سفر به دبی , dubai_info

سفر به دبی

سفر به دبی , dubai_info

سفر به دبی

2,097نــــفــــــر
عضو شده اند
2,097نفر عضو شده اند
اطلاعات مفید درباره کشور امارات متحده تمامی اعضاء کلوب لطفا مقالات و نظراتشان را جهت استفاده بهینه برای سایرین اعضاء و مراجعه کنندگان محترم به زبان فارسی (No Finglish) ارسال نمایند.اطلاعات مفید درباره کشور امارات متحده تمامی اعضاء کلوب لطفا مقالات و نظراتشان را جهت استفاده بهینه برای سایرین اعضاء و مراجعه کنندگان محترم به زبان فارسی (No Finglish) ارسال نمایند.مشاهده کامل مشخصات
28 دی 1383
امتیاز (( 5 )) رو حتما به کلوپ خودتون بدید و ثبت امتیاز رو هم حتما بزنید .

اعضاء

 • آراد , mn_gheysar
 • من ن , sepna
 • سعید بابایی , mani_boys67
 • بهــــونــــه , nefrin_be_to
 • 2097 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • فردیس , fardisclub
 • خرم آباد دربست , nemidonamclub
 • ساحل , sahelclub
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
سفر به دبی , dubai_info
مکان های دیدنی دبی
-پارک خور 2- پارک صفا 3- پارک مشرف 4- پارک های ساحلی 5- پارک ساحلی الممزر
6-پارک ساحلی جمیرا
پارک ابی و دیدنی وادی وحشت
کشور امارت از نقاط دیدنی دیگری نیز برخوردار می باشد که هر کدام از جذابیت های خاص خود برخوردارند. از مهمترین این نقاط می توان به شهر ابوظبی، شهر عجمان، شهر العین، منطقه حتا، شهر شارجه و بسیاری دیگر از نقاط امارات اشاره کرد
برای علاقه مندان به ورزش شنا و دوست داران سواحل، انتخاب های زیادی در دبی وجود دارد. در ساده ترین شکل می توانند از سواحل عمومی استفاده نمایند. این سواحل از امکانات کمی برخوردارند ولی نیاز به پرداخت ورودیه ندارند. در مقابل، پارک های ساحلی از امکانات خوبی مانند اطاق تعویض لباس، استخرهای متعدد و زمین های ورزشی برخوردارند ولی ورودیه دریافت می کنند. و برای کسانی که می خواهند از امکانات عالی برخوردار شوند، استفاده از سواحل خصوصی متعلق به هتل ها توصیه می شود. سواحل عمومی دبی از کنار تالاب الممزر در شمال شرقی دبی آغاز می شود. این تالاب شامل منطقه مخصوص برای شنا، جت اسکی و کلبه های چوبی می باشد.

با حرکت به طرف جنوب به ساحل کرنیش جمیرا می رسیم.این ساحل مورد علاقه بسیاری از گردشگران برای آفتاب گرفتن، شنا کردن و تماشای مردم می باشد. امکانات آن عبارت است از نیمکت ها و میزهای دارای سایه بان، محل های ویژه بازی بچه ها، دوش آب و مناطق حفاظت شده برای شنا. سنگ چین کناری این ساحل یک مکان خوب برای علاقه مندان به ماهیگیری می باشد. در قسمت های جنوبی تر به سواحل کوچکتر نزدیک به باشگاه دریانوردی دبی، دانشگاه وولن گونگ و ساحل هتل ساحلی جمیرا می رسیم. بعد از این قسمت ها، ساحل عمومی مابین هتل متروپولیتن و هتل ساحلی شرایتون از دیگر ساحل های مورد نظر گردشگران، سکنه دبی و مهمانان هتلها برای قدم زدن و دیدن مردم می باشد.
بازارها در دو سوی خور دبی از جمله جاذبه های شهر محسوب می شوند این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید گردشگران از آنها، از رونق خاصی برخوردارند. صدها گذر کوچک که با وجود ساخت و ساز های فراوان در سالهای اخیر، هنوز در سمت دیره باقی مانده اند. در گذرهای باریک بازار ادویه جات، هنوز هوا و بوی گذشته را می توان استشمام کرد. کیسه های مملو از ادویه جات، خوشبو کننده ها، رزهای خشک شده و داروهای گیاهی در مقابل هر دکه و بساطی انباشته شده است.
ادامه
99
سفر به دبی , dubai_info
انواع زبان ها در دبی
زبان رسمی کشور امارات، عربی می باشد. با این حال، انگلیسی نیز بسیار رایج است. بسیاری از علائم رانندگی و تابلوهای فروشگاه ها به زبان انگلیسی می باشند. منو رستوران ها نیز به هر دو زبان عربی و انگلیسی می باشد. چنانچه سعی کنید چند کلمه ای از محاورات روزمره را به عربی بیان کنید، برخورد گرمتری از طرف مقابل خود مشاهده خواهید نمود. در اینجا شما را با چند عبارت عربی که می تواند برایتان سودمند باشد، آشنا می نماییم.   نام های عربی

