ایران کنسرت , iranconcert

ایران کنسرت

ایران کنسرت , iranconcert

ایران کنسرت

636نــــفــــــر
عضو شده اند
636نفر عضو شده اند
کلوب ایران کنسرتکلوب ایران کنسرتمشاهده کامل مشخصات
27 دی 1383
موسیقی
اطلاعات برگزاری کنسرت ها

اعضاء

 • امین آقابیکی , amin_aghabeigi
 • امیر , amir_abhaji
 • ندا مدیر , p30neda
 • باران , aabaran
 • 636 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • علیرضا عصار , alirezaassar
 • سیما بینا , sima_bina99
 • علاقمندان کریس دی برگ , krisdiberg
ایران کنسرت , iranconcert
گزارش کنسرت سمفونی و راک درتالار وزارت کشور
سلام

آقایون و خانم های گرامی این متنی رو که می نویسم مربوط به کنسرت های امشب و این 8 شب باقی مونده از سمفونی و سمفونی راک فستیوال صلح تهران هستش . اگر سوتی پیش اومده عذر میخوام چون ساعت 3 نصب شب بهتر از این نمیشه . اما دیدم حیفه خبر ندم.

امشب حدود ساعت 7 در محل ورودی سالن وزارت کشور یا همون تالار بزرگ ایران بودیم . تا کارهای مربوط به کنترل بلیط ها انجام شد ، حدود ساعت 7 و 40 دقیقه توی سالن نشستیم . ساعت 8 برنامه شروع شد . اولین قسمت سرود ملی ایران بود و بعد از اون پارت اول کنسرت شامل قطعاتی از سمفونی عاشقانه استاد لوریس چکناوریان شروع شد . من که راستش خیلی از موسیقی کلاسیک سر در نمیارم اما واقعاً لذت بردم . Love Songs suite اونطور که استاد چکناوریان گفتند ، برگرفته از خاطرات و عشق هایی بوده که یک قسمت اون رو اجرا کردند . البته سال گذشته اجرای کامل اون در تالار وحدت انجام شد اما این بار با یک حجم بسیار بزرگتر از نظر نوازنده و کیفیت بسیار بالا تری اجرا شد . بعد از Love Songs نوبت به اجرای Fledermause Overture رسید که واقعاً فقط میتونم بگم که من رو دیوانه نکرد! لازم به ذکر هستش که قبل از اجرای قطعه توسط خود استاد توضیحات بسیار کاملی در مورد تاریخچه و قطعات خود موزیک داده شد که بسیار بسیار عالی بود . همخوانی و یکدست بودن مجموعه بسیار بسیار بسیار و بازهم بسیار بالا بود و رهبری و دقت و احساس و ابهت استاد چکناوریان رنگ دیگه ای به این قطعه داده بود . واقعاً متاسفم که نمیتونم با نوشته احساس اون لحظات رو بیان کنم... واقعاً سخته ...
قطعه بعدی Strauss, Spring Waltz/ Borodin بود که باز هم با توضیحات کامل استاد قبل از اجرای قطعه حال و هوای دیگه ای داد که باعث شادی و وجد خیلی زیادی برای جمعیت شد .
قطعه بعدی که اجرا شد Polovtsian Dances بود که بسیار بسیار عالی اجرا شد . با همراهی بینندگان و رهبری استاد و هماهنگی دست زدن در سالن فقط میتونم بگم منفجر نشد !

در آخر پارت اول و برای تشویق های نا تمام مردم استاد چکناوریان برای بار دوم Strauss, Spring Waltz/ Borodin رو تکرار کردند .

البته فراموش کردم بگم که دو قطعه بسیار زیبای دیگه رو هم اجرا کردند که یکی از اونها یک مارش بود و من به دلیل اینکه روی سقف چسبیده بودم و اسم قطعه برای من عجیب و غریب بود فراموش کردم .

پارت دوم بخش جالب دیگه این کنسرت بود که شامل سمفونی راک!! نغمه های صلح دکتر شهریار کهن زاد بود که واقعاً باید بگم در تاریخ موسیقی ایران بی سابقه بود . سمفونی راک ! در بزرگترین تالار کشور به زبان انگلیسی ! کل این سمفونی راک بصورت یکپارچه توسط استاد چکناوریان رهبری شد. اسامی قطعات به این شرحه :

And the War goes on ...


