سید حسن هاشمی , hassan.hashemi

سید حسن هاشمی

سید حسن هاشمی , hassan.hashemi

سید حسن هاشمی

41,266نــــفــــــر
عضو شده اند
41,266نفر عضو شده اند
بیشتر
این رسانه به درخواست سید حسن هاشمی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) ایجاد شده است.
صفحه رسمی سید حسن هاشمیصفحه رسمی سید حسن هاشمیمشاهده کامل مشخصات
19 فروردین 1393

اعضاء

 • امیر حسین حیدری فیلسوف , amir_totti61
 • سید مهدی , sat2karaj
 •  , saj270
 • راستین  , rastin_etemadi1985
 • 41266 نفر

  morebox img
سید حسن هاشمی , hassan.hashemi
امشب در برنامه نبض شبکه خبر سیما شرکت و در مورد وجوه گوناگون برنامه تحول نظام سلامت صحبت کردم؛ البته تا آن حد که فرصت برنامه و پرسش‌های مجری محترم اجازه می‌داد. طی این گفت‌وگو آن چه را در سفرهایم به شهرهای مختلف مشاهده کرده‌ام بیان کردم و آن این که مهم‌ترین نقطه قوت این برنامه کلان ملی، رضایت مردم، به‌ویژه در نقاط محروم و دور افتاده است.
مهم‌ترین نقطه ضعف طرح تحول را هم تامین منابع مالی پایدار بیان کردم؛ كه البته این موضوع مورد توجه دولت و مجلس قرار دارد و امید می‌رود در بودجه سال آینده نیز به آن توجه شود.
كاهش پرداختی از جیب مردم در بخش بستری، افزایش كلینیك‌های ویژه، ارتقاء کمّی و کیفی تجهیزات، ایجاد پایگاه‌های بهداشتی به ازای هر ١٢هزار و ٥٠٠ نفر و توسعه مراكز و شبكه‌های بهداشتی در روستاها، شهرهای کوچک و حاشیه شهرهای بزرگ، افزایش اقلام دارویی، مكمل‌های دارویی و... از دیگر دست‌آوردهای این طرح است.
امشب همچنین اعلام کردم که بیش از ٨٠ درصد اهداف برنامه تحول محقق شده و بقیه آن نیازمند حمایت بیمه ها می‌باشد.
به همین دلیل از همكارانم در تمامی بخش‌ها سپاسگزاری کردم و به ملت شریف ایران هم قول دادم تا زمانی كه در دولت هستم با تدوام برنامه تحول سلامت، دست‌آوردهای آن را حفظ كنیم و با تعریف بسته‌های خدمتی جدید، شاهد رضایت بیشتر مردم باشیم.
ادامه
99
203
189
45
آرش ر , bf32
شنبه 16 آبان ، 01:15
خسته نباشی دکتر
ادامه
مجید کاتوزیان , majidkatoozian
شنبه 16 آبان ، 01:29
خدا قوت دکتر
ادامه
آرش آ , ls400
شنبه 16 آبان ، 01:49
یه نصیحت کنم دکتر جان البته شما خودت استادی ، ولی هرجا کسی گفت هدفم خدمت به مردمه پول و جونتو وردار و با سرعت تمام دور شو ...این تجربه‌ی چند ده ساله‌ی من در مواجهه با هدف خدمتیهاست ! پس نه این جمله رو به زبون بیار نه کسی گفت باور کن
ادامه
سید حسن هاشمی , hassan.hashemi
همه ساله تعداد زیادی از مردم برای اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی نذر می‌کنند، اما انتظار این است که نذر خون نه تنها در این دو روز و در طول ماه‌های محرم و صفر که در سراسر سال ادامه داشته باشد. برای نهادینه شدن این خصلت نیک اجتماعی باید از تمام توان رسانه‌ای کشور ـ به معنای عام آن ـ بهره بگیریم و یقین دارم مردم به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه کشور، در این عرصه نیز همراهی خواهند داشت؛ چرا که مردم ایران در زمینه اهدای خون در دنیا بی‌نظیر هستند و مشارکت جدی دارند.
اهدای خون علاوه بر این که عامل موثری در سلامتی بدن است؛ امروزه یک خدمت و مشارکت اجتماعی محسوب می‌شود؛ پس ضروری است افراد واجد شرایط، طوری برنامه‌ریزی کنند که در طول سال بتوانیم از خون سالم برای درمان بیماران و حادثه دیدگان بهره ببریم.
