وقتی.......... , entezare_faraj

وقتی..........

وقتی.......... , entezare_faraj

وقتی..........

198نــــفــــــر
عضو شده اند
198نفر عضو شده اند
در غم هجر تو در سوز و گدازیم؛ تا به کی زین غم جان کاه بسوزیم و بسازیمدر غم هجر تو در سوز و گدازیم؛ تا به کی زین غم جان کاه بسوزیم و بسازیممشاهده کامل مشخصات
9 دی 1384
من مات و لم یعرف إمام زمانه مات میتةً جاهلیّة

هر کس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است. رسول اکرم (ص)

اعضاء

 • ندا مدیر , p30neda
 • محمدطاها هرمزگانی , marde_javan
 • م حسین  , hossein_red
 • هما مقدم نیا , homa10000
 • 198 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • قدیسه ماریا , stmaria
 • اگه هیچکس نیست،خدا که هست... , my_god
 • تالار گفتمان مذهبی , Religiouse
وقتی.......... , entezare_faraj
محب 14 معصوم علیهم السلام , 00.00
می خواهم از طوفان پرت را پس بگیرم
از بادها خاکسترت را پس بگیرم
باید بیاشوبم سکوت لاله ها را 
تا مستی سرتاسرت را پس بگیرم
ده جنگجو در دستهایم صف گرفته 
تا از جهان انگشترت را پس بگیرم
من زنده ماندم با غلافی منتظر تا 
از گرده شب خنجرت را پس بگیرم
حس می‌کنم با بویی از تو می‌توانم 
فانوس چشم مادرت را پس بگیرم
بو می کشم دندان گرگان زمان را 
تا قطره خون آخرت را پس بگیرم
ادامه
99
29
4
15
مهسان , mahtaboon_z
پنجشنبه 21 تیر ، 00:27
سلام بر شهید بی سر
ادامه
ماه تی تی ماه تی تی , sebmoz
پنجشنبه 21 تیر ، 00:28
روح جمیع شهدا شاد
ادامه
مینا مانی , mina_mani
پنجشنبه 21 تیر ، 00:48
ادامه
وقتی.......... , entezare_faraj
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
وقتی..........   از  آخرالزمان 1 هفته پیش
ادامه
31
10
15
پریسا , asiiry
سه شنبه 12 تیر ، 02:21
کو گوش شنوا...دل اقا رو خون کردن
ادامه
 سعید قربانی برام , sgh001
سه شنبه 12 تیر ، 02:34
اینا اگه میخواهستن گوش کنن توی این 40 سال گوش میکردن دلتون خوشه تازه رهبری هم هیچ کار عملی انجام نداده واسه مردم
ادامه
پریسا , asiiry
سه شنبه 12 تیر ، 02:36
رهبر اگه قرار بود کار عملی انجام بده پس وظیفه قوه مجریه چیه؟ رهبر وظیفه نظارتی داره
ادامه
وقتی.......... , entezare_faraj
 طوبی نیوز , tobanews
علامه عبدالرحیم صاحب‌الفصول به پادشاه عربستان می‌گوید: شما اصلاحاتی که منظور داشتید، تمام شد و فقط خراب کردن قبور ائمه بقیع مانده بود که آن را هم انجام دادید، من می‌خواهم قبرستان بقیع را بازسازی کنم!

با تخریب قبور منور ائمه بقیع در 8 شوال سال 1344 هجری قمری توسط عمال آل‌سعود به سرکردگی «عبدالعزیز بن سعود»، سیدابوالحسن اصفهانی و میرزا حسین نائینی این واقعه شوم را به علمایی مانند امام‌جمعه خویی و سیدمحمد بهبهانی در تهران اطلاع می‌دهند. در مدت زمان کوتاهی همه جهان اسلام از این واقعه جانسوز اطلاع می‌یابند تا اینکه یک سال از این ماجرا می‌گذرد....