Premonition

به زبان فارسی و انگلیسی دکلمه شد

Catastrophe
Limbo


.
قطعه دوم

Children of Universe

فرزندان جهانSermon


Preacher


Mist of love

قطعه سوم

Eyewitness to War
شاهد عینی جنگ


Hopeful hopelessnessBeholder


Contradiction


قطعه چهارم

Hero of my Heart

سالار قلب من

Declination
o

Apprehensiveness
o

Heavenly resurrection

قطعه پنجم : دکلمه
Statement

Admonition

این نکته هم حتماً باید گفته بشه که نوازنده های ایرانی توی این کنسرت واقعاً شاهکار کردند !! آرمن آبرامیان نوازنده لید گیتار سولو ها رو بسیار عالی اجرا کرد و واقعاً باید بگم نوازنده های ما از اوکراینی ها کم نیاوردن که خیلی بهتر بودن . Bass Guitar هم توسط اردوان انزابی پور به قدری عالی نواخته میشد که حس بسیار بسیار عالی به محیط موزیک داده بود . گروه کُر 40 نفره استاد نوری هم واقعاً گل کاشتن .

در پایان کنسرت ، سرود جدید و بسیار بسیار غرور انگیزی برای ایران اجرا شد که واقعاً امیدوارم به عنوان سرود ملی ایران انتخاب بشه ! این قطعه به قدری وجد انگیز بود که به درخواست بینندگان 4 بار !!!!! تکرار شد . من خودم به عنوان یک ایرانی واقعاً هنگام شنیدن این قطعه احساس غرور عجیبی کردم ...

خلاصه بگم هر کسی این کنسرت ها رو از دست بده فکر نمیکنم به هیچ وجه دیگه موفق به شنیدن این موزیک توی ایران باشه . مبلغ بلیط هم 7500 تومان هست که واقعاً به نظر من با این کیفیت می ارزه ... البته قیمت بلیط ها 25 و 35 هزار تومن هست که من میتونم به عنوان فرهنگی و دانشجو تخفیف بگیرم .

در نهایت اگه دوستان مایل باشن خیلی سریع خبر بدین یه تور برای این اجرا بزاریم و دسته جمعی برای روز یکشنبه همه با هم بریم . من خودم تمام این 10 شب رو میخوام برم .... مطمئن هستم حالا حالا ها تو ایران دیگه همچین چیزی نخواهم دید .

اگه مایل هستید به این پیام جواب بدید یا با تلفن من تماس بگیرین :
09121235885 که برای زمان و بلیط ها همانگ کنم .

موفق باشید.
رضا
ادامه
99
1
  زیبا تنهاترین تنها , asemanha
  شنبه 10 اسفند ، 11:44
  سلام. کنسرت 10 اسفند آقای همایون شجریان. فقط و فقط یک بلیط مونده. ردیف دوم75 هزار تومان
  ادامه
  ایران کنسرت , iranconcert
  كانون موسیقی دانشگاه تهران فستیوال موسیقی برگزار می‌كند (1385/01/07)
  خبرگزاری فارس: كانون موسیقی اداره كل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه تهران به مناسب مسابقات نوازندگی و كارگاه‌های آموزش نوازندگی را در قالب «فستیوال موسیقی موتزارت» برگزار می‌كند.


