امام رضا(ع) , imam_reza

امام رضا(ع)

امام رضا(ع) , imam_reza

امام رضا(ع)

39,957نــــفــــــر
عضو شده اند
39,957نفر عضو شده اند
به کلوب امام رضا(ع) خوش آمدید.هشتمین پیشوای ما ؛ امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى در شهر مدینه بدنیا آمد. پدر ایشان امام موسى بن جعفر(ع)، یعنى امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویى بزرگوار و خردمند به نام (تكتم) یا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد كه پدربزرگ ایشان، یعنى حضرت امام جعفر صاد...به کلوب امام رضا(ع) خوش آمدید.هشتمین پیشوای ما ؛ امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى در شهر مدینه بدنیا آمد. پدر ایشان امام موسى بن جعفر(ع)، یعنى امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویى بزرگوار و خردمند به نام (تكتم) یا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد كه پدربزرگ ایشان، یعنى حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسید.نام ایشان (على ) است، ولى بر اساس شیوه اى كه در میان اعراب مرسوم است، به ایشان (ابوالحسن) مى گفتند. این گونه اسمها را (كنیه) مى نامند. علاوه بر نام و كنیه، گاه عنوان دیگرى نیز به افراد مى دهند كه آن را (لقب) مى گویند. امام هشتم داراى لقب هاى متعددى است. از جمله معروف ترین این القاب، (رضا)، (عالم آل محمد)، (غریب الغرباء)، (شمس الشموس) و (معین الضعفاء) است. نامیدن هر فرد به این نامها، یعنى اسم، كنیه و لقب دلیل خاصى دارد. گفته اند كه ایشان را به این جهت (رضا) لقب داده اند كه خدا از ایشان راضى است.دوران كودكى و جوانى امام در مدینه گذشت. اخلاق نیكو، دانش فراوان، ایمان و عبادت بسیار از ویژگى هایى بود كه امام را مشخص می ساخت.و ...مشاهده کامل مشخصات
6 بهمن 1383
اجتماعی
من كه كبـوتـر دلم اوج گرفـتـه بـا رضا
می شنوم ز قدسیان زمزمه رضا رضا
********
شبی یاد جـنـون آبــــاد کــردم
علی موسی الرضا را یاد کردم
میـان بی کسـی های شـبانه
هـوای صــحن گوهر شاد کردم
اینجا دارالمجانین است.. و متعلق به خود آقا.. رواقی که عاشقان مجنون شده ی حضرت ، در اینجا جمع شده و به راز و نیاز می پردازند

بیایید دست بدست هم دهیم و نگذاریم آقا امام رضا(ع) در این دنیای مجازی غریب بمانند.

*"السلام علیک یا مولای یا ابالحسن علی بن موسی الرضا"*

اعضاء

 • ستاره ر , tbzm
 •  , lionel_mohammad
 • بی نام , maryamsharif59
 • آرمان , amir862862
 • 39957 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • گل تاج خروس
 • گل های عاشق
 • گل های عاشق
 • گل شگفت انگیز
 • گل همیشه بهار

76 تصویر ...

morebox img
امام رضا(ع) , imam_reza
سخن استاد , speechmaster
سلام بر ابراهیم
اینگونه نیکوکاران را جزا می دهیم
به درستی که او از بندگان مومن ما بود
ایه 109سوره صافات
ادامه
99
13
1
7
محمدعلی آرمیون , armion
38 دقیقه پیش
روحش شاد ...
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
چله گرفتن، به منظور پاک شدن از خصلت های زشت و دریافت فضیلت ها و نیز گرفتن حاجت ها، یکی از سنت های اسلامی است، اما در بین زمان های مختلف، چله ای که از اول ماه ذی القعده شروع می شود و تا دهم ذی الحجه ادامه دارد بسیار تاکید شده است.

در روایات اسلامی به عدد چهل توجه و عنایت خاصی شده است، به طور مثال آمده است: «من اخلص لله اربعین یوما فجر الله ینابیع الحکمه من قلبه علی لسانه؛ هر کس خود را چهل روز برای خداوند خالص و پاک گرداند، خداوند چشمه های حکمت را از قلبش بر زبانش جاری می سازد.» (عیون اخبار الرضا(ع) ، ج 2، ص 85)

از رسول خدا(ص) وارد شده است که: «کسی که چهل روز حلال بخورد، خداوند قلب او را نورانی کند و چشمه های حکمت را از قلبش، بر زبانش جاری می گرداند»، همچنین علامة حسن زادة آملی می گوید: «هر عمل و ذکری که کمتر از اربعین باشد، چندان اثر بارزی ندارد و خاصیت اربعین، در ظهور فعلیت و بروز استعداد و قوه و حصول ملکه، امری مصرح به، در آیات و اخبار است.»

در قرآن کریم مدت خلوت حضرت موسی(ع) را در کوه طور با خداوند چهل روز ذکر می کند: «وَ وَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً » (اعراف، آیه 142)؛ سی شب با موسی وعده نهادیم و ده شب دیگر بر آن افزودیم تا وعده، پروردگارش چهل شب کامل شد.