آنچه نام علامه عبدالرحیم صاحب‌الفصول را در تاریخ اسلام و تشیع درخشان می‌سازد، هوش و ذکاوت سیاسی ایشان درباره ترمیم مزار منور ائمه بقیع است. وی در دیداری که با عبدالعزیز پادشاه عربستان بعد از تخریب قبور ائمه بقیع داشته، موفق به دریافت سندی می‌شود که به موجب آن زائران ایرانی می‌توانند به زیارت بقیع رفته و اعمال خود را انجام دهند. چیزی که شاید بیشتر مردم ندانند چه کسی با ظرافت مانع تخریب کامل قبرستان شد و شمایل فعلی قبور مطهر ائمه بقیع توسط چه کسی انجام شد و اینک شرح ماجرا ...

سال 1345 هجری قمری یعنی یک سال بعد از تخریب بقیع علامه صاحب الفصول به عتبات عالیات سفر می‌کند و بعد از آن برای زیارت حضرت زینب (س) به سوریه می‌رود، در آنجا سفیر آل سعود به نام «محمد عبدالرواف» به ملاقاتش می‌رود و این قول را می‌دهد که در سفر به مکه از هر نوع امنیتی برخوردار خواهد بود، چرا که در آن زمان ناامنی زیادی در مکه وجود داشته است.

علامه این گونه برای انجام مناسک حج ابراهیمی راهی عربستان می‌شود. بعد از اتمام مراسم حج، پادشاه عربستان از وی دعوت می‌کند تا به ملاقاتش برود و از آنجایی که علامه در بلاغت کلام بی‌نظیر بود و تسلط زیادی هم به زبان عربی داشت، همچنین آوازه سخنرانی‌های او در عراق به حجاز رسیده بود، عبدالعزیز وی را خوب می‌شناخت، به ایشان می‌گوید: هر ‌کاری داشته باشید، در انجام آن حاضرم.

علامه پاسخ می‌دهد: شما تمام اصلاحاتی که منظور داشتید تمام شد و فقط خراب کردن قبور ائمه بقیع مانده بود که آن را هم متأسفانه انجام دادید، من می‌خواهم قبرستان بقیع را بازسازی کنم!

البته علامه از سوی دولت مأموریت این کار را بر عهده نداشت و این درخواست را شخصی مطرح می‌کند، وقتی آقا این حرف را می‌زند، رگ پیشانی پادشاه عربستان از خشم ورم می‌کند، به گونه‌ای که اطرافیانش حالت جدی‌تری به خود می‌گیرند. پادشاه عربستان بعد از چند دقیقه با همان غرور پاسخ می‌دهد همان‌طور که وعده دادم عمل می‌کنم.

برای علامه مهم بود مقبره ائمه (ع) بازسازی شود. اول از همه با کمک گروهی که رفته بود، دور مزار چهار امام را سنگچین گذاشت تا حریمش مشخص شود و بعد هم دور تا دور بقیع را مرزبندی کرد.

در این جلسه علامه عبدالرحیم پیشنهاد می‌دهد که مَلِک دو صفه مسدس از سنگ مرمر بسازد، یکی بالاتر باشد که صورت قبور روی آن باشد. یکی پایین‌تر که مردم بایستند و زیارت بخوانند. در اطراف این صفه بزرگ طاق‌نماهایی از سنگ مرمر ساخته شود که فقط برای استراحت و نشستن مفید باشد، ولی جای خوابیدن یا سکونت نباشد، ابداً طلا و نقره هم در آنها بکار نرود، مَلِک، این نقشه را ظاهراً می‌پذیرد.

در پایان این دیدار عبدالعزیز خم می‌شود و دست علامه را می‌بوسد و دستور می‌دهد تا متن آنچه بر آن توافق شده است روی کاغذی مارک دیوان جلاله نوشته و ثبت شود و برای آیت‌الله فصولی ارسال شود، مفاد این قرارداد به شرح زیر است:

