه و 30 ماده,در تاریخ 10 دسامبر 1948 مطابق با 19 آذر 1327 خورشیدی در مجمع سازمان ملل تصویب شد و جهانیان این روز را به نام " روز حقوق بشر" جشن می گیرند.
ادامه
  دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub
  تست خودشناسی
  اشكال زیر مى توانند بسیارى از ابعاد شخصیت تان را فاش كنند. به این اشكال دقت كنید و ببینید كدامیك از آنها بیشتر مورد توجه شما قرار مى گیرد، سپس توضیح مربوطه را بخوانید.


  1) شخصى هستید كه از قوانین اطاعت و به خوبى از دیگران پیروى مى كنید. تا حدى محتاط و كمى خجالتى هستید و دوست ندارید مركز توجه قرار گیرید. در كارهایتان ثابت قدمید و از برنامه ریزى خوشتان مى آید. ممكن است گاهى اوقات براى جلب توجه بیشتر تغییرى در چهره تان ایجاد كنید.

  2) فردى آرام و دوست داشتنى هستید كه مسائل را به راحتى و بدون نگرانى مى پذیرید. خونسردید و به سادگى عصبانى و یا ناراحت نمى شوید. نسبت به اطرافیانتان رفتار دوستانه اى دارید. شخصیت شما بسیار محكم است ودر عین حال صلح جو و بخشنده هستید.

  3) مستبد، خودرأى و جسور هستید. همیشه دوست دارید مركز توجه قرار گیرید. فردى اجتماعى و منطقى هستید كه دوستانتان را با دقت انتخاب مى كنید. ذهن بازى دارید و از برنامه ریزى اصلاً خوشتان نمى آید.

  4) خلاقیت یكى از مشخصات بارز شخصیت شماست. اجتماعى، پرحرف و پرانرژى هستید و دوست دارید مدام به شما توجه كنند. به سادگى عاشق مى شوید. در هر شرایطى آماده كمك به همنوعانتان هستید. به برنامه ریزى نیاز دارید ولى از آن خوشتان نمى آید.

  5) فردى دوست داشتنى و جذاب هستید كه به سادگى به دیگران دستور مى دهید. به بودن در میان خانواده تمایل زیادى دارید و خودتان را وقف آنها مى كنید. یكى از ویژگى هاى شما اجتماعى بودن است و نیاز دارید كه در اطراف مردم باشید. در شرح وقایع مبالغه مى كنید و حتى در مسائل جزیى لجوج و سرسختید.

  6) خوش اخلاق و تا حد زیادى قابل اعتماد هستید. دوست دارید اطرافیانتان شما را تأیید كنند و به ظاهرتان بسیار اهمیت مى دهید. محافظه كار و باهوش هستید و به راحتى تصمیم مى گیرید، دوست دارید همواره با زندگى و تقدیر مبارزه كنید
  .
  7) مى توانید كارآگاه خوبى باشید چون كنجكاو و ماجراجو هستید. دوستانتان را به سادگى انتخاب مى كنید. علاقه به تحقیق و اكتشاف در طبیعت شما وجود دارد. فرز، چابك و شجاع هستید و به طور كلى شخصیت پیچیده اى دارید.

  8) تمایل به معنویت در شخصیت شما دیده مى شود. كنجكاو، وفادار و در پاره اى موارد مرموز هستید. دوست دارید دیگران به شما توجه كنند. غرور زیادى دارید. عاشق زندگى هستید و در كارهایتان راه هاى ساده را انتخاب مى كنید

  ادامه
   دانشگاه آزاد نقده , kaplanclub
   محیط دانشــــــگاه آزاد
   سلام بر دوستان خوبم


   دانشگاه آزاد
   رفتن به دانشگاه آزاد فرصتهای درخشانی رو در مسیر زندگی در اختیار من
    قرار داد که ذکر چند تایی از اونها خالی از لطف نیست. اگر به دانشگاه آزاد برید...
   ?ـ خوش تیپ بودن را تجربه میکنید

   ?ـ با فنون و رموز دوی صحرانوردی به صورت کاملا حرفه ای آشنا میشوید

   ?ـ مهارت و قدرت شما برای جایگیری در فضاهای اندک افزایش می یابد

   ?ـ لذت همصحبتی با سایر موجودات زنده و دستگیری از ایشان را تجربه
   خواهید کرد

   ?ـ و در صورت مونث بودن میتونید مطمئن باشید که مسئولین دانشگاه از 
     طرق مختلف از حقوق شما در برابر جانوران موذی موجود درفضای دانشگاه
   دفاع خواهند کرد :
        ـ جداسازی ورودی دانشگاه و فضاهای عمومی

       ـ نمونه یک جانور کاملا موذی

      ـ نشاندن پسرها در ردیف جلو برای ممانعت از رویت شدن خواهران دانشجو
    توسط ایشان

      ـ تعیین افرادی صاحب صلاحییت برای گوشزد کردن نکاتی که ممکن است
    به تحریک برادران دانشجو منجر شود

   ?ـشاهکارهای ادبی ایران به صورت کاملا عملی و تجربی به شما آموزش
   داده خواهد شد. این جلسه: هفت خوان رستم

   خوب اگر هم خدای نکرئه در فضای باز این دانشگاه به بعضی دانشجو نماها
   فشار بیاد بالاخره یک جایی خودشونو خالی میکنن دیگه...

   خوب حالا من هر چی میگم بیاید دانشگاه آ زاد خوش میگذره بگید نه!
    
   ادامه