گنج جنگ , ganjejang

گنج جنگ

گنج جنگ , ganjejang

گنج جنگ

21,987نــــفــــــر
عضو شده اند
21,987نفر عضو شده اند
این رسانه به احترام مدافعان خاک ایران ایجاد گردیده ، یاد کردن از آنها همه ایران را بهم پیوند می دهد چرا که در جنگ هشت ساله از سراسر ایران برای حفظ این خاک بپا خواستند رسانه صرفا در چهارچوب معرفی عملکرد ارتش در دوران دفاع مقدس است و لطفا از درج مطالب سیاسی ، پیامهای تبلیغاتی و...این رسانه به احترام مدافعان خاک ایران ایجاد گردیده ، یاد کردن از آنها همه ایران را بهم پیوند می دهد چرا که در جنگ هشت ساله از سراسر ایران برای حفظ این خاک بپا خواستند رسانه صرفا در چهارچوب معرفی عملکرد ارتش در دوران دفاع مقدس است و لطفا از درج مطالب سیاسی ، پیامهای تبلیغاتی و..... خودداری نمایید . نوشته های توهین آمیز ضمن برداشت رونوشت از آنها ، حذف و فرد مسدود و گزارش میگردد مدیریت و معاونان سانه هیچ تعهدی در خصوص محتوا کامنتهای درج شده توسط اعضا ندارند و پاسخگو شخص درج کننده کامنت می باشد . سایت ما http://ganjejang.com/ وبلاگ ما http://ganjejang.mihanblog.comمشاهده کامل مشخصات
9 آبان 1392
ایران عاشقانش را از یاد خواهد برد ؟

اعضاء

 • ناصر زندی , naser5050
 • فرزین آذری , fa40
 • لیمان ثاقب , suzuki405rd
 • ریحانه مطهری , safura1837
 • 21987 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • شهدای حادثه تروریستی اهواز
 • صد جوان در خون بغلتند تا گم نگردد دختری
 • روزِ ارتشِ کهن و قهرمان ، گرامی باد
 • ارتش..
 • وای اگر این شیر را درگیر بیداری کنند
 • وطن!سبزی،سپیدی،سرخ گونی..
 • گنج جنگ
 • شهید براتی

84 تصویر ...

morebox img
گنج جنگ , ganjejang
در اسفند ماه سال 1330 در همدان به دنیا آمد با پایان تحصیلات در در شهریور ماه سال 1349 وارد نیروی هوایی گردید . پس از طی دوره پیشرفته پرواز در آمریکا به ایران بازگشت و با تشکلیل گردان 91 شکاری به پایگاه نهم شکاری منتقل شد .

باشروع جنگ به مقابله با دشمن برخواست صبح روز ششم مهر ماه سال 1359 یک فروند فانتوم ئی به خلبانی سروان فیروز رحمتیان و کمک ستوانیکم حسین یزدان دوست به قصد بمباران نیروهای دشمن در سومار از پایگاه نهم شکاری به پرواز در می آید خلبانان با رسیدن روی هدف شروع به بمباران مواضع می کنند که متاسفانه در همین نقطه مورد هدف پدافند دشمن قرار گرفته و در سومار به درجه رفیع شهادت نائیل می آید . پیکر پاک ایشان هنوز کشف نگردیده است .

شهید سرلشکر خلبان یزداندوست که از نخستین شهدای سالهای دفاع مقدس است خلبانی گمنام محسوب میشود.و هنوز حتی کوچه ای به نام شهید یزدان دوست مزین نشده است.

درود بر غیرت فرزندان ایران

عکس نخست :شهید سرلشکر خلبان حسین یزدان دوست

عکس دوم :شهید سرلشکرخلبان فیروز رحمتیان
ادامه
99
7
2
17
مـعصـومـه راد , mass1394
8 ساعت پیش
لعنت به این جنگی که گذشت...لعنت به بانیان این جنگ
ادامه
هادی تبریزی , hadi3079
8 دقیقه پیش
جوونای مردمو به کشتن دادن بعد تو سن 29سالگی بهشون درجه سرلشکری دادن
ادامه
گنج جنگ , ganjejang
فرزند گیلان متولد خرداد ماه سال ۱۳۲۷ در شهرستان صومعه سرا بوده و پس از استخدام در نیروی هوایی و طی دوره های پیشرفته در آمریکا با پرواز در اسکادران فانتوم و در پایگاه شهید نوژه همدان علاوه بر پاسداری از آسمان کشور جزو اولین گروه خلبانان و عقابان تیز پروازی بود که در سوم مهر ماه ۵۹ با موفقیت تاسیسات نفتی کرکوک را بمباران کرده و ضربات مهلکی بر دشمن بعثی وارد نموده بود و سرانجام در ششم مهر ماه همان سال در منطقه سومار به همراه شهید جاویدالاثر سرلشکر خلبان حسین یزدان دوست دچار سانحه شدند و متاسفانه طی این سالها یادی از این عزیزان نشد.

از ایشان یک دختر و دو خواهر و یک برادر مانده که هنوز چشم به راه بازگشت پیکر این شهید میباشند. پس از سالها پیگیری در سال جاری پل میرداماد به نام این شهید مزین گردید و هنوز حتی کوچه ای به نام شهید یزدان دوست مزین نشده است.