«از عبدالعزیز پسر عبدالرحمن آل فیصل به حضرت فاضل محترم شیخ عبدالرحیم صاحب الفصول سلام و رحمت و برکات خدا بر شما. بعد ما تأکید می‌کنیم که قبه پیغمبر(ص) را احدی به بدی لمس ننماید و چنین چیزی هرگز به خاطر ما خطور نکرده است. که آن را به بدی مس نماییم (منظور اینکه قبه قبر پیغمبر(ص) را خراب نخواهیم کرد) و برای پیغمبر نزد ما احترامی است که با هیچ حرمتی برابری نمی‌کند. اما مسائل قبور بقیع و آنچه متعلق به آن است از بنا پس ما چنانچه به شما خبر دادیم تابع شریعت اسلامیم و نه اهل بدعت و ما آماده‌ایم که اوامر علمای مسلمین را از هر مذهب که باشد محترم بشماریم و اما راجع به مذاکرات دیگر به ‌زودی نظر خود را برای شما بیان خواهیم کرد و امر خواهیم کرد که قبور بقیع را نظیف کرده و تسطیح کنند. مطابق آنچه در شرع جایز است با کشیدن دیواری در اطراف آنکه از پلیدی حفظ شوند و برای شما تأکید می‌کنیم که ما منع نمی‌کنیم هیچ‌کس را از زیارت قبور بقیع، اگر زائران در زیارت خود متابعت کنند طریقه شریعه و آداب دینی را و به تحقیق امر نمودیم به نوشتن این سند تا شما آن را برای مردم منتشر کنید. این بود آنچه لازم بود بیان آن و خدا حفظ کند شما را».

علامه عبدالرحیم صاحب الفصول پس از فوتش در جنوب غرب تهران، خیابان کارون جنوبی تقاطع خیابان هاشمی دفن می‌شود و از آن زمان محل زیارت عاشقان و عارفان الهی قرار می‌گیرد. نقل شده است که امام خمینی(ره) زمانی که به کویت یا ترکیه تبعید می‌شوند برای خداحافظی با استاد خود به این مقبره می‌آیند و آیت‌الله شاه آبادی نماز میت علامه حائری را می‌خوانند و پیکر ایشان را در قبر می‌گذارند و تشریفات دفن را انجام می‌دهند.

منبع: فارس
ادامه
16
2
20
 , t77
جمعه 1 تیر ، 16:17
مطالب مرتبط :
95 سالگی جنایت یو الهدم ؛
http://www.cloob.com/c/tobanews/127132086

آیا ساختن بارگاه و ساختمان بر قبور شرک به خدا و حرام است؟؟؟
http://www.cloob.com/c/toba77/118233368
ادامه
محمد عیسی   , eshghbekhoda
چهارشنبه 6 تیر ، 17:50
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
وقتی.......... , entezare_faraj
محب 14 معصوم علیهم السلام , 00.00
«السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)»

مهدی جان!
آلودگی دلهایمان از حد هشدار فراتر رفته،
نفس هایمان به شماره افتاده،
سالهاست زندگیمان تعطیل رسمی است
هوای باریدن نداری مولا جان؟!
ادامه
18
2
7
صدف  , esraerol16
پنجشنبه 31 خرداد ، 21:21
«اللهم عجل لولیک الفرج»
ادامه
مهسان , mahtaboon_z
پنجشنبه 31 خرداد ، 21:22
احسنت
اللهم عجل لولیک الفرج
ادامه
وقتی.......... , entezare_faraj
گــل نــرجــس , Amarylliss
حجت الاسلام قرائتی از تمبر یادبود اجلاس سراسری نماز رونمایی نکرد .
یشان درباره علت رونمایی نکردن از این تمبر اظهار داشت:
بیش از 200 میلیون ریال برای طراحی و ساخت تمبر بیست‌ و چهارمین اجلاس سراسری نماز هزینه شده است در حالی که این تمبر هیچ تاثیری در ترویج فرهنگ نماز و نماز‌خوانی ندارد.
ادامه
116
39
66
س س , nazi310
جمعه 9 بهمن ، 18:30
لایک
ادامه
اقلیما ا , tir1769
جمعه 9 بهمن ، 18:31
دمش گرم
ادامه
گدای خانه زهرا زهرا , hasti_amir
جمعه 9 بهمن ، 18:32
احسنت
ادامه