در بین چله های مختلف، یک مورد خاص و مهم وجود دارد، به نام «چله کلیمیه» که از اولین روز ماه ذی القعده که امسال یکشنبه 24 تیر است، آغاز می شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی درباره این اربعین می فرماید: "از اول ذی القعده تا دهم ذی حجّه که اربعین موسای کلیم است، این یک فصل مناسبی است؛ بهار این کار است. این اربعین گیری، این چله نشینی همین است! وجود مبارک موسای کلیم 40 شبانه روز مهمان خدا بود. فرمود: و واعدنا موسی ثلاثین لیلهً فاتممناها بعشر فتمّ میقات ربّه اربعین لیله. به او وعده دیدار و ملاقات خصوصی دادیم؛ آمد به دیدار ما. اوّل 30 شب بود؛ بعد 10 شب اضافه کردیم، راهش باز بود؛ جمعاً شد40 شب."

باید توجه داشت که به قول فرمایش حضرت آیت الله جوادی آملی، انسان در طول سال هر زمانی که بخواهد می تواند چله بگیرد، اما بهار چله، این 40 شب است، یعنی از اوّل ذی القعده تا دهم ذیحجّه.

انجام چله هم آداب خاصی دارد، لازم است انسان مراقبت هایی را داشته باشد، به طور مثال مواظب دهانش باشد که غذای بد وارد دهانش نشود، مواظب زبانش باشد که حرف بد نزند، مواظب گوشش باشد که حرف بد نشنود و مواظب چشمش باشد که نگاه بد نکند؛ آنوقت سایر کارها خوب است.

برای انجام چله اذکار و سوره هایی پیشنهاد شده است مانند قرائت قرآن، خواندن زیارت جامعه کبیره، جامعه صغیره، ذکر لااله الاالله روزی۱۰۰۰ مرتبه، صلوات روزی ۳۵۰ مرتبه، ذکر یابصیر ۳۰۳ مرتبه و نیز ذکر استغفار در این 40 روز هر روز ۷۰ مرتبه.

همچنین قرائت زیارت وارث و زیارت عاشورا و نیز حدیث کسا نیز در چله گرفتن توصیه شده است اما لازم به ذکر است که در چله نیز نیت بسیار مهم است و هرچند که چله به هر نیتی که گرفته شود آثار معنوی خود را دارد اما بهتر است که ثواب آن به نیت سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) باشد.

التماس دعا

رسانه امام رضا (ع)
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
چشمه های خروشان ترا می شناسند
موجهای پریشان ترا می شناسند

پرسش تشنگی را تو آبی جوابی
ریگ های بیابان ترا می شناسند

نام تو رخصت رویش است و طراوت
زین سبب برگ و باران ترا می شناسند

هم تو گلهای این باغ را می شناسی
هم تمام شهیدان ترا می شناسند

از نشابور با موجی از لا گذشتی
ای که امواج طوفان ترا می شناسند

بوی توحید مشروط بر بودن توست
ای که آیات قرآن ترا می شناسند

گر چه روی از همه خلق پوشیده داری
آی پیدای پنهان ترا می شناسند

اینک ای خوب فصل غریبی سر آمد
چون تمام غریبان ترا می شناسند

کاش من هم عبور ترا دیده بودم
کوچه های خراسان ترا می شناسند

دهه کرامت مبارک

رسانه امام رضا (ع)
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
سخن استاد , speechmaster
امام رضا(ع)   از  سخن استاد 10 ساعت پیش
24
1
12
محمدعلی آرمیون , armion
دوشنبه 25 تیر ، 12:11
+++
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
خودمونی , khodemooniclub
امام رضا(ع)   از  خودمونی 11 ساعت پیش
ما مردمی متحد هستیم
اتحاد ما
باور سلاطین 2500 ساله را در ایران شکست
و یک سید طلبه با کلمه (( الله )) همه ایرانیان را زیر یک پرچم منقش به الله اکبر جمع کرد
ما متحد هستیم وقتی دستهایمان در دست هم باشد
نگاهمان به راه خدا و مردان خداست
و هیچ کجا دو صدایی نیست
آنگاه که گوشها را به خدا بسپاریم
و وطنمان را دوست داشته باشیم از جانمان بیشتر
ما زیر پرچم سه رنگ منقش به نام الله متحدیم و گوشمان به دهان مردانی است که از خدا می گویند
ما ایرانیان راستی متحدیم

کپی برداری با ذکر صلوات برای تعجیل در فرج
ادامه
76
57
38
فاطمه احمدی روشن , sharareveghar
جمعه 5 خرداد ، 21:36
ما زیر پرچم الله متحدیم
ادامه
محمد حسینی بهشتی , m1383
جمعه 5 خرداد ، 23:15
ما ایران متحد بدون دروغ می خواهیم
ادامه
آلما , baran_002
شنبه 6 خرداد ، 00:23
کجا متحدین....اتفاقا همه جدا هستن..تورک کورد لر و خیلیا..چون زیر فشار تبعیضن...
ادامه