  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاهتهران این فستیوال با هدف آشنایی نوازندگان جوان با استانداردهای بین‌المللی و معیارهای سنجش آكادمیك در نوازندگی موسیقی كلاسیك طراحی شده است كه در تاریخ دهم تا پانزدهم تیر ماه 1385 برگزار می‌شود.
  گفتنی است: دبیر هنری این فستیوال آذین موحد عضو هیات علمی گروه موسیقی دانشكده هنرهای زیبایی دانشگاه تهران می‌باشد.
  این فستیوال با پشتیبانی اداره كل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه تهران و همكاری مدرسه عالی موسیقی گراتز اتریش و انجمن فرهنگی سفارت اتریش در ایران و همچنین پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌گردد
  ادامه
   ایران کنسرت , iranconcert
   از جشنواره های موسیقی چه خبر؟ (1385/01/16)
   آزاده شهمیرنوری: چند روزی بیشتر به آغاز اردیبهشت نمانده است اما هنوز تكلیف جشنواره هایی كه به اردیبهشت ماه حواله داده شده بود مشخص نشده است.
   اگر همه چیز مرتب و درست پیش برود باید در انتظار سه جشنواره موسیقی در اردیبهشت باشیم.
   جشنواره موسیقی ذكر و ذاكرین هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شود. این جشنواره سال گذشته در استان گلستان برگزار شد و قرار بود امسال هم دوره دیگری از آن برگزار شود. اما با تغییراتی كه در وزارت ارشاد پیش آمد و استقرار كمیته ساماندهی نیروی انسانی و تشكیلات در انجمن موسیقی برگزاری آن تقریبا «كن لم یكن» شده است. كسی از ن حرفی نمی زند انگار برگزار نشدن آن قطعی است.
   جشنواره بعدی كه قرار بود در اردیبهشت برگزار شود، جشنواره موسیقی نواحی ایران بود. قاعدتا باید در پاییز سال گذشته ششمین دوره این جشنواره را برگزار می كردیم اما به دلیل اجرای زود هنگام جشنواره فجر و مشكلات متعددی كه مركز موسیقی ترجیح می دهد آنها را مسكوت بگذارد، جشنواره به سال 85 و اردیبهشت ماه موكول شد. از یك سو شنیدیم كه كرمان تمایل چندانی ندارد جشنواره موسیقی اجرا كند، از سوی دیگر شنیدیم كه این مركز موسیقی است كه اصرار دارد محل برگزاری جشنواره را تغییر دهد. علاوه بر این بودجه مورد نیاز اجرای آن نیز از دیگر موارد شایعه ساز بود. به نظر می رسید مركز موسیقی توان پرداخت چنین بودجه ای را ندارد. محمد رضا درویشی دبیر این جشنواره از برگزاری آن در اردیبهشت ماه ابراز بی اطلاعی كرد اما مجید لطیفی سرشت مسئول جشنواره های مركز موسیقی مصرانه تاكید داشت كه جشنواره موسیقی نواحی در اردیبهشت ماه رگزار می شود.
   دو سال پیاپی است كه جشنواره موسیقی جوان برگزار نمی شود. اردیبهشت سال گذشته اعلام شد كه جشنواره پاییز اجرا می شود. پاییز هم اعلام شد كه این جشنواره اردیبهشت ماه برپا خواهد شد. اما تا امروز كه زمان زیادی تنا اردیبهشت ماه نمانده است، از این جشنواره خبری نیست. محمد سریر كه دبیر این جشنواره است، از آن كاملا بی خبر است و اعلام كرده است تا زمانی كه اطلاع كاملی از جزئیات كار نداشته باشم و ندانم كه جشنواره چطور برگزار می شود، با مركز همكاری نمی كنم. او هم از برگزار شدن یا نشدن جشنواره بی خبر است.
   تا اینجای كار سال خوبی برای موسیقی نداشته ایم. سه جشنواره كه قرار نیست برگزار شوند و احتمالا هر كدام به دلایلی به تعویق می افتند.
   از كنسرت و آلبوم های خوب و شنیدنی موسیقی هم خبری نیست. جالب اینجاست كه همه از اعتراض كردن خسته شده اند و هیچ واكنشی نسبت به برگزار نشدن سه جشنواره نشان نمی دهند.
   این بی توجهی دو دلیل می تواند داشته باشد. یا اینكه هنرمندان، علاقمندان و خبرنگاران موسیقی آنقدر به كنسل شدن ها و برگزار نشدن ها عادت كرده اند كه اجرا نشدن این سه جشنواره هم برایشان فرقی نمی كند. یا اینكه برگزار شدن یا نشدن آنها هیچ فرقی به حال موسیقی ندارد و تاثیری در جریان موسیقی كشور نمی گذارد. كدام درست است؟
   ادامه
    ایران کنسرت , iranconcert
    لطفی آمد تا همیشه در وطن بماند (1385/01/17)
    مركز موسیقی بتهوون: محمد رضا لطفی روز گذشته از سوئد به ایران بازگشت تا بعد از سال ها دوری از وطن در ایران بماند.
    محمد رضا لطفی نوازنده تار و سه تار و آهنگساز موسیقی ایرانی نیازی به معرفی ندارد. همه علاقمندان موسیقی او را می شناسند. او همانطور كه در سفر سال كوتاهی كه اواخر سال گذشته به ایران داشت، وعده داده بود به ایران آمده است تا ماندگار شود. او صبح روز گذشته به تهران رسید و از شنبه نوزدهم فروردین ماه هم فعالیت های خود را آغاز می كند.
    روز گذشته در یكی از خبرگزاری ها خبر از اجرای كنسرت لطفی به همراه كیهان كلهر داده بود كه لطفی آن را تكذیب كرد و اعلام كرد كه فعلا برای اجرای كنسرت برنامه خاصی ندارد.
    اولین قدمی كه لطفی برخواهد داشت راه اندازی مكتبخانه های موسیقی به سبك و شیوه قدماست.
    ادامه
     ایران کنسرت , iranconcert
     كنسرت كامكارها در كاخ نیاوران (1385/01/17)
     گروه كامكارها در حال مذاكره با مسئولان برای دریافت مجوز هستند
     و در صورت رسیدن به توافق، كنسرت خود را در فضایی متفاوت با كنسرتهای گذشته در تابستان اجرا می كنند