درود بر روان پاکشان

عکس نخست : شهید سرلشکرخلبان فیروز رحمتیان

عکس دوم : شهید سرلشکر خلبان حسین یزدان دوست
ادامه
گنج جنگ , ganjejang

به نام نامی هوانیروز

عقابهای ایران

خلبانان هوانیروز در دفاع مقدس

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
از هوانیروز بسیار کم گفته شده قهرمانان هوانیروز سخت گمنام هستند هوانیروز نقش بسیار مهمی در جنگ و حفظ خاک کشور داشته است . براین اساس تصمیم گرفتیم قهرمانان گمنام هوانیروز ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم
--------------------------------------------------------------------------------------------------

شهید سرلشگرخلبان محمد آبیل
تاریخ تولد :1330
محل تولد : بیرجند
تاریخ شهادت : 09/08/ 1360
محل شهادت : آبدانان
یگان هوانیروز - کرمانشاه
محل دفن : مشهد

شهیدسرلشکر خلبان محمد آبیل سومین فرزند خانواده در بیست و پنجم دی ماه 1330 دیده به جهان گشود. دورة ابتدایی را در روستای «چهكند مود» گذراند و پس از اتمام سال اول متوسطه در دبیرستان شوكتی، برای اخذ دیپلم راهی بیرجند شد و در دبیرستان خزیه- علم سابق- بیرجند مشغول تحصیل شد و در سال 1352 دیپلم ادبی خود را گرفت.
وی به پدر در كارهای كشاورزی كمك می كرد. به مطالعة كتاب به خصوص كتابهای مذهبی و سرگذشتها علاقه داشت. ایشان با دختر دایی خود با دختر دایی خود، نصرت چهكندی ازدواج كرد

در سال 1352 جهت خلبانی بالگرد در هوانیروز استخدام شد و در مدت دو سال با گذراندن دوره های آموزشی ، نظامی ، دروس زبان انگلیسی و 35 هفته پروازهای زمینی و هوایی به درجه ستوان سومی رسید و با تخصص بالگرد شناسایی در پایگاه هوانیروز کرمانشاه به انجام وظیفه مشغول شد.

ایشان یکی از با اخلاق ترین خلبانان هوانیروز بودند و آخرین ماموریت پرواز شهید آبیل درتاریخ 09/08/1360در منطقه جنوب کشور ( آبدانان ) بود که در اثر کمبود سوخت دچار سانحه و آتش سوزی می شود و در آن سانحه که به سقوط منجر می گردد ،

سرلشگرخلبان آبیل و سرلشگر خلبان رسول جمشیدی به شهادت می رسند .خلبان محمد آبیل با درجه سرلشکری در امار شهدای هوانیروز و جنگ منظور شده و مزارش در مشهد مقدس می باشد.

**********************************************************
به احترام مدافعان خاک مقدس ایران
**********************************************************
منبع : کتاب راهیان معراج نوشته سرهنگ فنی هوانیروز مرتضی سلطانی
ادامه
گنج جنگ , ganjejang
دارنده نشان ساعت طلای خلبانان امریکا
********************************************************
شهید سرلشکرخلبان ابراهیم امیدبخش در سال1332در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد چشم به جهان گشود .

ابراهیم دوران ابتدایی خود را در اهواز و دوره متوسطه و دبیرستان را در دبیرستان کورش کبیر (ولایت فعلی)در سال 1351 در گچساران به اتمام رسانیدو در همان سال در آزمون دانشکده افسری خلبانی در تهران پذیرفته شد.

وی پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز در سال 1352 به آمریکا اعزام شد و در سال1354 با گرفتن ساعت طلای خلبانان در آمریکا به کشور بازگشت .

سرلشکر خلبان جاوید الاثر ابراهیم امید بخش از خلبانان گردان 61 شکاری بوشهر بود.

در اواخر سال 1358 جهت تدریس به خلبانان به تهران اعزام شد و در زمان جنگ تحمیلی بار دیگر برای انجام وظیفه به پادگان بوشهر منتقل شد و در عملیات حصر آزاد سازی سوسنگرد شرکت نمود.

در عملیات آزاد‌سازی سوسنگرد در 26 آبان‌ماه سال 1359 كه به شكست حصر سوسنگرد منجر شد، 24 خلبان نیروی هوایی شركت داشتند كه از این تعداد «سروان خلبان شهید هوشنگ كیان‌آرا»، «سید محمدتقی حسینی»، «محمد كام‌بخش ضیایی»، «نعمت‌الله اكبری سامانی»، «سرهنگ دو خلبان یونس خوش‌بین» و «ستوانیكم خلبان ابراهیم‌ امیدبخش» به شهادت رسیدند.

به احترام مدافعان خاک مقدس ایران

عکس نخست شهید سرلشکرخلبان ابراهیم امید بخش سمت چپ
ادامه
16
4
20
فرزین آذری , fa40
یکشنبه 22 مهر ، 22:20
روحش شاد
ادامه
 , tremendous
دوشنبه 23 مهر ، 00:13
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ادامه
احمد احمدی , golrooz22
دوشنبه 23 مهر ، 02:01
بیشتر جوانان پرورش یافته علی الحضرت شجاع .قوی.دلیر. بوده اند
یه جنتلمن واقعی خدا ایشان را با جد بزرگوارش حضرت کوروش محشور بگرداند
ادامه
گنج جنگ , ganjejang


به موضوع کودکان ایرانی در جنگ بسیار کم پرداخته شده در حالیکه آنها با قلبهای کوچکشان بایستی از دست رفتن های تلخی را تجربه کنند .

عکسهایی از کودکان ایرانی در دوران جنگ ، نقاشی های کودکان ایرانی در جنگ

هرجا هستید خدا حافظتون باشه هموطنان مظلومم
ادامه