ادامه
173
45
41
 رفته , caldesac
یکشنبه 3 آبان ، 23:46
باید به یک فرهنگ سالم سازی تبدیل بشه !
یعنی به این صورت که مثلا :
زندگی تندرست با اهدا خون !
ادامه
ت ت , tarlan94
یکشنبه 3 آبان ، 23:48
چه نذری خوبی
ادامه
سید حسن هاشمی , hassan.hashemi
سفر به زنجان در روزی که با نام آقا ابوالفضل العباس(ع) متبرک شده، برایم جلوه‌ای خاص یافت، چنان که خاطره‌ای ماندگار از محرم امسال در جان و دلم خواهد نشاند. هنگام حضور در این شهر با یکی از هیأت‌ها همراه شدم؛ جلودار عزادارن تنها یک پرچم مزین به نام «اباعبدلله(ع)» بود و پرچمی دیگر با نوشته «یا قمر بنی هاشم» در آسمان غم‌آلود چرخ می‌خورد؛ مردم زیرلب و همنوا نوحه عزا زمزمه می‌کردند و بر سینه می‌زدند. نه از صدا و هیاهوی سنج و طبل خبری بود، نه از علامت و کُتل و نه از آن‌چه موجب وهن مراسم عاشورای حسینی شود. آن‌جا سخن، تنها از دین خدا بود و حق و حقیقت و پایداری در این راه تا پای جان. سخنی که هر دلی را می‌لرزاند و هر چشمی را گریان می‌کند.
در مسیر بازگشت به تهران نیز پس از چهل سال، یک بار دیگر کتاب «مذهب علیه مذهب» دکتر شریعتی را خواندم و به دیدگاه این معلم فرزانه و استاد شهید مرتضی مطهری در مورد دین، مبارزه با خرافات، عزاداری و رمز و راز نهضت حسین‌ابن‌علی(ع) بیشتر فکر کردم. از همه جوانان، به‌ویژه دانشجویان و طلاب جوان می‌خواهم این کتاب را بخوانند و در مورد آن با هم گفت‌وگو کنند.
وقتی می‌خوانیم سحرگاه عاشورا، کوفیان به امامت عمر سعد نماز جماعت به پا می‌کنند و گروهی از آنان غسل شهادت انجام می‌دهند تا در صورت کشته شدن در جنگ با فرزند رسول خدا وارد بهشت شوند! و... در می‌یابیم که رویارویی «مذهب علیه مذهب» چیست و چگونه آرام آرام شکل می‌گیرد؛ اما نکته‌ای که اغلب از آن غافل می‌شویم، آن‌که شرک، در هر دوره تغییر چهره و شیوه می‌دهد و با جلوه‌ای نو به میدان می‌آید.
پس ما همان‌گونه که باید زندگی امام و یارانش را درک کرده و زوایای ناگفته‌اش را بیشتر بررسی کنیم، لازم است افرادی چون شمر و عمرسعد را نیز بیشتر و بهتر بشناسیم. باید بدانیم نه آنها یک روزه چنین از نظر اخلاقی سقوط کردند و نه حادثه عاشورا یک روزه رقم خورد. پس اگر می‌خواهیم در آتش حسرت نسوزیم، باید هوشیارتر باشیم؛ بیشتر بیاموزیم، بخوانیم و آگاه‌تر شویم تا با فضل الهی، صراط مستقیم را بیابیم و در آن مسیر پایدار بمانیم.
ادامه
150
29
27
محب حیدر کرار , 1a2s6d
یکشنبه 3 آبان ، 00:15
آقای دکتر حق دارید اصل عاشورا شمر شناسی یا حسین شناسی در حد اینکه یک انسان هستند یا امام خیر و امام شر نیس
اصل پیام عاشورا جریان شناسیه
جریان خیر حسینی یا جریان شر یزیدی ا. اینارو بشناسیم مصادیقشون راحت شناخته میشن(مصادیق=امام)
ادامه
نارسیس سبز , narsis54
یکشنبه 3 آبان ، 00:18
امام سجاد(علیه السلام) فرمود:
الا و ان أبغض الناس الی الله‏
من یقتدی بسنة امام و لا یقتدی بأعماله
هشدار که منفورترین مردم نزد پروردگار، کسی است که شیوه امامی را پیروی کند ولی از سیره عملی او پیروی ننماید.
(امیدوارم به جای این انحرافات و بدعتها در دین که هرروز بیشتر میشه و چهره دین - اسلام - مسلیمن و ایران رو در دنیا خراب کرده ، رهرو راستین ائمه باشیم)