     گروه موسیقی كامكارها كه سال گذشته اعلام كردند، دیگر كنسرتی در ایران برگزار نخواهند كرد، در تدارك دریافت مجوز برای اجرای كنسرتی در كاخ نیاوران برای تابستان سال جاری هستند.
     ایسنا ضمن اعلام این خبر به نقل از هوشنگ كامكار نوشته است كه گروه كامكارها در حال مذاكره با مسئولان برای دریافت مجوز هستند و در صورت رسیدن به توافق كنسرت تابستان خود را در فضایی متفاوت با كنسرتهای گذشته برگزار خواهند كرد.
     آخرین اجرای گروه كامكارها در ایران به تابستان ۸۳ بازمی گردد كه در كاخ موزه نیاوران چند اجرای گروهی در دو بخش محلی و ایرانی انجام داده اند. پس از آن بود كه هوشنگ كامكار از هزینه های سنگین برگزاری كنسرت خبر داد و گفت كه روزی ۵ میلیون تومان برای اجاره مكان هزینه داده و در مجموع ۲۰ میلیون تومان از درآمدهای ناشی از فروش بلیت صرف اجاره سالن و مقدمات برگزاری كنسرت، چون اجاره صندلی و ... شده است. این گلایه بعدها در كنسرت گروه های بزرگ دیگر، چون كنسرت عارف به سرپرستی پرویز مشكاتیان و نیز كنسرت شجریان، علیزاده و كلهر عنوان شد كه همه آنها از اجاره بالای سالنها گله مند بودند. ایسنا همچنین گزارش داده است كه كامكارها ۵ سالی است كه در ایران آلبومی عرضه نكرده اند، در حالی كه دو سال قبل گروه كاری مشترك با صدیق تعریف با عنوان كردانه را به بازار موسیقی عرضه كرده بودند.
     كامكارها از جمله گروه های شناخته شده موسیقی در خارج از ایران هستند كه اجرای آنها با استقبال فراوانی روبرو می شود. آنها سال گذشته از اجرای كنسرت در اروپا انصراف دادند. این كنسرت قرار بود در سالن ۵۰ هزار نفری شهر كلن آلمان اجرا شود كه به دلیل آنچه كه سرپرست گروه، بهره برداری گروه های سیاسی از این كنسرت عنوان كرده بودند، از دادن كنسرت انصراف داد.
     این گروه همچنین قرار بود موسیقی یك فیلم آمریكایی را بسازد كه به دلیل آنكه تهیه كننده می خواست از دو خواننده لوس آنجلسی در كار استفاده كند، از ساخت آن انصراف دادند.
     ادامه