اسم های عربی یک ساختار رسمی و سنتی دارد که نشان دهنده خانواده و قبیله شخص می باشد. اسم ها معمولا با نامی بر گرفته از قرآن کریم و یا افراد معروف قبیله شروع می شوند مانند محمد، ابراهیم و فاطمه. پس از آن، کلمه "بن" برای آقایان (به معنای فرزند ...) و "بنت" برای زنان استفاده می شود. سپس نام پدر آورده می شود. آخرین اسم نشان دهنده خانواده و یا قبیله خواهد بود. برای خانواده های سرشناس معمولا کلمه "آل" قبل ار آخرین اسم آورده می شود. برای نمونه: "محمد بن ابراهیم آل سلطان". لازم به یادآوری است که در نامه ها و مدارک رسمی مانند ویزا، کلمه بن یا بنت ذکر نمی گردد ولی قاعده کلی رعایت می شود. برای مثال چنانچه اسم شما علی و اسم فامیلی شما مرادی و نام پدرتان بهروز باشد، نام شما در ویزا بصورت "علی بهروز مرادی" درج خواهد شد.
ادامه
سفر به دبی , dubai_info
فرهنگ دبی
فرهنگ دبی بصورت جدی ریشه در عقاید مذهبی اسلام دارد. اسلام تنها یک مذهب نیست، بلکه یک روش زندگی است که در تمامی زوایای زندگی نقش اساسی دارد حتی در پوشیدن، خوردن و نوشیدن. از این رو، فرهنگ و سنن امارات با اسلام گره خورده است. بر خلاف برخی از نقاط دنیا که تصویری تند و افراطی از اسلام به جهانیان نشان داده اند، امارات بسیار معتدل و میانه رو می باشد. خارجی ها می توانند با آزادی کامل مراسم مذهبی خود را انجام دهند. مشروبات الکلی در هتل ها سرو می شود و انتخاب پوشش مناسب، آزاد می باشد. تقوا، تواضع و مهمان نوازی مردم، توجه هر مسافری را جلب می نماید. دولت امارات در جهت حفظ سنت ها در بین مردم، اقدام به برگزاری رویدادهای ورزشی که جنبه تاریخی دارند مانند شترسواری، شکار با پرندگان شکاری و دریانوردی با لنج های سنتی می نماید. نمودی دیگر از آداب و سنن مردم در لباس ملی مردم قابل مشاهده است. توسعه فرهنگ عربی در شعر، رقص، آواز و هنرهای سنتی تشویق می شود و هنوز مراسم های ازدواج و جشن ها، فرصت هایی مناسب برای شادی و اجرای موسیقی سنتی هستند.
ادامه
  سفر به دبی , dubai_info
  وضعیت آب و هوا در دبی
  دبی آب و هوایی خشک و شبه استوایی دارد و تقریبا آسمان در تمام طول سال آفتابی است. هوا تقریبا گرم می باشد و در تابستان به 48 درجه سانتیگراد (118 درجه فارنهایت) می رسد. در زمستان نیز درجه حرارت به 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) بالای صفر میرسد. در طول زمستان گاه و بی گاه طوفان شن را مشاهده می کنیم و برخی صبح ها هوایی مه آلود را شاهد هستیم. میزان بارندگی در سال در حدود 13 سانتیمتر می باشد. بهترین زمان برای مسافرت به دبی، ماه های خنک زمستان می باشد از آنجا که در سایر ماه های سال، هوا بسیار گرم و مرطوب می باشد. رطوبت هوا در تابستان به 100% نیز می رسد و شما خیس از عرق خواهید شد.
  ادامه
  سفر به دبی , dubai_info
  برق و آب دبی
  ولتاژ برق: 220 ولت 50 هرتز
  نوع سوکت: 3 پین (استاندارد انگلیس)

  تامین برق و آب در دوبی به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد و تقریبا قطعی آب یا برق مشاهده نمی شود. آب لوله کشی شهری کاملا بهداشتی و سالم می باشد و برای شرب مشکلی ندارد. با این حال اکثر مردم ترجیع می دهند از آب های معدنی که بصورت گسترده در شهر توزیع می شود، جهت شرب استفاده نمایند. در هتل ها و رستوران ها نیز از این نوع آب استفاده می شود.
  ادامه