ادامه
سید حسن هاشمی , hassan.hashemi
امشب شب بیدار ماندن و بیدار شدن است ؛ شب نماز، قرآن، دعا، استغفار و یافتن حقیقت.
امشب فرصتی است برای همراه و همدم شدن با اصحاب حسین ابن علی(ع).
فرصتی برای بلند کردن دست‌ها به سوی آسمان خدا و دعا برای آنان که باید یاد‌شان کنیم.
امشب بیماران، درگذشتگان، درماندگان و همه آنها را که در جای جای جهان به دعای ما نیازمند هستند، از یاد نبریم.
به یاد همه کسانی باشیم که آرامش و آسایش خود را وقف خدمت به همنوعان کرده‌اند.
امشب از خدای مهربان بخواهیم دل ما را به نور معرفت، علم و آگاهی روشن نماید.
عزاداری‌ها و عبادت‌های‌تان مقبول درگاه حق.
ادامه
107
5
14
ت ت , tarlan94
جمعه 1 آبان ، 22:52
عزاداریهای همگی قبول درگاه حق...التماس دعا
ادامه
گ م , golrokh29
جمعه 1 آبان ، 23:39
عزاداریتون قبول اقای دکتر.ما رو هم دعا کنید
ادامه
احمد میهن دوست , ahmad_nn
شنبه 2 آبان ، 10:18
یا حسین مظلوم، به امید روزی که دیگر مسئولین کشور دست از دزدی بردارن و یک گام مثبت برای کشور بردارن، من از عملکرد شما راضی هستم آقای دکتر و این رو بارها گفتم، حالا یک سری ضعف ها در هر مدیریتی وجود دارد اما عملکرد کلی شما بسیار خوب است، خدا از شما راضی باشد، بهتر است بقیه مسئولین هم بدانند که با پوشیدن پیراهن یقه آخوندی و دزدی های شرعی مردم گول نمیخورند، دیگه دوران ریش و پشم و پیشانی داغ به سر رسیده، دست خیلیا رو شده، بهتر است صادقانه و در راه خدا و خلق خدمت کنند.
ادامه
سید حسن هاشمی , hassan.hashemi
من و همکارانم ٢ سال پیش کار خود را با ٨ هزار میلیارد تومان بدهی در وزارت بهداشت شروع کردیم؛ امروز هم فقط از بیمه‌ها حدود ٤ هزار میلیارد تومان طلب داریم. متاسفانه در هفت ماه گذشته نیز بیمه‌ها فقط شش درصد بدهی خود را پرداخت کرده‌اند، این شیوه باعث بروز اختلال در زنجیره خدمات می‌شود چرا که علاوه بر هزینه‌های جاری، ما حدود ٦٠ درصد از درآمدمان را برای حقوق و دستمزد می‌پردازیم. البته همکارانم در مراکز بهداشتی و درمانی با شرایط دشوار پس از طرح تحول نظام سلامت کنار آمده‌اند و هیچ‌گاه از خدمتی که باید به مردم ارائه دهند، کوتاهی نکرده و نمی‌کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل بیمه‌ها به‌کار برده‌ است اما رؤسا و مدیران سازمان‌های بیمه باید بیش از گذشته به فکر حل این مسأله باشند، به دانش و تجربه بشری توجه کنند و از موفقیت دیگران درس بگیرند. تجمیع صندوق‌های بیمه، کاری علمی و کارشناسی شده است و امیدوارم برای ارائه خدمات بهتر به مردم، همه مسئولان در این مسیر گام بردارند.
مهم آن است که بدانیم هر تصمیمی هزینه‌ای دارد. امروز زمان تصمیم‌گیری در خصوص موضوعات مهمی است که سال‌های زیادی به آن توجه نشده است.
ادامه
90
27
13
سمیه , mahtabkordi2
چهارشنبه 29 مهر ، 21:44
بیمه ها تجمیع بشه پس از کجا دزدی کنن؟از کجا بخورن؟
وقتی قانون و نهاد و آدم درست و حسابی برای نظارت نباشه و یه عده دلال و منفعت طلب در آغوش نظام اونقدر فربه میشن که کسی زورشون رو نداره همینه
بخوریم از دست پخت حضرات
ادامه
فریدون ابری , frei22
چهارشنبه 29 مهر ، 21:54
دکتر هاشمی عزیز دعای خیر یک ملت پشت سر شماست
ادامه